Kremas su SPF filtru - ir prie televizoriaus

Greta Vanagienė
2020-08-03
Jei manote kremas su apsauginiais SPF filtrais reikalingas tik einant į lauką, klystate. Gydytoja dermatovenerologė Malvina Baikštienė sako, jog tie, kas kovoja su odos pigmentacija, apsauginiu kremu turėtų veidą tepti ir žiūrėdami televizorių, ir dirbdami prie kompiuterio ar net skrolindami išmanųjį telefoną.
Kremas su SPF filtru - ir prie televizoriaus
Vasara pigmentacija padidėja ir nuo eterinių aliejų, kvepalų, kurie reaguodami su saulės spinduliais palieka odoje pasekmių.

Kenkia mėlynoji šviesa
Bandantieji susidoroti su veido pigmentacija, ko gero, žinote – procesas ilgas, kertantis per piniginę ir, deja, ne visada sėkmingas.
Gydytoja dermatovenerologė M.Baikštienė teigia, jog visiškai panaikinti pigmentines dėmes įmanoma tik gydant kompleksiniu būdu: naudojant ne tik specialius odą skaistinančius kremus ar apsaugą nuo saulės, bet ir atliekant lazerines bei pylingo procedūras. Tiesa, net ir šis kompleksas ne visada veiksmingas šimtu procentų. Viena galimų priežasčių – mėlynoji šviesa.

Mat ši, kaip ir saulė, skleidžia odai kenksminus spindulius.
 

„Tuos, ką vargina pigmentacija, dažnai daro klaidą namuose ar kitoje uždaroje patalpoje nenaudodami kremo su SPF filtru. Vakare nusivalę veidą jį pasitepa tik naktiniu kremu. Per televizorių ar kompiuterį žiūri filmą, į rankas pasiima telefoną. Šie prietaisai skleidžia mėlynąją šviesą, kuri taip pat sukelia veido pigmentaciją. Uždaroje patalpoje SPF apsauga odai taip pat reikalinga“, - teigia gydytoja dermatovenerologė Malvina Baikštienė.

 
Anot jos, paprastai kai kurie kremų gamintojai išskiria, kad priemonė sauganti nuo saulės spindulių, kartu apsaugo ir nuo mėlynosios šviesos.
M.Baikštienė teigia, jog vasara pigmentacija padidėja ir nuo eterinių aliejų, kvepalų, kurie reaguodami su saulės spinduliais palieka žymes ant odos.
„Mėgstama einant į paplūdimį pasikvėpinti. Tose vietose, kur buvo purkšta priemonės pigmentacijos tikimybė padidėja“, - įspėja dermatovenerologė.
 

Namuose – agurkai
Tiesa, pasaulyje jau esama ir vaistų, padedančių blokuoti fermentą, kuris dalyvauja pigmento sintezėje. Gydytoja sako, kad yra vaistų, veiksmingai naikinančių odos patamsėjimus.
„Be abejo, vien tepamais vaistais ir kremais pigmentacijos nepanaikinsi, tačiau situaciją pagerinti, odą pašviesinti tikrai įmanoma“, - teigiamai nuteikia medikė ir priduria, jog vertinantiems namines grožio procedūras geras, laiko patikrintas metodas – agurkų kaukė. - Patarkuokite agurko, užlašinkite citrinos rūgšties – tai iš tiesų turi šviesinamąjį, skaistinamąjį poveikį, kuris iš naminių priemonių yra saugus.“

 
Verta žinoti
Jei sykį atsirado pigmentacija - ženklas, kad organizmas turi tam tikrą genetinį polinkį, todėl nuo to nesisaugant su amžiumi pigmentinių dėmių tik daugės.
Pigmentacija - ligų ar organizmo būklių, susijusių su hormonais, požymis. Paprastai odos jautrumas suaktyvėja moterims nėštumo metu,  po menopauzės, todėl pastebėta apie 90 procentų tai būdinga moterims.
Padidėti jautrumas saulės spinduliams gali ir vartojant tam tikrus medikamentus, kontraceptines priemones.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica