5 priežastys, kodėl mus gąsdina šiuolaikiniai santykiai

www.lsveikata.lt
2019-04-09
Seksualinės revoliucijos, išmaniųjų technologijų ir socialinių tinklų amžiuje tikrus jausmus lengva supainioti su apsimestine romantika, o rimtus ketinimus sunku atskirti nuo eilinio bandymo įsitvirtinti. Mes itin atidūs tam ar tiems, ką įsileidžiame į savo gyvenimą. Kaip pasikeitė santykiai ir kodėl šiandien jų imamame bijoti?
5 priežastys, kodėl mus gąsdina šiuolaikiniai santykiai
Psichologai tvirtina, kad išsiskirti parašius SMS žinutę tapo taip pat įprasta kaip nueiti į parduotuvę duonos.

1. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes neįmanoma atsiriboti nuo to, kurį kažkada mylėjai. 
Jūs iš visų jėgų bandote judėti į priekį, sakote sau, kad galite gyventi be to žmogaus, tačiau jūsų buvusysis žvelgia į jus ir nešiojamo kompiuterio, planšetės ar telefono ekrano. Net jeigu bandote ištrinti visus jo egzistavimo pėdsakus, atsiras kas nors kas „Facebook“ publikuos jo nuotrauką ir tai tikrai sukels jums nebūtinai teigiamas emocijas.
Visiškai abstrahuotis nuo ko nors šių dienų pasaulyje ypač suku – kartais net atrodo, kad niekas to ir nenori. Buvusieji gali parašyti net tada, kai jūs jau susitvarkėte asmeninį gyvenimą. Galite jausti ekspartnerio buvimą šalia, net jei aiškiai leidote suprasti, kad santykiai nebegalimi.

 
2. Šiuolaikiniai santykiai gąsdina, nes dabar jie skirstomi į milijoną skirtingų tipų. 
Rimti, atviri, „beveik santykiai“, atsitiktiniai, be įsipareigojimų, SMS romanas... nepaisant to, kad dabar vyrauja santykių įvairovė, niekas neskuba jų charakterizuoti. Net jei iškyla grėsmė tolesniam bendravimui, retas kuris skuba santykiams užkabinti etiketę. Apibrėžtumas gąsdina šiuolaikinį žmogų.
 
3. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes apgauti šiandien tapo labai lengva. 
Galite parsisiųsti pažinčių programėlę ir peržiūrėti norinčiųjų susipažinti nuotraukas sėdėdami ant sofos ar už darbo stalo, ar net gulėdami šalia partnerio jūsų miegamajame. Galite nevaržomai flirtuoti socialiniuose tinkluose, užmegzti virtualų romaną, net nesuvokdami ką darote. Galite prarasti mylimą žmogų, net nepastebėdami, kaip tai įvyko.

 
4. Šiuolaikiniai santykiai gąsdina, nes visi mato, kaip jie klostosi. 
Stebėdami jūsų publikuojamas nuotraukas žmonės arba džiaugiasi už jus, arba kraipo galvą ar varto akis. Jie gali parašyti komentarus, kuriuose išsako abejonę, ar jums pavyks kartu išbūti ilgą laiką. Jeigu santykiai nutrūksta, tai sunku paslėpti – visi pastebės, kad iš profilio pašalinote bendras nuotraukas. Šiuolaikinis žmogus su siaubu suvokia, kad kiekvienas socialinių tinklų draugas žino, ar profilio savininkas yra vienišas, ar puoselėja ilgalaikius santykius, o gal partnerius keičia kaip kojines. Jūsų asmeninis gyvenimas jau nebepriklauso tik jums – jis tampa viešas.
 
5. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes jų nutraukimas gali būti itin skausmingas. 
Šiuolaikiniai santykiai neretai užbaigiami be perspėjimo – elektroninis laiškas, SMS žinutė partneriui. Be asmeninio pokalbio aki į akį daugelis žaizdų kraujuoja dar ilgai. Sunku išgyventi netektį, kai net supratimo neturite, ką padarėte ne taip. Psichologai tvirtina, kad išsiskirti parašius SMS žinutę tapo taip pat įprasta kaip nueiti į parduotuvę duonos.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica