Pasirūpinkite saulės nugairinta oda

Aigustė Tavoraitė
2017-07-24
Vasarą po saulės vonių, dėl jūros vandens poveikio išsausėjanti oda reikalauja ne mažesnės priežiūros nei šaltuoju metų laiku. Kas padės atgaivinti odą?
Pasirūpinkite saulės nugairinta oda
Šiltuoju metų laiku patariama neprausti odos muilu ar prausikliais, kurių sudėtyje yra sulfatų, nes jie didina odos pH. Aukštą pH lygį turinčios sudedamosios dalys atima visus natūralius apsauginius odos riebalus ir vandenį, taip iššaukdamos paviršinio odos sluoksnio dehidrataciją.

Specialistai pabrėžia, kad vasarą tinka visos procedūros, kurios rekomenduojamos drėgmės stokojančiai, sausai odai. Ypač svarbu nepamiršti pasirūpinti veido ir rankų oda. Maksimaliai sudrėkinti saulės išvargintą odą padeda procedūros su jūros dumblių lapais. Juose esančios veikliosios medžiagos neleidžia odai džiūti, prisotina mineralų ir mikroelementų, sumažina raudonį, išlygina smulkias raukšleles.
 
Nepamiršta turėtų likti ir kojų oda – pėdos nuo karšto smėlio ir sūraus jūros vandens nukenčia ne ką mažiau. Pamaitinti ir atvėsinti pėdų odą bei neleisti išdžiūti ir suskilinėti padams padės įvairūs kremai ir kaukės.
Pagrindinė sveikos odos sąlyga – pakankamas jos sudrėkinimas ir pamaitinimas. Tačiau būtina ir natūrali riebalinė apsauga, be jos oda, kompensuodama vandens trūkumą, į paviršių ima produkuoti daug gausesnį kiekį riebalų. Todėl ilgainiui oda tampa dvigubai riebesnė ir blizgesnė.

 
Dėl šios priežasties šiltuoju metų laiku patariama neprausti odos muilu ar prausikliais, kurių sudėtyje yra sulfatų, nes jie didina odos pH. Aukštą pH lygį turinčios sudedamosios dalys atima visus natūralius apsauginius odos riebalus ir vandenį, taip sukeldamos paviršinio odos sluoksnio dehidrataciją.
 
Vasarai skirtas dieninis kremas turi būti lengvas, drėkinantis ir apsaugantis nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Bet geriau būtų rinktis ne kremą, o emulsiją. Užtepus kremą, leiskite jam įsigerti, o jo perteklių sugerkite popierine servetėle – tuomet veidas neblizgės.
Vasaros rytas – tinkamiausias metas veido odai tonizuoti. Tai galima daryti ledukais (idealu, jei ledukų pasigaminsite iš žolelių nuoviro). Po to, kai veidą atgaivinsite ledo kubeliu, neskubėkite veido nusausinti – tegul oda išdžiūsta natūraliai.

 
Verta žinoti
Jei kiek persistengėte ir persikaitinote saulėje, neskubėkite odos tepti jokiais riebalais. Patariama naudoti specialius preparatus, skirtus nudegusiai nuo saulės odai. Stipriai nudegus pagalbos rekomenduojama kreiptis į specialistus.

 
Jei pasikonsultuoti su specialistais neturite galimybės, patariama tepti priemones, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra alijošius. Pagelbėti gali ir paprasčiausias jogurtas, jis turėtų būti šaltas (tai sumažina kapiliarų išsiplėtimą be pašalina raudonį) ir tepamas maždaug kas valandą.

 
Veido odai atgaivinti – naminės kaukės
Tonizuojamoji kaukė: Išplakite 1 kiaušinio baltymą, įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir 3 šaukštelius kefyro. Jeigu masė per skysta, įdėkite maltų avižinių dribsnių. Nuvalykite veidą su kefyru, plonu sluoksniu užtepkite kaukę. Po 15–20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.
 
Šviežių agurkų ir kefyro kaukė: Smulkiai sutarkuokite pusę šviežio agurko ir sumaišykite su kefyru. Užtepkite gautą tyrelę plonu sluoksniu ant veido ir laikykite 15–20 minučių. Tiesa, agurkų ir žalių bulvių griežinėliai padės atgaivinti akių zoną, panaikins paburkimą, o žalios arbatos kompresai apsaugos nuo raukšlių.
 
Kaukė paraudusiai odai: Pusę banano sutrinkite su dviem šaukštais šviežios grietinėlės, palaikykite 30 minučių. Ši kaukė panaikins paraudimą ir pamaitins odą.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris