Kaip per karščius pasirinkti tinkamą makiažą?

Karolina Beleškienė
2021-07-16
Vasarą iššūkiu tampa ir tinkamo makiažo pasirinkimas. Žinoma, jeigu jį darotės vakarui, tuomet bus kur kas paprasčiau, bet karštą vasaros dieną visas grožis gali nutekėti prakaito upeliais.
Kaip per karščius pasirinkti tinkamą makiažą?
Jei karštą dieną jums prireikia vakarinio makiažo, specialistai pataria su savimi turėti kosmetinių servetėlių prakaitui surinkti. Jas lengvai priglaudus prie veido, bet nebraukiant, surenkamas riebalų perteklius.

Ką rinktis?

„Itin karštomis dienomis yra nerekomenduotina naudoti sunkių, stipriai dengiančių pudrų. Geriausia rinktis bb kremą su atspalviu ir apsauga nuo saulės, o linkusiems į pigmentines dėmes – ši apsauga turėtų būti SPF 50“, – sako kosmetologė ir vizažo meistrė Rasa Bredelienė.

 
Vasaros metu naudojant bet kokias kreminės konsistencijos makiažo priemones, jos turės tendenciją subėgti, tepti, prastai laikysis dėl karščio, tad riebios odos savininkėms specialistė siūlo rinktis sausą pudrą ar skaistalus. „Be abejo, yra vandeniui atspari kosmetika, tačiau ji neatspari karščiui ir lengvai nuvaloma riebalinio pagrindo priemonėmis. Būtent todėl karštą vasaros dieną, kai suaktyvėja riebalinių liaukų veikla, netyčia perbraukus ranka makiažas taip pat nusivalys. Be to, nuolat renkantis tik vandeniui atsparią kosmetiką, oda nekvėpuoja, todėl kemšasi poros bei gali pasireikšti alergija“, – pabrėžia R.Bredelienė.
 

Jei kankina aknė
Kosmetologės teigimu, esant aknei geriau, kai veidas neuždengtas papildomu sluoksniu kosmetikos, kad kvėpuotų bei tvarkytųsi pats. Tačiau kartais oda būna jautri bet kokiems aplinkos dirgikliams: saulei, vėjui, temperatūrų pokyčiams. Tokiais atvejais makiažo sluoksnis veikia kaip apsauga, o kasdieniam naudojimui geriausia rinktis papildomai drėkinančias ir specialius filtrus turinčias kosmetikos priemones.
 
„Vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų vasarą – drėkinamąjį kremą bei standartinę kreminę pudrą sumaišyti delne ir tada tepti ant veido. Toks metodas padės geriau pasidengti kremui, pagelbės sausos odos savininkėms“, – pataria vizažistė.
 
Šventinis makiažas

Vizažo meistrė primena, kad šventinio makiažo negalima lyginti su kasdieniu: „Klientės nori, kad makiažas išsilaikytų ilgai ir gerai atrodytų nuotraukose, todėl jis yra sunkesnis bei ryškesnis.“
 
Vizažistė siūlo su savimi turėti panašios spalvos lūpų pieštuką arba lūpdažį, kosmetinių servetėlių prakaitui surinkti: „Tikrai negalima naudoti paprastų servetėlių ar nosinaičių, nes su jomis nusivalys dalis makiažo. Tam yra skirti specialūs popierėliai, kuriuos lengvai priglaudus, bet nebraukiant, surenkamas riebalų perteklius. Jei subėgo šiek tiek makiažo į raukšleles ar nubyrėjo tušas, padės krapštukas, kurį galima suvilgyti kremine pudra ir valant paakius sukamuoju judesiu keliauti nuo išorinio akies voko dalies vidinio link.“

Jei makiažą darotės pačios, R.Bredelienė siūlo kasdienį kremą sumaišyti su kremine pudra arba naudoti bb kremą, viską užfiksuoti sausa, biria, matine pudra, o skruostus šiek tiek patepti skaistalais. Šešėliavimui taip pat reikėtų rinktis sausas priemones, blakstienas padažyti vandeniui atspariu tušu. Pasidarius makiažą šventei, per ištiestos rankos atstumą galima apipurkšti veidą fiksatoriumi, kuris uždeda lengvą plėvelę ir šiek tiek apsaugo, kad kosmetika nesubėgtų į raukšleles.
 
„Norint, kad makiažas laikytųsi ilgiau galima naudoti dulksną ar hidrolatą: dienos bėgyje lengvai pasipurkšti bei leisti natūraliai nudžiūti. Šios priemonės gali padėti išlaikyti tinkamą drėgmę ir tvarkingą makiažą, tačiau tokį metodą galima taikyti tik švenčių metu, nes drėkinti reikėtų švarų, o ne išdažytą veidą“, – primena vizažo meistrė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris