Donaldas Tuskas: karštakošis futbolininkas pasiruošęs kompromisams

Ana Daukševič
2014-09-05
„Atvykau į Briuselį iš šalies, kuri nuoširdžiai tiki Europos svarba“, - tokie buvo pirmieji Lenkijos premjero Donaldo Tusko (57) žodžiai po to, kai buvo išrinktas naujuoju Europos Tarybos vadovu. Emocingo futbolininko, bet šaltakraujiško lyderio, galinčio savo naudai pakreipti net sunkiausias situacijas, reputaciją turintis politikas tikina žinąs, jog naujose pareigose lengva nebus, tačiau jis tam pasiruošęs.
Donaldas Tuskas: karštakošis futbolininkas pasiruošęs kompromisams
„Kaip žinote, kiekvieną antradienį tiesiog privalu šiek tiek laiko skirti futbolui“, - apie laisvalaikio pramogą kartą sakė būsimasis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. Kaip juokauja Lenkijos spauda, premjero nuo jo mėgstamo žaidimo nepajėgus atitraukti niekas – nei augančios degalų kainos, nei eurozonos krizė.

Įvardino svarbiausius darbus
Būsimasis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas uždaviniu naujose pareigose vadina „nuolatinę naujų kompromisų paiešką“. „Svarbiausia bus į pirmą vietą iškelti Europos interesus“, - teigė D.Tuskas po paskyrimo pasakytoje kalboje. Ne paslaptis, kad kompromisai, kuriuos mini politikas visų pirma susiję su trintimi tarp Didžiosios Britanijos ir kitų Europos Sąjungos šalių. Mat britai kuo toliau, tuo garsiau kalba apie išstojimą iš ES. Tai, kaip žinia, tikrai gerai „paklibintų“ visos ES pamatus. Todėl D.Tuskas pabrėžė darysiąs viską, kad išlaikytų Didžiąją Britaniją ES sudėtyje. „Bendrija be Londono būtų juodasis scenarijus, kurio nenoriu įsivaizduoti“, – savaitės pradžioje kalbėjo Lenkijos premjeras. D.Tuskas kalbėjo ir apie iššūkius užsienio politikos srityje. Esą svarbu yra, kad ES kalbėtų viena kalba ypač dabar, kuomet tenka spręsti Rusijos agresijos problemą.

D. Tuskas, kurio kandidatūrą tvirtai rėmė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, yra proeuropietiškas laisvosios rinkos šalininkas, kurio nuomone, Europoje galima suderinti fiskalinę drausmę ir ekonominį augimą. Euro krizė – vienas didžiausių šiuo metu ES „skaudulių“, todėl nenuostabu, jog D.Tuskas tarp svarbiausių uždavinių mini ir pastarosios suvaldymą. „Žinau, kad Europos Sąjungoje yra didžiulių problemų, kurios iki gruodžio neišnyks, ir man teks su jomis dirbti“, - sakė politikas.
 
Susirūpino sveikatos apsauga
Pastaraisiais metais vienas didžiausių D.Tusko galvos skausmų savo šalyje buvo ne kas kitas, o būtent sveikatos apsauga. Mat Lenkijoje šiais sričiai skiriama vos 4,8 proc. nuo BVP. Nenuostabu, jog gyventojai čia susiduria su panašiomis problemomis kaip ir lietuviai – ilgos eilės pas specialistus, lėšų trūkumas, nuolatinės paieškos, kaip kompensuoti brangius medikamentus. Pavasario darbų sesijoje D.Tuskas kartu su sveikatos apsaugos ministru Bartošu Arlukovičiumi bandė gelbėti situaciją visų pirma skirdami papildomų lėšų onkologiniams pacientams gydyti. Pasak politikų, jie per ilgai „stoviniuoja eilėse“ laukdami gydymo, todėl šalyje išlieka aukštas mirtingumas nuo onkologinių ligų. Lenkijos premjeras netgi numatė mokėti „premijas“ medikams, kurie gebės greitai ir tiksliai diagnozuoti ligą ir paskirti tinkamą gydymą. „Padarysime viską, kad eilės pas specialistus mažėtų. Jei reikės, atsistosime nors ir ant galvos“, - tuomet sakė D.Tuskas. Premjeros sveikatos sistemos gelbėjimo plane buvo praplėsta ir šeimos gydytojų kompetencija – jie patys, be specialisto įsikišimo, galėjo pratęsti vaistų receptą. Įdomu tai, kad nuo 2016 metų daugiau darbo turės ir slaugytojai. Jie taip pat galės be gydytojo atlikti kai kuriuos tyrimus bei skirti medikamentus.
Nepaisant visų pastangų, Lenkijos premjerui ne kartą teko atremti oponentų kaltinimus esą šalies sveikatos apsaugą keisti reikėtų pirmiausia atstatydinant sveikatos apsaugos ministrą. Nežinia, ar paskatintas tokių kalbų, ar matydamas prastėjančią padėtį ir pats D.Tuskas kartą yra perspėjęs B. Arlukovičių – jei lenkai nesulauks tinkamos medicinos priežiūros, ministras neteks posto.
 
Nuo politikos iki futbolo
„Kaip žinote, kiekvieną antradienį tiesiog privalu šiek tiek laiko skirti futbolui“, - apie laisvalaikio pramogą kartą sakė D.Tuskas. Futbolas jau ilgus metus yra didelė politiko aistra. Kaip juokauja Lenkijos spauda, premjero nuo jo mėgstamo žaidimo nepajėgus atitraukti niekas – nei augančios degalų kainos, nei eurozonos krizė. Įdomu tai, jog pomėgiu politikas užkrėtė ir kitus Pilietinės platformos partijos narius. Ne kartą baigęs darbus būtent su jais keliauja į stadioną. D.Tusko bendražygiai pripažįsta, jog politikas ne tik geras, bet ir emocionalus žaidėjas. Jei kas nors nepasiseka nevengia pamokyti kitų, tačiau blogiausia, jeigu jam nesiseka įmušti įvarčio. Partijos kolegos kalbėdami apie D.Tusko žaidimą nevengia ir pajuokauti. „Jo žaidimo technika gera, jis puikiai valdo kūną, bet jam trūksta stipraus smūgio. Kai kurie sako esą aikštelėje jis vengia smūgiuoti galva, bet, manau, galva tegu dirba Vyriausybėje, čia ją pasaugo“, - kartą Lenkijos žiniasklaidai sakė Pilietinės platformos narys Andžej Červinski. Tačiau pasaugoti premjerui reikėtų ne tik pastarąją. Prieš metus vienos rungtynės po darbo jam baigėsi ligoninėje. Susidūręs su kitu žaidėju politikas susižeidė koją. Medikams teko uždėti specialų įtvarą ir uždrausti premjerui judėti bent kelias dienas.
D. usko bendražygiai taip pat pripažįsta, jog politikas ne tik futbolo žaidėjas, bet ir sirgalius. „Jis stebi visas varžybas – čempionatus, įvairias lygas. Kartą atėjome pas jį pasikalbėti darbo reikalais. Deja, kaip tik tuo metu prasidėjo futbolas. Donaldas žadėjo esą rungtynes stebės „tik viena akimi“, bet jau po dešimties minučių televizorius buvo paleistas visu garsu, o premjeras kas minutę pašokdavo nuo sofos, mosikuodavo rankomis ir komentavo kiekvieną smūgį“, - prisimena partijos kolega.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica