Priaugintos blakstienos: ar pavojus akims realus?

Domantė Juknonytė
2017-01-10
Labai norėčiau prisiauginti blakstienas. Bet girdėjau, kad tai kenkia akims? Norėčiau išgirsti specialistų nuomonę apie tai. Taip pat norėčiau žinoti, ar priaugintoms blakstienoms reikalinga kokia nors ypatinga priežiūra.
Dovilė, 31 m.
Priaugintos blakstienos: ar pavojus akims realus?
Specialistai nerekomenduoja blakstienų priauginimo procedūros atlikti namuose, tam yra skirti kosmetologijos kabinetai, dirbantys pagal higienos reikalavimus. Taip pat reikėtų patikrinti, ar kosmetologė turi sertifikatą, įrodantį jos kompetenciją.

„Art of Beauty“ studijos kosmetologė Kristina Zinkevič teigia, jog šiuo metu grožio salonuose blakstienų priauginimas yra itin populiarus.
Anot specialistės, blakstienų priauginimas susilpnina jas, tačiau procedūros bijoti nereikia. „Jei viskas atliekama kokybiškai ir klientė tinkamai prižiūri blakstienas, jos labai greit grįžta į pradinę būklę. Na, o cheminis blakstienų dažymas kenkia taip pat kaip ir plaukų. Tiesa, blakstienų gyvenimo trukmė trumpesnė, jos greit atauga sveikos“, - palygina specialistė.
 
K.Zinkevič perspėja, kad akims kenkia ne pats blakstienų priauginimas, o netinkama jų priežiūra. „Blakstienos pažeidžiamos netinkamai valant akių makiažą, taip pat po netaisyklingo priauginimo jas nuimant“, - paaiškina kosmetologė.
 

„Daugiausiai žalos akims ir pačioms blakstienoms padaroma, jei prieš miegą nenuvalomas akių tušas, - pabrėžia K.Zinkevič. - Todėl svarbu jas tinkamai prižiūrėti: švelniai prausti akis, nuvalyti makiažą. Jei turite priaugintas blakstienas, jas prižiūrėkite taip, kaip rekomenduoja meistrė.“

 
Gydytojo komentaras
Gydytoja oftalmologė dr. Eglė Danielienė:

 - Ar blakstienų korekcija visada yra saugi?
- Ne visada. Procedūros metu gali būti sudirginti akių vokų kraštai, pačios akys (junginės ar ragenos). Po dirbtinių blakstienų korekcijų gali kilti akių ar vokų infekcijos. Gali prasidėti alergija klijams, kurie yra naudojami blakstienoms priklijuoti, taip pat klijų tirpikliui, kuriuo jos nuimamos.
 
Ilgalaikės tokių procedūrų pasekmės gali būti dar blogesnės: blakstienos gali iškristi (ypač jei jos yra genetiškai trumpesnės); dirbtinė blakstiena tempia natūralią, todėl gali būti pažeistas jos folikulas. Žinoma, tai yra pavieniai atvejai. Per savo praktiką susidūriau tik su keliomis tokiomis pacientėmis.
 
- Kodėl nutinka tokios komplikacijos?

- Pirmiausia, tam įtakos turi netinkama aplinka. Nerekomenduočiau procedūrų atlikti namuose, tam yra skirti kosmetologijos kabinetai, dirbantys pagal higienos reikalavimus. Procedūros, atliekamos namų sąlygomis, gali būti nesaugios. Taip pat reikėtų patikrinti, ar kosmetologė turi sertifikatą, įrodantį jos kompetenciją.
 
Svarbu atkreipti dėmesį į priemones, kurios yra naudojamos procedūrų metu. Jei žmogus alergiškas tam tikrai cheminei medžiagai, svarbu, kad jos nebūtų naudojamo produkto sudėtyje. Dažnai alergija kyla dėl formaldehido.
Šių procedūrų nerekomenduočiau žmonėms, turintiems lėtinį akių vokų kraštų uždegimą arba alergiją.
 
Yra medikamentų, skatinančių blakstienų augimą, gydytojai juos skiria esant blakstienų praradimui. Jei po grožio procedūrų akys pūliuoja, jas graužia, skauda, sunku atsimerkti, reikėtų kreiptis į gydytojus, nes tik jie gali nurodyti tikslią negalavimo priežastį. 


 
Kaip prižiūrėti priaugintas blakstienas?
Priaugintas blakstienas stenkitės kuo rečiau liesti rankomis. Kuo mažiau išorinio fizinio kontakto, tuo pailgėja jų „gyvenimas“. Jei moteris nešioja kontaktinius lęšius, kosmetologė turi iš anksto informuoti, jog priaugintos blakstienos džiugins kur kas trumpesnį laiką nei įprastai.
 
Naktį reikėtų stengtis neįsikniaubti veidu į pagalvę. Priešingu atveju, jei ne po pirmos, tai tikrai po antros nakties blakstienos liks ant pagalvės.
Dažymas tušu ir pastarojo nuvalymas – fizinis dirgiklis, todėl jo geriau vengti.
Venkite riebaus kremo ar losjono. Riebalai skatina blakstienų atsiklijavimą.
Prausiantis, valantis makiažą ar kitaip liečiant veidą, stenkitės elgtis kaip įmanoma švelniau ir atsargiau.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica