Kad net žiemą sausa oda negąsdintų

Agnė Bulanavičienė
2022-01-10
Šiuolaikinio gyvenimo tempas turi įtakos tam, kad oda tampa sausesnė, jautresnė. Giliai išsausėjusi oda sukelia nepatogumų: ji skilinėja, pleiskanoja, peršti, raudonuoja, niežti, gali atsirasti mikroįtrūkimų. Žiema tokią odos būseną dar labiau apsunkina.
Kad net žiemą sausa oda negąsdintų
Net ir pati sveikiausia oda žiemą reikalauja atidesnės priežiūros.

Komentuoja specialistė
Kosmetologė-mezoterapeutė Viktorija Vainorienė:
 
Kas lemia odos sausumą

Kaip žinia, odą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma ir hipoderma. Epidermis – viršutinis sluoksnis, o dermoje slypi pagrindinė sistema. Anot mūsų pašnekovės, kosmetologės-mezoterapeutės Viktorijos Vainorienės, joje esantys lipidai sulaiko drėgmę – sugeria ją kaip kempinė ir neleidžia išgaruoti.
 
„Dermoje esančios kraujagyslės, limfagyslės aprūpina epidermį drėgme. Tada mūsų oda atrodo elastinga, jos nevargina tempimo jausmas“, – pridūrė ji. Odą nuo drėgmės praradimo taip pat saugo hipodermoje esantis riebalinis sluoksnis.
Pašnekovė įvardijo daug veiksnių, lemiančių odos sausumą: įvairios ligos, išorės veiksniai (tokie kaip saulė, vėjas, šaltis ir t.t.), sulėtėjusi limfotaka, kraujotaka, lipidų struktūros irimas, medikamentų vartojimas, įvairios vidaus organų ligos, hormoniniai pokyčiai, rūkymas, neteisingai pasirinktų kosmetikos priemonių, dažnas karšto vandens naudojimas.
 
Taip pat piktnaudžiavimas saulės voniomis be apsauginių kremų, nepakankamas vandens vartojimas bei HEV (High Energy Visisble Light – angl. k.). Kas tai? Ogi mūsų kasdienybe tapusių elektroninių prietaisų, tokių kaip mobilieji telefonai, kompiuteriai, diodai, skleidžiama šviesa. Ji ir yra šių laikų odos agresorius!
 
Priežiūra namuose

Pasak kosmetologės, sausiaodžiams reiktų vengti agresyvių prausimosi priemonių, agresyvaus raginio sluoksnio pašalinimo abrazyvinėmis dalelėmis. Verčiau rinktis tik švelnias, su naudingais aliejais. Veido valikliai su stipriais kvapikliais gali taip pat suerzinti ir išsausinti odą. Rekomenduojama juos pakeisti į švelnias alavijų prausimosi putas arba kreminį veido pienelį su vitaminu E. Abu šie valikliai tinka ir jautriai odai. Dažnos karštos vonios ar karštas dušas – dar viena priežastis odai išsausėti.
 
Po prausimosi V.Vainorienė pataria naudoti kreminio pavidalo priemones su keramidais. Jie – lipidų, atsakingų už drėgmę, „sukabintojai“: jie pastato savotišką sieną – vientisą struktūrą – neleidžiančią drėgmei išgaruoti. Keramidai dar padeda atkurti pažeistą odos apsauginį barjerą. Atkreipkite dėmesį į priemones su vitaminu E, hialurono rūgštimi. Jei įprastai odos priežiūros rutiną sudaro tik prausiklis ir kremas, įtraukti reiktų ir serumą ar intensyviai drėkinantį losjoną. Šios priemonės pasižymi didesne veikliųjų medžiagų koncentracija, tad odos drėgmės lygis padidės, o jautrumas sumažės.
 

Saugo ne tik kosmetika
Anot V.Vainorienės, kad oda dar labiau nesausėtų, reiktų vartoti pakankamai vandens. Kai kūnas jaučiasi dehidratuotas, dehidratuota tampa ir oda. Žolelių arbatos taip pat tinka atsigaivinti. „Drėkinimas iš vidaus – taip pat svarbus odos poreikis“, – primena specialistė.
 
Kaip dar vieną svarbų faktorių stengiantis, kad oda pernelyg neišsausėtų, kosmetologė paminėjo mitybą. ,,Stebėkite ir keiskite mitybą, į racioną įtraukite uždegimą mažinančius produktus: riešutus (migdolai, graikiniai riešutai), tamsiai žalias daržoves (špinatai, lapiniai kopūstai), sėklas (linų sėmenys, moliūgų sėklos) ir aliejus, riebią žuvį (lašišą, silkę, sardines)“, – pasakojo ji. Svarbios yra polinesočiosios riebalų rūgštys, pavyzdžiui, linolio rūgštis. Jų rasite vynuogių kauliukų, sėmenų, moliūgų augaliniuose aliejuose.
 
„Be galo svarbu apsaugoti odą nuo kasdienių saulės spindulių“, – dar vieną dedamąją priminė specialistė ir pridūrė, kad UVA spinduliai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, žaloja odos ląsteles ir taip sukelia priešlaikį odos senėjimą. O štai UVB spinduliuotė gali sukelti odos nudegimus ir pažeisti viršutinį jos sluoksnį. „Turintiems sausą ir jautrią odą (o sausa oda beveik visada lydima jos jautrumo) būtina ją nuolat saugoti nuo ultravioletinių spindulių beveik visus metų laikus“, – teigė grožio specialistė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris