L.Jurgulytė: padelis – bendravimo ir gero ūpo dozė

Dovydas Vilkas
2024-06-17
Lietuviai jau spėjo pamilti naują sporto šaką – padelio tenisą. Trenerė ir žaidėja Lukrecija Jurgulytė sako, kad šis sportas žmones žavi lengvai perprantamomis taisyklėmis, draugiška bendruomene bei tuo, kad jam nereikia fizinio pasiruošimo.
L.Jurgulytė: padelis – bendravimo ir gero ūpo dozė
„Padelis yra puikus kovos su stresu būdas, kadangi reikalauja koncentracijos, susikaupimo ir buvimo „čia ir dabar“. Žaidžiant visas pasaulis, tikrąja to žodžio prasme, lieka už keturių stiklinių sienų“, - sako padelio trenerė ir žaidėja Lukrecija Jurgulytė.

- Lukrecija, treniruojate padelį, žaidžiate tenisą, dalyvaujate įvairiuose turnyruose. Kaip jūsų akiratyje atsidūrė rakečių sportas – padelis, kai lietuviams šis dar buvo menkai pažįstamas?
 
- Besisukant rakečių sporto bendruomenėje vis dažniau pradėjau girdėti žodį „padelis“. Aš, ko gero, nebūčiau aš, jeigu nepabandyčiau. Tad vos tik gavusi progą „nėriau“ į šią sporto šaką. Neilgai trukus pirmieji pabandymai pavirto į reguliarius savaitinius žaidimus, o aistra šiai sporto šakai augo vis stipriau. Supratau, kad noriu, jog padelis mane lydėtų kiekvieną dieną. 
 
Šiuo metu treniruojate padelį sporto komplekse „Padel Hub“ Kaune. Nuo ko prasidėjo jūsų, kaip trenerės, karjera?
 
- Viskas prasidėjo nuo to, kad gyvenime priėjau tašką, kai norėjosi karjeros pokyčių. Vis dar jaučiausi neatradusi savęs. Kadangi sportas lydėjo mane visą gyvenimą, o neseniai atradau netikėtą meilę padeliui, pradėjau mąstyti apie treniravimo galimybių paieškas. Kreipiausi į pažįstamą trenerę, kuri man nurodė Lietuvoje vykstančius tarptautinius mokymų akademijos „PadelMBA“ padelio trenerių kursus. Ilgai nedvejojusi užsiregistravau. Kuomet išklausiau teorines paskaitas, sudalyvavau praktiniuose užsiėmimuose ir išlaikiau egzaminus, įgijau padelio trenerės sertifikatą. Tada kreipiausi į naujai Kaune atsidariusį sporto kompleksą „Padel Hub“, kurio kolektyvas šiltai mane priėmė ir suteikė galimybę treniruoti.


 
- Pastebite išaugusi žmonių susidomėjimą šiuo rakečių sportu?
 
- Tiesą sakant, labai. Kasdien vis daugiau žmonių susisiekia tiek su manimi, tiek su kitais treneriais dėl treniruočių. Ir smagu tai, kad treniruotis nori ne tik tie, kurie turi bent minimalius pagrindus arba yra geri žaidėjai, bet ir tie, kurie niekada gyvenime nėra rankose laikę raketės.
 
- Kas tai lemia? Kuo padelis taip traukia žmones?
 
- Tikriausiai pagrindinė tokio sparčiai augančio populiarumo priežastis – socialinis aspektas. Žaidžiama poromis, tad vyksta nemažai bendravimo, pažinčių ir svarbiausia – juoko. Padelio bendruomenė išties yra ypač draugiška, nevengianti pagirti, paskatinti ar motyvuoti. Visa tai dar labiau skatina pasitikėjimą savimi, norą žaisti ir tobulėti. Kartą įsiliejus, nebesinori paleisti. Beje, šis sportas yra tinkamas visoms amžiaus grupėms ir, nepriklausomai nuo sportinio pasirengimo, jį gali žaisti visi.
 
- Sparčiai augantis susidomėjimas padeliu gal tėra instagramo išpopuliarinta mada? Kas greitai išpopuliarėja, greitai ir nugęsta...
 
- Abejoju. Tai – išties linksmas, azartiškas ir strategiškas žaidimas. Padelio bendruomenė kasdien vis didėja, vyksta daug turnyrų. Be to, padelio kortai dažniausiai įrengti uždarose erdvėse, kas leidžia šiuo sportu mėgautis ištisus metus. Ir, žinoma, manau, kad visi padelio treneriai daro puikų darbą, kad kuo daugiau žmonių, kuo greičiau atrastų meilę šiam sportui.
 


- Nepaisant to, kad padelis yra smagus laiko praleidimo būdas, kokios jo naudos žmogaus fizinei sveikatai?

 
Pirmiausia ypač lavinama reakcija, koordinacija ir ištvermė. Reakcija lavinama todėl, nes dažnai tenka skubiai reaguoti į atskriejančius kamuoliukus. Koordinaciją geriname dėl to, kad padelio kortuose turime greitai keisti bėgimo kryptį, šokti, pritūpti ir atlikti kitus įvairius judesius. Na ir, žinoma, lavinama ištvermė – įprastai padelio varžybos žaidžiamos valandą pusantros, tad kartu gerėja ir fizinis pasirengimas. Tiesa, tai taip pat yra puikus kovos su stresu būdas, kadangi padelis reikalauja koncentracijos, susikaupimo ir buvimo „čia ir dabar“. Žaidžiant visas pasaulis, tikrąja to žodžio prasme, lieka už keturių stiklinių sienų.
 
- Ar šiame sporte dažnos traumos?
 
- Visose sporto šakose galima patirti traumą. Krepšinyje, futbole, bėgime ar bet kur kitur, kur reikalingas greitis ir staigus krypties pakeitimas, didelė apkrova tenka čiurnoms bei keliams. Gali pasitaikyti įvairių pakreipimų, nikstelėjimų ar kitų traumų. Žinoma, kadangi padelio kortai yra aptverti, gali pasitaikyti ir nelaimingų atsitikimų – susidūrimų su sienomis. Nors, tiesą sakant, tokie incidentai yra reti.
 
- Norint išvengti išvardintų traumų užtenka tik gero apšilimo ar vis dėlto reikia turėti ir tam tikrą fizinį pasiruošimą?
 

- Fizinis pasiruošimas padeliui nėra būtinas. Svarbiausias aspektas – tinkamas apšilimas. Tačiau apšilimo reikia ne tik prieš žaidžiant padelį, o apskritai prieš bet kokią fizinę veiklą. Neužtenka tik padaryti kelių kardio pratimų ir eiti sportuoti. Svarbu mobilizuoti raumenis, atlikti dinaminius pratimus ir tik tada pradėti sportuoti – kūnas į fizinę veiklą turi būti įvedamas pamažu.
 


- Grįžkime prie treniravimo – kokių iššūkių jums kyla dirbant trenere?
 
- Negaliu pasakyti, kad kyla daug iššūkių. Turbūt kaip ir kiekvienoje edukacinėje profesijoje, pirmiausiai svarbu suprasti, jog kiekvienas esame skirtingas ir prie kiekvieno žmogaus reikia rasti atskirą priėjimą, bendravimą bei pritaikyti tinkamą treniravimo būdą.
 
- Žmonės į padelio treniruotes ateina atsipalaiduoti po dienos darbų, papramogauti. Jums tai – darbas. Kaip pailsite? Ypač treniruodama vaikus, kas, ko gero, pareikalauja papildomai energijos...
 
- Pastebėjau, kad man nusiraminti padeda laiko planavimas. Kai žinau, kada turiu dirbti, kada mokytis, o kada ilsėtis, jaučiuosi ženkliai ramesnė. Nuovargio, žinoma, išvengti sunku – ypač, kai tenka ir treniruoti kitus, ir žaisti pačiai. Tačiau čia bene vienintelis sprendimo būdas yra poilsis. Kartais reikia vieną dieną tiesiog nieko neveikti – mėgstu sakyti, kad taip „įkraunu baterijas“.
 
- Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie dar nėra išbandę padelio, bet labai norėtų?
 
- Tiek tau, tiek visiems visuomet nuoširdžiai linkiu suteikti progą šiai sporto šakai, net jeigu prieš tai niekada neteko rankose laikyti jokios raketės. Padelis yra galimybė atrasti ne tik puikų laisvalaikio leidimo būdą, bet ir tapti nuostabios, draugiškos bei šiltos bendruomenės dalimi. Na, o jeigu pasirodys, kad ši sporto šaka nepatinka, nereikia nusiminti. Kiekvienas žmogus yra savitas ir turi atskirus pomėgius, tačiau pabandyti ką nors naujo, mano nuomone, verta.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  In­sul­tą pa­ty­ru­si Ele­na: ne­ga­li­ma sė­dė­ti ant so­fos ir ieš­ko­ti li­gų

  In­sul­tą pa­ty­ru­si Ele­na: ne­ga­li­ma sė­dė­ti ant so­fos ir ieš­ko­ti li­gų

  „Iki in­sul­to ma­no na­muo­se ne­bu­vo nei krau­jo spau­di­mo apa­ra­to, ne...
  V.Luk­mi­nie­nė: kal­tas ne­bū­ti­nai mė­nu­lis

  V.Luk­mi­nie­nė: kal­tas ne­bū­ti­nai mė­nu­lis

  Tris de­šim­tis Res­pub­li­ki­nės Pa­ne­vė­žio li­go­ni­nės Psi­chiat&s...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  Sveika šeima


  Lina No­se­vič: kiek­vie­nas ku­ror­tas yra uni­ka­lus

  „At­ėjus aš­tuo­nias­de­šimt­me­čiui su­si­grą­žin­ti jau­nys­tės jau ne­be­pa­vyks“, – sa­ko Na­cio­na­li­nės sa­na­to­ri­jų ir re­a­bi­li­ta­ci­jos įstai­gų aso­cia­...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Is­pa­ni­jo­je ma­žy­lės kur­tu­mą gy­do ge­nų te­ra­pi­ja

  Ti­ki­ma­si, kad pir­mai­siais gy­ve­ni­mo mė­ne­siais klau­sos ne­te­ku­si pen­kio­li­kos mė­ne­sių Ab­ril jau ne­tru­kus iš­girs tė­vų bal­sus. Is­pa­ni­jo­je pir­mą kar­tą iš­mė­gin­...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Nesisteminis revizionizmas
  Henrikas Vaitiekūnas Nesisteminis revizionizmas
  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson

  Naujas numeris