Skysčių dieta – antausis sau

Greta Vanagienė
2019-06-10
Populiariausiųjų dietų viršūnėje esanti skysčių dieta medikų yra kritikuojama, mat ne tik neatneša laukto rezultato, bet ir sukelia riziką paveikti medžiagų apykaitą, pakenkti raumeniniam audiniui.
Išsamiau apie tai kalbamės su Lietuvos dietologų draugijos nare gydytoja dietologe Egle Kliukaite- Sidorova.
Skysčių dieta – antausis sau
Mažai kalorijų turinti skysčių dieta, anot dietologų, padės greitai atsikratyti kelių kilogramų, tačiau kartu stiprų antausį trinktels virškinimo sistemai.

Mokslo nepagrįsta
Nors šiandien skubančioje visuomenėje laukiame greito rezultato, mažai kalorijų turinti skysčių dieta, anot specialistės, padės greitai atsikratyti kelių kilogramų, tačiau kartu stiprų antausį trinktels medžiagų apykaitai. Mat jos laikantis, į dienos racioną įtraukiami tik gėrimai, atsisakant bet kokio kietojo maisto. Maža to, vieningos informacijos, ką galima vartoti, o ko ne, mažai.

 

„Iš esmės į tokią dietą galėtų įeiti vanduo, vaisių ir daržovių sultys, arbata, kava be pieno ar grietinėlės. Vieni teigia, kad, laikantis tokio mitybos principo galima vartoti pieną ir kefyrą, kiti, - kad būtent jų svarbu atsisakyti. Taigi, daug painiavos. Taip pat ir cukraus siūloma atsisakyti, bet kaip tą padaryti, jei šį mitybos planą daugiausiai sudaro vaisių sultys?“ - stebisi dietologė Eglė Kliukaitė- Sidorova.

 
E.Kliukaitė-Sidorova pabrėžia, kad taip svorio netenkama organizmo skysčių sąskaita. Be to, mitybos plane trūksta kitų maistinių medžiagų – riebalų, baltymų, skaidulų, vitaminų, mineralų, - svarbių raumeniniam audiniui, kuris reikalingas normaliai medžiagų apykaitai palaikyti.
Kelias savaites ar net mėnesį siūloma laikytis dietos, kuri, anot specialistės, stipriai prasilenkia su sveikos mitybos principais. „Kaipgi mėnesį organizmas gali tverti be maisto ir išlikti sveikas? Jei norisi lengvumo, dieną dvi galima pateisinti, bet tai labai trumparegiškas sprendimas - pagrindinio tikslo vis tiek taip nepasieksite“, - tvirtina specialistė.
 
Kalbant apie žarnyno valymą, to pasiekti galima ne tik tokiomis drastiškomis priemonėmis kaip kieto maisto atsisakymas. Neapkrauti virškinamojo trakto galima tiesiog suderinus mitybą, nepersivalgant.
„Tokia dieta yra labai skurdi: sultys rekomenduojamos gerti net be tirštimo. Taigi tegausite greičiau pasisavinamų maisto medžiagų – fruktozės, vaisių cukraus. Be to, skystas yra greitai suvirškinamas, todėl sotumo jausmas ilgai netrunka, o taip paskatinamas persivalgymas. Kai maisto racionas yra stipriai sumažinamas, organizmas siekia atsiimti prarastą energiją. Ilgainiui taip žaisdami tik sulėtinsime medžiagų apykaitą“, - įspėja medikė.

 
Tarp kitko
Anot specialistės, dietos, kuriomis siekiama atsikratyti svorio nėra tinkamos sveikatai. Tos, kurios gali būti naudingos, sudarytos specialistų-dietologų siekiant gerinti paciento sveikatą ir yra pagrįstos mokslo.
Gydomosios dietos gali būti paskirtos dėl virškinamojo trakto ligų, turimo refliukso, cukrinio diabeto, esant kasos ar kepenų, uždegiminėms žarnų ligoms. Taip pat dieta gali būti skiriama kaip ligos gydymo dalis.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica