Medikai turi sprendimą, kaip pagerinti slaugos paslaugų kokybę

Evelina Machova
2019-08-05
Senstant visuomenei slaugos paslaugų reikės vis daugiau. Šį sakinį pastaruosius pora metų girdime nuolat, tik klausimas, ar turime viziją, kaip tai išspręsti? Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės medikai sako, kad sostinė dėl palaikomojo gydymo ir ypač paliatyviosios slaugos paslaugų sėdi kaip ant tiksinčios bombos. Tokių paslaugų poreikis viršija šiandienes galimybes. Vis dėlto čia dirbantys medikai turi viziją situacijai pakeisti.
Medikai turi sprendimą, kaip pagerinti slaugos paslaugų kokybę
Medikai neslepia, kad geri atsiliepimai apie jų teikiamas paslaugas sklinda iš lūpų į lūpas. Pacientų artimieji dažnai pabrėžia, jog jaučiasi saugūs čia palikdami artimuosius, mat vietoje yra ir reanimacija, ir laboratorija, taip pat teikiama ambulatorinė ir stacionari reabilitacija. Taip pacientams užtikrinamas gydymo tęstinumas.

Poreikis tik augs
Įsivaizduokite situaciją: jūsų mamai ar tėčiui, galbūt broliui ar seseriai po sunkios ligos reikalinga paliatyvioji slauga. Ją gaunate, bet užsukęs į ligoninę matote, kad dvidešimties kvadratinių metrų palatoje viena šalia kitos suštabeliuotos penkios lovos. Žinoma, ne tuščios. Norėdamas pabūti šalia artimojo, pabendrauti įsispraudžiate tarp dviejų lovų su taburete, bet nelabai girdite, ką jis sako. Turbūt ne vienam tokioje situacijoje užvirtų kraujas. Pro šalį einančiai slaugytojai išsakytumėte priekaištus. Kad taip nenormalu, kad ji turėtų ką nors daryti, rasti laisvesnę palatą... Vis dėlto tie, kuriems patiems ar šeimos nariams dar neprireikė slaugos paslaugų, ši sritis nelabai ir rūpi. Esą „ko gi ten reikia - tik lovos, dar kad pamaitintų ir apipraustų“.
 
Savo ruožtu Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės medikai teigia, kad slauga slaugai nelygi. Vienam pacientui išties reikia tik padėti greičiau atsigauti, kitam gi būtina kur kas sudėtingesnė slauga. Tiek medikai, tiek sveikatos sistemos ekspertai tvirtina, jog senstant visuomenei slaugos paslaugų reikės vis daugiau ir daugiau. Vadinasi, jau šiandien turime į tai investuoti. Tiesa, sostinės medikai atvirai kalba, kad slaugos paslaugų trūkumas jaučiamas ir šiandien. Todėl gydymo įstaigos priverstos priimti daugiau pacientų, taip šiek tiek pablogindamos sąlygas ir slaugomiems pacientams, ir ligoninėje dirbančiam personalui.
Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje vyrą lankanti Marija sako, kad paslaugos ir priežiūra čia puiki. Vienintelis nepatogumas, jog palatoje gana ankšta. Moteris sako nepykstanti, mat puikiai supranta, kad ne tik jos šeimai reikia tokių paslaugų. Tad gerai, kad apskritai priima. Ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Henrieta Dabkuvienė sako, jog pastaruosius kelerius metus ligoninė susiduria su dideliu pacientų srautu ir ypač paliatyviosios slaugos poreikiu.
 

„Sąlygų gerinimas kuo toliau, tuo tampa svarbesnis, nes šiandien visos palatos perpildytos. Pastaruoju metu daug kalbame apie paslaugų kokybę sveikatos sektoriuje, bet joms teikti pirmiausia turi būti sudaromos sąlygos. Sprendimą turime – naujo priestato statyba, kurio reikia ne medikams ar ligoninės administracijai, o vilniečiams. Pastaruoju metu itin jaučiama, kad paliatyviosios slaugos vietų skaičius Vilniuje tampa didele problema. Priestato techninis projektas parengtas, laukiama steigėjų verdikto“, - sako Ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Henrieta Dabkuvienė.


Direktoriaus pavaduotoja medicinai Henrieta Dabkuvienė dabartinę situaciją iliustruoja skaičiais: iš viso ligoninėje yra 8 paliatyviosios slaugos lovos, tai - mažiausias skaičius Vilniaus mieste, o paslaugos šiuo metu teikiamos septyniolikai pacientų. „Užimame palaikomojo gydymo ir slaugos lovas, tačiau susidaro dviprasmiška situacija. Pagal skaičius išeina, kad nevykdome iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo numatyto palaikomojo gydymo ir slaugos plano. Paprastai kalbant, nesuteikiame numatytų paslaugų, nes nuolat viršijame paliatyviųjų pacientų skaičių“, - sako Ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Henrieta Dabkuvienė.
 

Turi aiškią viziją
Pasak specialistų, kartu su priestato statybomis iškelta idėja, jog visa paliatyvioji pagalba būtų teikiama vienoje vietoje. Bet kaip gi su kitomis sostinės slaugos paslaugas teikiančiomis ligoninėmis? Juk jos turi kelis kartus daugiau paliatyviosios slaugos lovų. Pasak medikų, toks sprendimas būtų logiškas, reikėtų tik diferencijuoti paslaugų įkainius, pvz., pacientų, sergančių Alzheimerio liga ar senatvine demensija, įkainį mažinant, o kitų ligų, kai reikalinga sudėtingesnė priežiūra, didinant. Visiems pacientams paslaugos būtų teikiamos. Tik, anot specialistų, jų įkainis turėtų būti kitoks.
 


„Paliatyviajai slaugai teikti mūsų ligoninėje yra viskas: visą parą veikianti laboratorija, reanimacija, kurios neturi kitos tokią slaugą teikiančios ligoninės Vilniuje. Puikiai suprantu, kad gali kilti pačių įvairiausių emocijų, bet turime žiūrėti politiškai ir strategiškai bei ieškoti geriausių sprendimų miestui ir jo gyventojams. Sulaukiame priekaištų iš pacientų, kad vienoje palatoje guli keturi žmonės vietoje trijų arba trys vietoje dviejų. Vienviečių palatų visai neturime, jos virto dvivietėmis tik dėl augančio paslaugų poreikio. Be to, reikia nepamiršti, kad kaip įstaigos administracija turime sukurti ir geras darbo sąlygas darbuotojams. Dabar jos tikrai nėra lengviausios“, - sako H.Dabkuvienė.

Jeigu kalba pasisuka apie paslaugų prieinamumą, didžiausia problema pacientai įvardija eiles gydymo įstaigose. „Jos yra ir pas mus, tarkim, kas mėnesį atlikdami eilių stebėseną, matome, kad ambulatorinių paslaugų eilės yra iki 2 savaičių, o palaikomojo gydymo reikia laukti iki 120 dienų. Priimti pacientų slaugai iš šalies praktiškai neturime galimybių, nes dažniausiai visos lovos užsipildo aktyviam gydymui atvežtais pacientais, kuriems vėliau reikalinga slauga“, - sako H.Dabkuvienė.
Pasak ligoninės vyriausiosios slaugos administratorės Renatos Giliun, apie tiekiamų paslaugų kokybę žmonės vieni kitiems perduoda iš lūpų į lūpas, o kaip vieną svarbiausių gydymo įstaigos pranašumų įvardina tai, kad nakties metu ligoninėje, priešingai nei kitose gydymo įstaigose, dirba ir slaugytoja, ir jos padėjėjos.
 

„Dienos metu pas mus dirba visa komanda: slaugytoja, jos padėjėja, kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai. Tai, kad nakties metu budi ne viena slaugytoja, o ir gydytojas, pacientams bei jų artimiesiems suteikia daugiau saugumo“, - sako vyriausioji slaugos administratorė Renata Giliun.


Šiuo metu ligoninėje yra du palaikomojo gydymo ir slaugos skyriai, vienas jų turi 42 lovas, iš kurių 8 skirtos paliatyviajai slaugai, kitas - 40. Tačiau, pasak H.Dabkuvienės, šiuo metu abiejose skyriuose paguldyta po 47 pacientus. „Žmonėms reikia pagalbos ir mes stengiamės, kiek galime, priimti visus. Tačiau puikiai suprantame ir tai, kad pristatydami papildomas lovas palatose bloginame sąlygas ir pacientams, ir darbuotojams. Vien dėl to mums reikalingas priestatas, kad užtikrintume geras darbo bei slaugos sąlygas. Pasak specialistų, teikiant paliatyviosios slaugos paslaugas reikalinga didesnė komanda. Su tokiais pacientais dirba socialinis darbuotojas, psichologas, paslaugas teikiantis ir paciento artimiesiems, taip pat kineziterapeutas ar kitas reabilitacijos paslaugas teikiantis specialistas, slaugytojos, jų padėjėjos.
„Turėdami priestatą galėsime kalbėti apie visiškai kitokią jų kokybę, nors paslaugų spektras išliktų toks pat“, - sako H.Dabkuvienė.
 
Užtikrina gydymo tęstinumą
Kad priestatas reikalingas, neprieštarauja ir Steigėjas. Vilniaus miesto Savivaldybėje buvo gautas pritarimas paruošti techninį projektą, kuris yra baigtas. Priestato tikslas – konkretus ir aiškus: paliatyviosios stacionarinės bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų kokybės bei efektyvumo gerinimas bei kitų ligoninėje besigydančių pacientų gydymo ir slaugos sąlygų gerinimas.
R.Giliun teigia, kad šiuo metu teikiamos visos reikalingos paslaugos, tačiau pačios darbo sąlygos slaugytojoms sudėtingos. „Palatose mažai vietos, sunku pravažiuoti ar išvežti pacientą nuprausti. Jau nekalbant apie įvairias intervencines procedūras, kurios nuolat reikalingos paliatyviems pacientams. O juk sunkios būklės žmogui reikia ne tik daugiau personalo, bet ir vietos.
 
Planuojama, kad priestate atsirastų 87 papildomos lovos, kurios būtų paskirstytos visiems ligoninės skyriams. Išsiplėstų tiek Neurologijos, tiek Vidaus ligų, tiek ir kiti skyriai. „Vienas didžiausių mūsų pliusų, kad pacientui pirmas šešias dienas taikome aktyvų gydymą, o po to, atsižvelgiant į poreikius, jis perkeliamas į slaugą. Taip užtikrinamas gydymo tęstinumas. Jei slaugoje paciento būklė pablogėja, nedelsiant jį perkeliame į reanimaciją. Tai padeda mums užtikrinti ne tik gydymo tęstinumą, bet ir saugumą“, - sako R.Giliun.

Šiuo metu iš ligoninės reanimacijos į atskirą boksą perkeltas pacientas, kuriam reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Kol kas tokią paliatyviąją slaugą, turėdama plataus paslaugų spektrą, gali užtikrinti tik Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė.
Paklausta, per kiek laiko planuojama įgyvendinti priestato statybos projektą, H.Dabkuvienė teigia, jog viskas šiuo atveju priklauso nuo finansavimo. „Įkeisdami dalį turto imsime dalį paskolos patys iš banko, taip pat tikimės savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos paramos. Jei viskas vyks sklandžiai, per ketverius metus turėsime priestatą ir galėsime teikti daugiau kokybiškų paslaugų“, - įsitikinusi H.Dabkuvienė. 


 
Investuoja į ekologiją
Netrukus Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė bus ketvirta sostinės įstaiga, kuri dalį elektros energijos gaus iš saulės. „Žinoma, pas mus ne Ispanija, tad saulės energija nepakaks apsirūpinti šimtu procentų, tačiau skaičiuojame, kad tokiu būdu gausime dvidešimt penkis procentus reikiamos energijos. Jau anksčiau esame įsirengę LED apšvietimą, kuris tausoja energiją, neišskiria papildomos šilumos. Šiuo metu daugiausiai energijos naudoja ventiliacijos sistema“, - sako ūkio daliai vadovaujantis Kęstutis Smolenskas.

Už elektros energiją gydymo įstaiga vidutiniškai sumoka apie 42 tūkst. eurų per metus. Skaičiuojama, kad įrengus saulės jėgainę pavyktų sutaupyti apie 10,5 tūkst. eurų. Per metus ši ligoninė vidutiniškai sunaudodavo 363,950 MWh elektros energijos, daugiausiai – šaltuoju metų periodu. Pasak K.Smolensko, vis saulėtesnės vasaros nuteikia optimistiškai, o įvertinus elektros energijos kaštus ir kasmėnesinį poreikį modeliuojama, jog 100 kW galios saulės jėgainė ant ligoninės stogo per metus pagamintų apie 95,450 MWh arba 25,13proc. bendro metinio elektros energijos poreikio.


Atsinaujinančių energijos šaltinių įdiegimas ligoninėje iš viso kainuos kiek daugiau nei 111 tūkst. eurų, iš jų: Klimato kaitos specialiosios programos lėšos (subsidija) – 88,5 tūkst.  eurų ir ligoninės lėšos – beveik 23 tūkst. eurų. 
Į klausimą, kada gi šios investicijos atsipirks, K.Smolenskas sako, jog skaičiuojama, kad jėgainė turėtų atsipirkti per dešimt  metų. Įvykdžius projektą, sukurta infrastruktūra bus naudojama ne mažiau kaip 20 metų. Tačiau viliasi, kad su laiku technologijos žengs į priekį ir turint visą infrastruktūrą užteks pakeisti tik pačius modulius į galingesnius ar efektyvesnius. „Daugelis valstybių investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, vadinasi, tai apsimoka. Todėl ir mes nenorime atsilikti nuo pasaulinių tendencijų“, - sako K.Smolenskas. Pasak specialistų, sako, jog gydymo įstaigai itin svarbu užsitikrinti kiek įmanoma daugiau energijos šaltinių, kad nutikus stichiniam atvejui būtų iš kur jos gauti, kad galėtų užtikrinti pagrindinius ligoninės pajėgumus.


Komentaras
VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės direktorius Rimvydas Turčinskas:


- Pritraukti gerus ir kvalifikuotus specialistus dirbti ligoninėje nėra paprasta užduotis. Tačiau stengiamės sukurti geras darbo sąlygas, konkurencingą atlyginimą. Investuojame tiek į medikų, tiek ir į slaugytojų kvalifikacijos kėlimą, norintiesiems pasisemti žinių apmokame komandiruotes. Žinoma, grįžus norime, kad geriausios idėjos būtų įgyvendintos ir ligoninėje. Man, kaip vadovui, svarbu, kad patys darbuotojai rodytų iniciatyvą. Visos idėjos išklausomos, vienos priimamos, kitoms dar paliekame laiko subręsti.

Bendradarbiaudami su Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijos centru ruošiame slaugytojų padėjėjas. Mokymuose visada dalyvauja ir mūsų vyriausioji slaugos administratorė. Nuo rudens pradėsime bendradarbiavimą ir su Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetu. Norime būti mokomoji slaugytojų bazė. Tai mums bus puiki patirtis, nes turime minčių vykdyti tobulinimosi kursus ligoninėje, bei galimybė jauniems specialistams pritraukti.
Prieš kelias savaites darbą ligoninėje pradėjo du jauni gastroenterologai, įsigijome visą atnaujintą endoskopinę, dezinfekavimo įrangą. Ir šiandien darbui mielai priimtume keturis gydytojus neurologus. Beje, galiu pasakyti, kad šiandien gydytojai rezidentai universitetuose paruošiami puikiai.

 
Tarp kitko
Prieš metus medikai tik svajojo apie šiuolaikišką kompiuterinį tomografą, o šiandien sako, kad jau rugsėjį pacientams tyrimai bus atliekami nauju 128 sluoksnių kompiuteriniu tomografu. Iki šiol medikai dirba su „senuku“, šešiolikos metų, dviejų sluoksnių aparatu. Pasak H.Dabkuvienės, turimas tomografas vertinant kokybes prasme pasenęs, ir gydytojams tyrimo vaizdų vertinimas tampa itin sudėtingu dalyku.
K.Smolenskas gi tvirtina, jog šiandien nebepakanka vien tik įsigyti modernios įrangos. Kiekvienas tokio pobūdžio pirkinys pareikalauja ir specialaus patalpų pritaikymo. „Tokiai įrangai taikomi specifiniai patalpų reikalavimai dėl saugumo. Maža to, mums tenka sustipinti ir perdangą, mat naujasis tomografas galingesnis ir sunkesnis nei dabartinis“, - sako K.Smolenskas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Išmoktos pandemijos pamokos, sustyguoti procesai bei geros tendencijos

2020.04.30
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos per porą mėnesių, kaip sako jos vadovas, ne kartą keitė darbo tvarką. Bet tai į gera. Jei kiltų pakartotinės COVID-19 bangos, procesai būtų sustyguoti. Beje, medikai įžvelgia ir teigiamų dalykų – į Skubios pagalbos skyrių atvyksta tik tie, kuriems reikalinga būtinoji pagalba. Karantino metu nebuvo nė vieno atvejo, kuomet artimieji atsisakytų dovanot... Skaityti plačiau

Daugkartinio naudojimo respiratoriai pradedami gaminti Lietuvoje

2020.03.27
Medikų iniciatyva, medicininių gaminių gamykla „Intersurgical“ paleido į gamybą daugkartinio naudojimo respiratorius. Vienas žmogus respiratorių galės naudoti keletą parų, o jo kaina tik ~1,50 EUR. Tad ekonomija valstybei dviguba – ilgesnis naudojimas ir itin maža kaina. Procesą nuo iniciatyvos iki įgyvendinimo padėjo koordinuoti „Gydymo įstaigų paramos fondas“, kuris šiandi... Skaityti plačiau

Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia

2020.03.25
Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti vadinamąsias „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti - karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pe... Skaityti plačiau

Ligoninė įsigijo naują koronaviruso tyrimo aparatą

2020.03.24
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorinio diagnostikos skyriaus laboratoriją pirmadienį atvežtas ir prijungtas naujas RNR išskyrimo analizatorius. Pasak ligoninės vadovo R.Mažeikos praėjusią savaitę šis aparatas įsigytas iš Vokietijos. Per 100 tūkst. eurų. kainavusi įranga – būtinybė, nes tikėtina, kad artimiausiu metu gali labai išaugti tyrimų skaičius, o šiuo me... Skaityti plačiau

Lietuviai kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą kovai su COVID-19

2020.03.23
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos“, įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19. „Dezinfekavimo metu kyla didelis pavojus žmonėms užsikrėsti virusais, todėl mūsų kuriamas autonominis robotas galėtų padėti efektyviai išspręsti šią problemą ir užtikrinti darbuotojų sveikatos apsaugą&rdquo... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai pacientus reabilituoja išmaniai

2020.03.02
„Atsinaujinome, kad būtume išmanūs, saugūs ir pritaikyti itin sunkios būklės pacientams“, - sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vadovė Nijolė Šostakienė. Jos vadovaujamame skyriuje atnaujinta ne tik aplinka – įsigyta ir daug inovatyvios įrangos, kuri gerokai palengvina tiek pacientų reabilitacijos procesą, tiek specialistų darbą. Medikai pabr... Skaityti plačiau

Proveržis Naujosios Vilnios poliklinikoje: startuoja ir klinika ant ratų

2020.02.17
„Mane sužavėjo šios įstaigos proveržis“, - taip apie Naujosios Vilnios polikliniką atsiliepė medikė, kuri čia atėjo dirbti iš kitos sostinės gydymo įstaigos. Iš tiesų, per kelerius pastaruosius metus padaryta nemažai. Pirmiausia - išplėstas šeimos medicinos centras. O šiais metais laukia ir dar vienas, bene didžiausias projektas – priestato statybos, kur bus... Skaityti plačiau

Klaipėdos psichikos sveikatos centras neužmigęs ant laurų: laukia ambicingi planai

2020.02.03
Uostamiestyje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Ambulatorinė psichiatrija: iššūkiai ir galimybės“, skirta Klaipėdos psichikos sveikatos centro (PSC) dvidešimtmečiui paminėti. Ta proga į pajūrį patraukė psichiatrijos elitas iš visos šalies. Renginio nepraleido ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris, pagal specialybę būdamas gydytojas psichiatras, prisi... Skaityti plačiau

Nauji vėjai Radviliškio ligoninėje – nuo mažų iki didelių pokyčių

2020.01.27
Prie Radviliškio ligoninės vairo stojus naujam vadovui Vaidui Smalinskui, savivaldybės meras Antanas Čepononis pasidžiaugė, kad toliau tęsiami šioje gydymo įstaigoje pradėti teigiami pokyčiai. Meras jau pastebi, kad naujasis vadovas geba ir motyvuoti kolektyvą, ir ūkiškai tvarkytis. O ko nesidžiaugti, kuomet 70-ies metų jubiliejų pernai atšventusios ligoninės rodikliai šauna į vir&s... Skaityti plačiau

Kai penkios bendruomenės tampa viena

2020.01.27
„Nuostabus laikas“, „superinis vakaras“ – taip apie Kauno miesto poliklinikos naujametį renginį „Quo vadis?“ (lot. - kur eini) atsiliepė jame dalyvavę medikai. Trumpai apžvelgti praėjusių metų rezultatai bei prasidėjusių tikslai. Susirinkusieji klausėsi Česlovo Gabalio ir Jeronimo Miliaus dainų. Praeityje penkių skirtingų poliklinikų kolektyvai pamažu tampa komanda, sulimpa į... Skaityti plačiau

Kaip ekologinės idėjos gali sumažinti sergamumą plaučių ligomis?

2020.01.13
Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) Pulmonologijos – alergologijos skyriaus medikai sako, jog senstant visuomenei ir ilgėjant gyvenimo trukmei diagnozuojama vis daugiau plaučių ligų. Šis skyrius per daugiau nei du dešimtmečius buvo pirmasis specializuotas, o šiandien sukaupta patirtis leidžia užtikrinti pacientams kokybiškas ir savalaikes paslaugas. Į klausimą, ar smarkiai auga s... Skaityti plačiau

Kaip Šv. Roko ligoninė kūrė šventinę dvasią

2020.01.03
„Mama, apsidairyk, kokioje gražioje ligoninėje tu guli“, - motinos atėjusio aplankyti sūnaus žodžiai paglostė Šv.Roko ligoninės kolektyvo širdis. Erdvi šiuolaikiška slaugos paslaugas teikianti gydymo įstaiga, įsikūrusi itin patogioje sostinės vietoje – Antakalnio mikrorajone, iš tolo akį traukia šventiniais papuošimais. Tradiciškai prieš... Skaityti plačiau

Gama peilis gelbėja sunkios būklės pacientų gyvybes

2019.12.31
Per savaitę Kauno klinikose po specialistų konsiliumo paaiškėja, jog penkiems ar šešiems pacientams tinkamiausias gydymas būtų gama peiliu. Taip, visuomet yra skeptikų, kurie tikina, jog tai - per brangu. Tačiau su tuo nesutiktų dėstytoja Loreta. „Gavau raktą į antrą gyvenimą, kitaip šiandien nematyčiau“, - džiaugsmo neslepia moteris. Medikai gi, nors kol kas dar iš nega... Skaityti plačiau

Pirmieji robotinės chirurgijos metai Lietuvoje - daug žadantys

2019.12.06
Prieš metus Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai atliko pirmąsias robotines ginekologinės, urologinės ir abdominalinės chirurginės operacijas. Kaip sako medikai, kiekviena operacija pacientui kelia didžiulį stresą, nes baiminamasi dėl jos baigties, dėl ilgo sveikimo ir galimos ilgos reabilitacijos bei sudėtingo grįžimo į įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau pasitelkus robotinę chirurgiją šios baimės sk... Skaityti plačiau

Šiau­lių cen­tro po­li­kli­ni­kos in­dė­lis į li­gų pre­ven­ci­ją ir pro­fi­lak­ti­nius tik­ri­ni­mus

2019.12.06
Šiau­lių cen­tro po­li­kli­ni­kos spe­cia­lis­tai sten­gia­si, idant bū­tų iš­tir­ta kiek ga­li­ma dau­giau prie įstai­gos pri­si­ra­šiu­sių­jų pa­cien­tų, tu­rin­čių di­de­lę ri­zi­ką su­sirg­ti šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­go­mis. T... Skaityti plačiau

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje atnaujinta radiologinė įranga

2019.12.06
„Kai pradėjęs dirbti šioje ligoninėje sužinojau, kad turimas kompiuterinis tomografas yra tik dviejų pjūvių, nepatikėjau, kad taip gali būti Vilniaus miesto gydymo įstaigoje. Galvojau, jei per mano penkerius vadovavimo metus pasiektume, kad atsirastų nors šešiasdešimt keturių pjūvių aparatas, jau būtų labai gerai. Bet dabar stovi šimto dvidešimt aštuonių pjūvių!&... Skaityti plačiau

RKL Psichiatrijos klinikos specialistai – apie efektyvius gydymo metodus ir grandiozinius planus

2019.12.04
Ko gero, nė viena medicinos sritis nėra taip stipriai apipinta mitų ir stereotipų kaip psichiatrija. „Anksčiau prisipažinti, kad lankaisi pas psichiatrą arba psichoterapeutą, būdavo gėdinga. Dabar situacija pamažu keičiasi. Bet turi kone kiekvienam užduoti klausimą: kodėl jums koja – geresnis organas negu smegenys? Juk pas traumatologą einate, pas kardiologą – juo labiau, o psichiatro bijote“,... Skaityti plačiau

Plungės ligoninė – sėkmingai veikianti įstaiga Žemaitijos regione

2019.11.18
„Gydytojai, atvažiuojantys budėti iš didžiųjų miestų, sako, kad pas mus geras psichologinis klimatas“, - pasakoja Plungės ligoninės vadovas Antanas Martusevičius. Kad galėtų teikti itin aukšto lygio paslaugas, ši rajoninė įstaiga, šiemet mininti 80-ies metų jubiliejų, nuolat atnaujina medicinos įrangą bei gerina sąlygas darbuotojams. Šiemet žengtas dar vienas svarbus žin... Skaityti plačiau

Sėkmingiausias sveikatos sektoriaus optimizavimo projektas

2019.11.11
Netylant kalboms, kaip sveikatos sektoriui šiandien sunku, Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša sako, kad įvertinus realią situaciją priimti sprendimus kur kas lengviau. Benumojantiems ranka, jog tai nieko nereiškia, poliklinikos vadovas pateikia vieno ambicingiausių šalies sveikatos sektoriaus optimizavimo projekto rezultatus. Paslaugų spektras išaugo, padidinti atlygin... Skaityti plačiau

Tarptautinėje konferencijoje pristatytos insulto gydymo ir reabilitacijos naujovės

2019.11.04
Pasaulinei insulto dienai paminėti Palangos reabilitacijos ligoninė drauge su Klaipėdos universitetu bei Lietuvos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugija surengė tarptautinę mokslinę – praktinę konferenciją „Insultas įvairių specialistų akimis: gydymas, tarpdisciplininė reabilitacija“. Jos metu įvairių sričių gydytojai pristatė naujausią mokslu pagrįstą insulto bei jo komplikacijų gydy... Skaityti plačiau

Geriausio darbdavio titulas įpareigoja darbuotojams skirti papildomą dėmesį

2019.10.28
Antrus metus iš eilės Geriausio darbdavio statusą laimėjusios įmonės UAB „Affidea Lietuva“ vadovo Vitalijaus Orlovo teigimu, pelnytas pripažinimas verčia labiau pasitempti prieš darbuotojus ir skirti jiems papildomą dėmesį. Todėl spalį, Kovos su krūties vėžiu mėnesį, įmonė darbuotojoms suteikė galimybę nemokamai išsitirti naująja, alternatyvų Baltijos šalyse neturinčia Automati... Skaityti plačiau

Respublikinė Klaipėdos ligoninė siūlo išbandytą ligoninių optimizavimą planą

2019.10.28
Respublikinė Klaipėdos ligoninė (RKL) su atskirais padaliniais bei keliais filialais yra geras pavyzdys, kaip optimizuoti gydymo paslaugas šalyje. Ne vienerius metus bendradarbiaujančios anksčiau buvusios nedidelės specializuotos ligoninės šiandien vardina pliusus, kodėl apsimoka būti didelės ligoninės filialu. Sprendimus teigiamai priima ir pacientai, gaunantys platų paslaugų spektrą. Skaityti plačiau

Šeškinės poliklinikos indėlis į darbuotojų gerovę

2019.10.07
Šeškinės poliklinikoje juntama itin gera atmosfera, o žmogui – tiek pacientui, tiek darbuotojui – skiriamas ypatingas dėmesys. Teikiamų poslinkių, be abejonės, įnešė prieš metus įstaigos vairą perėmusi gydytoja dr. Daiva Kanopienė, anksčiau dirbusi Nacionaliniame vėžio institute. Vadovė itin rūpinasi pacientams teikiamų paslaugų gerinimu, įstaigos infrastruktūros gražinimu, tai... Skaityti plačiau

Pažangi robotizuota įranga Šiaulių reabilitacijos centre

2019.09.30
Šiaulių reabilitacijos centras pristatė naujoves: nuo šiol judamojo-atramos aparato, neurologinėmis ligomis sergantiems lankytojams padės sveikti dar pažangesnė kineziterapijos ir ergoterapijos įranga. „Mūsų pagrindinis iššūkis – žmogui po traumų, operacijų ar lėtinių ligų padėti kuo greičiau sugrįžti į visavertį gyvenimą“, - sakė mokslo naujienas itin sekantys centro dar... Skaityti plačiau

Galimybė dirbti savarankiškai – viena didžiausių vertybių

2019.09.16
Klaipėdos jūrininkų ligoninė kasmet pasipildo jaunais specialistais. Tačiau pastaraisiais metais prie ligoninės komandos prisijungė itin gausus jaunųjų medikų būrys. Kaip vieną stipriųjų įstaigos pusių jie įvardija galimybę dirbti savarankiškai ir puikias sąlygas tobulėti. Skaityti plačiau

Jaunų medikų desantas Panevėžio ligoninėje

2019.09.09
Senjorų bei jų artimųjų žiniai, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jau teikiamos geriatrijos paslaugos, kurios sparčiai senstant visuomenei gyventojams itin reikalingos. „Mes norime plėsti geriatriją Lietuvoje, kad šios paslaugos nebūtų sutelktos tik dviejuose didžiuosiuose miestuose“, - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, džiaugdamasis įstaigos plėtra bei naujai suburta jaunų speci... Skaityti plačiau

Vilniaus GMP medikai siekia kokybiškesnių paslaugų pacientams

2019.08.13
„Reikia optimizuoti paslaugų tiekimą“ - tai turbūt per pastaruosius kelerius metus vienas dažniausiai girdimų sakinių, kai kalbama apie sveikatos apsaugos sistemą. Mintis gera, o puikiu pavyzdžiu galėtų tapti šalies „greitukės“. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis buvo viena pirmųjų, pradėjusi teikti GMP dispečerinės paslaugas kaimyniniams rajonams. Dabar jų tinkl... Skaityti plačiau

Raseinių PSPC – apie teigiamus pokyčius ir indėlį į darbuotojų gerovę

2019.08.12
Idėjų nestokojanti Raseinių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Violeta Užringienė džiaugiasi ne tik stabiliai dirbančia gydymo įstaiga, bet ir suburtu stipriu kolektyvu. Tam itin palanki įstaigos geografinė padėtis – nuo Kauno tėra trisdešimt penkios minutės kelio, tad jauni gydytojai itin noriai renkasi Raseinius. „Visiems sakau: nebūkite naivūs, nesitikėkite, kad kokioje Norveg... Skaityti plačiau

Klaipėdos psichikos sveikatos centras ruošiasi socialinės reabilitacijos paslaugų plėtrai

2019.08.05
Netrukus jubiliejų minėsiantis Klaipėdos psichikos sveikatos centras (PSC), kuris pagal aptarnaujamų gyventojų skaičių išlieka didžiausia tokio tipo sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, didžiulį dėmesį skiria psichosocialinės reabilitacijos paslaugų plėtrai. Liko jau visai nedaug, kad šalia centro esančiame beveik suremontuotame pastate pacientams itin reikalingos paslaugos būtų teikiamos erdviau ir ... Skaityti plačiau

Poilsiautojai saugūs Neringos PSPC medikų rankose

2019.07.18
Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikams darbymetis yra vasarą, kuomet iš tolimiausių Lietuvos kampelių ar užsienio šalių užplūsta jūros ir paplūdimių išsiilgę poilsiautojai. „Dažniausiai pasitaiko traumos, kada susižeidžiama greitai važinėjant dviračiais, riedučiais ar paspirtukais be apsauginių šalmų“, - pasakoja čia dirbantys medikai. Prie modernios ir j... Skaityti plačiau

Palangos reabilitacijos ligoninės duoklė darbuotojams atsiperka su kaupu

2019.07.08
„Investuodami į darbuotojus grąžą gauname su kaupu: šie iš užsienio komandiruočių grįžta pailsėję, įkvėpti naujų idėjų, todėl siekia permainų, dalinasi gerąja patirtimi taip keldami bendrą ligoninės gerovę“, - pasakoja apie jau keliolika metų vykdomą mainų programą „HOPE“ Palangos reabilitacijos ligoninės direktorė Romantė Aleknavičienė. Be įprastos reabilitacijos, gydymo įstaiga... Skaityti plačiau

Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius - it namai

2019.07.01
Atrodytų, gimdyvėms jau sukurtos visos įmanomos gimdymo sąlygos: šeimos palatos, burbuliuojančios vonios, gimdykloje skambanti maloni muzika... Betgi ne – Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius dar turi kuo nustebinti. „Lietuvoje pirmieji išmėginsime čia dar neregėtas apvalias gimdymui skirtas lovas“, – sako Naujagimiui palankios ligoninės statusą... Skaityti plačiau

Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai: „Pamirškite skausmą!“

2019.06.21
Skausmą kenčiantiems pacientams - gera žinia iš Respublikinės Panevėžio ligoninės. Šią savaitę čia duris atvėrė Intervencinės radiologijos Skausmo klinikos dienos stacionaras. „Norime pasidžiaugti, kad Panevėžio miesto ir krašto gyventojams tampa prieinamos vienos inovatyviausių paslaugų, kurios anksčiau buvo pasiekiamos tik didžiųjų miestų pacientams“, - sako ligoninės direktorius Ar... Skaityti plačiau

Moderniausia pastarojo dešimtmečio technologija - Kauno klinikose

2019.06.07
Pirmadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje duris atvėrė gama peilio centras - pirmasis toks Baltijos šalyse ir šimtasis pasaulyje. Nors šis pirkinys buvo apipintas įvairiausiomis kalbomis, medikai sako, jog nuo šiol pacientams atsiveria saugesnės sąlygos modernų gydymą gauti laiku ir nekeliaujant kelių tūkstančių kilometrų, prie&sca... Skaityti plačiau

Kretingos ligoninės ilgaamžiškumo paslaptis – profesionali ir stipri komanda

2019.06.03
Ilgametė patirtis, bendruomeniškumas ir itin atsakingas požiūris į pacientą Kretingos ligoninei padėjo užsitarnauti geros ir patikimos įstaigos vardą, taip pat sutikti šimtuosius sėkmingo gyvavimo metus. „Mūsų miestas turi itin dėkingą geografinę padėtį, o ligoninė yra išsaugojusi visus paslaugų profilius. Turime visą reikalingą medicinos įrangą. Kadangi esame šalia Klaipėdos, prival... Skaityti plačiau

Alytaus poliklinikos vizitinė kortelė – spalvingas Vaikų ligų skyrius

2019.05.30
„Mama, kaip čia gražu!“, - tokie žodžiai nuskamba, kai mažieji pacientai pirmą kartą įžengia į atnaujintą – spalvingą ir žaismingą – Vaikų ligų skyrių. „Norėjome atnaujinti patalpas ir jas pritaikyti įvairaus amžiaus jauniesiems pacientams - nuo mažylių iki paauglių“, - sako Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis, kuris iniciavo šio skyriaus atnaujinimo darbus. Čia... Skaityti plačiau

Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nė li­go­ni­nė tu­ri am­bi­cin­gą tiks­lą

2019.05.23
Klai­pė­dos uni­ver­si­te­ti­nė li­go­ni­nė sau ke­lia vis am­bi­cin­ges­nius tiks­lus ir ne­sle­pia no­ro tap­ti ge­riau­sia li­go­ni­ne Bal­ti­jos ša­ly­se, to­dėl in­ves­tuo­ja į šiuo­lai­kiš­kas tech­no­lo­gi­jas ir mo­ko­si i&... Skaityti plačiau

Panevėžio miesto GMP: norėtųsi, kad greitoji būtų prioritetas

2019.05.20
Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojai gyvena maloniais rūpesčiais: seniau įstaigos padaliniai buvo išsibarstę po keturias skirtingas vietas, o dabar įsikurs po vienu stogu – iš pagrindų atnaujintose patalpose miesto centre. Ženkliai pagerintos sąlygos ir darbuotojoms. „Nuo to, kaip kokybiškai, operatyviai ir profesionaliai bus suteikta pirmoji pagalb... Skaityti plačiau

Kau­no mies­to po­li­kli­ni­ka klau­sia pa­cien­tų: no­ri­te grei­to ar ge­ro gy­dy­mo?

2019.05.13
Kau­no mies­to po­li­kli­ni­kos va­do­vas Pau­lius Ki­bi­ša įsi­ti­ki­nęs, jog prieš ke­le­rius me­tus pri­im­tas spren­di­mas su­jung­ti gy­dy­mo įstai­gas pa­si­tei­si­no. Po­ky­čiais džiau­gia­si tiek įstai­gos me­di­kai, tiek ir pa­cien­tai. I&sc... Skaityti plačiau

Endoskopinių tyrimų poskyryje – europinio lygio paslaugos

2019.05.09
Nacionalinio vėžio institute (NVI) Endoskopinių tyrimų poskyrio įkurtuvės – įrengtos šiuolaikiškos patalpos, jau naudojama moderni endoskopinė įranga. „Turime padėkoti mūsų buvusiam direktoriui profesoriui Feliksui Jankevičiui, kuris patikėjo šia idėja ir įkvėpė jėgų po prieš kelerius metus įvykdytos vagystės iš esmės atnaujinti poskyrį“, - perkirpusi šventi... Skaityti plačiau

Ar reikalingos inovatyvios technologijos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai?

2019.05.06
Ar tikrai reikia 15 milijonų eurų kainuojančio ciklotrono? Kas ministrą vedžioja už rankos perkant brangią įrangą Kauno klinikoms? Tokie klausimai pasipylė vos tik pasirodžius žiniai, jog Lietuvoje ketinama diegti radiopreparatus pozitronų emisijos tomografijai gaminantį įrenginį. Vieni burbėjo, kad taškomi pinigai, kiti gi piktinosi, kad ciklotronas stovės Kaune. Savo ruožtu pacientai ir didžiausių šal... Skaityti plačiau

Atsinaujinusios Regioninės Telšių ligoninės perspektyva jaunų specialistų rankose

2019.05.03
Susitikome su naująja Regioninės Telšių ligoninės vadove Jovita Seiliuviene simbolišką dieną – praėjo lygiai šimtas jos vadovavimo dienų. Direktorė mus pasitinka gamtos ramybe apsuptose, švara kvepiančiose, erdviose, užpildytomis pažangiausia technika, atnaujintose ligoninės erdvėse. Skaityti plačiau

„Palangos gintaras“ siekia naujo vaikų reabilitacijos modelio

2019.04.25
Saulėtą savaitgalį gausų specialistų būrį į didžiausią šalyje vaikų sanatoriją „Palangos gintaras“ iš įvairių šalies kampelių subūrė jau tradicine tampanti tarpdisciplininė konferencija, skirta vaikų medicininės reabilitacijos aktualijoms ir inovacijoms aptarti. Organizatoriai džiaugiasi, kad dalyvių aktyvumas ir įžiebtos diskusijos ne tik leido pasidalyti patirtimi, bet ir pagimdė na... Skaityti plačiau

Klai­pė­dos jū­ri­nin­kų li­go­ni­nė – ko­man­da, tu­rin­ti aiš­kų tiks­lą

2019.04.19
„Net ir mo­der­niau­sias lai­vas su di­džiau­sio­mis bu­rė­mis be įkvė­pi­mo ir ge­ros ko­man­dos ne­plauks. Sto­vės sek­lu­mo­je, ne­tu­rė­da­mas aiš­kaus tiks­lo, bus blaš­ko­mas vė­jų. Šian­dien bal­ta žuv­ė­dra pa­si­puo­šęs svei­ka­t... Skaityti plačiau

Kėdainių PSPC jauni gydytojai jaučiasi vertinami

2019.04.08
„Mes, jaunieji gydytojai, čia jaučiamės reikalingi ir vertinami. Tai – labai svarbu, o motyvuoja ne tik piniginis atlygis“, - vienas per kitą antrino medikai, paklausti, kodėl pasirinko Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Pritraukti medikus į šį miestą padeda ir itin palanki geografija: Kaunas - vos už šešiasdešimt kilometrų, tad jauni medikai noriai atv... Skaityti plačiau

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojai džiaugiasi modernia virtuve

2019.04.01
„Mityba – itin svarbi pacientų gydymo dalis“, - sako VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro darbuotojai, kurie nuo šiol pacientams ruošia maistą atnaujintoje ir modernizuotoje virtuvėje. Tokių permainų centras laukė jau seniai. Galop tai pavyko įgyvendinti su Šiaulių miesto savivaldybės pagalba, taip pat prisidedant pačiam centrui. Prie kolektyvo prisi... Skaityti plačiau

Nauja paslauga Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje: konsultacija telefonu!

2019.03.26
Nuolat tobulėjanti Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotis pristato dar vieną naujovę – Konsultacijų centrą. Kaip pasakojo dispečerinės darbuotojai, tam tikrais atvejais, kuomet greitoji pagalba nėra būtina, skambutis peradresuojamas konsultantui, jog, esant reikalui, žmogus galėtų pasitarti su mediku, nebūtų paliekamas be pagalbos. Kaip rodo pasaulinė praktika, tokiu būdu GMP iškvietimų ... Skaityti plačiau

Efektyvesniam darbui Kauno klinikose – pneumopaštas

2019.03.14
Nuo šiol dokumentai, kraujo ir audinių mėginiai Kauno klinikose „skrieja“ su vėjeliu – juos į kitame ligoninės korpuse esančias laboratorijas pristato nebe darbuotojai, o speciali pneumatinio transportavimo sistema. Įstaigos generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pabrėžia, kad naujoji sistema – ne tik didžiulis darbo palengvinimas ligoninės darbuotojams, bet ir ti... Skaityti plačiau

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė ruošiasi permainoms

2019.03.14
Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė įsikūrusi itin vaizdingoje Dzūkijos vietoje, vadinamajame Alytaus šilelyje. Vos už kelių šimtų metrų pravinguriuoja Nemunas. Prie vartų paspaudus skambutį sparčiu žingsniu atskuba apsaugos darbuotojas. Už tvoros, kur pacientai kartais atlydimi surakinti antrankiais, verda specifinis gyvenimas. Skaityti plačiau

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro specialistai: savižudybė – pagalbos šauksmas

2019.03.04
„Savižudybė visada yra pagalbos šauksmas. Tik kartas jis būna pradinis, o kartais, deja, paskutinis“, - sako Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius. Jo vadovaujamoje įstaigoje jau daugiau nei pora metų veikia unikalus Savižudybių prevencijos skyrius, ką tik perkeltas į naujas, daug erdvesnes patalpas, kur darbai sukasi visu pajėgumu. Skaityti plačiau

Rokiškio psichiatrijos ligoninės modelis jau tapo pavyzdžiu kitų šalių specialistams

2019.03.01
Dėl didėjančio sergančiųjų skaičiaus Rokiškio psichiatrijos ligoninėje dar šiemet planuojama statyti naują skyrių. Ligoninės vadovo Algimanto Liausėdo teigimu, tenka taikytis prie realijų – prieš šešiolika metų pradėjus reformą, priverstinai gydomų ligonių buvo 215, o dabar jų skaičius gerokai perkopia 300. Siekiant pagerinti pacientų užimtumą šiemet kartu su Latvija bu... Skaityti plačiau

Tauragės rajono PSPC vadovybė: siekiame, kad personalas nuolat tobulintų žinias

2019.02.28
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) keičiasi iš pagrindų: prieš keletą metų įstaigoje įsisukę remonto darbai jau eina į pabaigą. Visgi gydymo įstaigoje ne sienos svarbiausios, bet čia dirbantis patyręs ir atsidavęs kolektyvas, prie kurio noriai jungiasi energingas jaunimas. „Per tiek metų sergančiam žmogui nesu pasakiusi: ateik kitą dieną“, - tokius patyrusios medikė... Skaityti plačiau

Ste­ri­li­za­ci­nė - li­go­ni­nės šir­dis

2019.02.28
Pro­fe­sio­na­lių me­di­kų ko­man­da, mo­der­nia apa­ra­tū­ra ap­rū­pin­tos ope­ra­ci­nės, ga­li­my­bės at­lik­ti šiuo­lai­kiš­kus diag­nos­ti­kos ty­ri­mus – vi­sa tai itin svar­bu, no­rint teik­ti ko­ky­biš­kas svei­ka­tos pa&s... Skaityti plačiau

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – aukšta kardiologijos paslaugų kartelė

2019.02.11
Didžiosioms šalies klinikoms prilygstantis Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras toliau stiprina pajėgas ir plečia paslaugų spektrą. Naujausios džiugios žinios – gydytojų kolektyvą papildys net penki jauni kardiologai. Kalbėdamas apie strategines permainas įstaigoje naujasis ligoninės vadovas Remigijus Mažeika pabrėžia, jog jaunų aukščiausio lygio specialist... Skaityti plačiau

Eišiškių gydymo įstaigos darbuotojai: esame reikalingi žmonėms

2019.02.08
„Važiuokite tiesiai ir šone išvysite didžiulį baltą pastatą“, - atvykus į Eišiškių miestelį, kuris per trisdešimt kilometrų nutolęs nuo Šalčininkų, vietiniai gyventojai mums sufleravo, kaip surasti bene svarbiausią miestelio objektą, be kurio tiek jauni, tiek garbaus amžiaus eišiškiečiai sunkiai įsivaizduotų gyvenimą. Tai - Eišiškių asm... Skaityti plačiau

Pasiteisinęs projektas augina gerą skyriaus vardą

2019.02.07
Prieš trylika metų atidarius vieną pirmųjų dienos chirurgijos skyrių Respublikinėje Kauno ligoninėje, šiandien šis sprendimas, kaip sako jo įkūrėjas ir vadovas Jonas Andriuškevičius, pasiteisino su kaupu. Pacientai skyriuje dirbančiais specialistais pasitiki, atvyksta gydytis iš įvairiausių Lietuvos vietų. O gydytojai dirba su naujausia įranga, todėl gali pasiūlyti saugesnes operaci... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiologai širdžiai siūlo tris naujoves

2019.01.28
Klaipėdos jūrininkų ligoninė nuo pat įstaigos įkūrimo daug dėmesio skiria širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikai bei gydymui. Todėl nieko nestebina, kad vien pernai ligoninėje pradėtos taikyti net trys naujos procedūros, gerinančios pacientų gyvenimo kokybę bei užkertančios kelią skaudžioms komplikacijoms. Anot gydymo įstaigoje dirbančių medikų, naujos technologinės galimybės leidžia jiems, kaip savo sritie... Skaityti plačiau

Vilniaus gimdymo namuose auga nauja medikų karta

2019.01.24
„Mes, akušerės ginekologės, čia irgi gimdėme! Tai rodo, jog besąlygiškai pasitikime savo įstaiga bei joje dirbančiais profesionaliais kolegomis“, - sako jaunos medikės, įsiliejusios į gerą vardą užsitarnavusių Vilniaus gimdymo namų kolektyvą. Medikės pasakoja, kad apie akušerijos ginekologijos specialybę svajojusios dar nuo mokyklos suolo, o šiuos gimdymo namus jos vadina svajo... Skaityti plačiau

Grigiškių sveikatos priežiūros centras – kompaktiškas ir patogus geografiškai

2019.01.14
Grigiškės - vienas labiausiai nutolusių Vilniaus miesto rajonų, kuris, būdamas šalia Vilniaus-Klaipėdos magistralės, yra patogiai ir greitai pasiekiamas. Šioje vaizdingoje teritorijoje (šalia vinguriuoja Neries, Vokės upės) susiformavusi tvirta bendruomenė, turinti vienintelę gydymo įstaigą – Grigiškių sveikatos priežiūros centrą. „Mūsų įstaigos struktūra kompakti&scaron... Skaityti plačiau

„Affidea Lietuva“ meistriškumo standartus nustato patys darbuotojai

2019.01.11
Pasauliniai sveikatos priežiūros institucijų tyrimai rodo, kad pacientai sveikatos paslaugomis labiausiai yra patenkinti tose įstaigose, kuriose darbuotojai yra įsitraukę į įmonės veiklą. Ši tendencija atitinka ir „Affidea Lietuva“ realybę – pacientų pasitenkinimas viršija 90 procentų, o čia dirbantys medikai, vadybininkai ir padalinių vadovai patys siūlo idėjas, kurias vėliau įgyvendi... Skaityti plačiau

Nauja vadovė – apie laukiančius iššūkius Šeškinės poliklinikoje

2018.12.10
Nors dar tik ketvirtas mėnuo, kai VšĮ Šeškinės poliklinikos vairą perėmė nauja vadovė dr. Daiva Kanopienė, seniau dirbusi Nacionalinio vėžio instituto Konsultacinės poliklinikos vedėja, plika akimi galima pastebėti pirmuosius pokyčius. Prie pagrindinio poliklinikos įėjimo jau pradėti remonto darbai, kurie, pasak vadovės, netrukus bus užbaigti. „Pirmieji vadovo žingsniai nuteikia viltingai&l... Skaityti plačiau

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė: aukščiausio lygio pagalba sunkiai sergantiems

2018.12.06
Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė yra viena reikalingiausių gydymo įstaigų uostamiestyje. Į ją daugiausiai atvyksta sunkios būklės pacientai dėl senatvinių, onkologinių, širdies ir kraujagyslių sistemos, potrauminių bei kitų ligų, kurių ilgiau negydo kitos ligoninės ar nepriima reabilitacijos centrai. 160 ligoninės lovų nuolatos užimtos: norinčių gydytis yra daugiau nei leidžia galimybės. Ligoninė yra vie... Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika populiari!

2018.11.26
Vilniaus rajono centrinei poliklinikai (VRCP), aptarnaujančiai ne tik rajono, bet ir prisirašiusius miesto gyventojus, šie metai – jubiliejiniai. Lygiai prieš tris dešimtmečius sostinės pakraštyje, Pašilaičių mikrorajone (Laisvės prospektas 79), pradėjo veikti nauja šiuolaikiška gydymo įstaiga. Anot lojalių ir ištikimų gydytojų, smagu, kai iš... Skaityti plačiau

„Affidea Lietuva“ centras Druskininkuose – naujos kokybės kartelė

2018.11.16
Druskininkuose duris atvėręs naujas „Affidea Lietuva“ radiologinės diagnostikos centras kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas leis užtikrinti ne tik Dzūkijos regiono gyventojams, bet ir miesto svečiams. „Atidarydami šį diagnostikos centrą įžengiame į kitą etapą kartu versdami naują kokybinį puslapį įmonės veikloje“, – pabrėžė „Affidea Lietuva“ generalinis di... Skaityti plačiau

Duris atvėrė kardinaliai atsinaujinę Krikščioniškieji gimdymo namai

2018.11.16
Daugiau nei du dešimtmečius trukę Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ rekonstrukcijos darbai pagaliau sėkmingai baigti. „Čia jau devyniasdešimt metų gimsta kūdikiai“, - atidarymo šventėje džiūgavo ilgametes tradicijas puoselėjančioje įstaigoje dirbantys medikai. Beje, pasaulį juose i&scaro... Skaityti plačiau

Ar investicijos į tikslesnę diagnostiką gali taupyti sveikatos apsaugai skirtas lėšas?

2018.11.15
„Finansavimas“ - pastarosiomis savaitėmis vienas dažniausiai linksniuojamų žodžių, mat pristatomi kitų metų biudžetai ir vienai ar kitai sferai skiriamos lėšos. Viena pagrindinių frazių, girdima sveikatos sektoriuje, - „reikia optimizuotis ir neišlaidauti“. Savo ruožtu ligų diagnostikos srityje dirbantys specialistai sako, kad šiandien investavę į tikslesnę diagnostiką ate... Skaityti plačiau

Jonavos PSPC naujovė: nuotolinė paslauga mažins eiles

2018.11.05
„Kaimo vietovėse medicinos paslaugų prieinamumas yra toks pats svarbus kaip ir miestuose“, - sako Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Sivolovienė. Antrai kadencijai perrinkta įstaigos vadovė turi viziją, kaip būtų galima efektyviau panaudoti po rajoną išsibarsčiusius medicinos punktus bei ambulatorijas: užuot juos naikinus ar uždarius – stiprinti, plėsti ir teik... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninė telkia moderniausias priemones insulto ir infarkto diagnostikai bei gydymui

2018.10.26
Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai sako, jog nuo šiol, įsigijus šiuolaikinę įrangą, insulto ir širdies ligų diagnostikos bei gydymo galimybės išsiplėtė. Maža to, tobulėjant gydomosioms procedūroms ir gydytojams semiantis žinių iš užsienio kolegų, pacientams ligonėje tenka gulėti vis trumpiau. Ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga teigia, jog tokios modernios įrangos atsiradimas ... Skaityti plačiau

Kėdainių ligoninėje – prošvaistė kovojantiems su skausmu

2018.10.22
Kėdainių ligoninėje įgyvendinta reikšminga naujovė – įrengtas dienos stacionaras, skirtas įvairius skausmus kenčiantiems pacientams. Jame dirba kvalifikuotų gydytojų bei slaugytojų komanda, taikanti šiuolaikiškus lėtinio skausmo gydymo metodus. „Norint, kad ligoninė tobulėtų, reikia gerų specialistų. Jeigu jų nėra, gali kurti ir galvoti ką nori – niekas nevyks. Mes tokių special... Skaityti plačiau

Marijampolės ligoninė saugo ir stiprina pediatriją

2018.10.18
Nuo šiol jaunos šeimos turės dar vieną svarų motyvą įsikurti Suvalkijos krašte, mat čia, Marijampolės ligoninėje įrengtas modernus mažųjų pacientų priėmimas, greitai duris atvers Vaikų ligų skyrius. Tiek tėvelių, tiek gydytojų patogumui – viskas vienoje vietoje. Pasak ligoninės direktorės Audronės Kuodienės, pediatrijos stiprinimas turėtų išlikti prioritetu, nes mažieji pacientai &nd... Skaityti plačiau

Šimtmetis patirties padėjo pagrindą naujiems iššūkiams

2018.10.11
Kartu su Nepriklausoma Lietuva šiemet šimtmetį mininti Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė dar vieną istorijos puslapį verčia iš esmės atsinaujinusi ir tvirtai stovėdama ant kojų. Įstaigos vadovas Artūras Vasiliauskas ir darbuotojai juokauja – jei ligoninės „krikštatėvis“ chirurgas Stasys Kudirka prisikeltų, šiandienės įstaigos nebeatpažintų. Jubiliejinių rengin... Skaityti plačiau

Šilutės ligoninėje – jaunų gydytojų desantas

2018.10.11
Lankydamiesi vis labiau gražėjančioje VšĮ Šilutės ligoninėje pastebime ne tik sutvarkytus, moderniai įrengtus skyrius, bet ir entuziastai dirbančius jaunus medikus. Šie veržlūs ir perspektyvūs gydytojai, padedami vyresniųjų kolegų, sėkmingai skinasi kelią bei užsitarnauja pacientų pasitikėjimą. „Kartais pajuokauju: galime dar keletui ligoninių pasiūlyti specialistų, bet tikrai to nedarysime... Skaityti plačiau

Klaipėdos vaikų ligoninės medikai turi aiškią gydymo įstaigos viziją

2018.10.08
Klaipėdos vaikų ligoninė - likusi vienintelė šalyje savarankiška tokio profilio gydymo įstaiga. Tiesa, čia dirbantys medikai, karts nuo karto išgirstantys kalbas apie jos prijungimą prie kitos gydymo įstaigos, sako, jog sprendimų priėmėjai turėtų gerai tokį žingsnį įvertinti. Mat vaikų gydymas - specifinė sritis, kur labai greitai viskas gali pasikeisti kardinaliai, o dirbti joje gali ne kiekvien... Skaityti plačiau

Jubiliejų švenčianti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė džiaugiasi pasiekimais

2018.09.21
Tradicijas puoselėjanti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, dar vadinama Antakalnio klinikomis, švenčia šešiasdešimtmetį! Kadangi jubiliejus - puiki proga skaičiuoti pasiekimus, ilgamečiai darbuotojai pasakoja, kad per pastaruosius metus įstaiga pasikeitė kardinaliai. Maža to, ligoninė, kur yra daugelio medicinos pasiekimų pradžia, - sukakties proga gavo išskirtinę dovaną: čia gimė ... Skaityti plačiau

Iš­ma­nio­ji li­go­nių mai­ti­ni­mo sis­te­ma – jau Kau­no kli­ni­ko­se

2018.09.20
Au­to­ma­tiš­kai pro­gra­muo­ja­mi mais­to ga­mi­ni­mo ka­ti­lai, ino­va­ty­vūs pa­krau­na­mi mais­to ve­ži­mė­liai, ro­bo­ti­zuo­ta in­dų plo­vi­mo sis­te­ma – šian­dien Kau­no kli­ni­kos ga­li pa­si­gir­ti mo­der­niau­sia ... Skaityti plačiau

Respublikinė Kauno ligoninė ugdo jaunus talentus

2018.09.10
Respublikinė Kauno ligoninė (RKL) atsinaujinusi bei atjaunėjusi: tiek paskutiniųjų kursų internatūros studentai, tiek rezidentai šioje gydymo įstaigoje noriai atlieka praktiką, dalis jų vėliau čia pasilieka dirbti. Jaunieji medikai pasakoja, kad Respublikinę Kauno ligoninę pasirinko išgirdę atsiliepimų apie čia sudarytas puikias sąlygas ir galimybes. Ir nenusivylė. Priešingai, stipriai patobulėjo... Skaityti plačiau

Jauni specialistai laužo stereotipus apie slaugos sektorių

2018.09.07
Pastaruoju metu nemažai kalbama apie tai, kaip išlaikyti jaunus medikus Lietuvoje. Vieni aiškina, kad jiems reikia gerų atlyginimų, kiti ragina sukurti gerovę, kad jie patogiai jaustųsi ne tik didmiestyje. Jauni specialistai, dirbantys Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, sako, kad vienas svarbiausių aspektų šiuo atveju - šiuolaikiškos darbo sąlygos bei profesinė savi... Skaityti plačiau

Elektrėnų ligoninė kuria draugiškos pacientui įstaigos įvaizdį

2018.09.06
Elektrėnai, įsikūrę strategiškai patogioje vietoje tarp Vilniaus ir Kauno, kaip sako ligoninės vadovas Edmundas Niparavičius, šiandien nejaučia personalo stygiaus. Tiesa, prie to prisideda ir faktas, jog atvykstantiems į rajoną medikams savivaldybė kompensuoja kelionės išlaidas. Gydytojai gi sako matantys aiškią rajoninės ligoninės viziją - būti draugiškai pacientams ir gydyti lėtin... Skaityti plačiau

Šiaulių rajono PSPC: reikia išeiti iš akmens amžiaus

2018.08.27
„Per metus mūsų įstaigoje pasiektas didžiulis progresas“, - sutartinai tvirtina teigiamais pokyčiais besidžiaugiantys VšĮ Šiaulių rajono PSPC darbuotojai, vadovaujami direktorės Vilmos Plaušinaitienės. Kelionę po šią gydymo įstaigą, be kurios sunkiai įsivaizduoja gyvenimą rajono žmonės, pradėjome nuo Meškuičių padalinio, nes, pasak įstaigos direktorės, per vienerius metu... Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika kuria savo prekės ženklą

2018.08.20
Versle kurti įmonės įvaizdį ir turėti atpažįstamą prekinį ženklą - įprasta praktika. Tą patį daro ir privačios gydymo įstaigos, klausimas, ar tai reikalinga viešosioms gydymo įstaigoms? Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša, ne vienerius metus praleidęs versle, sako, jog būtina. Mat pacientai turi žinoti, matyti ir jausti, kad apsilankęs bet kuriame poliklinikos padalinyje gaus vienodos kokyb... Skaityti plačiau

Jonavos ligoninė gydo ir karius, ir pabėgėlius

2018.08.13
„Jei esame devintas miestas pagal dydį, gal mūsų ligoninė turėtų išlikti?“ – sako nedidelės, bet kompaktiškos Jonavos ligoninės vadovė Aldona Balutienė. Jai vadovaujant įstaiga sugebėjo nusimesti didelę skolų kuprą, ūkiškai susitvarkyti viduje, taip pat suremontuoti beveik visus ligoninės skyrius. „Mūsų rodikliai – puikūs, didžiausia grėsmė – atstumas, iki Kaun... Skaityti plačiau

Klaipėdos sveikatos priežiūros centras ieško pacientams patogių sprendimų

2018.08.09
Kaip sako Klaipėdos SPC medikai, vienas pagrindinių jų prioritetų yra kokybiškos ir pacientų lūkesčius bei poreikius atliepiančios paslaugos. Įstaiga plečia gydytojų specialistų komandą ir siekia savo statusą iš sveikatos priežiūros centro pakeisti į poliklinikos. Maža to, vykstant pertvarkoms ir reformoms išlaikė reabilitaciją, kuri šiandien yra viena stipriausių gydymo įstaigos pusių. Skaityti plačiau

Jubiliejinėje konferencijoje - ausų chirurgijos naujovės

2018.08.06
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vyko jau dešimtą kartą organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „Otochirurgijos teorija ir praktika“. Jos metu darbo subtilybėmis dalijosi itin aukštos kvalifikacijos ausų ligas gydantys specialistai, teikiantys viltį klausą praradusiems Europos pacientams. Pasak KUL vyriausiojo gydytojo prof. Vinso Janušonio, šių metų konferen... Skaityti plačiau

Vilniaus GMP stotis - apie pasiteisinusius sprendimus ir vieningos sistemos privalumus

2018.07.27
Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties specialistai, kalbėdami apie racionalų brigadų valdymą, sako, jog sprendimai stambinti GMP stotis pasiteisina. Tai padeda ne tik efektyviau valdyti pajėgas, bet ir investuoti į modernias technologijas, siekti gerų darbo rezultatų. O svarbiausia - pagalba pacientams teikiama laiku. Skaityti plačiau

Šv. Roko ligoninė: apie toliaregiškus sprendimus ir kilstelėtą paslaugų kokybės kartelę

2018.07.12
Prieš keletą metų į sostinės Antakalnio rajoną persikrausčiusi Šv. Roko ligoninė šiandien, galima sakyti, yra viena moderniausių šalies slaugos ligoninių. Vos peržengus gydymo įstaigos slenkstį supranti: sukurtos sąlygos ne ką prastesnės nei užsienio ligoninėse. Maža to, gydymo įstaigos kolektyvas turi ambicijų dar kilstelėti paslaugų kokybę ir spręsti itin aktualią slaugos lovų trūkumo pr... Skaityti plačiau

Klaipėdos jūrininkų ligoninė plečia širdies ligų gydymo galimybes

2018.07.02
Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiologai vasarį pradėję pirmąsias perkateterines aortos vožtuvo implantavimo procedūras, šią savaitę atliko jau septintą sėkmingą procedūrą. Pasak medikų, ši technologija gali būti vertinama kaip XXI amžiaus revoliucija gydant širdies ligas. Galimybė teikti tokias procedūras ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir uostamiestyje, tiesiogine šio žodžio prasme, gelbė... Skaityti plačiau

Kompaktiška rajoninė ligoninė Žemaitijoje

2018.06.26
Plungės ligoninės medikai sako, jog artėjančio gydymo įstaigų tinklo optimizavimo proceso nesibaimina. Labiau neramina nežinomybė. Pasak gydytojų, jiems pavyko sukurti kompaktišką rajoninę ligoninę Žemaitijoje, kur teikiamos saugios ir kokybiškos paslaugos. Skaityti plačiau

Panevėžyje – vienintelė apskrityje medicininė įranga ypač sunkios būklės ligoniams

2018.06.21
Lietuvoje vis dar nėra pakankamai radiologinės diagnostikos centrų, kuriuose tyrimai ypač sunkiems ligoniams būtų atliekami specialia įranga. Prieš porą mėnesių į Respublikinę Panevėžio ligoninę atkeliavo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, palengvinantis ne tik medikų darbą, bet ir sunkios būklės suaugusiųjų bei vaikų ligų diagnostines galimybes. Toje pačioje įstaigoje galima kokybiškai atlikti r... Skaityti plačiau

Lietuviai padeda kolegoms iš Ukrainos kurti modernią psichikos sveikatos sistemą

2018.06.19
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro specialistai daugiau nei trejus metus bendradarbiauja su kolegomis iš Ukrainos ir padeda jiems kurti psichosocialinės reabilitacijos pagalbos tinklą. Mokymuose dalyvaujantys medikai sako, kad čia įgyjama patirtis neįkainojama. Savo ruožtu lietuviai medikai džiaugiasi, kad jų darbo rezultatai nenueina veltui ir šiandien jau galima pamatyti Ukrainoje kuriamus psi... Skaityti plačiau

Šiaulių centro poliklinikoje – modernus Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

2018.06.04
Šiaulių centro poliklinika Reabilitacijos padalinį iškėlė į šalimais, Varpo gatvėje, esančias erdves bei jaukias savivaldybės patalpas – nuo šiol pacientų patogumui čia įrengtas modernus Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius su atnaujinta šiuolaikine įranga, poilsio kambariais tiek pacientams, tiek darbuotojams. „Reabilitacija būna efektyvesnė ir už medikamentus&ld... Skaityti plačiau

Onkologai - apie prasidedančią naują radioterapijos erą

2018.05.31
Antradienį, kaip teigė Nacionalinio vėžio instituto (NVI) medikai, atverstas naujas radioterapinio gydymo puslapis. Ką tai reiškia pacientams? Saugesnes ir efektyvesnes radioterapijos paslaugas net ir tais atvejais, kai gydytojai dėl pacientų saugumo nesiryždavo jų skirti. O dabar situacija pasikeitė, mat institutas su Vyriausybės pagalba įsigijo naujos kartos linijinį greitintuvą, atveriantį platesnes gydymo ... Skaityti plačiau

UAB „Affidea Lietuva“ - geriausias darbdavys Lietuvoje!

2018.05.28
UAB „Affidea Lietuva“ kartu su dar penkiomis kitų sričių kompanijomis buvo įvertinta kaip geriausias darbdavys. Maža to, atliekant tyrimą, būtent Lietuvoje įsikūręs padalinys iš visų 16 Europoje įvertintas geriausiai. Beje, reikia paminėti, kad tokį apdovanojimą pirmą kartą gavo sveikatos priežiūros įstaiga. Ką reiškia darbuotis įmonėje, kuri pripažįstama geriausiu darbdaviu? Ne viener... Skaityti plačiau

„Greitukių“ žaidynėse medikai varžosi lyg olimpiadoje

2018.05.25
Vasaros šurmulio laukiančią Palangą praėjusį savaitgalį antrus metus iš eilės pabudino darnus sirenų gausmas – dvyliktą kartą surengtose Greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynėse profesionalumą demonstravo gausus būrys medikų, atvykusių ne tik iš įvairių šalies kampelių, bet ir užsienio. Skaityti plačiau

M.Marcinkevičiaus ligoninės prioritetai užtikrinant geresnį paslaugų prieinamumą

2018.05.14
Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė, įsikūrusi sostinės centre, dėl patogios vietos tampa vis patrauklesnė pacientams. Mat tiek slaugos, tiek ambulatorinės reabilitacijos paslaugų apimtys kasmet auga ir verčia gydymo įstaigų vadovus sukti galvas, kaip užtikrinti ne tik jų prieinamumą, bet ir kokybę. Ligoninės medikai sako turį planą, tad reikia politinio sprendimo ir 5 milijonų eurų naujo priestato statyboms bei įrangos ... Skaityti plačiau

Alytaus polikliniką mielai renkasi ir didmiesčio medikai

2018.05.11
Alytaus poliklinikoje pūstelėjo nauji vėjai: prie įstaigos vairo stojo naujasis, teisininko išsilavinimą turintis vadovas Marius Jasaitis, kuris pasiryžęs įnešti pokyčių tiek mažinant eiles, tiek gerinant paslaugų kokybę gyventojams. „Mano valdymo stilius nėra daužyti kumščiu į stalą ir šaukti. Kolektyvui nuo pirmos darbo dienos pasakiau: turite idėjų, prašom, - susėskime prie... Skaityti plačiau

Ukmergės ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius

2018.05.07
Ukmergės ligoninėje ilgai laukti pokyčiai: duris atvėrė iš pagrindų atnaujintas Vidaus ligų skyrius, remonto, išskyrus nedidelius kosmetinius „palopymus“, nematęs daugiau nei tris dešimtmečius. „Kartais tekdavo raudonuoti prieš šiame skyriuje gulinčius pacientus“, - atidarymo dieną pašmaikštavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janicka... Skaityti plačiau

Kauno miesto poliklinika optimizavo laboratorijos veiklą ir išplėtė tyrimų spektrą

2018.04.20
Sausį po sujungimo pradėjusios veikti Kauno miesto poliklinikos medikai sako, jog priimti optimizavimo sprendimai pasiteisino. Įkurta viena centrinė laboratorija, anot jos vadovės dr. Ramunės Šepetienės, leidžia sutaupyti ir investuoti į modernią įrangą bei medikų atlyginimus. Be to, pakoregavus darbo procesus poliklinikoje išplėstas ir tyrimų spektras pacientams. Skaityti plačiau

Antakalnio poliklinika turi planą, kaip išnaudoti savivaldybės skiriamą papildomą finansavimą

2018.04.13
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė po ilgų diskusijų ir kelis mėnesius trukusių derybų pritarė siūlymui skirti papildomą finansavimą priminei sveikatos priežiūros grandžiai stiprinti. Kaip teigia savivaldos politikai, sostinė - kol kas vienintelė Lietuvoje imasi skatinti medikus pasilikti dirbti tėvynėje, o ne ieškoti laimės svetur. Viliamasi, kad skyrus papildomų lėšų Vilniuje dirbančių šei... Skaityti plačiau

„Palangos gintaras“ naują sezoną pasitinka visu pajėgumu

2018.04.10
Aukščiausios kokybės vaikų gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikianti didžiausia Lietuvoje vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ naująjį sezoną lankytojų laukia dar labiau atsinaujinusi. „Pagaliau pabaigėme dviejų korpusų renovaciją. Dabar tris šimtus vaikų, kiek ir priklauso įstaigai pagal akreditaciją galime priimti labai geromis sąlygomis“, – sakė sanator... Skaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Išoperavus naviką moteris sako pajaunėjusi dešimtmečiu

Kelmėje ūkininkaujanti šešiasdešimt penkerių Julijana tikina niekada nemaniusi, kad apie ligą kalbės su tokiu...
Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Markas Fiodorovas: „Visi pacientai - šiek tiek neklaužados“

Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas, gydytojas ortopedas – traumatologas Markas Fiodorovas ...

Budinti vaistinė


Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Vilniaus miesto gyventojai pildo savo vaistinėles kalio jodido tabletėmis

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Astravo elektrinė galimai pradės veikti jau šį penktadienį, vaistinėse pastebi...
Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Eurovaistinė“ pristato atnaujintą logotipą ir šūkį

Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ nuo rugpjūčio visuomenei pristato naują pozicionavimą. Kart...

razinka


Sveika šeima


Miško pulkaunyko sezonas

Miške pats baravykų pikas – kas neša krepšiais skanauti jų tuoj pat, kas ruošia stiklainius atsargų žiemai. Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas pataria, kaip šiuos paruošti, kad išlaikytume jų aromatą, skonį ir tinkamą tekstūrą.

Sveikatos horoskopas


Birželio 8-14 d.

Avi­nas
Ant­ra­die­nį at­si­sa­ky­ki­te rie­baus mais­to. Val­gy­ki­te dau­giau dar­žo­vių pa­tie­ka­lų, įvai­rių ko­šių. Penk­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na meditacijai. Šeš­ta­die­nį - di­des­nė aler­gi­jų ti­ki­my­bė. Sek­ma­die­nį skir­ki­te po­il­siui.

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Po 99 dienų virusas grįžo į Vietnamą

Vietnamiečiai tikėjo įveikę koronavirusą – net 99 dienas nebuvo užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų šalies viduje. Taip pat per visą šį laiką COVID-19 netapo mirties priežastimi. Tačiau įvykęs naujas viruso protrūkis nutildė pasaulio sveikinimus šaliai dėl stebinamai sėkmingos kovos su pandemija.

Redakcijos skiltis


Komentarai


Neapibrėžties akivaizdoje
Henrikas Vaitiekūnas Neapibrėžties akivaizdoje
Dovanėlė iš Bezdonių
Henrikas Vaitiekūnas Dovanėlė iš Bezdonių
Šūvis, kaip iš lanko...
Henrikas Vaitiekūnas Šūvis, kaip iš lanko...

Naujas numeris
Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica