Orijus Gasanovas – sporto nekenčia, bet sportuoja

Ringailė Stulpinaitė-Gvildė
2020-06-15
Kelionių žurnalistui ir televizijos laidų vedėjui Orijui Gasanovui (34 m.) greitas gyvenimo tempas – darbas, lėktuvas, kelionė, lėktuvas, darbas – yra normalus ir įprastas, bet neretai ir sekinantis. Tad pasidomėjome, kaip pasikeitė Orijaus kasdienybė įvedus karantiną ir kaip kovoti su nuovargiu bei palaikyti gerą fizinę formą.
Orijus Gasanovas – sporto nekenčia, bet sportuoja
„Man geriausias poilsis yra galimybė ilgai išsimiegoti, valgyti skanų maistą ir eiti į kino teatrą. Pastarasis ypač padeda pravėdinti galvą ir atitrūkti nuo bet kokios rutinos“, - sako žurnalistas Orijus Gasanovas.

- Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas ir darbas, kai netekote galimybės keliauti tiek daug kiek iki tol?
- Karantinas, žinoma, sustabdė viską, įskaitant ir keliones, kuriuos yra didelė mano darbo dalis. Pirmą kartą pasidžiaugiau, kad daug darbų dariau į priekį, daug laidų iš užsienio nufilmuota - būtent tai man leido išsaugoti darbą. Nes jei nėra kelionės, nėra laidos, o jei nėra laidos, nėra ir ką rodyti, būtų tekę anksčiau, nei norima baigti laidos „(Ne)Emigrantai“ sezoną. O štai straipsniai apie keliones sustojo, tad pradėjau prašyti memuarus apie buvusias keliones, kuriam laikui persiorientavau į „karantininę“ žurnalistiką, keliaudamas po Lietuvą mėginau atskleisti, kaip karantinas paveikė žmonių gyvenimus, kaip jie grįžta į gyvenimą.
 
Spėjote to pasiilgti?

- Žinoma, man labai patinka keliauti, tad tikrai laukiu, kada vėl bus galima tą daryti. Bet gal nesakyčiau, kad pasiilgau to intensyvumo keliaujant. Vis dėlto, kai keliauji tiek daug, kartais tas malonumas dingsta. Ypač, jeigu tenka keliauti ne ten, kur pats norėtum, o ten, kur reikia dėl darbo. Pavyzdžiui, sausio ar vasario mėnesį keliauti į lietingąją Airiją nėra smagu. Nors istorijos, kurias filmuojame yra įdomios, darbo sąlygos tikrai nelepina. Yra tekę filmuoti ir lyjant, ir sningant. Bet dabar jau bent vienos kelionės į užsienį norėtųsi kuo greičiau. Pirmiausia, manau, po Baltijos šalis.
 
- Dar liko neatrastų pasaulio vietų?
- Pasaulyje yra šimtas devyniasdešimt trys valstybės, manau, kad nesu buvęs net šimte. Svajoju nukeliauti į įvairias Pietų Amerikos valstybes, Japoniją, planuoju nuvykti į Sardiniją, nes jie vilioja po karantino nemokamais muziejais ir visokiomis lengvatomis. Tiesą sakant, jau dabar yra vietų, kur galima keliauti, pavyzdžiui, į Oslą, bet mane kol kas atbaido tos dvi savaitės saviizoliacijos, nes darbai gi nelaukia.
 
- Svečiose šalyse nevengiat aplankyti ir kalėjimus, vaikščioti po lūšnynus. Kurios pasaulio vietos, jūsų akimis, yra mažiausiai draugiškos turistams, pavojingos ar itin kontrastingos?
- Kenijos sostinė Nairobis yra siaubinga, sukrečianti, tad „tradiciniam“ turistui, kuris nori tik ilsėtis ir grožėtis senamiesčiu, ten nepatiks. Tačiau Kenijos safariai, džiunglės yra nuostabūs ir vietiniai ten turistų laukia, yra svetingi. Sankt Peterburgas yra kontrastingas - senamiestis gražus, kultūriškas, bet išvažiuoji į mikrorajonus ir vaizdas yra tikrai kraupus. Atrodo gal panašiai kaip Lietuva kokiais devyniasdešimt penktaisiais. Rio de Žaneiras taip pat turi dvi medalio puses. Ipanema - gražioji miesto pusė, pakrantė, tačiau kitame rajone yra didieji lūšnynai, kuriuose per naktį įvyksta apie devynias žmogžudystes, o centre, Ipanemoje ir Kopakabanoje, daug vagysčių, bet žmogžudystės - retas dalykas, nes visur vaikšto kareiviai ir prižiūri tvarką.
 
- Regis, išvykose tikrai nesimėgaujate lėtu buvimu, o keliatės anksčiausiai iš kolegų. Tai neišsunkia?

- Dažniausiai keliuosi bent dviem su puse valandos anksčiau už kolegas, nes dieną filmuojame laidas, o ankstyvais rytais rašau straipsnius apie tas keliones. Dažniausiai rašau tyloje, tamsoje, kad nepažadinčiau kolegų. Tai nėra romantiškoji darbo pusė, ypač, jeigu prieš tai iš filmavimo grįžome dvyliktą nakties. Žinoma, tai vargina, išsunkia, bet tuo metu apie tai negalvoji, reikia dirbti ir dirbi.
 
Kaip ilsitės?
- Man geriausias poilsis yra galimybė ilgai išsimiegoti, valgyti skanų maistą ir eiti į kino teatrą. Pastarasis ypač padeda pravėdinti galvą ir atitrūkti nuo bet kokios rutinos.

 
- Jūs sportuojate. Poilsis ir malonumas viename?
- Nėra. Aš nekenčiu sporto, su treneriu sportuoju jau septynerius metus ir prieš kiekvieną treniruotę keikiuosi, kad man dabar reikės tai iškęst. Man visada atrodo, kad kiekvienas pratimas yra sunkiausias iš visų mano darbų ir aš turėčiau gauti didžiausią atlyginimą už šį darbą, o ne pats už tai sumokėti. Mane motyvuoja tik tai, kad tai yra sveika, man gražūs sportuojantys žmonės. Bet aš visuomet pašiepiu trenerį, kad per septynerius metus nematyti jokių rezultatų. Ir pamirštu, kad po treniruotės keliauju tiesiai į piceriją. Kur žmogaus protas?
 
- Sporto nemėgstate, vadinasi, ir sveikuoliu savęs nevadinate, tiesa?
- Tikrai nevadinu. Į keliones mane lydi nemažas kiekis įvairiausių vaistų, dalis rankiniame bagaže, dalis - lagamine. Viena vertus, taip apsidraudžiu, kad kelionėje, kurioje turiu dirbti, nesirgčiau. Jeigu vykstu į tolimas šalis su įdomiomis ligomis, iš anksto apsilankau pas gydytoją ir įsigyju vaistus, kurių man gali prireikti. Nes, pripažinkime, džiunglių viduryje jokio mediko tikrai nerasiu. Be to, sergu astma, visuomet su savimi privalau turėti du inhaliatorius ir kitus paskirtus vaistus, kurių dėka praktiškai nejaučiu simptomų ir gyvenu normalų gyvenimą. Su naujos kartos vaistais astmą galima puikiai kontroliuoti, o vaikystėje dėl jos turėjau neįgalumą ir taip pat buvau atleistas nuo fizinio lavinimo bei darbų pamokų. Taip pat turiu visokių alergijų, tad be vaistų į jokią kelionę neišvažiuočiau. Koks aš sveikuolis, vaikystėje vasaromis sanatorijose dar varžydavomės, kuris daugiau ligų serga, tas - kietesnis.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica