Oro joga: šiltąjį sezoną pasitikite kabėdami ore

Aigustė Tavoraitė
2018-03-15
Žmogus taip sutvertas, kad naujovės ir gąsdina, ir masina išbandyti. Oro joga ar, kitaip tariant, mankšta ore, į Lietuvą atvežta gana neseniai, tačiau jau sulaukė populiarumo dėl ne tik teikiamos naudos sveikatai, bet ir neįprastų potyrių ją praktikuojant.
Oro joga – tai tradicinės jogos pozos su gimnastikos, akrobatikos, pilateso elementais, atliekamos kabant ore. Mankštos metu juda visas kūnas. Oro jogos išskirtinumas – tvirta, ryški, spalvinga, švelni ir elegantiškai krentanti juosta, kuri yra pagrindinis šios jogos rūšies įrankis.
Oro joga: šiltąjį sezoną pasitikite kabėdami ore
Oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus.

Pagal muziką – ir pratimai

„Treniruotės labiausiai patinka mėgstantiems romantiką, nes pratimai atliekami skambant muzikai, kabant ar sklandant ore. Tai atrodo moteriškas užsiėmimas, tačiau jis labai tinka ir vyrams, nes – reikia jėgos“, – sako „Diva namai“ kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė.

Treniruotės skirtingos. Pavyzdžiui, skambant lėtai, lyriškai muzikai bus atliekama rami, svajinga treniruotė, kurios metu sportuojantysis tiesiog išsirąžys, pratemps kūno raumenis: krūtinę, kaklą, kojas ir svajingai pagulės juostoje. Visai kitokie pratimai parenkami skambant ritmiškoms, populiarioms melodijoms.
 
Kineziterapeutė J.Kliukaitė pabrėžia, kad su specialia elastinga jogos juosta kai kurių pozų ir pratimų atlikimas atrodo lengvesnis (panašiai kaip mankšta vandenyje), o kai kurių atvirkščiai – pasunkinamas. Be to, treniruotės gali būti skirtingo sudėtingumo, intensyvumo ir ritmo. Anot pašnekovės, mankštinantis ore jaučiamas aktyvus giliųjų raumenų, ypač – esančių juosmens, nugaros ir galūnių srityse, darbas. Išskirtinis treniruočių bruožas - jos metu atliekami tiek išorinių, tiek vidinių raumenų stiprinimo pratimai.
 

Oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus. „Būkite drąsūs – oro jogai nei svoris, nei amžius, nei fizinis pasirengimas nėra esminiai veiksniai! Kiekvienas pradeda ir pirmąsias užduotis gauna pagal savo fizinį pajėgumą, o tuomet po truputį, žingsnis po žingsnio, fiziškai stiprėja, o pratimai – sudėtingėja“, – sako kineziterapeutė J.Kliukaitė.

 
Svarbu
Treniruotei pasiruoškite sportinę aprangą be užtrauktukų (kad nepažeistumėte oro jogos juostos).
Nusiimkite auskarus, žiedus, sages, likite basos.
Praleiskite treniruotę, jeigu šiuo metu yra menstruacijos.
Pratimai netinka turintiems širdies stimuliatorių, sergantiems epilepsija ar turintiems aukštą akispūdį.
Specialaus fizinio pasirengimo nereikia, tačiau būtų gerai, jei nejaustumėte aukščio baimės.


PratimaiŠioje oro jogos pozoje yra tempiama priekinė šlaunies dalis, klubo, liemens ir  krūtinės raumenys. Žmonėms, kurie nėra fiziškai aktyvūs ir ilgą laiką praleidžia monotoniškose padėtyse skundžiasi sutrumpėjusiais raumenimis. Pavyzdžiui, nuo sėdimo darbo labai įsitempia ir praranda lankstumą liemens ir krūtinės raumenys, todėl šis tempimo pratimas yra puikiai tinkamas didinti sąnarių lankstumą.
Šioje pozoje galima atlikti įvairius tempimo pratimus. Nuotraukoje atliekamas sėdmens raumenų tempimas. Be to, šioje padėtyje galima ištempti ir užpakalinę šlaunies dalį bei pakinklį, kurie būna ypatingai įtempti ir apkraunami dėl ilgalaikio sėdėjimo vienoje padėtyje.

 


Šio pratimo metu didelis krūvis tenka rankoms, nes jos turi išlaikyti viso kūno svorį. Pratimo metu yra didinama juosmeninės dalies amplitudė. Deja, šis pratimas nėra rekomenduojamas asmenims, kurie skundžiasi nugaros skausmais. Pratimas tinkamiausias asmenims, kurių sąnariai lankstūs, paslankūs.
Tai atpalaidavimo pratimas, kurį dažniausiai atliekame treniruotės pabaigoje. Norint visiškai atsipalaiduoti, galva irgi turėtų būti įdedama į juostą, rankos ištiesiamos virš galvos ir iš liemens pasiūbuojama į vieną ir į kitą pusę.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica