Demi Lovato: „Diagnozė paaiškino mano keistą elgesį“

Saulė Norvilaitė
2016-07-07
Pramogų pasaulio žvaigždė dainininkė Demi Lovato (23) pastaraisiais metais į žiniasklaidos akiratį pateko ne tik dėl savo veiklos, bet ir dėl garsiai nuskambėjusios diagnozės – bipolinis afektinis sutrikimas.
Demi Lovato: „Diagnozė paaiškino mano keistą elgesį“
Dainininkė Demi Lovato nusprendė prisidėti prie iniciatyvos „Netylėk: išdrįsk kalbėti apie psichinę sveikatą“, kuri skatina žmones dalytis asmeninėmis istorijomis apie psichikos ligas. Ji sako, kad labai svarbu gauti paramą, kai kyla noras elgtis destruktyviai.

Sekinantys valgymo sutrikimai
D.Lovato pasakojo, kad ligotas santykis su maistu prasidėjo nuo aštuonerių metų. Vaikų patyčios mokykloje sukėlė bulimiją. „Nesuprantu, kodėl jie man buvo tokie pikti ir nuolat vadino storule. Dėl nesiliaujančių patyčių susirgau bulimija“, – sakė dainininkė. Demi prisipažino, kad pjaustytis riešus pradėjo nuo vienuolikos metų. Tai buvo patiriamos gėdos dėl netobulo kūno išraiška. Tiesa, mergina prisipažino, kad nusižudyti ji neketino.
 
Merginą milžiniškas darbo krūvis, populiarumas ir žiniasklaidos dėmesys užgriuvo staiga. Prieš šešerius metus, sulaukusi vos 17 metų, ji jau buvo aktorė, dainų rašytoja, dainininkė, labdaros atstovė. „Koncertuodavau tuščiu skrandžiu, nuo išsekimo prarasdavau balsą – buvau išgręžta emociškai. Vaistus gerdavau savo nuožiūra, tiesa, antidepresantų nevartojau. Buvau tokia pakrikusi, jog net užpuoliau sau artimą žmogų. Tik pasibaigus manijos laikotarpiui, suvokiau, ką padariau“, – atskleidė D.Lovato. 
 
Prieš šešerius metus D.Lovato pasiekė dugną – ji užpuolė ir sužalojo savo šokėją, o po incidento iš karto nusprendė pradėti gydymą. Demi šeima ir draugai ėmėsi iniciatyvos – mergina buvo nuvežta į moterų priklausomybių centrą. „Būtent tą akimirką pasidaviau ir tariau sau, kad pavargau nuo valgymo sutrikimų. Tai griauna mano gyvenimą“, – prisiminė aktorė. Būtent po šio įvykio jai diagnozavo bipolinį sutrikimą, apie kurį moteris dabar kalba su palengvėjimu.

 
„Diagnozė paaiškino mano keistą elgesį. Sužinojusi ją iš gydytojų, apie tai iš karto pranešiau vadybininkui, tėvams ir artimiausiems draugams, kad jie suprastų, kodėl elgiausi taip neprognozuojamai. Keturi iš dešimties žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, gauna profesionalią pagalbą. Reikėtų jaudintis dėl likusių šešių“, – norą ginti panašaus likimo žmones paaiškino D.Lovato.
 
Padeda sergantiesiems psichikos ligomis
Demi nusprendė prisidėti prie iniciatyvos „Netylėk: išdrįsk kalbėti apie psichinę sveikatą“, kuri skatina žmones dalytis asmeninėmis istorijomis apie psichikos ligas. Ji sako, kad labai svarbu gauti paramą, kai kyla noras elgtis destruktyviai.
 
Dainininkė prisipažino, kad būdama vos septynerių, ji turėjo minčių apie savižudybę – tai buvo didelis kontrastas jos linksmam vaidmeniui vaikams skirtame seriale „Barnis ir draugai“. Paauglystėje ji kovojo su valgymo sutrikimais, savęs žalojimu, priklausomybe nuo kokaino ir alkoholio.
 
„Būdama dar visai jauna jau žinojau, kad mano elgesys buvo problemiškas. Kai sirgau bulimija ir anoreksija, kuo puikiausiai suvokiau, kad tai yra rimtos problemos. Bet nesugebėjau savarankiškai su tuo susidoroti“, – pasakojo D.Lovato.
Dabartinis pramogų pasaulio žvaigždės gyvenimas jau kitoks. Paprastai ji nedalyvauja vakarėliuose, o jeigu juose pasirodo, nevartoja alkoholio. Demi įvaizdis tapo natūralesnis. Vietoje staipymosi aukštosios mados reklamose, ji fotografuojasi socialinėms kampanijoms: psichinės sveikatos, patyčių, LGBT ir lotynų amerikiečių teisių.
 
D.Lovato nedažnai pamatysi būryje įžymybių, kadangi jos draugės yra paprastos merginos. „Man kur kas labiau patinka likti namuose, įsijungti filmą ir vilkėti patogius drabužius, nei išsipustyti ir keliauti linksmintis į klubą, kuriame jau planuočiau kitą vakarėlį. Kai taip elgdavausi, vis tiek nesijaučiau laiminga. Mano pasveikimas - akivaizdus pokytis gyvenime, tik jam įvykus ėmiau jausti stabilumą“, – pokyčiais džiaugėsi Demi.

 
Šiuo metu ji sugeba neprarasti emocijų kontrolės net turėdama užimtą darbotvarkę: įrašinėja dainas, rengia koncertus ir reklamuoja neseniai išleistą albumą, dirba su iniciatyva „Netylėk“. Moteris netgi turi vardinę odos priežiūros liniją, bendradarbiauja su sportinių batelių gamintojais ir yra įsteigusi savo vardo fondą, skiriantį finansinę paramą gydymo išlaidoms.
 
Programa, teikianti psichinės sveikatos priežiūros paslaugas to neišgalintiems žmonėms, iš tikrųjų skirta jos tėvui, kuris taip pat kentėjo nuo psichinės ligos. Santykius su tėvu dainininkė vadino komplikuotais. „Būdama keturiolikos suvokiau, kad darau daugiau žalos nei gero jam, kad galėčiau palaikyti ryšį. Todėl nuo to laiko mes nesikalbėjome. Jis nenorėjo kreiptis pagalbos į specialistus“, – skaudžiais prisiminimais dalijosi moteris. Jos tėvas mirė prieš trejus metus. Demi savo fondą vadina būdu išpirkti kaltę dėl nesuteiktos pagalbos tėčiui.
 
Gerbėjai, matantys tik ligą

D.Lovato pripažįsta, kad nuolatinis kalbėjimas apie priklausomybes ir psichines ligas vargina. Pasibaigus dienai ji vis tiek nori likti dainininke, o ne psichikos ligone. „Kai prieš porą metų turėjau koncertinį turą, nesilioviau kalbėti apie bipolinį sutrikimą ir kovą su juo, bet tada pajutau, kad liga pradėjo mane apibrėžti kaip asmenybę ir kūrėją. Nenorėjau, kad žmonės iš vos išgirdę mano vardą galvotų apie ligą – noriu, kad jiems rūpėtų mano muzika“, – sakė atlikėja.
 
Dabar D.Lovato itin dėmesinga savo sveikatai: ji vartoja vaistus, sportuoja, kai turi tam noro ir laiko, atidžiai rūpinasi mityba. Pagrindinis moters tikslas šiuo metu yra palaikyti ryšį su žmonėmis, kurie susiduria su panašiomis problemomis. „Mano patekimas į reabilitacijos centrą, kai dar dirbau Disnėjaus kanale, mirgėjo žiniasklaidos antraštėse ir buvo labai išpūstas. Todėl pamaniau, kodėl gi nepasitelkus savo patirties padedant kitiems – būtent tai šiuo metu ir darau“, – pasakojo amerikiečių žvaigždė.


Tarp kitko
Demi turi meksikiečių, italų, airių ir anglų kraujo.
Ji užaugo Dalaso mieste Teksaso valstijoje. Aktorės karjerą ji pradėjo septynerių metų vaikams skirtame seriale „Barnis ir draugai“.
 
Savo pirmąjį albumą „Don’t forget“ dainininkė išleido 2008 metais.
Prieš ketverius metus, žmonių sprendimu, ji buvo išrinkta mėgstamiausia pop dainininke. Kad paslėptų randus ant riešų dainininkė išsitatuiravo žodžius – lik stipri. Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

  LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Vyriškumui sušlubavus

  Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
  Keistoji medicina
  Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica