Katažina: „Per septynerius metus nė karto rimtai nesipykome“

Aida Žemaitytė
2018-05-28
Dainininkę Katažiną Zvonkuvienę (38 m.) kalbinome Šeimos dieną. Katažina - veikli, jos neriboja keturios namų sienos, nors čia krykštauja mieli, dar nedidukai, jos ir Deivydo Zvonkaus dvynukai. Moteris neatsisako ir iki šiol pamėgtų veiklų: dainavimo, dalyvavimo TV laidose, teisėjavimo muzikiniuose projektuose, tačiau visa tai stengiasi derinti su vaikų auginimu.
Katažina: „Per septynerius metus nė karto rimtai nesipykome“
„Tai, kad vyras protingai patyli, laiku pasako mylįs, „neužsiliepsnoja“, neišpučia problemos burbulo, yra didžiulis privalumas. Tad jei kartais net norėčiau sukelti emocijų audrą – nepavyksta, nes tam reikia antro, panašiai reaguojančio, žmogaus, su siena juk „nepasišpilkuosi“!“ – pasakoja Katažina Zvonkuvienė.

- Jūsų labiau nei bet ko kito norisi paklausti, koks yra gražių santykių receptas?
- Jei norite santarvės, supratimo, svarbu vienas kitam sakyti gražius žodžius: myliu tave, tu man reikalingas, man su tavimi gera... Ir visai nesvarbu, ar jūs dar nesusituokę, ar vestuves atšokote vakar, ar prieš septynerius metus ar – dvidešimt.
Poras, kurios nugyvena kartu penkiasdešimt, šešiasdešimt metų, man yra pavyzdys! Deivydui dažnai sakau, kad norėčiau gražiai nugyventi gyvenimą ir sulaukti tokios senatvės. O vyras man atsiliepia, kad taip ir bus: padrąsina, palaiko.
 
- Sveika šeima. Jūsų manymu, kas tai? Kokie „ingredientai“ ją sudaro?
- Manau, tai šeima su sveiku požiūriu: ne idealizuota, o puoselėjanti tikrąsias vertybes. Galbūt teisinga sakyti, kad kiekviena šeima turi savo vertybių skalę, suvokimą, kurį suformavo gyvenimo būdas, išsilavinimas, auklėjimas, patirtys...

Mūsų šeima yra krikščioniška, tikinti. Gerbiame ir laikomės vertybių, kurias įdiegė vaikystėje, jaunystėje tėvai.


 
- Tik drąsūs žmonės linkę pripažinti, kad šeimos santykiai ne visuomet „švelnūs ir pūkuoti“. Dargi sakoma, kad nėra šeimos be dūmų. Kaip jūs su Deivydu reaguojate į tarpusavio nesutarimus? 
- Kartu esame septynerius metus. Neseniai kažkas uždavė klausimą, kas būna, kai pykstamės. Sutrikome, net susižvalgėme su Deivydu supratę, kad per septynerius metus nė karto rimtai nesipykome. Aš paburbėjimų nelaikau pykimusi, ar susiraukimo, kelių minučių, pusvalandžio nesikalbėjimo. Paburbėjimai dažnesni iš mano pusės (juokiasi), matyt, moterims būdinga taip reikšti nepasitenkinimą, susikaupusias emocijas.
Džiaugiuosi, kad abu atėjome iš šeimų, kuriose nesiplaikstė liepsnos, nesistengta vienam kitą perrėkti. Nė karto iš vyro negirdėjau man siųsto tokio žodžio kaip nenormali, durnė ar pakeltu tonu sakomų frazių.
 
- Bet juk jūsų temperamentas karštas! Ar klystu?
- Jei bandau išprovokuoti „pasisvaidymą žaibais“, vyras tiesiog patyli ar... švelniai apkabina, pasako, kad myli. Ir pasijuntu kalta! Jis išeina į darbą. Kurį laiką – tyla, tada telefonas pypteli, žybteli žinute atsiųstas bučkis. Ko daugiau norėti (kvatoja)? Man pasidaro didžiulė gėda, parašau „atsiprašau“.
Tai, kad vyras protingai patyli, laiku pasako mylįs, „neužsiliepsnoja“, neišpučia problemos burbulo, yra didžiulis privalumas. Tad jei kartais net norėčiau sukelti emocijų audrą – nepavyksta, nes tam reikia antro, panašiai reaguojančio, žmogaus, su siena juk „nepasišpilkuosi“!
- Sakoma, kad du vaikai yra geriau nei vienas... 

- Jeigu trumpai – tai dvigubai daugiau laimės, džiaugsmo, pozityvo, šurmulio, kaupinų namų ir vidinės pilnatvės.
 


- Nuostabus sekmadienio rytas mūsų šeimai, kai... Pratęskite mano mintį.
- Tai - ilgas miegas, kai niekur nereikia skubėti, kai vaikai nebudina šeštą ryto, kai išmiega visą naktį ir nereikia per naktį keltis kokius septyniolika kartų! Dar kai saulė siunčia rytinius spindulius pro langą...

Atsibundi, pamatai šalia mylimą vyrą, girdi du šnopuojančius gražuoliukus lovytėse, ir nejučia nusišypsai. Esu laiminga, kai atsibundu pirma, išsimiegojusi ir pailsėjusi. Jei namuose dar visiška tyla, šeimynykščiai parpia į ūsą, nusišypsau pati sau ir man tai yra nuostabiausias rytas!
Tokiomis akimirkomis padėkoju Dievui už tai, ką turiu, ir pagalvoju, kad esu labai laimingas žmogus.
O jei dar vyras padaro kavos (šypsosi)... Bet čia jau papildomos nuostabaus ryto sudedamosios dalys.
 
- Katažina, pagavau jus po treniruotės sporto klube. Ar tiesa, kad užsiėmusiai moteriai sportas yra ne tik sportas? Galbūt tai netgi pramoga?
- Tiesa sakant, niekada negalvojau, kas man yra sportas. Tai daug kas: ir geros savijautos užtaisas, papildomos energijos teikėjas, sveikatos palaikytojas, grožio puoselėtojas (pradėjus sportuoti mano oda tapo skaistesnė!).
Manau, kai yra didelis noras ką nors daryti, neabejotinai rasi ir laiko. Žinoma, sportas yra savotiška prabanga dėl šių dienų daugumos mūsų intensyvaus gyvenimo tempo, laiko stokos. Juk net nuvažiuoti į sporto klubą reikia prisiruošti. Atrodo, per tą pusantros dvi valandas galėčiau tiek daug visko nuveikti. Vis dėlto nepamirškime, kad sportas – tai investicija į mūsų pačių sveikatą.
Svarbu atrasti tą trenerį, tą sporto rūšį, kur tu iš tikrųjų gerai jaustumeisi. Sportas negali teikti kančios. Tai negali būti tik „privalau“, „reikia“.
Kai atradau aukso viduriuką, tai, kas man tinka ir patinka, sportas dovanoja tik auksines akimirkas. Kai ko nors išties nori, laiko tam rasi visada. Esu tikra, kad visi tie pasakymai: neturiu laiko, negaliu, - yra tik atsikalbinėjimai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica