Kaip per karščius pasirinkti tinkamą makiažą?

Karolina Beleškienė
2021-07-16
Vasarą iššūkiu tampa ir tinkamo makiažo pasirinkimas. Žinoma, jeigu jį darotės vakarui, tuomet bus kur kas paprasčiau, bet karštą vasaros dieną visas grožis gali nutekėti prakaito upeliais.
Kaip per karščius pasirinkti tinkamą makiažą?
Jei karštą dieną jums prireikia vakarinio makiažo, specialistai pataria su savimi turėti kosmetinių servetėlių prakaitui surinkti. Jas lengvai priglaudus prie veido, bet nebraukiant, surenkamas riebalų perteklius.

Ką rinktis?

„Itin karštomis dienomis yra nerekomenduotina naudoti sunkių, stipriai dengiančių pudrų. Geriausia rinktis bb kremą su atspalviu ir apsauga nuo saulės, o linkusiems į pigmentines dėmes – ši apsauga turėtų būti SPF 50“, – sako kosmetologė ir vizažo meistrė Rasa Bredelienė.

 
Vasaros metu naudojant bet kokias kreminės konsistencijos makiažo priemones, jos turės tendenciją subėgti, tepti, prastai laikysis dėl karščio, tad riebios odos savininkėms specialistė siūlo rinktis sausą pudrą ar skaistalus. „Be abejo, yra vandeniui atspari kosmetika, tačiau ji neatspari karščiui ir lengvai nuvaloma riebalinio pagrindo priemonėmis. Būtent todėl karštą vasaros dieną, kai suaktyvėja riebalinių liaukų veikla, netyčia perbraukus ranka makiažas taip pat nusivalys. Be to, nuolat renkantis tik vandeniui atsparią kosmetiką, oda nekvėpuoja, todėl kemšasi poros bei gali pasireikšti alergija“, – pabrėžia R.Bredelienė.
 

Jei kankina aknė
Kosmetologės teigimu, esant aknei geriau, kai veidas neuždengtas papildomu sluoksniu kosmetikos, kad kvėpuotų bei tvarkytųsi pats. Tačiau kartais oda būna jautri bet kokiems aplinkos dirgikliams: saulei, vėjui, temperatūrų pokyčiams. Tokiais atvejais makiažo sluoksnis veikia kaip apsauga, o kasdieniam naudojimui geriausia rinktis papildomai drėkinančias ir specialius filtrus turinčias kosmetikos priemones.
 
„Vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų vasarą – drėkinamąjį kremą bei standartinę kreminę pudrą sumaišyti delne ir tada tepti ant veido. Toks metodas padės geriau pasidengti kremui, pagelbės sausos odos savininkėms“, – pataria vizažistė.
 
Šventinis makiažas

Vizažo meistrė primena, kad šventinio makiažo negalima lyginti su kasdieniu: „Klientės nori, kad makiažas išsilaikytų ilgai ir gerai atrodytų nuotraukose, todėl jis yra sunkesnis bei ryškesnis.“
 
Vizažistė siūlo su savimi turėti panašios spalvos lūpų pieštuką arba lūpdažį, kosmetinių servetėlių prakaitui surinkti: „Tikrai negalima naudoti paprastų servetėlių ar nosinaičių, nes su jomis nusivalys dalis makiažo. Tam yra skirti specialūs popierėliai, kuriuos lengvai priglaudus, bet nebraukiant, surenkamas riebalų perteklius. Jei subėgo šiek tiek makiažo į raukšleles ar nubyrėjo tušas, padės krapštukas, kurį galima suvilgyti kremine pudra ir valant paakius sukamuoju judesiu keliauti nuo išorinio akies voko dalies vidinio link.“

Jei makiažą darotės pačios, R.Bredelienė siūlo kasdienį kremą sumaišyti su kremine pudra arba naudoti bb kremą, viską užfiksuoti sausa, biria, matine pudra, o skruostus šiek tiek patepti skaistalais. Šešėliavimui taip pat reikėtų rinktis sausas priemones, blakstienas padažyti vandeniui atspariu tušu. Pasidarius makiažą šventei, per ištiestos rankos atstumą galima apipurkšti veidą fiksatoriumi, kuris uždeda lengvą plėvelę ir šiek tiek apsaugo, kad kosmetika nesubėgtų į raukšleles.
 
„Norint, kad makiažas laikytųsi ilgiau galima naudoti dulksną ar hidrolatą: dienos bėgyje lengvai pasipurkšti bei leisti natūraliai nudžiūti. Šios priemonės gali padėti išlaikyti tinkamą drėgmę ir tvarkingą makiažą, tačiau tokį metodą galima taikyti tik švenčių metu, nes drėkinti reikėtų švarų, o ne išdažytą veidą“, – primena vizažo meistrė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris