Kad net žiemą sausa oda negąsdintų

Agnė Bulanavičienė
2022-01-10
Šiuolaikinio gyvenimo tempas turi įtakos tam, kad oda tampa sausesnė, jautresnė. Giliai išsausėjusi oda sukelia nepatogumų: ji skilinėja, pleiskanoja, peršti, raudonuoja, niežti, gali atsirasti mikroįtrūkimų. Žiema tokią odos būseną dar labiau apsunkina.
Kad net žiemą sausa oda negąsdintų
Net ir pati sveikiausia oda žiemą reikalauja atidesnės priežiūros.

Komentuoja specialistė
Kosmetologė-mezoterapeutė Viktorija Vainorienė:
 
Kas lemia odos sausumą

Kaip žinia, odą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma ir hipoderma. Epidermis – viršutinis sluoksnis, o dermoje slypi pagrindinė sistema. Anot mūsų pašnekovės, kosmetologės-mezoterapeutės Viktorijos Vainorienės, joje esantys lipidai sulaiko drėgmę – sugeria ją kaip kempinė ir neleidžia išgaruoti.
 
„Dermoje esančios kraujagyslės, limfagyslės aprūpina epidermį drėgme. Tada mūsų oda atrodo elastinga, jos nevargina tempimo jausmas“, – pridūrė ji. Odą nuo drėgmės praradimo taip pat saugo hipodermoje esantis riebalinis sluoksnis.
Pašnekovė įvardijo daug veiksnių, lemiančių odos sausumą: įvairios ligos, išorės veiksniai (tokie kaip saulė, vėjas, šaltis ir t.t.), sulėtėjusi limfotaka, kraujotaka, lipidų struktūros irimas, medikamentų vartojimas, įvairios vidaus organų ligos, hormoniniai pokyčiai, rūkymas, neteisingai pasirinktų kosmetikos priemonių, dažnas karšto vandens naudojimas.
 
Taip pat piktnaudžiavimas saulės voniomis be apsauginių kremų, nepakankamas vandens vartojimas bei HEV (High Energy Visisble Light – angl. k.). Kas tai? Ogi mūsų kasdienybe tapusių elektroninių prietaisų, tokių kaip mobilieji telefonai, kompiuteriai, diodai, skleidžiama šviesa. Ji ir yra šių laikų odos agresorius!
 
Priežiūra namuose

Pasak kosmetologės, sausiaodžiams reiktų vengti agresyvių prausimosi priemonių, agresyvaus raginio sluoksnio pašalinimo abrazyvinėmis dalelėmis. Verčiau rinktis tik švelnias, su naudingais aliejais. Veido valikliai su stipriais kvapikliais gali taip pat suerzinti ir išsausinti odą. Rekomenduojama juos pakeisti į švelnias alavijų prausimosi putas arba kreminį veido pienelį su vitaminu E. Abu šie valikliai tinka ir jautriai odai. Dažnos karštos vonios ar karštas dušas – dar viena priežastis odai išsausėti.
 
Po prausimosi V.Vainorienė pataria naudoti kreminio pavidalo priemones su keramidais. Jie – lipidų, atsakingų už drėgmę, „sukabintojai“: jie pastato savotišką sieną – vientisą struktūrą – neleidžiančią drėgmei išgaruoti. Keramidai dar padeda atkurti pažeistą odos apsauginį barjerą. Atkreipkite dėmesį į priemones su vitaminu E, hialurono rūgštimi. Jei įprastai odos priežiūros rutiną sudaro tik prausiklis ir kremas, įtraukti reiktų ir serumą ar intensyviai drėkinantį losjoną. Šios priemonės pasižymi didesne veikliųjų medžiagų koncentracija, tad odos drėgmės lygis padidės, o jautrumas sumažės.
 

Saugo ne tik kosmetika
Anot V.Vainorienės, kad oda dar labiau nesausėtų, reiktų vartoti pakankamai vandens. Kai kūnas jaučiasi dehidratuotas, dehidratuota tampa ir oda. Žolelių arbatos taip pat tinka atsigaivinti. „Drėkinimas iš vidaus – taip pat svarbus odos poreikis“, – primena specialistė.
 
Kaip dar vieną svarbų faktorių stengiantis, kad oda pernelyg neišsausėtų, kosmetologė paminėjo mitybą. ,,Stebėkite ir keiskite mitybą, į racioną įtraukite uždegimą mažinančius produktus: riešutus (migdolai, graikiniai riešutai), tamsiai žalias daržoves (špinatai, lapiniai kopūstai), sėklas (linų sėmenys, moliūgų sėklos) ir aliejus, riebią žuvį (lašišą, silkę, sardines)“, – pasakojo ji. Svarbios yra polinesočiosios riebalų rūgštys, pavyzdžiui, linolio rūgštis. Jų rasite vynuogių kauliukų, sėmenų, moliūgų augaliniuose aliejuose.
 
„Be galo svarbu apsaugoti odą nuo kasdienių saulės spindulių“, – dar vieną dedamąją priminė specialistė ir pridūrė, kad UVA spinduliai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, žaloja odos ląsteles ir taip sukelia priešlaikį odos senėjimą. O štai UVB spinduliuotė gali sukelti odos nudegimus ir pažeisti viršutinį jos sluoksnį. „Turintiems sausą ir jautrią odą (o sausa oda beveik visada lydima jos jautrumo) būtina ją nuolat saugoti nuo ultravioletinių spindulių beveik visus metų laikus“, – teigė grožio specialistė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris