Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti

www.lsveikata.lt
2017-10-27
Ar galima seksualinį apetitą nepakitusį išsaugoti ilgą laiką. Tarptautinio porų problemų tyrimo instituto vadovas antropologas, psichoterapeutas Philippe Brenot įsitikinęs, jog taip. Tiesa, tik tuomet, jei pora „neužsiciklins“ susiliejimo santykiuose. Pokalbį apie tai su ekspertu skelbia psychologies.ru.
Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti
Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys.


- Ar visų porų seksualinis apetitas su laiku slopsta?
- Ypač jis silpsta tose porose, kur santykiai konstruojami susiliejimo principu. Kai tik „įsimylėjimo hipnozė“ praeina, maždaug po dvejų metų, seksualinė trauka ima slopti. Nuo to momento, kai vienas su kitu imame dalintis veiklas, kalbėtis apie viską, aistra silpsta ir gali visiškai išnykti.
Seksualumas nepakenčia savinimosi, laisvės netekimo, išskirtinumo reikalavimo. Ir priešingai, dvi brandžios, iš tiesų autonominės asmenybės gali metų metus mėgautis seksualine trauka.
 

- Ar yra prasmės keisti požiūrį, kad išlaikytume seksualumo tonusą? Ar tai susiję su valia?
- Valia mažai ką gali pakeisti intymiuose santykiuose. Svarbu kita – kiek į seksualinį gyvenimą jūs investuojate. Suprantama, kalbu ne apie pinigus.
Būtina pagauti tą sritį, kurioje jūsų seksualinė trauka siejasi su partnerio aistra.
Paprastai vyrų seksualinė trauka stimuliuojama vizualiai, moterų – per klausą. Moterys daug jautriau jaučia balso toną, meilės kalbas.
 
- Viename straipsnyje rašėte, kad norėdami sėkmingai kovoti su rutina, turime paįvairinti patiriamus malonumus? Kaip tai padaryti?
- Kad seksas teiktų džiaugsmą, svarbu neskubėti. Be to, moteriai reikia daugiau laiko, kad susijaudintų ir, kaip mėgstu sakyti, pakeltų to jaudulio temperatūrą iki maksimumo.
 
- Tiesa, kad visavertis seksualumas nesuderinamas su kasdieniu stresu?
- Vyrai ir moterys į stresą reaguoja skirtingai. Kai vyras vakare grįžta namo, jam norisi nusimesti dienos darbų krūvį, po to seka reflektyvus noras užsiimti seksu, kad galėtų atsipalaiduoti ir pamiršti apie reikalus. Jo troškimas, jo libido nesivaržo su kasdienėmis veiklomis. Vyras gali susikoncentruoti į seksualinį troškimą ir pamiršti apie pašalinius dalykus, nes jo seksualumas yra impulsyvus.

Moterims gi viskas atvirkščiai. Galvojimas apie buitinius rūpesčius, nusivylimai, pyktis – viskas konkuruoja su jos libido.
 
- Seksualinė laisvė, ar ji pajėgi įžiebti priblėsusią seksualinę trauką?
- Kiekviena pora turi pasirinkti savus erotinius žaidimus – tuos, kuriuos jiems diktuoja vaizduotė. Jeigu pora pasiryžta, pavyzdžiui, aplankyti svingerių vakarėlį, dešimtyje atvejų ir dešimties iniciatorius yra vyras. Moteris sutinka tai padaryti paklusdama jo norui.
 

- O kas gali nužudyti seksualinį troškimą?
- Pavyzdžiui, egoizmas. Šiuolaikinės moterys puikiai žino savo seksualinius poreikius ir kūno ypatumus, todėl joms reikia dėmesingo partnerio. Seksualinę trauką žudo dialogo nebuvimas. Pasyvumas kenkia libido.
Vargu ar seksualumo viršūnę pasiekia tie, kurie kompleksuoja, gėdijasi savo kūno, jo neprižiūri, o seksu užsiima tik tam, kad neprarastų partnerio. Jausmas, kad nesame verti meilės, trukdo patirti abipusį malonumą.
Kad poros santykiai būtų visaverčiai, reikia rodyti susidomėjimą, puoselėti troškimą atrasti vis naujas intymias teritorijas (nepainiokite su erogeninėmis zonomis), rodyti iniciatyvą.
 
- Vis dėlto juk egzistuoja kokie nors patikrinti būdai išsaugoti seksualinių santykių kokybę?
- Yra viena abėcėlinė tiesa, kurią pravartu pakartoti: mūsų seksualinių santykių kokybė, priklauso nuo mūsų jausmų kokybės.
Kad atgaivintų poros, kuri išgyvena sunkumus, seksualinę trauką, specialistai taiko tam tikras technines priemones, skatinančias jų libido. Tačiau jie tik nurodo strategiją, kuria sekdama pora galis susigrąžinti įsimylėjimą. Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica