Kokios grožio procedūros tinkamiausios rudenį?

Agnė Bulanavičienė
2021-10-11
Keičiantis oro sąlygoms, šiek tiek keičiasi ir odos priežiūros taisyklės. Tai, kas tinka vasarą, nebūtinai tiks rudenį ar žiemą. Po vasaros oda būna jautresnė, kadangi saulė, vėjas, smėlis, sūrus vanduo padaro nemažai žalos. Oda labiau išsausėjusi, paraudusi. Tad kaip pasirūpinti veido oda rudenį?
Kokios grožio procedūros tinkamiausios rudenį?
Sonoforezė, dar kitaip vadinama beadatine mezoterapija – tai procedūra, atliekama skleidžiant žemo dažnio ultragarso bangas, kad būtų pagerintas aktyviųjų̨ medžiagų̨ prasiskverbimas į epidermį. Šią procedūrą atlikti ypač tinka šaltuoju metu laiku, kai odai trūksta drėgmės.

Konsultuoja specialistė
Salone „Rizzi hair“ Jonavoje grožio terapeutė Greta Pugačiovaitė:
 

Po vasaros – rūgštinis pilingas
Populiariausios procedūros kosmetologijos kabinete rudenį yra rūgštiniai (cheminiai) pilingai, ultragarsinis veido valymas ir drėkinamosios procedūros.
Rūgštinis pilingas – viena populiariausių ir efektyviausių procedūrų, ypač mėgstama klienčių rudenį, kadangi padeda spręsti įvairias odos problemas, tokias kaip spuogai, netolygi veido spalva, raukšlės. Kadangi saulė nebėra tokia aktyvi kaip vasarą, jos atlikimas saugus.
 
„Parinkus tinkamą rūgštinį pilingą ir atlikus reikiamą procedūrų kursą matomi akivaizdūs rezultatai. Tiesa, reikia pasakyti, kad šios procedūros atliekamos su specialiu rūgštiniu tirpalu, todėl jas gali daryti tik kosmetologas, turintis medicininį išsilavinimą“ – pasakojo grožio terapeutė.
 
Ultragarsinio valymo pranašumai
Dar viena klienčių mėgstama procedūra – ultragarsinis veido valymas. „Klientės jį mėgsta dėl to, kad yra neskausmingas, poros išvalomos ultragarso aparatu, o oda nėra pažeidžiama. Veido raudonis praeina jau po kelių valandų. Procedūros metu ne tik išvalomos veido poros, bet ir suaktyvinama kraujotaka, limfa. Atliekant veido odos valymą ultragarsu reguliariai, ji tampa švaresnė ir skaistesnė“, – pasakojo G.Pugačiovaitė.

 
Ultragarsinis veido valymas turi didelių pranašumų palyginti su kitais veido valymo būdais. Atliekant procedūrą, oda mechaniškai nepažeidžiama ir netraumuojama. Tačiau pats valymas atliekamas giliai ir pasiekiami giliausi odos sluoksniai. Atliekant ultragarsinį veido odos valymą naudojamas metalinis zondas, kurio paviršiuje susidaro ultragarsinė vibracija. Ši efektyviai veikia ir skaido vandens molekules. Taip pat naudojama šveitimo mentelė, kurios pagalba švelniai nuvalomi nešvarumai, bakterijos, negyvos odos ląstelės, makiažo likučiai ir kiti nešvarumai. Veido valymas ultragarsu – tarsi masažas giluminiams odos audiniams.
 
Drėkinti būtina
Pasak grožio terapeutės, drėkinti privalu visų tipų odą. „Intensyviai drėkinanti veido odos procedūra atkuria odos vandens pusiausvyrą ir pažeistą odos hidrolipidinę plėvelę, papildo vandens rezervuarus odoje, išlygina nuo dehidratacijos atsiradusias paviršines raukšles“, – pasakoja G.Pugačiovaitė. Procedūros pradžioje atliekamas makiažo, susikaupusių nešvarumų ir riebalų pertekliaus pašalinimas. Ant švarios odos tepamas specialus fluidas, sustiprinantis veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą – preparatas švelniai įmasažuojamas.
 
Odos drėkinimas pradedamas hialurono rūgšties serumo įmasažavimu į veido odą ir paakių zoną. Kitu etapu ant veido užtepama speciali, giliai drėkinanti kaukė. Procedūros pabaigoje, norint suteikti maksimalų drėkinimą, į veido odą įmasažuojamas giliai drėkinantis kremas, po to atliekamas klasikinis 20 minučių veido masažas.
 
„Veido odai drėkinti ir atgaivinti dar naudojami specialūs kokteiliai su hialurono rūgštimi ir įvairiais maitinančiais vitaminais. Į odą jie įvedami sonoforezės būdu, specialiu aparatu“, – aiškino pašnekovė. Ji papildė, jog sonoforezė, dar kitaip vadinama beadatine mezoterapija – tai procedūra, atliekama skleidžiant žemo dažnio ultragarso bangas, kad būtų pagerintas aktyviųjų̨ medžiagų̨ prasiskverbimas į epidermį. Veikiant ultragarso bangoms, atsiranda maži tarpai tarp ląstelių̨, dėl ko ir padidėja veikliųjų̨ medžiagų̨ prasiskverbimas į odos sluoksnius. „Šią procedūrą atlikti ypač tinka šaltuoju metu laiku, kai odai trūksta drėgmės arba vasarą, kai oda išdžiūva dėl saulės poveikio. Procedūra neskausminga, nesuteikia nemalonių pojūčių, veikia atpalaiduojamai, tinka ne tik veido, bet ir dekoltė zonai“, – pasakojo grožio terapeutė. 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica