Psichoterapeutė: 11 laimingos poros įpročių

www.lsveikata.lt
2018-07-17
Žiūrite į laimingas poras ir užduodate klausimą: ką tokio jie žino, kas jums dar nesuvokiama? San Franciske gyvenanti ir dirbanti psichoterapeutė Džodi Virgo išskyrė 11 įpročių, kurie laimingą porą skiria nuo nelaimingos. Specialistė tikina, kad šios paprastos taisyklės padės sutvirtinti ryšį ir leis mėgautis santykiais.
Psichoterapeutė: 11 laimingos poros įpročių
Laimingi partneriai gerbia ne tik vienas kito poreikius, bet ir laisvę. Jeigu galite mėgautis gyvenimu ir be partnerio, vadinasi pasitikite vienas kitu ir jūsų prisirišimas yra sveikas.

Psichoterapeutė Džodi Virgo:

- Idealių santykių nebūna. Kiekvienai porai iškyla problemų. Kol vieni santykiai klesti, kita pora gali stovėti ant bedugnės krašto. Laimė santykiuose nėra atsitiktinis dalykas. Laimingos poros protingai puoselėja jausmus, stiprūs ir sveiki santykiai susiklosto įgyjant tam tikrus įpročius.
 
1. Parodykite, kad vienas kitą vertinate
Sveiki santykiai formuojami remiantis teigiamomis emocijomis, artumu ir prisirišimu. Laimingos poros kasdien pabrėžia partnerio svarbumą. Ir tam nereikia ko nors ypatingo – tiesiog būkite nuoširdūs. Palikite partneriui laiškelį su padėka, parašykite žinutę, priminkite, kad apie jį galvojate. Pas mane apsilankantys žmonės dažnai skundžiasi, kad nejaučia, jog antroji pusė juos vertintų. Jaustis svarbiam ir reikalingam – normalus žmogiškas poreikis. Kasdienė padėka už buvimą šalia puikiai jį patenkina.

 
2. Pykitės teisingai
Kiekviena pora neapsieina be konfliktų, barnių ar nuomonių nesutapimų. Jeigu dažnai ginčijatės, dar nereiškia, kad jūsų santykiai prasti. Svarbiausia, kaip sugebate su tokiomis situacijomis susidoroti. Pyktis teisingai, vadinasi, vengti įžeidimų, gynybinės elgsenos ir ignoravimo. Tokia elgsena griauna santykių stabilumą.
 
3. Prašykite to, kas jums svarbu. 
Dažniausiai iš moterų pacienčių išgirstu frazę: „Jeigu jis mane mylėtų, žinotų, ko man reikia. Man nereikėtų prašyti. Jis turi suprasti, ką ne taip padarė.“ Tačiau vyrai, ir ne tik jie, nemoka atspėti minčių. Todėl partnerio užduotis – išsakyti lūkesčius ir poreikius. Kartais tai tenka daryti ir kelis kartus. Laimingos poros nekuria santykių pagal nutylėjimą. Partneriai klausia vienas kito, kas jiems svarbu, atvirai kalba apie skirtumus ir juos gerbia.
 
4. Meilę reikškite partnerio jausmų kalba
Kiekvienas žmogus dovanoja ir priima meilę savaip. Reikšminga tai, kas veikia abu partnerius. Greičiausiai jūsų poreikiai skiriasi, ir tai yra normalu. Egzistuoja penkios meilės „kalbos“: dovanos, laikas dviese, žodžiai, pagalba ir fizinis kontaktas. Laimingos poros partneriai supranta, kokiu būdu antroji pusė dovanoja ir priima meilę. Tai padeda išlaikyti šiltus santykius, prisirišimą ir tarpusavio supratimą.
 
5. Įsipareigojimus vykdykite kartu
Buities rūpesčių paskirstymas – viena dažniausių nesutarimų priežasčių. Laimingos poros darbus atlieka kartu. Net jei tai jiems ir nepatinka. Galbūt vienam nepatinka plauti indus, o kitam – kloti lovą. Pasitarkite, kaip geriau paskirstyti darbus ir jų imkitės. Tai padarę tinkamai stiprinsite pasitikėjimo vienas kitu ir artumo jausmus.
 

6. Kuo dažniau apsikabinkite
Bendravimas – svarbus santykių elementas, tačiau mes dažnai pamirštame prisilietimus. Fizinio kontakto metu organizme gaminasi vadinamasis meilės hormonas oksitocinas, malšinantis ne tik fizinį, bet ir emocinį skausmą, stiprinantis imunitetą ir suartinantis partnerius. Per prisilietimus net ir labai užsiėmę partneriai gali išreikšti meilę vienas kitam.
 
7. Aptarkite problemas
Yra du variantai: vengti problemos ir tikėtis, kad ji išnyks, arba drąsiai pažiūrėti jai į veidą. Kai problemas bandome ignoruoti, jos kitu pavidalu, bet vis tiek prasiskverbia į mūsų gyvenimą. Laimingos poros aptaria problemas ir kartu ieško jų sprendimo būdų.
 

8. Neperženkite ribų. 
Laimė poroje neįmanoma be pagarbos asmeninėms riboms. Šios žymi, kur pasibaigia vieno partnerio asmenybė ir prasideda kito. Laimingos poros nebijo kalbėti šia tema ir gerbia vienas kito ribas. Taip kiekvienas patenkina savo poreikis ir komfortiškai jaučiasi. Skiriami trys ribų tipai: emocinės – kiek laiko praleidžiama kartu ir atskirai. Fizinės - prisilietimų ir sekso dažnumas. Elektroninės – kaip dažnai apie santykius skelbti socialiniuose tinkluose, draugauti ar ne su vienas kito bičiuliais juose.
 
9. Atsiprašykite ir atleiskite.
Be atsiprašymo santykiai neišgyvena – tai svarbus stiprių ir harmoningų santykių elementas. Atsiprašymas – nuoširdus bandymas problemą įveikti kaip komandai, o paskui pamiršti nemalonius įvykius. Sveiki santykiai – kai partneriai stengiasi būti laimingi, o ne įrodinėja savo tiesas.
 
10. Leiskite laiką atskirai
Derinkite santykiuose artumą ir laisvę. Pasaulis yra daug platesnis nei poros ribos. Už jų irgi yra gyvenimas. Laimingi partneriai gerbia ne tik vienas kito poreikius, bet ir laisvę. Jeigu galite mėgautis gyvenimu ir be partnerio, vadinasi, pasitikite vienas kitu ir jūsų prisirišimas yra sveikas.
 
11. Prašykite pagalbos. 
Poros, kurių santykiai yra sveiki, nebijo kreiptis pagalbos, jeigu negali vieni įveikti problemų. Padėti gali kreipimasis į specialistus, seminarų lankymas ar pokalbis su artimu žmogumi, kuris gali išsakyti objektyvią nuomonę.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica