Sostinėje startuoja ir šiaurietiškojo ėjimo pamokos

www.lsveikata.lt
2018-07-26
Vilniaus miesto atvirose erdvėse šiltuoju metu sostinės gyventojai gali mėgautis pačiais įvairiausiais sveikatingumo bei sporto užsiėmimais – nuo jogos iki kovos menų, o nuo šiol Vingio parke bus galima dalyvauti ir nemokamose šiaurietiškojo ėjimo pamokose.
Sostinėje startuoja ir šiaurietiškojo ėjimo pamokos
Vytenio Budrio nuotr.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių atrastų sau patinkantį sveikatingumo užsiėmimą ir taip galėtų atsipalaiduoti po dienos darbų, o šiaurietiškasis ėjimas – viena geriausių alternatyvų, tinkanti apskritai visiems, nepriklausomai nei nuo fizinio pasirengimo, nei nuo amžiaus. Todėl šį kartą norime nudžiuginti vilniečius, kad šiaurietiškasis ėjimas grįžta į Vingio parką ir iki pat rugsėjo pabaigos bus galima dalyvauti atvirose pamokose, kurias ves profesionali šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Irena Gudiškienė. Šiaurietiškojo ėjimo lazdas taip pat turėsime, tad belieka tik atkeliauti ir mėgautis grynu oru bei gera kompanija“, – džiaugiasi „Sveiko miesto“ renginių koordinatorė Karolina Dilytė.
 

Sparčiai populiarėja visoje Lietuvoje 
Šį Suomijoje atsiradusį ir visame pasaulyje pamėgtą ėjimo būdą taip pat įsimyli ir vis daugiau lietuvaičių – vyksta mokymai įvairiuose Lietuvos kampeliuose, organizuojami šiaurietiškojo ėjimo žygiai. Tai puiki sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veikla po darbo bei aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas – puiki galimybė pažinti Lietuvą žingsniuojant šiaurietišku žingsniu.
 
„Ėjimas šiaurietišku žingsniu yra daugiau nei paprastas ėjimas. Žingsniuojant taisyklingai šiaurietišku žingsniu įdarbinama iki 90 % kūno raumenų. Svarbu išmokti taisyklingai „įdarbinti“ šiaurietiškojo ėjimo lazdas, kad mūsų kūnas ir siela gautų maksimalią naudą.  Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir skatina teigiamas emocijas. Besikeičiantys gamtos vaizdai išsklaido monotoniją, veikia atpalaiduojamai.  Šiaurietiškasis ėjimas yra tarsi dovana mūsų kūnui, sielai ir bendrystei“, – pasakoja šiaurietiškojo ėjimo instruktorė, diplomuota kūno kultūros specialistė Irena Gudiškienė.
 
Atviros pamokos – iki pat rugsėjo pabaigos
Nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyks kiekvieną rugpjūčio trečiadienį (1; 8; 22 ir 29 dienomis) bei taip pat visą rugsėjo mėnesį, ketvirtadieniais (6; 13; 20 ir 27 dienomis) nuo 18.00 val. iki 19.30 val. Pamokų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės. Neturintys šiaurietiškojo ėjimo lazdų, turėtų atvykti keliomis minutėmis anksčiau.
Užsiėmimų metu reikėtų avėti patogią laisvalaikio avalynę.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica