3 pagrindiniai mitai apie CODID-19

www.lsveikata.lt
2020-03-27
Jei prieš kelis mėnesius dėl COVID-19 nerimavo tik Kinijos gyventojai, tai šiandien su juo daugiau ar mažiau kovoja visas pasaulis. Todėl nenuostabu, kad daugeliui žmonių kyla įvairiausių klausimų, virtualioje erdvėje pasirodo daug klaidinančios informacijos, sklando ne vienas mitas.
3 pagrindiniai mitai apie CODID-19

1 mitas – COVID-19 nėra pavojingesnis už sezoninį gripą
Tiesa, jog koronaviruso simptomai yra labai panašūs į tuos, kuriuos sukelia sezoninis gripas, tačiau manyti, kad pastarasis pavojingesnis už COVID-19 – klaidinga. Pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič, lyginti gripo su koronavirusu negalime.

„Toks mitas paplito dėl to, kad sezoninį gripą mes puikiai pažįstame. Be to, yra sukurta ir visiems prieinama vakcina, galinti mus apsaugoti. Antra, gripu kažkurio gyvenimo etapu esame sirgęs turbūt  kiekvienas, todėl mūsų organizmas puikiai jį atpažįsta ir žino, kaip su juo kovoti“, – pastebi vaistininkė.
 
2 mitas – jauniems žmonėms COVID-19 virusas – nepavojingas
„Ši infekcija pavojinga visiems, ne išimtimi ir jaunas žmogus. Tai rodo tiek užsienio šalių, tiek ir Lietuvos patirtis. COVID-19 užsikrečia ne tik jaunimas, bet ir vaikai. Tiesa, jaunas žmogus gali sirgti lengviau, nes paprastai jo imuninė sistema yra stipresnė, be to, rečiau serga lėtinėmis bei onkologinėmis ligomis“, – teigia K.Zacharevič ir priduria, kad nors tikimybė sunkiai sirgti nėra didelė, tačiau ji vis dėlto yra, tad saugotis būtinas visiems.
 
3 mitas – COVID-19 sukeliamus simptomus nesunku atpažinti
Dažnas žmogus pajutęs gerklės skausmą, nežymų galvos skausmą ir staiga atsiradus slogai gali iš karto pradėti galvoti, kad užsikrėtė koronavirusu, tačiau šie simptomai būdingi ne tik COVID-19.
„Daugelis pacientų dėl baimės susirgti neretai jaučiamus simptomus ima painioti ir ne juokais išsigąsta. Dažniausiai pasitaikantys COVID-19 simptomai yra karščiavimas, kosulys ir pasunkėjęs kvėpavimas. Tačiau reikia nepamiršti ir to, kad užsikrėtus galima nejusti ir jokių simptomų, tad saugumas ir budrumas dabar ypač svarbu“, – įspėja „Camelia“ vaistininkė ir priduria, kad, sparčiai daugėjant užsikrėtusių žmonių, labai svarbu suvokti, kad vienintelis būdas šiandien apsisaugoti – likti namuose. Jeigu būtina išeiti, tai reikia daryti saugiai: laikytis rekomenduojamo atstumo, dengti veidą kauke ar bent šaliku, mūvėti pirštines, dažnai plauti rankas, o jei nėra galimybės – naudoti dezinfekantą rankoms, neliesti veido, o grįžus namo iškart nusiplauti rankas su muilu. 
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica