Robinas van Persie: „Futbolas - kaip džiazas“

Evelina Machova
2014-06-20
„Man patinka rungtynės, kuriose tarp pralaimėjimo ir pergalės yra labai plona riba. Man patinka tokie mačai, nes jie kupini dramos. Aš gyvenu dėl to. Neįsivaizduoju dienos, kai baigsiu žaisti futbolą. Žinau, kad to tikrai pasiilgsiu“, - taip ne kartą apie futbolą kalbėjo Olandų nacionalinės futbolo rinktinės lyderis Robinas Van Persie (30).
Robinas van Persie: „Futbolas - kaip džiazas“
Kad greičiau pasveiktų po patirtų traumų dabar vykstančiame pasaulio futbolo čempionate skrajojančiu olandu pramintas „oranžinės“ rinktinės narys Robinas van Persie nevengia kreiptis ir į žiniuonius.

Gydėsi pas žiniuonę
„Traumos – neišvengiamos. Bet apie jas niekada negalvoji. Net ir žinodamas, kad galiu blogai baigti, nepraleisiu progos įmušti įvarčio. Net jei tai būtų mano paskutinis pasirodymas... Man visuomet pikta, kai sportininkai, po nesėkmingų varžybų ima teisintis, jog viskas vyko ne pagal planą, mat atsinaujino ankstesnė trauma. Juokinga. Šešerius metus žaidžiu jausdamas ankstesnių traumų skausmus ir nieko. Svarbiausia „neužsiciklinti“ ir neįsijausti į verkšlentojo poziciją. Sportininkas be traumų... Nežinau. Vargu ar tai įmanoma. Nebent jis visą laiką sėdėjo ant atsarginių suoliuko. Futbolas - kontaktinis žaidimas, todėl natūralu, kad ir traumos neišvengiamos. Tiesa, vienos - stipresnės, kitos - silpnesnės, bet su kiekviena išmoksti susigyventi“, - įsitikinęs Olandijos futbolo rinktinės kapitonas Robinas van Persie.

Dar pavasarį sportininkui patyrus kelio traumą kilo nemažai kalbų, ar jis galės dalyvauti Pasaulio futbolo čempionate. Tačiau, kaip sako pats sportininkas, kad greičiau grįžtų į aikštelę jis yra linkęs išbandyti įvairiausius gydymo būdus - pradedant tradicine medicina, baigiant žiniuonių masažais. Ir tai visai rimtai. Prieš ketverius metus patyręs čiurnos traumą futbolininkas gydytis vyko į Balkanus pas žiniuonę, kuri pasitelkusi ne tik protėvių galias, bet ir placentą bei masažus sportininką ant kojų pastatė per mažiau nei mėnesį, kai tuo tarpu sporto medikai teigė, jog R. van Persie į futbolą grįš geriausiu atveju po dviejų.
„Nežinau, ar ta žiniuonė masažavo mane su placenta ar be jos, tačiau faktas, kad pasveikau greičiau, nei buvo prognozuota. Ji neatskleidė savo gydymo metodų. Kai nusprendžiau pabandyti, galvojau, kad tai negali būti skausminga. Pasakiau sau labai paprastai: jei padės, tai padės, jei ne, tai ne“, - tiesioginio interviu metu nacionalinei Olandijos televizijai pasakojo R. van Persie
 
Nepasuko tėvų pėdomis
BBC žurnalistui pasiteiravus, kodėl menininkų šeimoje augęs Robinas nepasuko tėvų pėdomis. Futbolininkas į klausimą atsakė klausymu: „Jums atrodo, kad futbolas - ne menas? Čia juk tikras džiazas, kur viskas priklauso nuo akimirkos. Gali puikiausiai žinoti taktiką, bet lemiamą akimirką viskas priklauso nuo improvizacijos. Nors neneigsiu, tiek tėvas, tiek ir mama galvojo, kad būsiu menininkas, tapysiu paveikslus ar lipdysiu skulptūras, bet kurti galiu tik ritinėdamas kamuolį po aikštelę.“ Puikiausias olando žodžių įrodymas - nepakartojamas sportininko smūgis į vartus varžybose su Ispanijos rinktine, po kurių R. van Persie pramintas skrajojančiu olandu. Maža to, Olandų nacionalinės futbolo rinktinės lyderio pasiųstas nuostabus įvartis galva į Ispanijos rinktinės vartus, ne tik įkvėpė internetinių memų kūrėjus, bet ir pradėjo naują „Persieingo“ madą.
 

Apie paklydimus
Olandas yra vedęs ir augina du vaikus – sūnų Shaqueelą ir dukrą Diną. Su ilgamete drauge Bouchra R. van Persie susituokė prieš beveik dešimtmetį. Tiesa, tuomet jis buvo patekęs į sekso skandalą. Sandra Krijgsman teigė, kad žaidėjas ją išprievartavo viešbutyje. Dėl šių kaltinimų futbolininkui už grotų teko praleisti dvi savaites. Vėliau jis buvo išleistas, nes mergina prisipažino melavusi, tiesa, R. van Persie prisipažino, kad lytinių santykių su gražuole turėjo. Vis dėlto žmona jam už šiuos paklydimus atleido.
 
Nesutarimai su treneriu
Pirmosios komandos marškinėlius R. van Persie apsivilko būdamas keturiolikos, tačiau karštakošis paauglys nesutarė su treneriu ir ekipą paliko. Penkiolikmetį pastebėjo vienas Olandijos gigantų – klubas „Feyenoord“. Sulaukęs 17-os, jis jau žaidė pagrindinėje sudėtyje ir buvo išrinktas metų naujoku. Deja, dėl kieto charakterio ir pykčių su strategu Bertu van Marwijku jam teko sugrįžti į rezervinę sudėtį. Nesutarimai su treneriu tęsėsi toliau, o per rungtynes tarp „Feyenoord“ ir Amsterdamo „Ajax“ jis buvo užpultas į aikštę įbėgusių chuliganų. 2004-aisiais Olandijos klubas pradėjo derybas su „Arsenal“. 2,75 mln. svarų sterlingų išpirka ir R. van Persie – Anglijos klubo narys.
 
Tarp kitko:
Karjerą Olandijos vyrų rinktinėje R. van Persie pradėjo 2005-aisiais. Tais pačiais metais jis pelnė ir pirmąjį įvartį. Olandas nubaudė Suomijos rinktinės vartininką. Oficialiose rungtynėse puolėjas debiutavo 2006 m. Pasaulio čempionate jis pelnė vieną įvartį – pasižymėjo rungtynėse prieš Dramblio Kaulo Krantą. 2008-ųjų Senojo žemyno pirmenybių atrankos turnyre R. van Persie pelnė keturis įvarčius, o finaliniame turnyre po kartą nuginklavo Prancūzijos ir Rumunijos vartų sargus. 2010 m. planetos pirmenybės PAR Olandijos rinktinei buvo ypač sėkmingos. „Oranžinė“ rinktinė nužygiavo iki finalo, kuriame tik vieno įvarčio skirtumu nusileido ispanams. Prieš EURO 2012 Lenkijoje ir Ukrainoje R. van Persie galėjo pasigirti keturiais įvarčiais atrankos turnyre. Taip pat žaidėjas pateko į rezultatyviausių Olandijos rinktinės žaidėjų dešimtuką. Per 65 mačus jis pasižymėjo 28 kartus.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica