Kauno klinikinė ligoninė į pagalbą telkiasi jaukumą ir komfortą

www.lsveikata.lt
2016-03-18
Ligoninėje vienas svarbiausių dalykų – medikų profesionalumas ir pasišventimas. Vis dėlto sveikti smagiau jaukioje ir komfortabilioje aplinkoje, o ką bekalbėti apie aplinką, kurioje norisi susilaukti kūdikio bei kurioje jis praleis savo pirmąsias dienas.
Kauno klinikinė ligoninė į pagalbą telkiasi jaukumą ir komfortą
Energiją tausojančioms technologijoms įdiegti Akušerijos ir ginekologijos korpuse pagal projektus skirta 1,83 mln., o vidaus darbams per kelerius metus bus panaudota 1,8 eurų.

Akį traukia iš tolo
Daugybė kauniečių ir žmonių, gyvenančių kituose regionuose, yra dėkingi Kauno klinikinės ligoninės gydytojams už išsaugotą sveikatą ar net gyvybę.
Vieni į šią ligoninę pagalbos kreipėsi dėl savo, kiti – dėl artimųjų sveikatos problemų. Treti šioje gydymo atėjo į pasaulį patys arba jų vaikai, anūkai.
 
Šios vienoje didžiausių šalies gydymo įstaigų pacientų sėkmės istorijos kalba pačios už save. Ligoninės veiklos apimtys ir užmojai įgauna vis didesnį pagreitį, geri pokyčiai veja vienas kitą.
Kol medikai dar labiau tobulina žinias ir įgūdžius, kad galėtų dar efektyviau padėti pacientams, viena po kitos atnaujinamos palatos, operacinės, medicininė įranga.
 
Netrūksta ir grandiozinių projektų. Šiuo metu baigiama Infekcinių ligų korpuso Josvainių g. renovacija. Statytos darbai verda ir prie netoliese esančio Akušerijos ir ginekologijos korpuso.

Pastarojo atnaujinimas dar tik įsibėgėja, o Infekcinių ligų pastatas – jau sušvitęs naujomis spalvomis. Jo naujasis fasadas akį traukia iš tolo. Tačiau korpuso išorės imtasi ne tik dėl vizualinių pokyčių.
 
Geresnis mikroklimatas
„Svarbiausias darbas, kurio jau buvo būtina imtis – apšiltinti ir šį, ir Akušerijos ir ginekologijos korpusus. Taip bus patogiau ir pacientams, ir personalui. Vasarą patalpose bus vėsiau, žiemą – šilčiau, bus pagerintas mikroklimatas ligoninės patalpose“, - pasakojo ligoninės direktoriaus pavaduotojas ūkio ir inžinerijos reikalams Egidijus Matuzevičius.
 
Be visų kitų darbų, Infekcinių ligų korpuse jau atnaujinti, o Akušerijos ir ginekologijos korpuso dar tik pradėti atnaujinti vėdinimo sistema ir šilumos punktai. Abiejuose korpusuose renovacijos metu naujais ir moderniais keičiami užsilikę seni radiatoriai, langai, durys.
 
Šie pokyčiai smarkiai padidins ligoninės pastatų energinį efektyvumą. Sutaupytas lėšas, gavus kur kas mažesnes sąskaitas už šildymą, elektrą, bus galima skirti kitiems ligoninės modernizavimo, pacientų patogumo užtikrinimo, personalo darbo sąlygų pagerinimo ar panašiems projektams.
 
Moterims – jaukesnė aplinka
Kasmet apie tūkstantis gimdyvių mažylio susilaukti nusprendžia Kauno klinikinėje ligoninėje. Dar tiek pat būsimųjų mamų pagalbos į Akušerijos ir ginekologijos skyrių kreipiasi iškilus bėdų nėštumo laikotarpiu.
Kūdikio laukimas ir gimdymas - itin svarbus moters gyvenimo periodas, todėl ligoninė šioms pacientėms stengiasi sudaryti kuo geresnes sąlygas.
Kol kas darbininkai sparčiai darbuojasi korpuso išorėje: apšiltina pastoliais apstatyto pastato sienas ir cokolį, montuoja fasado apdailos plokštes.
 
Šilumos pusiausvyra ir saugi vėdinimo sistema svarbi tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laiku, ir ji aktuali visiems pacientams. Tačiau ši tema dar jautresnė yra gimdyvėms bei ką tik pagimdžiusioms moterims.
„Pastato renovacija pacientams ir visam personalui suteiks didesnį komfortą“, - pasakojo ligoninės Informacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vadybininkas Alius Jaskūnas, stebėdamas kaip vyksta darbai.

 
Keisis ir gimdyklos, ir palatos
Lygiagrečiai šiai renovacijai atnaujinamas Akušerijos ir ginekologijos korpuso šilumos punktas bei vyksta antrojo aukšto vidaus patalpų atnaujinimo projektavimo darbai.
Be vidaus elektros ir apšvietimo, vėdinimo, vandentiekio, nuotekų šalinimo sistemų atnaujinimo bus remontuojamos gimdyklos, dalis palatų, kitų patalpų. 
 
Seni šviestuvai bus keičiami į energiją taupančiuosius (LED) šviestuvus, klojamos naujos grindys, remontuojamos sienos, lubos. 
„Visi projektuose numatyti darbai šiame korpuse turi būti baigti iki liepos 31 d. Rangovai dirba sparčiai, kokybiškai, lenkia savo grafikus, tad rezultatus pajusime dar anksčiau“, - kalbėjo A.Jaskūnas.
 
Energiją tausojančių technologijų įdiegimui Akušerijos ir ginekologijos korpuse pagal projektus skirta 1,83 mln., o vidaus darbams per kelerius metus bus panaudota 1,8 eurų. Į projektų apimtį nepapuolusios patalpos bus suremontuotos per artimiausius dvejus metus, tačiau jau ligoninės sąskaita. 
 
Laukia naujų baldų
Šešių aukštų ir 8,9 tūkst. kv. m ploto Infekcinių ligų korpusas, kuriame pagalba teikiama sunegalavusiems ir suaugusiems, ir vaikams, taip pat atnaujinamas ne tik iš išorės.
„Gražioje šviesioje aplinkoje maloniau būti ir sveikam žmogui. O sergantis vaikas, jo tėvai yra dar jautresni aplinkos įtakai ir ji turi dar didesnį poveikį jų nuotaikai, savijautai, nusiteikimui“, - iš savo patirties kalbėjo Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.
 
Jis ir jo kolegos džiaugėsi neseniai renovuotomis skyriaus patalpomis. „Patalpos – naujos, šviesios, smagiau ir pacientams, ir mums“, - apsidairė vedžiodama po dalį dar neatidarytų skyriaus patalpų viena darbuotojų. Pacientai šiose palatose bus gydomi jau po mėnesio. Per tą laiką bus atvežti nauji baldai, sumontuota reikalinga medicinos įranga.
 
Dalis Suaugusiųjų infekcinių skyrių patalpų taip pat naujai suremontuoti. Būtent šiame korpuse susidorojama ir su itin sunkiomis ligomis, tokiomis kaip meningokokinė infekcija, maliarija, virusiniai hepatitai. Tik čia būsite nukreiptas, jeigu įtariama, kad blogai pasijutote dėl erkių platinamų gyvybei pavojingų užkratų.

 
„Esame vienintelė ligoninė, kurioje įrengti skirtingi įėjimai sergantiesiems žarnyno ir kvėpavimo takų infekcijomis. Su kitais ligoniais jau nuo pat Priėmimo skyriaus nekontaktuoja ir sergantieji meningokokine infekcija, skarlatina, vėjaraupiais“, - akcentavo dėmesį prevencijai D.Varaškevičius.
 
Nuo kardiologijos iki plastinės chirurgijos
Kauno klinikinė ligoninė teikia ambulatorines ir visą parą stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas naujagimiams, vaikams ir suaugusiems pacientams.
Ligoninėje plėtojama abdominalinė, plastinė chirurgija, skiepai, endoprotezavimas, ortopedija, traumatologija, akušerija-ginekologija, infekcinių ligų, tuberkuliozės gydymas.
 
Veikia Anesteziologijos, reanimacijos ir intensyvios terapijos, Chirurgijos, Dienos chirurgijos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, Ortopedijos ir traumatologijos, Infekcinių ligų, Kardiologijos, Odos ir venerinių ligų, Reabilitacijos, Terapijos, Urologijos  ir kiti skyriai.
Kasmet ligoninėje paslaugos suteikiamos arti 200 tūkst. pacientų.


Akušerijos ir ginekologijos korpusas prieš renovaciją ir jai įsibėgėjus

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica