Agnė Gilytė: „Noriu, kad moterys labiau mylėtų save“

Roma Macijauskaitė
2021-02-19
Prieš metus žinoma stilistė Agnė Gilytė savo profesinėje veikloje atliko reviziją – sudėliojusi prioritetus atsisakė ne vienos vykdytos veiklos ir liko kurti drabužių bei plėtoti savo prekinio ženklo „Capsule by Agnė Gilytė“. Be to, ėmėsi kone altruistinės veiklos – padaryti moteris laimingesnes.
Agnė Gilytė: „Noriu, kad moterys labiau mylėtų save“
„Jei namuose vyras dusina (nesvarbu, emociškai ar fiziškai), moteris lieka kentėti toliau, nes mano, kad geresnio neras, bet juk yra ir kitas kelias. Ir jei žinai, ką nori veikti gyvenime, kuo būti, tereikia sąmoningai to siekti. Taigi, labai svarbu žinoti, kad yra pasirinkimas. Visada“, - sako stilistė Agnė Gilytė. G.Gedminaitės nuotr.

- „Noriu suburti laimingų moterų bendruomenę“, pasakėte ir įkūrėte pokalbių erdvę „Magnetic Conversations“. Kalbinate skirtingų sričių profesionalus ir siekiate, kad moterys būtų drąsesnės, sveikesnės, laimingesnės ir labiau mylėtų save. Iš ko kilo šis noras?
- Pavasarį, norėdama išgirsti, kaip moterys gyvena, kas vyksta jų spintose, rengiau konkursą ir gavau galybę laiškų, kurie mane sukrėtė. Supratau, kad aš labai gerai gyvenu, turiu nuostabų vyrą, vaikus, puikius namus, karjerą, sveikatą. Skaitydama laiškus suvokiau, kaip moterys save nuvertina, yra įsispraudusios į kampą ir neretai kenčia. Skaičiau ir skaudėjo širdį dėl svetimų bėdų. O juk dabar, kai tiek daug laiko praleidžiame namuose, mums reikia šviesos, pozityvumo. Tada ir ėmiau rengti pokalbius. Noriu paliesti daug sričių, todėl kviečiu įvairius pašnekovus – nuo įkvepiančių moterų iki teisininkų,  medikų, dvasinių vedlių. Laidas sužiūri po tūkstančiai žmonių ir tai mane džiugina. Darau iš moteriškų, seseriškų paskatų.
 
Moterys nori būti laimingos ir sėkmingos, tačiau vis tik dažnai linkusios save nuvertinti, sumenkinti. Ar taip yra dėl mūsų auklėjimo? Gal tokias suformavo aplinka?
Tai yra opi tema. Savivertės klausimas rečiau iškyla vyrams, bet dažnai kankina moteris. Viena, ką ir paminėjote, yra auklėjimas, nes mes esame išauklėtos būti patogios, susitvarkiusios, neišsišokančios. Kaip sako, mūsų vaikai netrupina ir neišsitepa kelnių, o mes pabundame jau su tobulu makiažu ir tvarkingais nagučiais. Nesakau, kad reikia gyventi apsikiautus, bet mes pačios pasirenkame neturėti laisvės. Mes pačios pasirenkame, taip mums senelių, tėvų, mokyklos, draugų buvo nupieštas pasaulis. Ir neapsidairome, kas vyksta aplinkui. O juk galime paskatinti moters mąstyti šiek tiek plačiau ir drąsiau. Jei namuose vyras dusina (nesvarbu, emociškai ar fiziškai), moteris lieka kentėti toliau, nes mano, kad geresnio neras, bet juk yra ir kitas kelias. Ir jei žinai, ką nori veikti gyvenime, kuo būti, tereikia sąmoningai to siekti. Taigi, labai svarbu žinoti, kad yra pasirinkimas. Visada.

 
Pakalbėkime apie sritį, kurioje jūsų širdis – jau daugiau nei dešimt metų esate mados stilistė, sukūrėte prekinį ženklą. Ar pandemijos metu žmonės nenustojo puoštis, pirkti naujus drabužius? Ar prašo patarimų formuojant spintą?
- Daugiau nei metai nebedirbu su privačiomis klientėmis, nebetvarkau spintų ir nebepadedu moterims apsipirkti. Regis, pandemija man padėjo sudėlioti tam tikrus taškus ant „i“ ir, nutarusi eiti gilyn, nebe platyn, atsisakiau kai kurių veiklų, o pasilikau tik tai, kas man patinka ir kur matau galimybę augti ir tobulėti, be to, sukurti pridėtinės vertės – prekinį ženklą „Capsule by Agnė Gilytė“. Galiu pasidžiaugti, kad esu iš tų laimingųjų, kurioms pandemija suteikė erdvės ir įkvėpimo drįsti išbandyti augimo galimybes.
 
Padedate moterims sukurti „laimingą spintą“. Kaip ji turėtų atrodyti? Kiek drabužių spintoje yra gana, nes moterims vis nėra kuo apsirengti.
- Terminas „laiminga spinta“ atėjo su trupučiu sarkazmo ir įkvėpimo – tai spinta, kuri nekelia streso. O tokia, kuri prikimšta, prigrūsta, kurioje yra tau netinkantys ar niekada nenešiojami daiktai, kuriais tik grožiesi, nes jautiesi neverta vilkėti, kelia įtampą, nes kasryt dar reikia sugalvoti, ką iš tos gausos ištraukti. Laimingoje spintoje yra drabužiai, kurie jums tinka ir patinka, ir jums nėra streso, kai reikia apsirengti.
Kaip tokią spintą sukurti? Pirmiausia reiktų visus savo drabužius išsiversti ant lovos. Nustebsite, kiek ten bus daiktų – bent dvigubai daugiau, nei įsivaizdavote. Ir suprasite, kad galiausiai dėvite tuos pačius drabužius – kurie jums labiausiai tinka, su kuriais gerai jaučiatės, sulaukiate komplimentų, kurių priežiūra patogi ir kurie yra lengvai derinami. Taip ir susidėlioja kapsulė – maksimalus derinių kiekis iš minimalaus daiktų skaičiaus.
 
Kaip dešimtbalėje sistemoje įvertintumėte lietuvių stilių?
Esu gyvenusi ne Lietuvoje ir ne vienerius metus, tad žinau, kad žmonių aprangą ir jų estetikos suvokimą lemia ir kultūra, klimatas, auklėjimas. Vertinant visa tai nedrįsčiau sakyti, kad, tarkime, italai yra stilingesni už lietuvius. Jie kitaip gyvena, turi daugiau saulės, iš prigimties yra ryškesni žmonės su daugiau džiaugsmo gyvenime. Užtat drįsčiau pagirti lietuvius, nes matau, kad jie ne tik domisi mada, bet ir kuria savo stilių. Be to, regiu prabudusį sąmoningumą – žmonės galvoja ne ką nusipirkus madingo, o stengiasi ką nors kūrybiškiau susidėlioti, išsitraukti iš mamos spintos. O kai žmonės myli save, tada jie yra gražūs, ir stilingi. Ir ne vien apie instagraminį jaunimą kalbu – pažiūrėkime į visus žmones. O kalbant apie vertinimą – tvirtas aštuonetas.
 

Šiuo metu išmokome gyventi ir dirbti nuotoliniu būdu. Kaip patartumėte apsirengti ruošiantis eteriui?
Mano galva, svarbūs yra keli dalykai. Viena, būti tvarkingiems. Dažnai didžiausią dėmesį skiriame makiažui, lūpoms, o nepastebime fone atsiduriančių smulkmenų, šiukšlių. Be to, tai, kad drabužis yra susiglamžęs, matosi ir per vaizdo kamerą. Taip pat siūlau arčiau veido turėti daugiau šviesių spalvų – atrodysite gaiviau. Ir net jei dirbate iš namų, nepamirškite, kad galioja biuro aprangos taisyklės, tad vertėtų prisiminti elegantiškus marškinius ir, žinoma, švarką, kuris atrodys nuostabiai net ir ant sportinių marškinėlių.
 
- Pradėjome ir baigsime pokalbį mintimis apie laimingą moterį. Kas jums karantinų metu padeda nepamesti galvos, surikiuoti mintis, kur randate savo laimę?
Prieš gerus metus atsisakiau daug veiklų, kad daryčiau tik tai, kas vertinga mano dūšiai, galvai ir buičiai. Atsirinkau prioritetus ir darau tai, ką suprantu geriausiai, mėgstu labiausiai ir puikiai jaučiuosi.
Be to, daugiau laiko skiriu sau pačiai – stengiuosi daug vaikščioti gamtoje, ten puikiai išsivėdina galva. Pirmo karantino metu išmokau medituoti ir tai mane labai gerai nuramina. Kaip man sakė pažįstamas gydytojas, meditacija, kai sustabdai minčių zujimą galvoje, „išjungi“ eterį, viską susidėlioji, yra labai naudinga sveikatai. Pabandžiau, man patiko ir dabar medituoju kas rytą.

Na ir, žinoma, mano chebra yra žiauriai faina. Gyventi su trimis vyrais – ne kiekvienai taip pasiseka!

 
Pabaikite sakinį
Svajoju apie… vasaros vakarą terasoje.
Gimtadienis man yra… Kalėdos! (A. Gilytė gimusi gruodžio 25 d. – red. past.)
Žinau, kad ateityje aš…. būsiu labai laiminga.
Brangiausios akimirkos būna… kai gerai sutariu su savimi.
Jei atsukčiau laiką atgal? Nenoriu jo sukti, man labai gerai dabar ir labai smalsu, kas bus po to.
Perskaityta ir minčių palikusi knyga…. – Oprah Winfrey „Things i know for sure“.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica