Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti

www.lsveikata.lt
2017-10-27
Ar galima seksualinį apetitą nepakitusį išsaugoti ilgą laiką. Tarptautinio porų problemų tyrimo instituto vadovas antropologas, psichoterapeutas Philippe Brenot įsitikinęs, jog taip. Tiesa, tik tuomet, jei pora „neužsiciklins“ susiliejimo santykiuose. Pokalbį apie tai su ekspertu skelbia psychologies.ru.
Psichoterapeutas: negailėkite laiko aistrai puoselėti
Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys.


- Ar visų porų seksualinis apetitas su laiku slopsta?
- Ypač jis silpsta tose porose, kur santykiai konstruojami susiliejimo principu. Kai tik „įsimylėjimo hipnozė“ praeina, maždaug po dvejų metų, seksualinė trauka ima slopti. Nuo to momento, kai vienas su kitu imame dalintis veiklas, kalbėtis apie viską, aistra silpsta ir gali visiškai išnykti.
Seksualumas nepakenčia savinimosi, laisvės netekimo, išskirtinumo reikalavimo. Ir priešingai, dvi brandžios, iš tiesų autonominės asmenybės gali metų metus mėgautis seksualine trauka.
 

- Ar yra prasmės keisti požiūrį, kad išlaikytume seksualumo tonusą? Ar tai susiję su valia?
- Valia mažai ką gali pakeisti intymiuose santykiuose. Svarbu kita – kiek į seksualinį gyvenimą jūs investuojate. Suprantama, kalbu ne apie pinigus.
Būtina pagauti tą sritį, kurioje jūsų seksualinė trauka siejasi su partnerio aistra.
Paprastai vyrų seksualinė trauka stimuliuojama vizualiai, moterų – per klausą. Moterys daug jautriau jaučia balso toną, meilės kalbas.
 
- Viename straipsnyje rašėte, kad norėdami sėkmingai kovoti su rutina, turime paįvairinti patiriamus malonumus? Kaip tai padaryti?
- Kad seksas teiktų džiaugsmą, svarbu neskubėti. Be to, moteriai reikia daugiau laiko, kad susijaudintų ir, kaip mėgstu sakyti, pakeltų to jaudulio temperatūrą iki maksimumo.
 
- Tiesa, kad visavertis seksualumas nesuderinamas su kasdieniu stresu?
- Vyrai ir moterys į stresą reaguoja skirtingai. Kai vyras vakare grįžta namo, jam norisi nusimesti dienos darbų krūvį, po to seka reflektyvus noras užsiimti seksu, kad galėtų atsipalaiduoti ir pamiršti apie reikalus. Jo troškimas, jo libido nesivaržo su kasdienėmis veiklomis. Vyras gali susikoncentruoti į seksualinį troškimą ir pamiršti apie pašalinius dalykus, nes jo seksualumas yra impulsyvus.

Moterims gi viskas atvirkščiai. Galvojimas apie buitinius rūpesčius, nusivylimai, pyktis – viskas konkuruoja su jos libido.
 
- Seksualinė laisvė, ar ji pajėgi įžiebti priblėsusią seksualinę trauką?
- Kiekviena pora turi pasirinkti savus erotinius žaidimus – tuos, kuriuos jiems diktuoja vaizduotė. Jeigu pora pasiryžta, pavyzdžiui, aplankyti svingerių vakarėlį, dešimtyje atvejų ir dešimties iniciatorius yra vyras. Moteris sutinka tai padaryti paklusdama jo norui.
 

- O kas gali nužudyti seksualinį troškimą?
- Pavyzdžiui, egoizmas. Šiuolaikinės moterys puikiai žino savo seksualinius poreikius ir kūno ypatumus, todėl joms reikia dėmesingo partnerio. Seksualinę trauką žudo dialogo nebuvimas. Pasyvumas kenkia libido.
Vargu ar seksualumo viršūnę pasiekia tie, kurie kompleksuoja, gėdijasi savo kūno, jo neprižiūri, o seksu užsiima tik tam, kad neprarastų partnerio. Jausmas, kad nesame verti meilės, trukdo patirti abipusį malonumą.
Kad poros santykiai būtų visaverčiai, reikia rodyti susidomėjimą, puoselėti troškimą atrasti vis naujas intymias teritorijas (nepainiokite su erogeninėmis zonomis), rodyti iniciatyvą.
 
- Vis dėlto juk egzistuoja kokie nors patikrinti būdai išsaugoti seksualinių santykių kokybę?
- Yra viena abėcėlinė tiesa, kurią pravartu pakartoti: mūsų seksualinių santykių kokybė, priklauso nuo mūsų jausmų kokybės.
Kad atgaivintų poros, kuri išgyvena sunkumus, seksualinę trauką, specialistai taiko tam tikras technines priemones, skatinančias jų libido. Tačiau jie tik nurodo strategiją, kuria sekdama pora galis susigrąžinti įsimylėjimą. Partneriai turi pasistengti, idant jaudinantis artumo jausmas vėl būtų toks kaip santykių pradžioje. Galima keliauti, kurti siurprizus, dovanoti dovanas... Svarbiausia, kad į santykius grįžtų jaudulys. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris