Vasaros topas: puokštės iš vaisių ir daržovių

Aida Žemaitytė
2018-07-20
Paprikos, kopūstai, svogūnai, serbentai ar egzotiniai vaisiai – visa tai gali būti ne tik jūsų lėkštėje, bet ir pavirsti originalia puokšte. Anksčiau su floristika nieko bendro neturėjusi Karolina Samalė valgomas puokštes iš vaisių, daržovių, uogų ir prieskoninių žolelių kurti pradėjo netikėtai – kai pas draugus pamatė nuostabią verbą su česnakų galvutėmis.
Vasaros topas: puokštės iš vaisių ir daržovių
Moterims skirtose valgomose puokštėse vyrauja ryškių spalvų vaisiai, vyrams – tamsesnių spalvų daržovės. Skonis taip pat skiriasi, mat vyriškos puokštės turi aštrumo, kartumo. Moterims skirtos puokštės pasižymi saldumu, rūgštumu.

„Grįžusi į namus, negalėjau iš galvos išmesti minties apie puokščių iš vaisių ir daržovių kūrimą. Pati laikausi vegetarinės mitybos principų, esu praktiška, tad man patiko idėja, kuri apjungia viską: kūrybą, meilę sveikiems produktams, pomėgį gaminti maistą, o galiausiai ir norą nudžiuginti, įteikiant originalią dovaną“, – apie pradžią pasakoja Karolina Samalė.

 
Ar valgyti, kai pasidžiaugi? 
Pašnekovė patikina, kad visos jos gaminamos puokštės yra tinkamos suvalgyti, nes papildomai nėra apdorotos. „Tačiau iš esmės mano puokštės nėra skirtos „suvalgyti“. Greičiau jau grožėjimuisi jomis, įspūdžiui sukelti, – sako ji. – Puokštes dėlioti pradėjau su mintimi, kad noriu paskatinti žmones kitaip pažvelgti į vaisius, daržoves, uogas. Savo eksponatais tarsi siūlau susipažinti su pastarųjų įvairove: sužinoti kiekvieno pavadinimų, o vėliau gal net ir paragauti“.
 
Moteris įsitikinusi, kad Lietuvoje turime nemažą šių produktų pasirinkimą, skųstis negalime: ir mūsų daržuose, ir soduose, ir ūkininkų turgeliuose, ir prekybos centruose.

Ar gavusieji dovanų jos puokštę ir suvalgo, K.Samalė sako nežinanti, tačiau yra girdėjusi, kad puokšte grožisi po savaitę, nors tokio įspūdžio kaip pirmą dieną jau nebūna. Juk vienos gėrybės stovėdamos noksta, kitos džiūsta...
 
Tinka ir vietiniai, ir atvežtiniai 
Karolina sako, kad daugiausia „ingredientų“ savo puokštėms randa prekybos centruose, nes čia viskas vienoje vietoje. Tačiau jeigu turi išskirtinių užsakymų, tuomet ieško visur, net ir mamos darže ar sode. „Man patinka panaudoti kuo įdomesnius produktus – juk net ta pati daržovė gali būti labai skirtingos formos, dydžio, atspalvio.
 


Trumpalaikis grožis
Kineziterapeutės darbo dėl naujo pomėgio atsisakiusi K.Samalė gamina puokštes tą pačią dieną, kai numatyta ją įteikti. Tad ir klientus įspėja, kad šio „meno kūrinio“ negalima ilgai laikyti, mat vaisiai, daržovės ir žolelės vysta, gali keisti spalvą.
„Man svarbu, kad puokštė puikiai atrodytų dieną, tai yra dovanojimo momentu. Jeigu yra prašančių puokštę pasiimti iš vakaro ar prieš keletą dienų, toks variantas, deja, netinka. Tiesiog yra įvairių rūšių puokščių iš maisto produktų, pavyzdžiui, iš riešutų, mėsos gaminių, saldumynų, kurie galbūt ir ilgiau išlieka gražūs. Aš gi apsiriboju vaisiais, uogomis, daržovėmis, žolelėmis, o jų galiojimas sąlyginai trumpas“, – pasakoja pašnekovė.


Moteriai ar vyrui?
„Jau nusistovėjo ir puokščių mados: moterims skirtose kompozicijose vyrauja ryškių spalvų vaisiai, vyrams – tamsesnių spalvų daržovės. Skonis taip pat skiriasi, mat vyriškos puokštės turi aštrumo, kartumo. Į jas dedama svogūnų, česnakų, aitriųjų paprikų. Moterims skirtos puokštės pasižymi saldumu, rūgštumu, nes joms kurti naudojami apelsinai, citrinos, ananasai, svarainiai“, –supažindina K.Samalė.


 
Puokščių kūrimo pradžiamokslis
Pirmiausia mintyse susikurkite vaizdinį, kaip puokštė turėtų atrodyti.
Atsirinkite tik kokybiškus produktus: nepernokusius, nesugedusius, neapdaužytus, neapvytusius vaisius, uogas, žoleles
Atrinktus produktus tvirtinkite ant bambukinių pagaliukų.
Viską suriškite, prieš tai apgalvoję, kaip supakuosite: į krepšelį, kibirėlį, dėžutę, popierių.

 
Tarp kitko 
Jau galima rasti ir puokščių iš kitokių maisto produktų rūšių. Norintiems nudžiuginti vyriškį, siūloma rinktis puokštes iš sūrių, rūkytų produktų: dešros, įvairių sūrių, riešutų. O štai damoms skirtose puokštėse karaliauja vaisiai, pyragaičiai, saldainiai bei vienas kitas gėlės žiedelis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica