Kad net žiemą sausa oda negąsdintų

Agnė Bulanavičienė
2022-01-10
Šiuolaikinio gyvenimo tempas turi įtakos tam, kad oda tampa sausesnė, jautresnė. Giliai išsausėjusi oda sukelia nepatogumų: ji skilinėja, pleiskanoja, peršti, raudonuoja, niežti, gali atsirasti mikroįtrūkimų. Žiema tokią odos būseną dar labiau apsunkina.
Kad net žiemą sausa oda negąsdintų
Net ir pati sveikiausia oda žiemą reikalauja atidesnės priežiūros.

Komentuoja specialistė
Kosmetologė-mezoterapeutė Viktorija Vainorienė:
 
Kas lemia odos sausumą

Kaip žinia, odą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma ir hipoderma. Epidermis – viršutinis sluoksnis, o dermoje slypi pagrindinė sistema. Anot mūsų pašnekovės, kosmetologės-mezoterapeutės Viktorijos Vainorienės, joje esantys lipidai sulaiko drėgmę – sugeria ją kaip kempinė ir neleidžia išgaruoti.
 
„Dermoje esančios kraujagyslės, limfagyslės aprūpina epidermį drėgme. Tada mūsų oda atrodo elastinga, jos nevargina tempimo jausmas“, – pridūrė ji. Odą nuo drėgmės praradimo taip pat saugo hipodermoje esantis riebalinis sluoksnis.
Pašnekovė įvardijo daug veiksnių, lemiančių odos sausumą: įvairios ligos, išorės veiksniai (tokie kaip saulė, vėjas, šaltis ir t.t.), sulėtėjusi limfotaka, kraujotaka, lipidų struktūros irimas, medikamentų vartojimas, įvairios vidaus organų ligos, hormoniniai pokyčiai, rūkymas, neteisingai pasirinktų kosmetikos priemonių, dažnas karšto vandens naudojimas.
 
Taip pat piktnaudžiavimas saulės voniomis be apsauginių kremų, nepakankamas vandens vartojimas bei HEV (High Energy Visisble Light – angl. k.). Kas tai? Ogi mūsų kasdienybe tapusių elektroninių prietaisų, tokių kaip mobilieji telefonai, kompiuteriai, diodai, skleidžiama šviesa. Ji ir yra šių laikų odos agresorius!
 
Priežiūra namuose

Pasak kosmetologės, sausiaodžiams reiktų vengti agresyvių prausimosi priemonių, agresyvaus raginio sluoksnio pašalinimo abrazyvinėmis dalelėmis. Verčiau rinktis tik švelnias, su naudingais aliejais. Veido valikliai su stipriais kvapikliais gali taip pat suerzinti ir išsausinti odą. Rekomenduojama juos pakeisti į švelnias alavijų prausimosi putas arba kreminį veido pienelį su vitaminu E. Abu šie valikliai tinka ir jautriai odai. Dažnos karštos vonios ar karštas dušas – dar viena priežastis odai išsausėti.
 
Po prausimosi V.Vainorienė pataria naudoti kreminio pavidalo priemones su keramidais. Jie – lipidų, atsakingų už drėgmę, „sukabintojai“: jie pastato savotišką sieną – vientisą struktūrą – neleidžiančią drėgmei išgaruoti. Keramidai dar padeda atkurti pažeistą odos apsauginį barjerą. Atkreipkite dėmesį į priemones su vitaminu E, hialurono rūgštimi. Jei įprastai odos priežiūros rutiną sudaro tik prausiklis ir kremas, įtraukti reiktų ir serumą ar intensyviai drėkinantį losjoną. Šios priemonės pasižymi didesne veikliųjų medžiagų koncentracija, tad odos drėgmės lygis padidės, o jautrumas sumažės.
 

Saugo ne tik kosmetika
Anot V.Vainorienės, kad oda dar labiau nesausėtų, reiktų vartoti pakankamai vandens. Kai kūnas jaučiasi dehidratuotas, dehidratuota tampa ir oda. Žolelių arbatos taip pat tinka atsigaivinti. „Drėkinimas iš vidaus – taip pat svarbus odos poreikis“, – primena specialistė.
 
Kaip dar vieną svarbų faktorių stengiantis, kad oda pernelyg neišsausėtų, kosmetologė paminėjo mitybą. ,,Stebėkite ir keiskite mitybą, į racioną įtraukite uždegimą mažinančius produktus: riešutus (migdolai, graikiniai riešutai), tamsiai žalias daržoves (špinatai, lapiniai kopūstai), sėklas (linų sėmenys, moliūgų sėklos) ir aliejus, riebią žuvį (lašišą, silkę, sardines)“, – pasakojo ji. Svarbios yra polinesočiosios riebalų rūgštys, pavyzdžiui, linolio rūgštis. Jų rasite vynuogių kauliukų, sėmenų, moliūgų augaliniuose aliejuose.
 
„Be galo svarbu apsaugoti odą nuo kasdienių saulės spindulių“, – dar vieną dedamąją priminė specialistė ir pridūrė, kad UVA spinduliai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, žaloja odos ląsteles ir taip sukelia priešlaikį odos senėjimą. O štai UVB spinduliuotė gali sukelti odos nudegimus ir pažeisti viršutinį jos sluoksnį. „Turintiems sausą ir jautrią odą (o sausa oda beveik visada lydima jos jautrumo) būtina ją nuolat saugoti nuo ultravioletinių spindulių beveik visus metų laikus“, – teigė grožio specialistė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  21-osios chromosomos žmonės

  21-osios chromosomos žmonės

  Vienas iš 700 pasaulio kūdikių gimsta su Dauno sindromu. Šie 0,14 proc. Žemės gyventojų vis dar apipinti ginčais dėl...
  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Vaikų chirurgams daug nerimo sukėlęs negaluojantis paauglys įveikė naują klastingą ligą

  Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centro vaikų chirur...

  Budinti vaistinė


  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Greitieji COVID-19 testai: kaip atlikti ir kokios galimos klaidos?

  Šalyje sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 virusu skaičiui, dažnas savikontrolės testus renkasi atlikti namuose. Tam yra n...
  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...

  razinka


  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Australija neišlaikė omikron testo

  Beveik dvejus metus – tiek Australija buvo atsiribojusi nuo išorinio pasaulio. Pernai gruodį atidariusi sienas ji pasitiko omikron atmainą, kuri sparčiai išplito šalyje. Vietiniai žmonės išsigandę, medikai nespėja susitvarkyti, o politikai nežino, kokius sprendimus priimti.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Henrikas Vaitiekūnas Ar narcizas lietuviška gėlė?
  Pasiūlymas naujam verslui
  Henrikas Vaitiekūnas Pasiūlymas naujam verslui
  Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius
  Henrikas Vaitiekūnas Apie vieną nuogą ir tris apsirengusius karalius

  Naujas numeris