Kosmetologė Rasa Bredelienė pastebi išaugusį susidomėjimą hidrolatais, nors tai nėra naujiena: „Žmonės vis labiau domisi sveika gyvensena, nenuostabu, jog iš naujo atranda tokius natūralius produktus kaip hidrolatas. Tai puiki priemonė, galinti pakeisti mums jau įprastą toniką ar losjoną“.
Tinka ne visada
Palyginti su žolelių nuovirais, natūralus hidrolatas yra veiksmingesnis ir ilgesnio galiojimo. Tačiau kosmetologė įspėja būti atidiems - ilgas galiojimo laikas gali reikšti, kad hidrolato sudėtyje yra alkoholio, o šis gali sausinti odą.
„Natūralus hidrolatas yra „švaresnis“ savo sudėtimi, tačiau turi trumpesnį galiojimo laiką Hidrolato pH, kaip ir sveikos odos, yra lengvai rūgštinis, todėl puikiai tinka po šarminių priemonių, tokių kaip prausiklis ar muilas, naudojimo. Rūgštinė terpė nepalanki įvairių bakterijų dauginimuisi, todėl hidrolatas yra puiki priemonė norint atstatyti apsauginį odos barjerą, - pasakoja kosmetologė Rasa Bredelienė. - Jei pasirinksite medetkų ir ramunėlių derinį, priemonė turės priešuždegiminį, antiseptinį poveikį, reguliuos riebalų išsiskyrimą, stiprins kapiliarus, nuramins paraudusią, sudirgusią odą bei puikiai tiks vyrams po skutimosi.“
Pagrindinė hidrolato funkcija – odos drėkinimas. Kai sudėtyje nėra alkoholio, juo siūloma purkšti veidą net keletą kartų dienoje. Specialistė akcentuoja, kad taip drėkinti veidą galima tik be makiažo, nes pastarasis veikia kaip barjeras ir veikliosios medžiagos per jį neprasiskverbia į odą. Kai veidas švarus, hidrolatu galima purkštis dažniau, ypač rekomenduojama visą dieną būnant uždaroje patalpoje, ilgai dirbant prie kompiuterio bei žiemą, kai oras biuruose ir namuose labai išsausėja dėl šildymo.
„Vasarą būnant saulėje reikėtų būti atsargiems, nes hidrolatuose yra nedidelė dalis eterinių aliejų ir medžiagų, kurios sąveikoje su UV spinduliais, gali paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą. Tai nereiškia, kad hidrolato negalima naudoti gryname ore, tiesiog reikia išsiaiškinti, kas gali būti kenksminga. Pavyzdžiui, nederėtų piktnaudžiauti gaminiais, kurių sudėtyje yra citrusų, petražolių ar morkų“, - primena Rasa.
Rožių vanduo nuo seno garsėja kaip grožio eliksyras, kurį savo rutinoje naudojo net pati Kleopatra. Rožių vanduo natūraliai yra pH 5,5, tad turi priešuždegiminių savybių, padeda nuraminti sudirgusią, paraudusią odą. Nors kartais manoma, jog rožių vandenį galima naudoti vietoje prausiklio, specialistė teigia kitaip: „Bet kuris hidrolatas yra vanduo, todėl jei naudojama vandeniui atspari dekoratyvinė kosmetika, natūralu, kad hidrolatas šios užduoties neįveiks. Norint tinkamo poveikio, svarbu eiliškumas: pirmiausia reikia nusiprausti veidą, tuomet norint atstatyti pH naudoti hidrolatą, vėliau, ant drėgnos odos tepti serumą bei kremą. Jei norisi naudoti natūralius produktus, makiažą geriau valyti sunkesniais, ne taip greit į odą įsigeriančiais aliejais. Tiesiog padenkite veidą aliejumi ir nuvalykite makiažo likučius hidrolatu sudrėkintu vatos diskeliu. “
Levandų hidrolatas, tinka tiek veido odos, tiek plaukų priežiūrai, o jo pH svyruoja apie 4. Levandos turi antibakterinių savybių, todėl ir šis hidrolatas gali būti veiksmingas kovojant su jautrios odos problemomis, padėti esant bėrimams arba pleiskanoms, kai pažeista galvos oda.
Naudojamas kaip aromaterapinė priemonė vonioje, levandų hidrolatas sušvelnins raumenų įtampą, nuramins esant stresui. „Rekomenduočiau ne tik skaityti aprašymus, bet ir rinktis kvapą, kuris tinka būtent jums. Kiekvienas aromatą priimame individualiai – kas ramina vienus, kitiems gali netikti ar net erzinti“, - pastebėjimais dalinasi kosmetologė.
Pušų hidrolatą (pH 4,2-4,4) galima naudoti po skutimosi arba pirties procedūrų metu, maudantis vonioje. Jis stimuliuoja imuninės sistemos veiklą, turi priešuždegiminį, antiseptinį bei priešgrybelinį poveikį, todėl puikiai tinka aplinkos orui gaivinti, lengvina atsikosėjimą.
Pipirmėčių hidrolatas – ypač gaivinantis vanduo, o vasarą rekomenduojama jį pasitelkti vabzdžių įkandimų niežėjimui malšinti. Pipirmėčių hidrolato pH svyruoja 4,8-5,9, tad įsitikinus, kad produktas neturi priedų, galima jį panaudoti virtuvėje. Visgi, jo nerekomenduojama vartoti besilaukiančioms arba žindančios moterims bei vaikams iki trejų metų.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: