Sostinėje startuoja ir šiaurietiškojo ėjimo pamokos

www.lsveikata.lt
2018-07-26
Vilniaus miesto atvirose erdvėse šiltuoju metu sostinės gyventojai gali mėgautis pačiais įvairiausiais sveikatingumo bei sporto užsiėmimais – nuo jogos iki kovos menų, o nuo šiol Vingio parke bus galima dalyvauti ir nemokamose šiaurietiškojo ėjimo pamokose.
Sostinėje startuoja ir šiaurietiškojo ėjimo pamokos
Vytenio Budrio nuotr.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių atrastų sau patinkantį sveikatingumo užsiėmimą ir taip galėtų atsipalaiduoti po dienos darbų, o šiaurietiškasis ėjimas – viena geriausių alternatyvų, tinkanti apskritai visiems, nepriklausomai nei nuo fizinio pasirengimo, nei nuo amžiaus. Todėl šį kartą norime nudžiuginti vilniečius, kad šiaurietiškasis ėjimas grįžta į Vingio parką ir iki pat rugsėjo pabaigos bus galima dalyvauti atvirose pamokose, kurias ves profesionali šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Irena Gudiškienė. Šiaurietiškojo ėjimo lazdas taip pat turėsime, tad belieka tik atkeliauti ir mėgautis grynu oru bei gera kompanija“, – džiaugiasi „Sveiko miesto“ renginių koordinatorė Karolina Dilytė.
 

Sparčiai populiarėja visoje Lietuvoje 
Šį Suomijoje atsiradusį ir visame pasaulyje pamėgtą ėjimo būdą taip pat įsimyli ir vis daugiau lietuvaičių – vyksta mokymai įvairiuose Lietuvos kampeliuose, organizuojami šiaurietiškojo ėjimo žygiai. Tai puiki sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veikla po darbo bei aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas – puiki galimybė pažinti Lietuvą žingsniuojant šiaurietišku žingsniu.
 
„Ėjimas šiaurietišku žingsniu yra daugiau nei paprastas ėjimas. Žingsniuojant taisyklingai šiaurietišku žingsniu įdarbinama iki 90 % kūno raumenų. Svarbu išmokti taisyklingai „įdarbinti“ šiaurietiškojo ėjimo lazdas, kad mūsų kūnas ir siela gautų maksimalią naudą.  Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir skatina teigiamas emocijas. Besikeičiantys gamtos vaizdai išsklaido monotoniją, veikia atpalaiduojamai.  Šiaurietiškasis ėjimas yra tarsi dovana mūsų kūnui, sielai ir bendrystei“, – pasakoja šiaurietiškojo ėjimo instruktorė, diplomuota kūno kultūros specialistė Irena Gudiškienė.
 
Atviros pamokos – iki pat rugsėjo pabaigos
Nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyks kiekvieną rugpjūčio trečiadienį (1; 8; 22 ir 29 dienomis) bei taip pat visą rugsėjo mėnesį, ketvirtadieniais (6; 13; 20 ir 27 dienomis) nuo 18.00 val. iki 19.30 val. Pamokų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės. Neturintys šiaurietiškojo ėjimo lazdų, turėtų atvykti keliomis minutėmis anksčiau.
Užsiėmimų metu reikėtų avėti patogią laisvalaikio avalynę.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris