Gelminė Glemžaitė: jaunystė nebūtinai turi daug bendro su sveikata

Aida Žemaitytė
2019-01-28
Pernai Sidabrinę gervę už geriausią antraplanį moters vaidmenį filme „Šventasis“ pelniusi jaunosios kartos aktorė Gelminė Glemžaitė (28 m.) šiuo metu vaidina seriale „Rimti reikalai“. Kokia ji iš tiesų? Su aktore kalbamės apie fizinę ir psichinę scenos žmonių sveikatą, baimes, sportą, poilsį, miegą. Tai, kas žmogiška.
Gelminė Glemžaitė: jaunystė nebūtinai turi daug bendro su sveikata
„Jauname amžiuje mes linkę sveikatą priimti kaip duotybę ir savaime suprantamą dalyką, nors ji yra taip lengvai prarandama. Deja, dauguma žmonių turbūt pradeda vertinti ir saugoti save tik susidūrę su rimtesnėmis ligomis“, - sako aktorė Gelminė Glemžaitė.

- Pradėkime nuo „berniukiško“ klausimo. Viename interviu esi sakiusi, kad labai lauki veiksmo scenų, kuriose reikia muštis, bėgti, šaudyti. Esi sportiška, o gal – tiesiog dievini nuotykius ir iššūkius? 
- Man tiesiog patinka išmėginti naujus dalykus! Kine dar nebuvo tekę filmuotis įtemptose veiksmo scenose, bet pavyko tai išmėginti bent seriale. Labai sportiška savęs negalėčiau pavadinti, nors mėgstu, kol jis nemonotoniškas, nepabosta. Esu azartiškas žmogus – gal dėl to nuotykiai man patinka? Nors kartais būnu ir bailė, pavyzdžiui, perskambinti nepažįstamam numeriui man gali būti didesnis iššūkis nei vidury nakties užkopti į ugnikalnį (šypteli).
 
- Ne paslaptis, kad aktoriaus profesija nelengva ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kaip save stiprini?
- Sportas žmogų tikrai stiprina tiek fiziškai, tiek emociškai. Kol dar studijavau Akademijoje man labai patikdavo scenos judesio paskaitos – kiekvieno užsiėmimo metu sužinodavau daug naujo ne tik apie judesį, bet ir apie savo kūną, jo galimybes. Taip pat ir apie baimę. Kol nesi to bandęs, žiauriai baisu užšokti ant stalo ar stovėti ant galvos. Pirmus kartus krenti, užsigauni, bet kuo daugiau bandai, tuo geriau sekasi... Ir tai ne tik apie sportą, bet apie viską gyvenime.
Pati šiuo metu dažniausiai sportuoju grupinėse treniruotėse ir einu į viską iš eilės nuo pilates, jogos iki bokso.

Kita vertus, nepritariu nuomonei, kad sportas – vaistas nuo visų ligų, ir kad visos emocinės ir psichologinės bėdos išsprendžiamos sunkiu fiziniu darbu. Yra problemų, kurių net ir nubėgęs maratoną neišspręsi pats.
 


- O kiek dėmesio skiri mitybai, sportui, poilsiui? Kokių top penkių punktų šiose srityse laikaisi pati ir mielai rekomenduoji kitiems?
- Miegas man yra numeris vienas. Esu labai lengvai išsibalansuojantis žmogus – pastebiu, kad miego stoka mane išmuša iš vėžių. Mano darbas nepastovus, suplanuoti dienotvarkę gana sudėtinga, tad laikytis režimo praktiškai neįmanoma.
Balansas tarp sporto ir poilsio - taip pat labai svarbus. Kai neinu į sporto klubą, judėjimą scenoje, pasivažinėjimą dviračiu ar net bandymą pasivyti nuvažiuojantį autobusą laikau sportu (juokiasi). Jei jaučiuosi fiziškai pervargusi nuo darbų, tikrai nesigraužiu dėl praleistos treniruotės.
Manau, kad svarbiausia įsiklausyti į save, savo kūną ir mėginti atrasti harmoniją su savimi. Nesakau, kad man visada tai pavyksta, bet stengiuosi. Kai esu pavargusi – pailsiu, kai išalkstu – valgau, kai jaučiu, kad ir valgau nesveikai ir nesportuoju, – pasitempiu bent vienoje srityje.
Mėgstu tiek aktyvų, tiek visiškai pasyvų poilsį. Ko labiausiai norisi tam tikru metu, to ir reikia. Man tobula poilsio diena gali būti tiek visą dieną lovoj žiūrint filmus, tiek kopinėjant po kalnus.
Mėgstu keliauti – jau geriau vaikščiosiu apsiavusi pigesniais batais, bet naujoje vietoje (juokiasi).
 
- Dažnas turbūt galvoja, kad jaunas ir gražus žmogus tiesiog privalomai yra sveikas bei laimingas. Ar kada nors teko susidurti su rimtu negalavimu ir kaip gydeisi? 

- Jaunystė ir grožis turi ne tiek daug bendro su sveikata, kaip atrodo. Jauname amžiuje mes linkę sveikatą priimti kaip duotybę ir savaime suprantamą dalyką, nors ji yra taip lengvai prarandama. Deja, dauguma žmonių turbūt pradeda vertinti ir saugoti save tik susidūrę su rimtesnėmis ligomis.
Juk egzistuoja daugybė plika akimi nematomu ligų – tiek fizinių, tiek psichologinių.
Aš pati kol kas nesu patyrusi rimtesnių fizinės sveikatos problemų, bet, pripažinsiu, su emocine ir psichine sveikata rūpesčių turėjau užtektinai. Geriausias vaistas man buvo psichoterapija.
Vis dar nėra jauku apie tai kalbėti, bet stengiuosi. Visuomenės požiūris į psichines ligas keičiasi, bet per lėtai. Nėra normalu, kad daugumai žmonių Lietuvoje vis dar gėda eiti pas psichologą ar, neduok Dieve, atsidurti psichiatrinėje ligoninėje, nes tada jau „psicho“ etiketė garantuota ir normalus gyvenimas baigtas. Nebaigtas! Kur kas blogiau yra bijoti ir neieškoti pagalbos, kai žinai, kad jos tau reikia.


 
- Kokių sau duotų, tačiau sunkiai įgyvendintų pažadų, negali pamiršti iki šiol?
- Tiesą sakant, turbūt daugiau pasiekiu duodama pažadus kitiems, o ne sau. Labai bijau ir nemėgstu nuvilti žmonių, ar nepateisinti į mane dedamų lūkesčių. Dėl to aplinkiniai, ypač manimi tikintys žmonės, man yra kur kas didesnė motyvacija ko nors siekti ir stengtis negu aš pati. Nors jei ko nors tikrai noriu, dažniausiai pakanka valios ir užsispyrimo to pasiekti.
 
- Ar tau yra tekę prisidėti prie visuomeninių akcijų? Kodėl žinomi žmonės turėtų jas palaikyti?
- Kol kas, manau, mano geriausias darbas – iš gyvūnų prieglaudos pasiimtas šuniukas.
Visada palaikiau ir palaikysiu moteris ir vyrus, kalbančius „metoo“ temomis, LGBT judėjimą, taip pat, manau, kad tokie projektai kaip, pavyzdžiui, „nebegėda“ su Beata Tiškevič priešakyje, yra reikalingi ir svarbūs šiandien.
Pati dar nesijaučiu turinti tiek jėgos ir tokį stiprų balsą, kad imčiausi iniciatyvos tokiems dalykams. Pažiūrėsime, kas bus rytoj (šypteli).


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Gintaras Rinkevičius: „Trobos kakofonija manęs nevargina“

2020.08.10
Ši vasara visiems yra kitokia nei įprastai. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas maestro Gintaras Rinkevičius (60 m.) sako nė kiek nesigraužiantis, jog šią vasarą teks paskirti darbams, o poilsį su šeima atidėti laikams, kai pasaulyje bus ramiau ir saugiau. Skaityti plačiau

Nemokanti nuobodžiauti Dalia Belickaitė

2020.08.03
Mergina – amžinas variklis. Tikriausiai tai tinkamiausias apibūdinimas buvusiai krepšininkei Daliai Belickaitei (24 m.). Ji visuomet kažkur skuba, nestokoja energijos ir geros nuotaikos. Skaityti plačiau

Vilius Tarasovas: „Darbai užkrauti žmonai“

2020.07.27
Rodos scenos atlikėjui Viliui Tarasovui (41 m.) darbinių planų nesujaukė nei praūžusi pandemija, nei sugipsuota koja. Įsikibęs žmonai Violetai į parankę šlubčioja ne tik į koncertus, bet ir į sporto salę. Tiesa, namuose prie buities žmonai, pasak Viliaus, tenka dvigubas krūvis. „Kai pasveiksiu, reikės jai už tai paminklą statyti“, - juokauja. Skaityti plačiau

Violeta Repčenkaitė siekia pačios geriausios savo versijos

2020.07.20
Žinomas modelis, „Goddess Island retreat“ sąmoningumo stovyklų moterims įkūrėja, savo vardo vilos Maltoje šeimininkė Violeta Repčenkaitė dabar dažniausiai siejama su vidinio grožio ir sąmoningumo puoselėjimu. Ar lengva to pasiekti ir kur ieškoti įkvėpimo, kalbamės su Violeta. Skaityti plačiau

Visada jaunatviški. Jūratė ir Česlovas Norvaišos

2020.07.13
Nesamanoti sėdint vietoje, būti tarp jaunimo, mėgautis kiekviena diena, judėti ir sveikai maitintis – toks yra legendinio šokių klubo „Sūkurys“ trenerių bei medikų Jūratės ir Česlovo Norvaišų gyvenimo ritmas. Ir sustoti ši pora nė neketina. Skaityti plačiau

Vytaras Radzevičius:„Gyvenimas kaime patogesnis“

2020.07.06
Režisierius, prodiuseris ir keliautojas Vytaras Radzevičius (52 m.) su žmona Laisve neseniai patogų gyvenimą sostinės Užupio rajone išmainė į atokų gamtos prieglobstį kaime. Nors Vytaras ėmėsi ir vištų auginimo, ūkininkauti čia per daug nenusiteikęs. Kurpia verslo planą - ant nosies pasaulio virtuvės restorano atidarymas. Skaityti plačiau

Rimantė Kulvinskytė gražėja vien žodžių pagalba

2020.06.29
Liaudies išmintis sako, jog su norais ir žodžiais reikia būti atsargiems, nes dar ims ir išsipildys. O kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė žodžius įkinkė dirbti jos naudai. Žinoma moteris socialiniame tinkle „Instagram“ sekėjus pakvietė prisijungti prie iniciatyvos – „P*****c, kaip išgražėjau“. Skaityti plačiau

Orijus Gasanovas – sporto nekenčia, bet sportuoja

2020.06.15
Kelionių žurnalistui ir televizijos laidų vedėjui Orijui Gasanovui (34 m.) greitas gyvenimo tempas – darbas, lėktuvas, kelionė, lėktuvas, darbas – yra normalus ir įprastas, bet neretai ir sekinantis. Tad pasidomėjome, kaip pasikeitė Orijaus kasdienybė įvedus karantiną ir kaip kovoti su nuovargiu bei palaikyti gerą fizinę formą. Skaityti plačiau

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė: „Dabar plėšytis nėra prasmės“

2020.06.08
Žinia, kad dėl karantino metams atidėtos Olimpinės žaidynės, pasak profesionalios sportininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės (36 m.), kai kuriuos sportininkus gal slapčia ir nudžiugino. Mat dabar jie turės galimybę pasimėgauti vasara. „Paprastai vasaromis esame tokie užsiėmę, kad net nespėjame pastebėti, nei kaip ji ateina, nei kaip baigiasi“, - sako penkiakovė. Skaityti plačiau

Tatjana Lavrinovič: „Laikau visus kampus“

2020.06.04
Vos žiniasklaidoje pasirodė žinia, jog krepšininko Kšištofo Lavrinovičiaus ir jo žmonos Tatjanos (35 m.) namuose esminiai pokyčiai – esą mylimieji keičiasi vaidmenimis: Tatjana imsi karjeros, Kšištofas - namų ruošos ir vaikų auklėjimo, buvo paskelbtas karantinas. Užsidarius ugdymo įstaigoms, kai vaikai liko namuose, gesinti gaisrų vyrui į pagalbą atskubėjo ne kas kitas,... Skaityti plačiau

Karolina Liukaitytė-Čelkienė: „Mėgavausi sustojus darbams“

2020.05.25
Kol karantino metu šalies verslininkai suko galvas, kaip išsilaikyti, žinomas televizijos veidas Karolina Liukaitytė-Čelkienė (31 m.), į nuosavą grožio salono veiklą įsisukusi, pagaliau atsilošė. „Iš manęs menka verslininkė. Verčiausi per galvą, bet supratau, kad man dar labai stinga žinių, todėl užsidarius grožio paslaugų sektoriui apsidžiaugiau“, - atvirauja jauna moteris. Skaityti plačiau

Per karantiną kenčia tik šaldytuvo turinys

2020.05.18
Kol psichologai dalija patarimus, kaip išgyventi karantiną, nedepresuoti, o gyvenimo būdo vadybininkai siūlo susikurti naują rutiną ir atskirti darbo bei poilsio erdves namuose, yra žmonių, kuriems karantinas - vienas malonumas. Radijo ir televizijos laidų vedėjas Rolandas Mackevičius (35 m.) sako, jog apie tokias ilgas ir ramias atostogas su šeima svajojo jau penkerius metus ir kviečia visus šio... Skaityti plačiau

Kęstas Rimdžius: „Karantinas mane išjungė per parą“

2020.05.11
Nors kirpyklos jau atvėrė duris, ilgametis plaukų meistras Kęstas Rimdžius (38 m.) dar nepuola džiūgauti. Mat, kai kalbėjomės su stilistu, iki galo dar nebuvo aišku, kaip dirbti, kad būtų užtikrintas klientų bei personalo saugumas. Kol pandemija neleido grįžti į vėžias, žinomas stilistas ėmėsi naujos veiklos. „Seniai svarstėme vesti jaunimui paskaitas apie stilių, bet dėl didelio užimtumo niekaip nerasda... Skaityti plačiau

I. ir A. Pauliukevičiai: kaip per karantiną nevirsti „Kuršėnų“ vyniotiniu

2020.04.20
Juokas juokais, bet neretas į pirkinių krepšelį karantino metu prisikrauna daugiau, nei suvalgydavo seniau, gyvenant įprastu ritmu. Sporto, mitybos ir sveikos gyvensenos treneriai, knygų autoriai Andrius Pauliukevičius ir jo žmona Ilka pasidalino naudingais patarimais, kaip neprarasti formų ir nepiktnaudžiauti užkandžiais būnant namuose. Skaityti plačiau

Beata Nicholson: „Šventinės nuotaikos niekas nekarantinavo“

2020.04.10
„Šiemet Velykos kitokios: be giminių apsikabinimų ir suneštinio stalo, todėl ir seneliui, ir mano krikšto mamai vaikai mojuos per kompiuterio ekraną“, - sako Beata Nicholson (40 m.). Vyras, keturi vaikai, šunys, verslai, televizijos projektai ir žurnalo leidyba net karantino metu neleidžia moteriai valandų valandas gulėti burbulų vonioje, tvarkyti drabužių spintos ar miegoti ik... Skaityti plačiau

Vaidotas Valiukevičius: „Karantinas - puikus laikas santykiams išgryninti“

2020.04.06
„Mes dažnai galvojame, kad jei tik turėtume daugiau laisvo laiko, jei ilgiau būtume namuose, nuveiktume tiek įvairiausių dalykų, tiek visko išmoktume ir pažintume. Prašau! Karantinas tam suteikia puikias galimybes“, - sako grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius. Skaityti plačiau

Šalyje plinta gerų darbų virusas

2020.04.03
Netiesa, kad džiaugiamės, jei kaimyno namas dega. Karantino metu žinomi šalies veidai aplinkiniams demonstruoja solidarumą ir stengiasi palengvinti kasdienybės naštą kas kaip išmano. Esame vienoje valtyje – dalinamės ir irklais, ir gelbėjimo liemenėmis. „Kova su virusu mus sutelkė ir iškėlė gražiausius žmogiškumo sugebėjimus“, - sako fotografas Marius Jovaiš... Skaityti plačiau

„Kino pavasaris“ - festivalis namie ant sofutės

2020.03.26
Jubiliejinis 25-asis kinomanų festivalis „Kino pavasaris“ šiemet kitoks - ypatingas, ne tik dėl to, kad jubiliejinis, bet ir dėl to, kad pasaulyje išplitus COVID-19 ir šalyje paskelbus karantiną, jis tapo festivaliu namuose. Tiek festivalio atidarymą, tiek visus siūlomus repertuaro filmus kino mylėtojai šiemet žiūri iš namų, sau patogiu laiku. „Lietuvos sveikatai&l... Skaityti plačiau

Robertas Kalinkinas laukia palaiminimo iš SAM

2020.03.24
„Šiuo metu renkame medikų parašus, kad jie laukia paramos ir sutinka priimti mūsų gaminamas kaukes. Mes gi laukiame teigiamo atsakymo iš Sveikatos apsaugos ministerijos“,- sako lietuvių dizaineris, mados namų RK įkūrėjas Robertas Kalinkinas. Uždegus žalią šviesą gamintojų komanda pirmąją apsaugos kaukių partiją medikams pateiktų jau šios savaitės gale. Skaityti plačiau

Laura Mazalienė: „Karantinas daro spaudimą“

2020.03.19
Dėl koronaviruso uždarius darželius daugelis dirbančių mamų liko ant ledo: kurgi dėti vaikus, jei darbas persikelia į namus? Kaip išlaviruoti tarp motinystės, puodų ir darbų? „Mamų radijo“ įkūrėja, įvairių projektų vaikams autorė, verslininkė ir žinoma trijų vaikučių mama Laura Mazalienė (29 m.) sako dėl pastarojo chaoso džiaugiasi tik vaikų širdys. Skaityti plačiau

Vytautas Puidokas: „Pavargome nuo pasakojimų apie aukso kalnus“

2020.02.24
„Ne kartą jautėmės aklavietėje. Net kilo klausimų, ar toks žmogus apskritai egzistavo“, - pasakoja filmo „El padre medico“ kūrėjas Vytautas Puidokas (32 m.). Režisierius penkerius metus narpliojo Amazonėje namus radusio gydytojo-misionieriaus Aleksandro Bendoraičio asmenybę. Jis įsitikinęs: tai buvo kelionė, kuri leido pažinti ir save patį. Skaityti plačiau

Edita Daniūtė Gozzoli: „Vyrą italą perauklėjau lietuviškai“

2020.02.20
Jei kam atrodo, kas jau kas, o saldžiabalsiai italai tikrai moka elgtis su moterimis, prieš metus už jo ištekėjusi profesionali šokėja Edita Daniūtė Gozzoli (40 m.) atvira - teko pasistengti, kad vyras jai tinkamai asistuotų. „Su aplinkiniais juokaujame, kad dabar mano Mirko - tobulas vyras“, - sako moteris. Skaityti plačiau

Vygantas Kazlauskas: „Rytais - ligoninėje, vakarais - filharmonijoje“

2020.02.11
Tai, kad gydytojas anesteziologas reanimatologas ir scenos atlikėjas Vygantas Kazlauskas savo darbą padalinęs į dvi priešingas sferas kolegų už tai, kaip pats sako, yra arba mylimas, arba nekenčiamas. Per vidurį nėra. „Žinau tai ir jaučiu. Su tuo reikia būti kiekvieną dieną. Bet man patinka nemylintys. Jie grūdina, tampu stipresnis“, - sako pašnekovas. Skaityti plačiau

Piligrimystėje kiekviena diena – siurprizas

2020.02.06
Šiaurietiškojo ėjimo treneris Laimontas Rakauskas įsitikinęs: tie, kas mieliau renkasi pasyvų poilsį po pietų palme, pramiega neregėtus įspūdžius. Ekstremalių kelionių mėgėjas ragina pakilti nuo gulto ir siurprizus gaudyti piligriminėje kelionėje. „Čia kiekviena diena – vis kitokia. Šiandien ragausi vietinio sūrio neregėto grožio kaimelyje, rytoj – brisi per miško tankmę&... Skaityti plačiau

Arūnas Gelažninkas: „Smagu, kai vaikas užsimano motociklo“

2020.02.06
Su antrą Dakarą įveikusiu Arūnu Gelažninku (34 m.) susitinkame jo pamėgtoje kavinėje Kauno centre. Vyras ilsisi nuo sporto, bet jo planuose jau bent trys pasaulio bekelės čempionato etapai. „Motosportas Lietuvoje ant bangos“, - sako Arūnas ir džiaugiasi, kai lenktynininko pavyzdžio užkrėsti ant motociklo užsėda vis daugiau net ir pačių jauniausių lietuvių. Skaityti plačiau

Modesta Vžesniauskaitė: „Sportas - galimybė tapti kažkuo daugiau“

2020.01.27
Buvusi olimpietė, profesionali plento dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė (36 m.) pastaruoju metu žiniasklaidoje aptarinėjama dėl užmegztų santykių su Londono milijardieriumi. Tačiau tai, kaip pati sako, jos piniginės nepastorino. Iš ilgamečio draugo mokosi labdaros organizavimo paslapčių, remia jaunuosius Lietuvos dviratininkus. „Atėjo laikas atiduoti duoklę už man vaikystėje suteiktą gerumą. Finansinė ... Skaityti plačiau

Marius Grigonis: „Netekau nuolaidų tėvystei“

2020.01.21
Lietingas vakaras. Būriai žmonių skubiu žingsniu juda „Žalgirio“ arenos link pasiklausyti Andrea Bocelli. Treniruočių salėje už sienos bumsi kamuoliai, su kineziterapeutais jau dirba ir pėdos traumą besigydantis Marius Grigonis (25 m.) Su vakarinę treniruotę baigusiu gynėju prisėdame ant suoliuko rūbinėje, pasikalbame apie laiką be sporto, aistruolių spaudimą ir tėvystę. Skaityti plačiau

Aistė Pilvelytė: „Gyvenimas silpnų žmonių nemyli“

2020.01.13
Atlikėja Aiste Pilvelytė, (40 m.), šiemet jau dešimtą kartą šturmuos Eurovizijos dainų konkursą. Atkakliai tikslo siekianti moteris atvira: „Gyvenime griuvau, buvau išduota, palikta, netiesiogine prasme spardyta į galvą, bet atsikeli ir eiti toliau. Kam sužeistas būsi reikalingas?“ Skaityti plačiau

Nerijus Juška: „Baletas – įžanga į šventes“

2019.12.20
Baleto primarijus Nerijus Juška (43 m.) įsitikinęs – jei prieš didžiąsias metų šventes neapsilankėte Operos ir baleto teatre, likote be šventinės įžangos. Užburianti muzika, karštas šokoladas, ore tvyranti pakili nuotaika – tai kas kasdienybę pakelia į aukštesnį lygmenį. „Sveikinu ir tuos, kurie einate čia tik pasidemonstruoti. Maža ką, gal vėliau pra... Skaityti plačiau

Deivydas Praspaliauskas: „Maistas atveria širdis“

2019.12.16
Karjerą Danijoje pradėjęs virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas (31 m.) juokiasi, kad prieš šventes restoranus reikėtų laikinai perkelti į renginių arenas – toks tatai šiomis dienomis lankytojų bumas. „Mus ištiko lengvas fanatizmas maistui“, - konstatuoja virtuvės virtuozas. Per šventes ieškome gurmaniškų potyrių: ant Kūčių stalo daugeliui neb... Skaityti plačiau

Danas Sodaitis: „Lįskite lauk iš tamsių pakampių!“

2019.12.09
Nors 30-metis Danas Sodaitis prie lengvosios atletikos profesionalaus sporto prisijungė vos prieš penkerius metus, šiandien vyras jau rengiasi 2020-ųjų metų Tokijo parolimpinėms žaidynėms. „Žmonių su fizine negalia pasiekimai dažnai ir sveikiesiems būna paskata veikti. Lįskite lauk iš tamsių pakampių ir iš šikšnosparnių virskite drugiais, įgyvendinančiais svajones!&ldqu... Skaityti plačiau

Vlada Musvydaitė: „Žmonės, netingėkite eiti!“

2019.11.15
Turbūt dažnas ne tik pasvajoja, bet ir pažada sau, jog vieną dieną ims sportuoti... Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė (36 m.) sako: visų pirma pradėkite nuo paprasčiausio – ėjimo. Mankšta, o vėliau ir sportas pats jus susiras. Netrukus Panevėžyje Vlada pristatys pirmąją Lietuvoje ėjimo trasą, kurią bus galima rasti ir mobiliojoje programėlėje. Skaityti plačiau

Larisa Kalpokaitė: „Aktoriaus profesija – labai pavojinga“

2019.11.12
„Visos mano traumos patirtos spektaklių metu“, - sako populiari teatro ir kino aktorė Larisa Kalpokaitė (61 m.), pridurdama, kad, remiantis statistika, aktoriaus profesija įvardijama kaip viena pavojingiausiųjų. Ne paslaptis, kad pastaruoju metu aktorė stipriai išgražėjo – yra numetusi svorio. Moteris neslepia, kad kardinalių pokyčių ją privertė imtis sušlubavusi sveikata. Skaityti plačiau

Alfas Ivanauskas: „Gana „selfintis“ prie lėkščių“

2019.11.11
Virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas (35 m.) stebisi nesibaigiančia mada fotografuoti maistą, todėl ragina atsigręžti į esminius dalykus: „Prie stalo susirenkame pabūti su artimaisiais ar bičiuliais ir drauge mėgautis maistu, o ne rungtyniauti, kuris šauniau leidžia laiką.“ Tiesa, savo facebook paskyros kurį laiką patiekalų nuotraukomis nepapildantis Alfas išgirsta klausimų, gal... Skaityti plačiau

Kristina Zmailaitė: „Mums vienam nuo kito siūlo pailsėti“

2019.11.04
Jei medikų pasaulyje gydytojų šeimos itin dažnos, operos solistų šeimyninis duetas ne retai palydimas replikų esą vienam nuo kito laikas pailsėti. Kristinai Zmailaitei (45 m.) sako, kad bendrystė ne tik profesiniame kelyje, bet namuose kartu su vyru Edmundui Seiliumi (44 m.), jiems dovanoja pilnatvę ir harmoniją. Skaityti plačiau

„Misis Lietuva“ Gretė Brokienė: „Norėčiau būti panaši į savo mamą“

2019.10.28
Jei smalsu, koks yra šiuolaikinis moters grožio etalonas, jį įkūnija 28-nerių sveikos mitybos ekspertė Gretė Brokienė. Moteris išrinkta atstovauti mūsų šaliai tarptautiniame „Misis pasaulis 2020“ konkurse Kinijoje. „Tikrasis moters grožis slypi išminty“, - sako ji. Skaityti plačiau

Alanas Chošnau: „Esame savo įvaizdžio vergai“

2019.10.17
„Žinomumas labai sustiprina įgimtą ego, o štai įtampą sukelia mūsų pačių susikurtas įvaizdis, kurį vis turime sotinti“, - sako atlikėjas Alanas Chošnau (45 metai). Vis dėlto šiandien muzikos kūrėjas prisipažįsta, kad gyvenime kovojo ne už scenos įvaizdį, o už galimybę atsitiesti po šeimos griūties. Skaityti plačiau

Gražina Gum: „Viešumas man kėlė per daug streso“

2019.10.14
Nors augalinės mitybos motina vadinama Gražina Gum viešojoje erdvėje dažniausiai atpažįstama iš televizinių laidų, valdytų restoranų ir išleistų knygų viršelių, šiandien moteris prisipažįsta, kad buvimas dėmesio centre jai sukelia per daug streso, todėl mieliau renkasi ramesnį ir nuosaikesnį gyvenimą. O knygos? Jos rašomos toliau: prekyviečių lentynas neseniai pasiekė jau 7-o... Skaityti plačiau

Agneta Kleizienė: „Nesu aplinkos dekoracija“

2019.10.07
Sveikatos grožio ir jaunystės namų „Molecule“ įkūrėja, Lino Kleizos žmona Agneta (30 m.) nėra tipinė krepšininkų žmona. „Nemėgstu grožio procedūrų – tą darau tik esant būtinybei. Man malonu su aplinkiniais dalytis prasminga veikla – tampi ne tik vartotojas, bet ir pats gali sukurti produktą su pridėtine verte. Kitu atveju, tampi tik aplinkos dekoracija“, - įsitikinusi į karj... Skaityti plačiau

Deividas Meškauskas: šokti buvo „nebachūriška“

2019.09.30
Jei sportiniai šokiai prieš porą dešimtmečių atrodė nevyriškas reikalas ir su savimi tempė mergaitiškų užsiėmimų šešėlį, profesionalus sportinių šokių šokėjas Deividas Meškauskas (31 m.) sako dėl patirtų pašaipų nepalūžęs ir linki savo vaikams patirti šio užsiėmimo naudą. Skaityti plačiau

Veronika Montvydienė: „Man vyras – ne sūnelis“

2019.09.20
Manote, kad būti žinomo vyro žmona bei dviejų vaikų mama – anokia profesija? Vis dėlto tapti šeimos ramsčiu, patarėju, įkvėpėju, administratoriumi ne ką mažesnė užduotis, jei norite, kad kasdieniai reikalai eitų sklandžiai ir kiekvienas galėtų kopti į savo aukštumas. Dainininko Donato Montvydo žmona Veronika (33 m.) sako šeimai atiduodanti visą savo laiką ir energiją. Skaityti plačiau

Ernestas Jankauskas: „Nesu „copy-paste“ kultūros atstovas“

2019.09.12
Režisierius Ernestas Jankauskas (43 m.) Lietuvos žiūrovams pristatė pirmąjį ilgametražį filmą – emocingą debiutą „Čia buvo Saša“. Tarptautinių įvertinimų sulaukęs režisierius teigia, kad kūryboje svarbu atsiriboti nuo svetimos įtakos, o psichologiškai sunkiausia filmo „gamybos“ dalis laukia jį jau sukūrus. Skaityti plačiau

Brigita Jovaišienė: „Treniruojame ir smegenis, ir kūną“

2019.09.09
Jei manote, kad Brigitos ir Mariaus Jovaišų šeimoje įjungtas vien sportinis režimas ar knygų skaitymas, – klystate. „Televizorius ir filmai taip pat puiki edukacinė priemonė, - sako šeimos jaunėlius pietų užmigdžiusi Brigita (43 m.). - Tiesa, programą reikia kruopščiai atsirinkti.“ Skaityti plačiau

Vaidotas Žala: „Vairavimas yra desertas“

2019.08.26
Penktajam dykumų maratonui besirengiantis lenktynininkas Vaidotas Žala (31 m.) pasakoja, kad pasiruošimas Dakarui įsuka į veiklų sūkurį. Sportininkas jaučiasi lyg orkestro dirigentas, tačiau stingant muzikantų, jam pačiam tenka pagroti dauguma instrumentų. Skaityti plačiau

Indrė Stonkuvienė: „Man patinka mano kliurkos“

2019.08.22
Projekto „Moterų pasaulyje“ organizatorė, laidų vedėja, socialinių tinklų žvaigždė Indrė Stonkuvienė (33 m.) nebijo pasišaipyti iš savęs. Vaikystės dienas ligoninėje leidusi moteris tikina, kad linksmai galima kalbėti apie skaudžius dalykus, o kelias į laimę kartais prasideda ir nuo... pripažinimo, kad dabar nesi laimingas. Skaityti plačiau

Scenos korifėjus: baletui reikia ne tik grožio, bet ir proto

2019.08.12
Baletmeisterio Elegijaus Bukaičio (80 m.) artistiškumo nepaslėpsi. Kaip ir nepaslėpsi tvirto kūno, gracijos, manierų. „Norint išlikti guviam, reikia ne tik grūdintis, sportuoti, bet ir bendrauti, diskutuoti ir net šaipytis. Mat besišaipydamas iš galvos išmeti visa, ką kvailą esi prikaupęs. Ir vėl prisipildai šviežio“, - sako scenos korifėjus. Skaityti plačiau

Tomas Dirgėla: maištavau su skiautere ir „kerzais“

2019.08.05
Rašytojui Tomui Dirgėlai (29 m.) pažįstamas maišto jausmas: paauglystėje jis nešiojo didelę skiauterę ir pankiškus batus, o leistinas ribas braižė pats. Jauno kūrėjo biografija išties marga: alkoholio atsisakymas, darbas kalėjime, galiausiai – pripažinimo sulaukusios knygos. Skaityti plačiau

Eglė Straleckaitė: „Mamos turi šeštąjį pojūtį ir aš juo pasikliauju“

2019.07.29
Šokėja Eglė Straleckaitė (27 m.) laisvalaikiu kepa pyragus, važinėja riedučiais ir bėga pusmaratonį. Dar paauglystėje žiniasklaidos dėmesio sulaukusi moteris teigia esanti patenkinta šiandiena: motinystė moko disciplinos, o bėgant metams pavyko užsiauginti storą odą ir suprasti, kad svarbiausia – šeima. Skaityti plačiau

Gian Luca Demarco: „Tikri vyrai ir verkia, ir pasako, ką galvoja“

2019.07.22
Beveik dešimt metų Lietuvoje gyvenantis charizmatiškasis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco (35 m.) su žmona Egle augina 3 vaikus. Vyras mielai atvirauja apie itališką meilę vaikams, apie lietuviškos ir itališkos šeimos skirtumus, apie duoną kasdienę ir vasaros atostogas. Skaityti plačiau

Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Angelai ir demonai jau atradę vietą mano sieloje“

2019.07.18
Pokalbis su dainininke Juste Arlauskaite-Jazzu (31 m.) užpildo, pasotina, nuramina. Jos žodžiai įtinka ne tik melomanams – jie tinka tau, man, kiekvienam. „Žmonėms noriu dovanoti gėrį, grožį, kartu liesti aštrias temas, nebijoti dialogo, nebijoti mūsų visų tamsių pusių. Nes reikalingi būsime tik išgyvendami tamsą ir eidami į šviesą“, – sako pašnekovė, nuo gilios tem... Skaityti plačiau

Valerija Iljinaitė: „Kūnas pakito, bet siela liko ta pati“

2019.07.05
Tarptautinės karjeros laiptais kopianti dainininkė Valerija Iljinaitė (24 m.) – lyg šlifuoti pradėtas deimantas: turi daug neatrastų šviesių pusių, neišmatuojamos energijos, ryžto keistis ir... paslapčių. Pavyzdžiui, pokalbio metu paaiškėja, jog Valerija dievina šokius ir dažnai tai daro: „Man tinka viskas: nuo baleto, hip hop’o iki šiuolaikinio šokio... Skaityti plačiau

Kristina Savickytė: „Mamos širdis dažnai tuksi ne proto ritmu“

2019.07.01
Kristiną Savickytę (43 m.) trumpai pristatyti nėra lengva. Ji ir trijų vaikų mama, ir aktorė, ir ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ įkūrėja, ir renginių vedėja, ir tas žmogus, kuris drąsiai sako savo nuomonę visuomenei aktualiais klausimais, ir... Pašnekovė sako, jog atėjo laikas dalintis – tuo, ką sukaupė žingsnis po žingsnio kasdien eidama savo  gyvenimo keliu. Skaityti plačiau

Nesėtų paparčių žydėjimas

2019.06.21
Kai dvi iš eilės naktis sapnuojate giliam vandeny siūbuojančią valtį, įkalbinėjimai sapnininko neskaityti nepadės: vis tiek jį internete atsiversite. Po to, žinoma, stengsitės atsiminti, ar vienas į tą valtį sėdote, ar su draugais. Turbūt su draugais. Nes tik tokiu atveju jūsų laukia sėkmė. Štai taip pratinu jus prie nebūdingos mūsų savaitraščiui temos: prie stebuklų ir burtų visokiausių. T... Skaityti plačiau

Maksas Melmanas: „Būti kitokiam - labiau pliusas nei minusas!“

2019.06.17
Grupės „Biplan“ vokalistas ir lyderis Maksas Melmanas (41 m.) turi priežasčių šypsotis: po beveik 5 metų sugrįžo pas gerbėjus nešinas nauju albumu, o jo dešimtmete dukra Amelie žengė pirmuosius žingsnius į profesionalią sceną Vokietijoje. Skaityti plačiau

Giedrė Valavičiūtė: „Neprivalu lieknėti, kad įtiktum kitam“

2019.06.10
Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė (34 m.) prieš keletą metų užkariavo socialinių tinklų erdvę. Dabar jos idėjos sklinda po mokyklas, moteris kviečiama vesti seminarų. Giedrė sako, kad savo kūną svarbu mylėti net ir tuomet, kai jis mums atrodo netobulas: „Niekas niekam neprivalo teisintis dėl to, kaip atrodo. Meilė ir pagarba sau dar nieko neprivedė prie valgymo sutrikimų,... Skaityti plačiau

Paulius Ambrazevičius: „Nemaukime žmonių ant vieno kurpalio“

2019.06.03
Humoristas, rašytojas, vertėjas, televizijos laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius (33 m.) yra šiltas, jaukus pašnekovas. Ir, reikia pripažinti, kalbantis ne taip jau dažnai iš jo išsprūsta tie humoro šuorai, kuriais jis dosniai apdovanoja stovėdamas ant scenos ar vesdamas laidą. Užtat be galo malonu iš Pauliaus išgirsti apie „naminius“ dalykus: žmoną,... Skaityti plačiau

Neringa Rekašiūtė: „Iš asmeninės tragedijos gali gimti ir knyga“

2019.05.30
Fotografė, įvairių socialinių projektų autorė Neringa Rekašiūtė (30 m.) laisva it lengvas pavasario vėjas... Bet kartu ir stipri, kai juodžiausiose gyvenimo negandose reikia įžvelgti viltį. Ir atvira, kai ateina akimirka pasidalinti išgyvenimais, potyriais, patirtimi su kitais žmonėmis.  Šiuo metu ji Tbilisyje. Kaip pati sako: „Tbilisis yra mano Paryžius! Čia fotografuoju, ra&sca... Skaityti plačiau

Dovilė Filmanavičiūtė: „Jau norėčiau susitikti su sūnum“

2019.05.20
Pirmagimio besilaukiančios Dovilės Filmanavičiūtės-Miss Sheep (32 m.) visuomenėje vis dar labai daug: televizijoje, projektuose, komentarų skiltyse. Tiesa, jau netrukus mėgstamas tai papildys Didžioji veikla, kaip pati Dovilė sako: „Atsiduosiu iki šiol sunkiausiam ir prasmingiausiam savo darbui – motinystei.“ Skaityti plačiau

Dominykas Vaitiekūnas: „Neturėtų būti gėda „tvarkyti“ psichinę sveikatą!“

2019.05.13
Aktorius, atlikėjas, TV laidų ir renginių vedėjas Dominykas Vaitiekūnas (31) sako, kad šiandien visi jaučiame socialinį spaudimą būti sėkmingi, nepatekti į sudėtingas situacijas. Prisipažįsta, kad kai gyvenime vienu metu jį ištiko ir profesinė, ir asmeninė krizė, teko pasibelsti į psichoterapeuto duris. „Kartais pagalvoju, kad jausmai yra organinės kilmės - kaip obuolys, kuris netinkamas prižiūrim... Skaityti plačiau

Eglė Daugėlaitė: „Tai, ką gali medicina, man kelia pagarbą“

2019.04.26
Kuriam laikui iš eterio šviesų pasitraukusi, mylimiausiu šalies TV laidų veidu išrinkta LRT „Labo ryto“ vedėja Eglė Daugėlaitė netrukus džiaugsis dar vienu brangiu titulu – mama. „Mano būdas – nuolat stebėti ir neprarasti pulso. Per daug laiko tokiu ritmu gyventa, kad staiga viskas taptų nebeįdomu. Ir tik viena tema imtų viršų, – sako gimus vaikel... Skaityti plačiau

Valda Bičkutė: „Intuityvi mityba – mano arkliukas“

2019.04.19
Vilniaus mažojo teatro aktorę Valdą Bičkutę (38 m.) esame pratę matyti pasitempusią, moterišką. Kaip tokia būti? Anot Valdos, tai - anokia paslaptis – tereikia mylėti save: girdėti save, skirti dėmesio sau, žinoti tikruosius norus. Ir... tikėti stebuklais ne tik Kalėdų, bet ir Velykų naktį: „Šiemet Velykos mūsų šeimai ypatingos, mat jas mano vyras sutiks pasikrik... Skaityti plačiau

Monika Račiūnaitė: „Mes, moterys, kaip keturi metų laikai“

2019.04.15
Kalbėtis su modeliu Monika Račiūnaite (29 m.) už lango sprogstant pavasariui – simboliška. Juk grožis, spalvos, gaiva – tinka ir grožio srityje besisukančiai moteriai, ir vaizdui už lango. O jeigu dar to grožio vidus turiningas... Skaityti plačiau

Emilia Clarke: „Neturiu laiko smegenų operacijai“

2019.04.12
Emilia Clarke (32 m.) išgarsėjo seriale „Sostų karai“, kurio paskuitinio sezono gerbėjai sulauks jau šį savaitgalį. Nors jame įkūnijo stiprią moterį, realybėje aktorė sakosi tokia nesijaučianti. „Man vos per trisdešimt. Išgyvenau dvi aneurizmas ir tris smegenų operacijas, panikos priepuolius ir nuolatinę baimę, kad tuo mirsiu. Apimta siaubingo skausmo nenorėjau kovoti, pr... Skaityti plačiau

Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė: „Vaikai nėra priežastis užmiršti save“

2019.04.08
Aktorė Oneida Kunsunga (30 m.) sakosi interviu į kairę ir dešinę nedalijanti, mat jaučia atsakomybę už savo žodžius. Mažame Lietuvos kaimelyje užaugusi moteris prisipažįsta visuomet turėjusi kovotojos kraujo, todėl jai ne vis vien, kuo gyvena visuomenė, kaip auga jos dvejų su puse dukrelė, kaip jaučiasi sutuoktinis. Skaityti plačiau

Virginija Kochanskytė: „Nusišypsok, ir pasaulis nusišypsos tau“

2019.04.01
Pokalbis su Vilniaus mažojo teatro aktore Virginija Kochanskyte (66 m.) Teatro dienos proga lyg balzamas sielai: prasmingas, sodrus patarimų, o kartu be galo jautrus – tarsi motinos gyvenimo kelyje surinktų perlų dovanojimas dukrai... Skaityti plačiau

Marius Jovaiša: „Van Damais galime tapti visi“

2019.03.26
„Čia nuguls mano hobis, aistra, mano darbas, atsipalaidavimas ir kartu pramoga, mano dešimt metų gražios patirties, sukauptų žinių, įkvepiančių iliustracijų, patarimų ir pratimų, kurie, tikiu, ne vieną prikels iš tingulio lovos“, - sako fotografas Marius Jovaiša. Šiandien jis pristato ne kvapą stingdančių nuotraukų albumą. Ne, tai ne upės, ežerai ir miškai, ne jų grožis,... Skaityti plačiau

Ieva Narkutė: „Mano dainuojamoji poezija – tarsi psichologijos seansas“

2019.03.26
Pokalbis apie muziką, dukrytę, šeimą, gyvenimo būdą su dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkute (31 m.) toks lengvas ir smagus, tarsi artėjančio pavasario pranašas. Skaityti plačiau

Liepa Norkevičienė: „Esu UŽ tradicinę mediciną“

2019.03.18
Dainininkės, televizijos laidų vedėjos Liepos Norkevičienės (28 m.) sveikatos temos neapleidžia nuo vaikystės – medicinines žinias tenka vis gilinti, kartotis. Ar taip buvo visada? Skaityti plačiau

Monika Linkytė: „Pamiršti smalsumą – tarsi iš anksto numirti“

2019.03.14
Tarp Londono ir Vilniaus gyvenanti dainininkė Monika Linkytė (26 m.) pokalbiui susitiko vos grįžusi iš La Palmos, kur plušėjo prie naujo vaizdo klipo filmavimo. Skaityti plačiau

Kristina Tarasevičiūtė: „Maistas - mūsų degalai. Pilkime tik švariausius“

2019.03.04
Profesionali balerina, baleto mokytoja Kristina Tarasevičiūtė (31 m.), dirbanti net keliuose šokio teatruose, kalba ne tik apie baleto užkulisius, mitybą, fizinį aktyvumą, bet ir atvirai dalijasi skauduliais, moka padrąsinti. Skaityti plačiau

Viktorija Šaulytė: „Kava ir šokoladas – mano didelės meilės“

2019.03.01
Stilistė Viktorija Šaulytė (25 m.) – drąsi jauna moteris: kalbėti apie jausmus, atvirai dėlioti mintis apie savo kūną, diskutuoti jautriomis temomis socialiniuose tinkluose jai, rodos, pavyksta lengvai. Galime pavydėti merginai to vaikiškumo, nuoširdumo jausmo, kuris suteikia sparnus nudirbti didelius darbus. Skaityti plačiau

Linas Adomaitis: „Tikrajai meilei reikia artimo žmogaus“

2019.02.25
Dainininko, muzikos prodiuserio Lino Adomaičio (42 m.) pirmagimei Saulei 4 mėnesiai, o Linas spinduliuoja: „Meilė yra šeimos pamatas, pats jaukiausias stogas. Tai yra pagrindas ir prieglobstis. Bet ir kitų meilės epitetų gali būti milijonai...“ Skaityti plačiau

Agnė Šerkšnienė: „Sportuoti reikia bent du tris kartus per savaitę“

2019.02.11
Norite sugrįžti į sportą, tačiau po vaikelio gimimo nedrįstate? Bėgikė Agnė Šerkšnienė (30 m.) jums pasakytų: „Drąsiau, pirmyn!“. Ji yra puikiausias pavyzdys moters, kuriai vaikelio gimimas sporte padėjo pasiekti geriausių rezultatų. Agnės klausiame, ar lengva suderinti motinystę ir sportą. Skaityti plačiau

Balys Bardauskas: „Už šeimą, Dievą ir Tėvynę“

2019.02.07
Paskutiniame Dakaro ralio etape abi rankas susilaužiusio motociklininko Balio Bardausko (41 m.) narsa ir noras pasveikti – nepalaužiami. Skaityti plačiau

Vitalijus Cololo: „Mano skrandis nemėgsta paslapčių!“

2019.01.21
Pokalbis su Vitalijumi Cololo (44 m.) – graikų kilmės lietuvių humoristu, renginių ir laidų vedėju, aktoriumi bei režisieriumi prasideda ir baigiasi gera juoko doze. Puiku, nes vitaminas C viduržiemyje yra vienas naudingiausių organizmui. Skaityti plačiau

Ineta Stasiulytė: „Šeimos pradžių pradžia – vyras ir moteris“

2019.01.14
Aktorės Inetos Stasiulytės (38 m.) šeima tris mėnesius džiaugiasi mažąja Frėja. „Dabar kaip niekada man gera grįžti į namus. Nuo pat Frėjos gimimo spalį man prasidėjo Kalėdos. Ir tęsiasi iki šiol!“ – šmaikščiai pokalbį apie šeimą pradeda moteris. Skaityti plačiau

Rami Malek: Freddie vaidmuo sunkus ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai

2019.01.11
Aktorius Rami Malek (37 m.) didžiausiais laimėjimais vadina „Emmy“ apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį seriale „Mr.Robot“, ir Freddie Mercury vaidmenį biografiniame filme „Bohemijos rapsodija“. Už šį vaidmenį aktorius gavo Auksinį gaublį, kuris, kaip sakoma, yra Oskarų pranašas. Skaityti plačiau

Elžbieta Latėnaitė: „Tėvystė – raumuo, kurį privalu treniruoti“

2019.01.10
Aktorė Elžbieta Latėnaitė (32 m.) pernai papildė komedijos teatro „Domino“ aktorių gretas. Tiems, kurie nesitikėjo jos pamatyti „juokintojos“ amplua, aktorė prisipažįsta, kad paauglystėje, kai dar tik pamilo teatrą, dievino komediją ir improvizaciją. „Taip susiklostė, kad pirmieji mano vaidmenys ir spektakliai (R.Tumino „Trys seserys“ ir E.Nekrošiaus „Faust... Skaityti plačiau

(Ne)tobula Mišelės Obamos istorija

2019.01.03
„Mano istorija“ veda skaitytoją per kuklias Ajovos virtuvėlės ir Baltųjų rūmų puotų sales, supažindina su širdį gniaužiančiomis ypatingomis akimirkomis. Kaip sako kritikai, nuoširdžiai ir drąsiai pasakodama savo istoriją buvusi pirmoji Jungtinių Amerikos Valstijų dama Mišelė Obama (54 m.) meta iššūkį mums visiems – kas esame ir kuo norime tapti? Skaityti plačiau

Mantas Wizard: „Dovanokime magišką buvimą drauge“

2018.12.21
Žiemos švenčių maratone pasivyti iliuzionistą Mantą Žmuidinavičių - Wizard (33 m.) prilygsta stebuklui. Tačiau vos pradėjus pokalbį paaiškėja, – gaudyta ne veltui, mat pripažintas magijos triukų virtuozas - mielas, šiltas pašnekovas. „Kalėdos yra apie meilę. Meilę sau, meilę esančiam šalia, – sako Mantas. – Galbūt šie žodžiai iš pirmo žvil... Skaityti plačiau

Laura Dailidėnienė: „Šeimos laimė susideda iš mažų dalykų“

2018.11.26
Dizainerė Laura Dailidėnienė (39 m.) – nuostabi pašnekovė. Ji mielai atvirauja ne tik apie kūrybą, darbus, tačiau ir apie šaunią „užklasinę veiklą“: namus, augalus, daržą, santykius su šeimynykščiais. Skaityti plačiau

Aistė Diržiūtė: „Depresija niekada neatrodė tik bloga nuotaika“

2018.11.19
Pokalbis su jaunosios kartos aktore Aiste Diržiūte (27) ne iš lengvųjų, tačiau, pripažinkime, labai reikalingas mūsų šių dienų visuomenei: apie tai, ką „skauda“, apie tai, „ką norime nuslėpti“ ir apie tai, ką atsinešame iš paauglystės. Skaityti plačiau

Indrė Valantinaitė: „Esu ištverminga vaikštūnė“

2018.11.12
Poetė, dainininkė, žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja Indrė Valantinaitė (34 m.) kartais atrodo nežemiška būtybė: liauna, trapi, tačiau apdovanota giliomis įžvalgomis, tikra žodžio ir balso valdovė. O kartu ji labai atvira, todėl kalbėtis – vienas malonumas.   Skaityti plačiau

Nijolė Narmontaitė: „Kuo daugiau žmogus juokiasi, tuo mažiau – serga!

2018.11.06
Aktorė Nijolė Narmontaitė vaidina scenoje, rašo knygas, džiugina pasirodymu ne tik gyvenančius įvairiuose Lietuvos kampeliuose, bet ir lanko svečias šalis su spektakliais, kūrybos vakarais, knygų pristatymais, renginiais. Ir visuomet ji linksma, pozityvi! Aktorė sakosi atradusi slaptą gyvenimo ingredientą, kurį vartojant prasta nuotaika ir ligos žmogų aplenkia dideliu lankstu. Skaityti plačiau

Nerijus Juška: „Bėgimas nuo rutinos - poliai, ant kurių laikosi darni šeima“

2018.10.29
Baleto primarijus, savo vardo baleto ir šokių mokyklos įkūrėjas Nerijus Juška (41 m.) humoro jausmo nestokoja net ir žongliruodamas tarp darbų ir šeimos – su žmona Agne jis augina du vaikučius: beveik trejų Paulių ir nė metukų neturinčią Evą. Skaityti plačiau

Ieva Adomavičiūtė: „Dievo duotą ūgį privalau išnaudoti geram tikslui“

2018.10.19
Pokalbis su irkluotoja Ieva Adomavičiūte (23 m.) vyksta dar nenurimus džiaugsmui ir euforijai po to, kai rugsėjo viduryje kartu su porininke Milda Valčiukaite jos tapo pasaulio čempionėmis. Tąsyk suošė visa Lietuva: kokia iš tiesų yra ši aukštaūgė (1,95 m), jauna mergina, medalis - tai sėkmės ar sunkaus darbo vaisius? Skaityti plačiau

Simona Burbaitė: „Nebuvau gražuolė, dėl kurios alpsta klasės berniukai“

2018.10.15
Simona Burbaitė (26 m.) atvira: sveikesnis gyvenimo būdas ir teisingi valgymo įpročiai gali padėti pasikeisti ir siekti svajonių. Būtent taip ji tapo modeliu, dalyvavo keturiuose grožio konkursuose: „Mis Aukštaitija 2013“, „Mis Lietuva 2013“, „Mis Visata 2013“, „Miss Fashion TV 2016“, pradėjo rašyti tinklaraštį ir tapo knygos „Tavo geriausia d... Skaityti plačiau

Dalia Teišerskytė: „Nepaverskime gyvenimo vakaro naktimi“

2018.10.08
Pokalbis su poete, rašytoja Dalia Teišerskyte (74 m.) tarsi atgaivos gurkšnis vėjuotą rudenį: su daug sakinių pamąstymui, šauktukais ir daugtaškiais. Pasikalbėjęs su ja suvoki ir apie žmogaus kiekvieno amžiaus tarpsnio tikrąjį grožį: vaikystę,  jaunystę, brandą, senatvę... Skaityti plačiau

Kostas Smoriginas: „Esu iš tų vyrų, kurie bijo adatų“

2018.09.28
Šią savaitę minime Tarptautinę širdies dieną, tad kalbiname didelės širdies žmogų, teatro ir kino aktorių, režisierių, muzikantą, Kostą Smoriginą (65 m.), kurio pastaraisiais metais nueitas kelias yra tarsi STOP ženklas, skatinantis atkreipti dėmesį į savijautą, perspėti, kas gali nutikti nekreipiant dėmesio į ją, galiausiai – padrąsinti mūsų skaitytojus.  Skaityti plačiau

Artūr Kartanovič: kurčiųjų pasaulyje bendravimas nenutrūksta

2018.09.24
Gestų kalbos vertėjas Artūr Kartanovič jaučiasi tarsi jungiamoji grandis tarp dviejų pasaulių: girdinčių žmonių ir kurčiųjų, turinčių savą kalbą. Tad Tarptautinės kurčiųjų dienos proga klausiame jo, ar labai mes skirtingi. Skaityti plačiau

Vaida Žūsinaitė: „Klysčiau ragindama rinktis būtinai bėgimą“

2018.09.06
Daugkartinę Lietuvos čempionę, olimpietę, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikę Vaidą Žūsinaitę (30 m.) jos gerbėjai galės palaikyti šį sekmadienį vyksiančiame Vilniaus maratone. Šįkart su ja šnekučiuojamės ne tik apie bėgimą, jo svarbą moters gyvenime, bet ir apie tai, kaip kiekvienas mūsų galime bent keliais žingsniais priartėti prie sveikesnio savęs paties. Skaityti plačiau

Rūta Ščiogolevaitė: „Esu laiminga, turėdama tiek daug vaikų“

2018.08.31
Rūta Ščiogolevaitė-Damijonaitienė (37 m.), auginanti keturis vaikus, puiki pašnekovė artėjant rugsėjo 1-ajai, naujiems mokslo metams. Vyriausiajam atlikėjos sūnui Adomui – dešimt, Anabelei – ketveri, Aronui – dveji su puse, o ketvirtajai atžalai – Agnarui – vos du mėnesiai, tad, rodos, moters balse turėtų būti bent krislelis nuovargio, bet, priešingai, ... Skaityti plačiau

Kristina Zmailaitė: „Dukros yra absoliučios tėčio mylimukės“

2018.08.28
Pokalbis su operos soliste Kristina Zmailaite (44 m.) tarsi teigiamos energijos užtaisas – moteris prisipažįsta, kad antros dukters gimimas prieš pat Naujuosius metus į jų šeimą atnešė tik pačias geriausias emocijas. Ir Kristina, ir jos vyras, taip pat operos solistas Edmundas Seilius, užaugo gausiose šeimose, tad dar vieno vaikelio gimimas buvo be galo lauktas. Skaityti plačiau

Marius Lasinskas: „Maistas – ne pats svarbiausias dalykas gyvenime“

2018.08.17
Kalbiname Marių Lasinską: vaistininką-žolininką, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentą, lektorių, dviejų dukryčių tėtį. Skaityti plačiau

Giedrė Kilčiauskienė: Sveikiausi mano įpročiai - humoro jausmas ir pykčio nelaikymas

2018.08.13
Pokalbis su dainininke Giedre Kilčiauskiene (39 m.) primena juoko terapiją – su ja nenoromis imi šypsotis, net kvatoti. Ši moteris tokia šviesi, kaip ir jos vardas. Tam pritaria ir pati pašnekovė teigdama, kad kovo 6-ąją, kai ji kasmet švenčia gimtadienį, net apniukęs rytas įdienojus būtinai pragiedrėja. Skaityti plačiau

Raminta Naujanytė-Bjelle: „Vaikams negali meluoti“

2018.08.09
Kalbėtis su Raminta Naujanyte-Bjelle – tikras malonumas: ji trykšta gera nuotaika, gražiomis mintimis, o ir pati save vadina bendravimoholike, mat sako geriausiai jaučiasi būdama su žmonėmis ir tarp jų. Dabar Ramintos gyvenimas pilnas ne tik koncertų, bet ir edukacinės veiklos, padedančios jaunimui atrasti ir pažinti sceną, kūrybinį procesą, galiausiai – save. Skaityti plačiau

Neda: „Labiausiai bijau žmonių-vampyrų“

2018.07.27
Pokalbis su atlikėja Neda tarsi pažadas, kad tą valandėlę sužinosi naujo ne tik apie pašnekovės gyvenimą, bet ir apie pačią save. Ji nejučia mesteli idėjų, kaip rasti atokvėpio stotelę lekiančiame gyvenime, kaip pažvelgti į save iš naujo ir rasti kelią, kuriuo eiti būtų gera. Skaityti plačiau

Luka Modričius: pabėgėlis, futbolininko karjerą pradėjęs parkingo aikštelėje

2018.07.20
Prieš beveik tris dešimtmečius vargu ar kas tikėjosi, jog Luka taps vienu geriausiu pasaulio futbolininku. Mat vaikystėje jis buvo per smulkaus kūno sudėjimo ir niekas netikėjo, kad kada nors taps profesionalus sportininkas. Neseniai pasibaigusiame Pasaulio futbolo čempionate kroatų lyderis Luka Modričius buvo pripažinta geriausiu čempionato žaidėju. Skaityti plačiau

Neringa Nekrašiūtė: „Sūnus neabejotinai yra šeimos centras“

2018.07.19
Sezono metu aktorė ir dainininkė Neringa Nekrašiūtė (32 m.) sako tiek prisivažinėjanti, kad laisvą vasaros dieną labiau už viską norinti laiką leisti namuose, su šeima – penkiamečiu sūnumi ir vyru. Jos planuose vasaroti Lietuvoje: nuvažiuoti prie jūros, aplankyti vieną kitą festivalį. Skaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Kelmėje ūkininkaujanti šešiasdešimt penkerių Julijana tikina niekada nemaniusi, kad apie ligą kalbės su tokiu...
Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas, gydytojas ortopedas – traumatologas Markas Fiodorovas ...

Budinti vaistinė


Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Astravo elektrinė galimai pradės veikti jau šį penktadienį, vaistinėse pastebi...
Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ nuo rugpjūčio visuomenei pristato naują pozicionavimą. Kart...

Sveika šeima


Miško pulkaunyko sezonas

Miške pats baravykų pikas – kas neša krepšiais skanauti jų tuoj pat, kas ruošia stiklainius atsargų žiemai. Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas pataria, kaip šiuos paruošti, kad išlaikytume jų aromatą, skonį ir tinkamą tekstūrą.

Sveikatos horoskopas


Birželio 8-14 d.

Avi­nas
Ant­ra­die­nį at­si­sa­ky­ki­te rie­baus mais­to. Val­gy­ki­te dau­giau dar­žo­vių pa­tie­ka­lų, įvai­rių ko­šių. Penk­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na meditacijai. Šeš­ta­die­nį - di­des­nė aler­gi­jų ti­ki­my­bė. Sek­ma­die­nį skir­ki­te po­il­siui.

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Po 99 dienų virusas grįžo į Vietnamą

Vietnamiečiai tikėjo įveikę koronavirusą – net 99 dienas nebuvo užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų šalies viduje. Taip pat per visą šį laiką COVID-19 netapo mirties priežastimi. Tačiau įvykęs naujas viruso protrūkis nutildė pasaulio sveikinimus šaliai dėl stebinamai sėkmingos kovos su pandemija.

Redakcijos skiltis


Komentarai


Neapibrėžties akivaizdoje
Henrikas Vaitiekūnas Neapibrėžties akivaizdoje
Dovanėlė iš Bezdonių
Henrikas Vaitiekūnas Dovanėlė iš Bezdonių
Šūvis, kaip iš lanko...
Henrikas Vaitiekūnas Šūvis, kaip iš lanko...

Naujas numeris
Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica