Vasarą krauna sveikatos žinių bagažą

Ringailė Gvildė
2021-07-22
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras uostamiesčio gyventojus šią vasarą kviečia ne tik pasimėgauti saule kopose ir bet ir skirti laiko fizinei bei psichinei sveikatai ugdyt. Veiklos pritaikytos tiek ikimokyklinukams, tiek suaugusiems bei senjorams.
Vasarą krauna sveikatos žinių bagažą
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuojamose sveikatos stovyklėlėmis vaikai turtina sveikatos žinių bagažą.

VAIKŲ VASAROS MOKYKLĖLĖ. Liepos mėnesį startavo sveikatinančios vaikų vasaros mokyklėlės 7–12 m. vaikams pagal projektą „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Stovyklų metu vaikams patraukliomis formomis organizuojamos veiklos šiomis temomis: sveika mityba, burnos higiena, fizinis aktyvumas, saugus eismas ir pilietiškumas, pirmosios pagalbos mokymai, emocinės sveikatos stiprinimas.
 
EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI VAIKAMS VASAROS LAUKO SKAITYKLOJE. Biuras prisideda prie I.Simonaitytės viešosios bibliotekos inicijuojamo projekto „Augu su biblioteka“ ir du kartus per savaitę vasarą kviečia šeimas su mažaisiais dieną pradėti aktyviuose užsiėmimuose lauko skaitykloje, įsikūrusioje Klaipėdos poilsio parke. Lauko skaityklos erdvėje vaikų laukia įvairūs užsiėmimai, tokie kaip „Ryto mankšta visai šeimai“, „Daržovių ir vaisių pažinimo užsiėmimai visai šeimai“, „Estafetės – komandiniai žaidimai vaikams“, „Apie sveiką mitybą linksmai“ ir kita.

 
MENO TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI. Tai viena aktyvesnių projekto „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“ vykdomų veiklų, skirtų 55 metų amžiaus ir vyresniems asmenims. Gryname ore klaipėdiečiai turi galimybę pajusti harmonijos dvelksmą, kuris leidžia stabtelėti ir pabūti čia ir dabar, atsipalaiduoti, pasitelkus dailės, rašymo ir aromaterapijos metodus.
 
VIRTUALIOS REALYBĖS KAMBARYS. Biuras, įgyvendindamas Interreg Baltijos jūros regiono programos projektą „Sveikatos plėtra“ sukūrė virtualų pasivažinėjimą dviračiais-treniruokliais po įvairias uostamiesčio erdves. Mindamas dviratį dalyvis jaučia vėjo gūsį, gali žvalgytis po gražiausias Klaipėdos vietas, matyti įvairius rodmenis (greitį, atstumą, laiką, pulsą, sutaupytą CO2 kiekį), pasikeisti trasą, varžytis su kitu dalyviu lenktynių trasoje.
 
INDIVIDUALIOS PSICHOLOGŲ KONSULTACIJOS. Popandeminiu laikotarpiu neretai susiduriama su baime, nerimu, vienišumo jausmu, keliami būties klausimai, dažnos netektys, galimi socialinių vaidmenų pasikeitimai, kyla kitos problemos ir pan. Individualios konsultacijos su psichologu padeda spręsti gyventojams kylančias psichologines problemas ir (ar) suteikti neretai reikalingą emocinę pagalbą juos išklausant.
 

SVEIKATINANČIŲ PROGRAMŲ ĮGYVENDINIMAS. Vasaros pradžioje startavo dvi sveikatinamojo fizinio aktyvumo programos: darbingo ir vyresnio amžiaus asmenims. Pastebėta, jog klaipėdiečiai noriai jose dalyvavo atvirose miesto erdvėse, o esant pandemijos suvaržymams – ir nuotoliniu būdu. Taip pat Biuro darbuotojai vasarą pasitiko kviesdami gyventojus į sveikos mitybos mokymo programą „Mitybos balansas“, kuri skirta asmenims nuo 18 metų amžiaus. Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, tačiau dažnai gyventojams pritrūksta paprastų žinių, kad galėtų to siekti kasdienybėje, todėl darbuotojų tikslas šias žinias jiems perteikti, įkvėpti ir siekti, kad jų mityba pamažu taptų palanki sveikatai.
Atėjus vasaros metui yra svarbu nepamiršti pasirūpinti saugiu poilsiu, tad vasarą kas savaitę Biuro specialistai įvairiais viešinimo kanalais informuoja, kaip apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių ir išvengti nelaimių poilsiaujant. Nors vasara kvepia atostogomis, tačiau nepamirštamos ir informacinės paskaitos apie infekcinių ligų valdymą, COVID-19 vakcinacijos svarbą ir kita.

 
Komentaras
Klaipėdos miesto VSB direktorės, Visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė dr. Jūratė Grubliauskienė:

- Džiugu, jog klaipėdiečiai rūpinasi fizine sveikata, aktyviai dalyvaudami įvairiose fizinio aktyvumo skatinimo veiklose, domisi naujausia informacija apie sveiką mitybą, ieško naujovių šiose srityse ir jas išbando. Tačiau nemažiau dėmesio skiria ir psichinei sveikatai stiprinti. Tai rodo aktyvus dalyvavimas grupiniuose psichologinės gerovės, meno terapijos užsiėmimuose bei vis intensyvesnis domėjimasis individualiomis psichologo konsultacijomis.
 
Tėvai vis labiau supranta vaikų sveikatos raštingumo svarbą ir aktyviai naudojasi sveikatos stovyklėlėmis. Čia vaikai pratutina įvairių sričių sveikatos žinių bagažą. Stebėdami organizuojamas veiklas matome, jog „sveikatos virusas sėkmingai plinta“ visose tikslinėse grupėse. Tai teikia vilties, jog ateityje sveikatos rodikliai tik gerės.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Budinti vaistinė


  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Nuo penktadienio „Camelia“ vaistinių tinkle visoje Lietuvoje galima atsispausdinti galimybių pasą. Tai bus dar papildo...
  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Gyventojai, siekdami apsisaugoti nuo COVID-19 bei kitų užkrečiamųjų virusinių ligų, linkę vis labiau įsiklausyti į sveikatos speci...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Singapūras mėgina susigyventi su COVID-19

  Dar rugpjūčio pabaigoje Singapūro sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kung pasidžiaugė, jog šalyje nuo COVID-19 pasiskiepijo kone 80 proc. gyventojų. Kodėl ši šalis taip greitai rinkosi pasiskiepijusių procentus? Pasirodo, Singapūras vos pradėjęs skiepijimą iš karto ėmėsi ir kontrolės. Nepasiskiepijai? Nei...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica