Virtualios treniruotės: ne tik technologijų „fanams“

Aida Žemaitytė
2018-05-11
Technologijų raida neabejotinai keičia ir sportavimo įgūdžius. Programėlės išmaniuosiuose įrenginiuose, sporto klubuose įdiegtos virtualios programos sveikos gyvensenos šalininkams siūlo išmėginti kai ką daugiau nei vien tradicines treniruotes.
Virtualios treniruotės: ne tik technologijų „fanams“
Virtualias treniruotes tai – „Wexer Virtual“ produktas, leidžiantis bet kam ir bet kuriame žemės kampelyje sportuoti kartu su žymiausiais pasaulio treneriais. Programoje tiek skirtingų treniruočių, kad net jei sportuotum kasdien ir visus metus, vis tiek niekaip jų visų neišbandytum.

Virtualios treniruotės: kas tai?

Sporto klubo „Lemon gym“ programų vadovė Neringa Jermalaitė sako, kad virtualios treniruotės į Lietuvą atėjo maždaug prieš metus. „Kaip ir su visomis naujovėmis, iš pradžių buvo nedrąsu. Nežinojome, kaip klientai priims tokį priešingą tradicinėms treniruotėms su treneriu pasiūlymą. Gavome nustebti! Virtualias treniruotes sportuojanti auditorija priėmė labai greitai“, – sako N.Jermalaitė.

Tiesa, pašnekovė negali tiksliai pasakyti, kokia dalis sporto klubo lankytojų tradicines treniruotes iškeitė į virtualias.
Apibūdindama virtualias treniruotes, pašnekovė sako, kad tai – „Wexer Virtual“ produktas, leidžiantis bet kam ir bet kuriame žemės kampelyje sportuoti kartu su žymiausiais pasaulio treneriais.
 

„Programoje tiek skirtingų treniruočių, kad net jei sportuotum kasdien ir visus metus, vis tiek niekaip jų visų neišbandytum!“, – juokiasi sporto programų vadovė ir priduria, kad yra daugiau nei 600 skirtingo lygio, stilių ir intensyvumo užsiėmimų viename ekrane.
Tradicinės nuo virtualių treniruočių skiriasi dar ir tuo, kad pastarosiose nėra gyvai vedančio trenerio. Būtent patys klubo lankytojai pasirenka jiems tinkamiausią treniruotę arba prisitaiko prie iš anksto sudėlioto virtualių treniruočių grafiko.
 
Tiks skubantiems, trokštantiems naujovių 
Virtualių treniruočių privalumus išvardinti gana lengva. „Visų pirma, tokios treniruotės patrauklios dėl mažesnės kainos, laisvo treniruočių tvarkaraščio ir galimybės vienu paspaudimu pasirinkti sporto rūšį. Svarbiausia, kad kiekvienas gali išmėginti ir atrasti sau tinkamiausią užsiėmimą, treniruotis jam priimtinu tempu ir patogiu dienos metu“, – sako N.Jermalaitė.
 
Kartu ji atkreipia dėmesį žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių nedrįsta pradėti nuo grupinių užsiėmimų: ar jiems gėda dėl kūno formų, ar dėl fiziškai silpnos sveikatos. Pašnekovė sako, kad išmėginę virtualias treniruotes tokie žmonės vėliau lengviau įsilieja ir į įprastas.
 
„Sportuojančiųjų amžiaus grupės labai įvairios. Apskritai virtualias treniruotes pasirenkančių žmonių amžiaus vidurkis nėra didelis, tad jos labiausiai mėgiamos moterų, patenkančių į amžiaus grupę nuo 20 iki 30 metų. Tačiau, pastebėkime, kad moterys dažniau nei vyrai vaikšto ir į tradicines grupines treniruotes. Be to, jauni žmonės yra linkę į technologijas, dažniausiai jie ir būna tie inovatoriai, kurie pirmieji pradeda jomis naudotis“, – tendencijas apžvelgia N.Jermalaitė.

 
Pašnekovė priduria, kad vyresnio amžiaus žmonės, prieš išbandydami virtualias treniruotes, iš pradžių nori plačiau apie jas sužinoti, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. „Dar pastebėjome, kad jaunesni žmonės mėgsta „miksuoti“ treniruotes, o vyresni – pasirenka vieną dvi ir jų nekeičia ilgą laiką“, – sportuojančių įpročius aptaria pašnekovė.
 
Kokią programą rinktis?
Joga, pilatesas, zumba, baletas, kardio, meditacijos, tempimo, dviračių, kovos menų, bokso, riebalų deginimo, kūno balanso, jėgos, ištvermės ir daugybė kitų. Ką išsirinkti? „Dabar „ant bangos“ yra trumpo intervalo, bet labai intensyvios treniruotės. Šios treniruotės trunka ne ilgiau kaip 45 minutes (dažniausiai – dar trumpiau). O pačios intensyviausios, kurioms reikia atiduoti visas jėgas, trunka vos 15-30 minučių.

 
Klientai pastebėjo, kad tokios treniruotės didina ištvermę, degina riebalus, atsigauna kvėpavimo sistema, t. y. greičiau atsigauna plaučių sistema, pavyzdžiui, metus rūkyti“, – vardina N.Jermalaitė.
Anot jos, rytais žmonės renkasi ramesnes treniruotes: jogos, pilateso, o vakarais tvarkaraštyje dominuoja intensyvesnės, kurios ir yra labiau mėgstamos virtualių treniruočių sporto salėje.
 
Ar trenerio tikrai netrūksta?
N.Jermalaitė sutinka, kad iki šiol yra abejojančių, ar pavyks savo jėgomis išsirinkti sau geriausiai tinkančią treniruotę. „Sistema naudotis labai paprasta, tai tarsi rinktumeisi, kurį televizijos kanalą žiūrėti. Išsirinkęs norimą programą, gali pasirinkti ir jos intensyvumą pagal fizinį pasirengimą, pomėgius, o ir pagal tą dieną turimą laiką. Kitaip tariant, paskutines 10 treniruotės minučių gali paversti tikru intensyvumo pragaru arba niekur neskubėdamas, per ilgą valandą, ramiai išmankštinti kiekvieną kūno centimetrą“, – sako N.Jermalaitė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica