Prie Klaipėdos VSB sėkmės prisidėjo ir tarptautiniai projektai

Algimantas Kripas
2023-10-27
Per 15 veiklos metų Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro (VSB)darbuotojams pavyko uostamiesčio gyventojus užkrėsti sveikos gyvensenos virusu. Pastebėta, kad klaipėdiečiai vis labiau domisi įstaigos veikla. Biuras daug reikšmės skiria ir tarptautiniams projektams. Kaip teigė įstaigos Stebėsenos ir projektų skyriaus vedėja Laura Kubiliutė, dalyvavimas iniciatyvoje suteikia daugiau galimybių remtis gerąja Europos miestų patirtimi. Be to, tai didina ir uostamiesčio žinomumą Europoje.  
Prie Klaipėdos VSB sėkmės prisidėjo ir tarptautiniai projektai

Motyvuoja veikti
Klaipėdos VSB 2023 m. ypatingi – įstaiga švenčia 15 metų gimtadienį. Biuro vadovė dr. Juratė Grubliauskienė teigė, kad sveikatos stiprinimo srityje rezultatai neateina savaime. Norint jų pasiekti yra būtinas laikas, energija bei žinios. Taip pat itin svarbu ir įpročių kontroliavimas bei reguliarus darbas su savimi.
 

Pašnekovė pabrėžė, jog VSB klientai apie jų teikiamas paslaugas atsiliepia itin teigiamai – gautos žinios gyventojams suteikė galimybę ugdyti sveikus įpročius, o tai padėjo pagrindus geresnei sveikatai.
 

Klaipėdos VSB vadovė dr. Juratė Grubliauskienė akcentavo, kad jų įstaigos vykdoma veikla tapo sektinu pavyzdžiu Lietuvai: „Džiugina ne tik klientų atsiliepimai, bet ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos, tapusios geraisiais pavyzdžiais Lietuvos visuomenės sveikatos gerinimo kontekste, ir sėkmingi projektai.“

 
Reikšmingus veiklos rezultatus parodo ir pasikeitęs gyventojų požiūris. Visuomenės sveikata jiems tapo svarbiu gyvenimo aspektu. Klaipėdos VSB misija – teikti aukštos kokybės ir mokslu pagrįstas visuomenės sveikatos paslaugas, puoselėjant gyventojų sveikatą, siekiant geresnės gyvenimo kokybės ir ilgesnių sveiko gyvenimo metų. Bręstant įstaigai, misija pradeda įgauti realią bei apčiuopiamą prasmę.
 
Visgi biuro darbuotojams kartais tenka susidurti su tokiais iššūkiais kaip gyventojų motyvacijos stoka ar žemas raštingumas sveikatos srityje. Jei žmogus nekeičia požiūrio, formuoti sveikatai palankius įgūdžius tampa neįmanoma. Įstaigos darbuotojai stengiasi skatinti gyventojų norą gyventi sveikiau. Šiam tikslui pasiekti yra pasitelkiamos įvairaus pobūdžio veiklos. Kaip teigė Klaipėdos VSB direktorė, į šiuos iššūkius darbuotojai žvelgia ne kaip į problemą, bet kaip į galimybę tobulėti bei dirbti dar atkakliau.
 
Siūlo veiklų paketus įmonėms
Klaipėdos VSB bendruomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Iveta Lobanova akcentavo, kad norint pasiekti kuo didesnę dalį uostamiesčio gyventojų teko sukurti viešinimo modelį. Patirtis parodė, jog sprendimas pasiteisino – biurui pavyksta pasiekti paslaugų gavėjus. Anot I.Lobanovos, įstaiga veiklą pristato itin plačiai: „Nuolatos dalyvaujame viešuose renginiuose, kuriuose turime galimybę pristatyti paslaugas, rengiame kasmėnesinį naujienlaiškį, veiklų kalendorių, aktyviai dalinamės informacija savo internetinėje svetainėje, veiklas viešiname per socialinius tinklus, esame sukūrę mobiliąją programėlę „Man rūpi“, o taip pat esant poreikiui parengiame įvairią dalijimuisi skirtą medžiagą.“

 
Klaipėdos VSB veiklos iš tiesų vertos didžiulio populiarinimo. Veiklų spektras yra itin platus. Įtraukiamos visos tikslinės grupės nuo būsimų tėvelių iki uostamiesčio senjorų. Biuro darbuotojai stengiasi prisitaikyti prie kiekvienos grupės. Kaip vieną prisitaikymo pavyzdžių, I.Lobanova pateikė darbingo amžiaus asmenų grupei sukurtą veiklų paketą įmonėms. Senjorams bei neįgaliesiems taip pat skirtos specialios veiklos. Organizuojamos griuvimų prevencijai skirtos mankštos, konsultacijos psichinei sveikatai stiprinti bei kt.
 
Vienas unikalesnių senjorams ir neįgaliesiems skirtų užsiėmimų – „Futbolas vaikščiojant“. Biuro tinklalapyje pažymima, kad šis užsiėmimas itin padeda skatinti šių visuomenės grupių fizinį aktyvumą. Be to, tai suteikia ir teigiamų emocijų. Šis žaidimas yra ypatingas tuo, jog jam nėra reikalingas specialus fizinis pasirengimas. Siekiant sumažinti traumų tikimybę, varžybų metu neleidžiamas didesnis kontaktas. Rugsėjį Plungės VSB kartu su Plungės rajono savivaldybe surengė futbolo vaikščiojant turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“ Jame dalyvavo 12 komandų iš Mažeikių, Gargždų, Tauragės, Kelmės, Plungės bei Klaipėdos. Klaipėdos VSB atstovavo net penkios komandos. Varžybų nugalėtojais tapo Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Žuvėdra“ komanda.
 
Tarptautiniai projektai
Klaipėda 2011 m. tapo Sveikų miestų tinklo nariu. Uostamiestis buvo pirmasis prie šio tinklo prisijungęs Lietuvos miestas. Klaipėdos VSB Stebėsenos ir projektų skyriaus vedėja Laura Kubiliutė teigė, kad dalyvavimas iniciatyvoje Klaipėdai suteikia daug daugiau galimybių remtis gerąja Europos miestų patirtimi. Taip pat dalyvaujama projektuose, kai kurie jų yra finansuojami iš Europos sanglaudos fondų. Kadangi šiems projektams yra reikalingi partneriai iš ES valstybių, tai didina ir Klaipėdos miestų žinomumą Europoje.  
 
Vienas įstaigos vykdytų tarptautinių projektų vyko 2020-2023 m. Jis buvo skirtas seksualinio priekabiavimo prevencijai vykdyti. ES „Erasmus+“ programos projekto „Seksualinio priekabiavimo prevencija vidurinėse mokyklose – SHEHAP“ idėja – mokinių įtraukimas į seksualinio priekabiavimo metodinių priemonių kūrimo procesą. Be Klaipėdos VSB ir uostamiesčio „Versmės“ progimnazijos, iniciatyvoje dalyvavo dar trys mokyklos, trys aukštojo mokslo institucijos bei viena biudžetinė įstaiga iš Lietuvos, Suomijos, Graikijos bei Portugalijos. Projektą koordinavo Turku taikomųjų mokslų universitetas (Suomija). Buvo sukurta elektroninė platforma. Joje mokiniams pateikiama medžiaga, susijusi su seksualinio priekabiavimo prevencija.   

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos laikinoji vadovė Santa Miežinienė, šiemet įsisegusi Nusipelniusio Li...
  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Gegužę prestižiniame tarpdisciplininiame mokslo žurnale „Nature“ buvo publikuoti gausaus tarptautinio mokslininkų kole...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

  Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Pats juokingiausias rašinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pats juokingiausias rašinys

  Naujas numeris