Kasdienis moters tualetas - nepersistengiant

Greta Vanagienė
2019-07-26
Specialistai pastebi, kad moterys skirdamos pernelyg didelį dėmesį intymios higienos švarai pasidaro meškos paslaugą. Mat intensyvus makšties plovimas kartu pašalina ne tik susikaupusius nešvarumus, bet ir gerąsias mikrofloros bakterijas. 
Kasdienis moters tualetas - nepersistengiant
Intymiai higienai palaikyti pakanka makštį plauti tik iš išorės, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamas prausimosi priemones. Nors dažna moteris susižavi itin kvapiomis priemonėmis, intymioms kūno vietoms skirtosios turėtų būti kuo natūralesnės, be kvapiklių, dažiklių ir kitų sintetinių priedų.

Plauti iš išorės
„Gilus, agresyvus makšties plovimas, kai prausiamasi ne tik iš išorės, bet ir stengiamasi išvalyti makštį iš vidaus pašalina natūralias jos bakterijas, kurios ir palaiko sveiką makšties mikroflorą“, - aiškina Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja akušerė-ginekologė Sigita Racinienė.
Anot jos, intymiai higienai palaikyti pakanka makštį plauti tik iš išorės, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamas prausimosi priemones. Nors dažna moteris susižavi itin kvapiomis priemonėmis, gydytoja įspėja, kad intymioms kūno vietoms skirtosios turėtų būti kuo natūralesnės, be kvapiklių, dažiklių ir kitų sintetinių priedų.
„Įvairūs brangūs preparatai gali turėti ne tik sintetinių priedų, kancerogenų, bet ir sukelti alergines reakcijas, todėl geriausia rinktis neutralias priemones. Visada pacientėms primenu seną tiesą – kas tinka kūdikiams, tas idealiai tinka ir mūsų užpakaliukams“, - rekomenduoja S.Racinienė.

 
Jautrumas nėštumo metu
Gydytoja sako ypač didelį dėmesį intymiajai higienai turėtų skirti moteris ciklo ir nėštumo metu. Mat tuomet organizmas ima gaminti daugiau glikogeno, kuris lemia didesnę tikimybę pasireikšti ir pienligei.
„Pienligė mūsų organizme tūno visada, tačiau suaktyvėja tuomet, kai organizmą išbalansuojame antibiotikais, nuovargiu, miego trūkumu. Be to, makšties infekcijoms imlesnės nėščios moterys, ypač jautrus laikas po dvylikos nėštumo savaičių, kada besilaukiančiai įprasto gydymo ir medikamentų pritaikyti nebepavyks“, - sako gydytoja.
Jei pienligė pasikartoja pernelyg dažnai, specialistė sako reikėtų ieškoti rimtesnės priežasties. Paprastai makšties infekcijos puola turinčias silpną imuninę sistemą, sergančias diabetu, tas, kurių cukraus kiekis kraujyje padidėjęs.

 
Komentaras
Ginekologas Mindaugas Balnys:


- Ypač pavojinga nėščiosioms infekcinė makšties vaginozė, kuri turi įtaką ir vaisiaus raidai. Labai svarbu prieš nėštumą ar vos pastojus pasitikrinti. Negydoma vaginozė gali lemti priešlaikinį gimdymą, vandenų nutekėjimą ar sukelti kitas nėštumo komplikacijas.


Verta žinoti
Sukelti intymios vietos infekciją gali ir netaisyklingas šluostymasis. Braukti reikia iš priekio nugaros link, o ne atvirkščiai, nes šlaplė, makštis bei išangė, moters anatomijoje, arti viena kitos, todėl bakterijos lengvai keliauja iš vienos vietos į kitą.
Menstruacijų metu būtinas reguliarus tamponų ir higieninių įklotų keitimas kas kelias valandas.
Kelnaitės su juostele dažnai lemia makšties infekcijų atsiradimą. Išangėje esančios bakterijos pasiekia vaginą ir taip sukelia uždegimą.
Bakterine vaginoze moterys šia liga serga dvigubai dažniau nei nerūkančios. Tabako gaminiuose esančios cheminės medžiagos naikina naudingąsias bakterijas, kurios kontroliuoja mikroorganizmo būklę. Trūkstant reikalingų bakterijų kelis kartus padidėja tikimybė, kad moteris gali susirgti čia liga.
Jogurtai su gerosiomis bakterijomis gali padėti atstatyti reikalingą mikroflorą. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica