Kauno Centro poliklinika – atsinaujinusi ir pakeitusi įvaizdį

Deimantė Gruodė
2017-02-27
Nuo šiol Kauno Centro poliklinikoje, kuri naujus metus pradėjo stipriai pasikeitusi bei atsinaujinusi išoriškai, bus dar maloniau gydytis. Per ilgus gyvavimo metus Kauno centre, istoriškai reikšmingame pastate, įsikūrusi gydymo įstaiga subūrė ištikimų bei lojalių pacientų ratą, kurie itin vertina čia dirbančiųjų atsidavimą bei kompetenciją. „Stengsimės toliau dirbti kokybiškai, siekti užsibrėžtų tikslų ir, žinoma, norime išlikti kaip gydymo įstaiga“, - sako VšĮ Kauno Centro poliklinikos direktorė Danutė Pavilionienė.
Kauno Centro poliklinika – atsinaujinusi ir pakeitusi įvaizdį
„Šiame kabinete atliekame endoskopinius skrandžio ir žarnyno tyrimus, kurie gali išgelbėti gyvybę, nes skrandžio ir žarnyno onkologinės ligos yra labai pavojingos. Žmonės dažniausiai ateina bijodami, bet išeina su šypsena ir teigiamomis emocijomis. Sako, kad kitą kartą tikrai nebebijos“, - pasakoja Kauno Centro poliklinikos gydytoja gastroenterologė Yulija Viskachkene (pirmame plane).

Faktai

VšĮ Kauno Centro poliklinika įsikūrusi Kauno miesto centre, A.Mickevičiaus ir Miško gatvių sankirtoje, 1934 metais pastatytame, architekto V.Landsbergio-Žemkalnio ir inžinieriaus A.Novickio suprojektuotame pastate.
Šiame tarpukario laikotarpio modernizmo architektūros stiliaus pastate nuo 1934 iki 1941 metų veikė Kauno ligonių kasa. Ji buvo įsikūrusi pirmajame pastato aukšte, antrąjį ir trečiąjį užėmė gydomieji skyriai.
Sovietų valdžia panaikino ligonių kasą. Po antrojo pasaulinio karo pastate įsikūrė I-oji miesto poliklinika.
1997 metais, įsigaliojus Viešųjų įstaigų įstatymui, poliklinika tapo savarankiška asmens sveikatos priežiūros įstaiga.
Poliklinikos pastatas – saugomas kultūros paveldas.
Miesto centre esanti poliklinika yra Kauno miesto savivaldybės viešoji asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti ambulatorines pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

 
Tiki pertvarkos geraisiais ketinimais

Kauno Centro poliklinika siekia tapti palankia gydymo įstaiga ne tik pacientams, bet ir darbuotojams.
„Pirmiausia stengiamės išsiaiškinti pacientų, kurių trūkumas jaučiamas turbūt kiekvienoje gydymo įstaigoje, poreikius ir toliau dirbti paslaugų kokybės gerinimo kryptimi. Užsibrėžėme tikslus penkeriems metams į priekį ir nustatėme priemones, kurias įgyvendinsime dar šiemet. Pradėjome mokymus ir rengiamės įdiegti strateginio planavimo metodiką. Ėmėme rūpintis pacientų aptarnavimo standarto diegimu. Norime, kad aktyviai dalyvautų visi darbuotojai, nes nuo kiekvieno jų indėlio ir požiūrio į pacientą būsime jam palanki gydymo įstaiga“, - sako Kauno Centro poliklinikos direktorė Danutė Pavilionienė.
 
Vadovė džiaugiasi, kad įstaigos finansiniai rezultatai yra teigiami, o pagal darbuotojų atlyginimus įstaiga užima netgi antrąją vietą. Tiesa, dar labiau pasitempti verčia ambicingi Kauno miesto savivaldybės planai. Kaip žinia, reaguodama į mažėjantį pacientų skaičių savivalda ryžosi kardinaliems pokyčiams – didžiulei gydymo įstaigų pertvarkai. „Nežinau, kokios naudos duos gydymo įstaigų sujungimas. Kiek buvau informuota, pertvarkos tikslas - gražus. Siekiama, jog taptume konkurencingi privačioms įstaigoms, nes viešasis valstybinis sektorius, kaip manoma, toks nėra, o ir pacientų skaičius itin sumažėjęs.
 
Medicinos darbuotojų, kaip suprantu, nežada liesti. Jeigu kas nors ir nukentės, tai bus ne medicininių paslaugų sektorius. Bet ir taip neturėjome išpūsto ūkio ar pagalbinių darbininkų aparato. Mes toliau stengsimės dirbti kokybiškai, siekti užsibrėžtų tikslų ir, žinoma, norime išlikti kaip gydymo įstaiga“, - sako direktorė D. Pavilionienė.
Gydymo įstaiga naujus metus pasitiko atsinaujinusi. Pernai Kauno Centro poliklinikoje buvo restauruoti kultūros paveldo saugojami pastato šiaurinis bei vakarinis fasadai. Bene pusę lėšų tam skyrė Kauno miesto savivaldybė. „Tai - didelė parama poliklinikai, nes vien tik savo lėšomis tokios apimties darbų atlikti tikrai negalėtume“, - sakė Kauno Centro poliklinikos direktorė. Be to, pastaruoju metu daug nuveikta neįgaliųjų labui: pritaikytas specialus kopiklis, kuris judėjimo negalią turinčiajam padeda pakilti stačiais laiptais. Planuojama, kad ateityje šios gydymo įstaigos aplinka bus dar labiau pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems asmenims.


 
Elektroninis receptas – palengvinimas
Kauno Centro poliklinika, priėmusi jaunų specialistų, ženkliai sumažino eiles, tiksliau, jų praktiškai nebeliko. Stipriai prisidėjo ir elektroninio recepto išrašymas.
„Pradėjome pernai rugsėjo pradžioje ir dabar jau esame išrašę beveik penkiolika tūkstančių“, - elektroninių paslaugų diegimo progresu džiaugiasi D.Pavilionienė.
Jai antrina pavaduotoja medicinai Eligija Laurusevičienė: „Buvo šeimos gydytojų susirinkimas. Kaip prisipažino kolegos, jie jau nebenori rašyti paprastų receptų ranka. Dabar yra daug paprasčiau, nes iš karto matai kompiuteryje, kokie vaistai paskirti, koks galiojimo laikas. Tai tikrai yra palengvinimas. Pas mus praktiškai visi gydytojai išrašo elektroninius receptus, ypač šeimos gydytojai, pediatrai, psichiatrai ir kai kurie kiti specialistai.“
 
Medikai užtrunka vos kelias minutes, kol išrašo elektroninį receptą. „Kai sistema dirba sklandžiai, elektroninis receptas išrašomas lengvai ir greitai. Tai sutaupo mūsų, šeimos gydytojų, laiką ir palengvina darbą“, - sako šeimos gydytoja Loreta Lukoševičiūtė, pridurdama, jog esant dideliam krūviui pacientams ir taip skiriama per mažai dėmesio.
Kauno Centro poliklinikoje taip pat sėkmingai naudojama informacinė personalo valdymo programa, kuomet grafikų sudarymas, žiniaraščių pildymas ir visa informacija yra tvarkoma elektroniniu būdu. „Personalo valdymo programos didžiausias privalumas, kad kiekvienas kontroliuojantis padalinio vyresnysis gali peržiūrėti darbuotojų grafikus. Prisijungęs prie sistemos, pasirenki skyrių ir matai visų darbuotojų grafikus, darbo žiniaraščius, kitą svarbią informaciją“, - naujovėmis džiaugiasi įstaigos vyresnioji slaugos administratorė Rasa Rusonienė.
 
Žavi turtinga istorija
Kauno Centro poliklinikos pastato atsiradimo istorija glaudžiai surišta su sveikatos apsaugos sistemos, ypač Kauno miesto ligonių kasomis, įgyvendinimu tarpukario Lietuvoje. „Mūsų įstaiga iš tiesų viena seniausių, - sako istorinius duomenis apie polikliniką renkanti D.Pavilionienė. - Pastatas atsirado jau vėliau, kada plėtėsi ligonių kasose esančių narių skaičius. Šios sudarinėjo sutartis su privačiais gydytojais dėl dirbančiųjų gydymo. Kadangi buvo per brangu, nuspręsta turėti savus gydytojus.
 
Tie, kurie su ligonių kasa pasirašydavo sutartis, teikdavo paslaugas ligonių kasų nariams. Buvo laikomasi tam tikrų įsipareigojimų ir kiekvienais metais sutartis buvo atnaujinama. Įdomu tai, kad čia dirbo ne tik šeimos gydytojai, bet ir įvairių sričių specialistai – ir urologai, ir okulistai. Grafikuose netgi užfiksuota Landsbergio močiutės, kuri buvo akių gydytoja, pavardė. O 1936 metais buvo įsigytas ir pirmasis modernus rentgeno aparatas“, - su istorija supažindina įstaigos direktorė.
 

Nieko nuostabaus, kad istoriškai reikšmingas pastatas taip masina čia gydytis žinomus kultūros veikėjus, pirmiausiai – teatro aktorius ir režisierius. Kaip pasakoja įstaigos darbuotojai, pasitaiko ir kuriozinių situacijų, kuomet gydytojams tenka gelbėti pacientus. „Vienas mano pacientas - aktorius - labai stipriai susirgo. Tądien turėjo filmuotis spektaklyje, bet beveik negalėjo prakalbėti. Su specialistais kaip reikiant pasistengėme ir jis sėkmingai nusifilmavo“, - prisimena direktorės pavaduotoja medicinai E.Laurusevičienė. Beje, tarp gydytojos pacientų – ir neseniai garbingą šimto ketverių metų sukaktį šventusi kaunietė. Jos pasveikinti vyko ir Kauno Centro poliklinikos darbuotojos.
 
„Mūsų įstaiga turi bene daugiausiai vyresnio amžiaus pacientų. Jie - labai lojalūs. Mus pasirinkusi ir miesto aukštuomenė: pas mūsų gydytojus lankosi teatro žmonės, teisininkai, medikai. Įstaigai išskirtinumą suteikia patogi vieta centre. Bandysime įtikti ir skubantiems asmenims, kurie negyvena, bet dirba centre ir yra mus pasirinkę. Stengiamės sudaryti visas sąlygas, kad netoliese dirbantys žmonės konsultacijos pas gydytoją galėtų apsilankyti pietų pertraukos metu ar iš karto po darbo. Norime sustiprinti kineziterapijos paslaugas, daugiau įdarbinti specialistų. Neseniai pradėjo dirbti kineziterapeutas ir ergoterapeutas, dvi jaunos šeimos gydytojos. Paslaugas kuriame atsižvelgdami į pacientų poreikius“, - sako D. Pavilionienė, kuri didžiuojasi ne tik maža darbuotojų kaita, bet ir noriai į kolektyvą įsiliejančiais smalsiais jaunais specialistais.
 
Ambulatorinės paslaugos namuose
Nuo rugpjūčio mėnesio Kauno Centro poliklinika pradėjo teikti ambulatorinės slaugos namuose paslaugas.
„Komandą sudaro šešios slaugytojos, kurios dirba pasiskirsčiusios teritoriniu principu. Pirmiausiai slaugytojos gauna gydytojo paskyrimą, kur būna pažymėta, kokias intervencijos ar procedūros turi būti atliekamos.
Nuvykusi darbuotoja surenka anamnezę ir įvertina slaugos poreikį, užmezga kontaktą su paciento artimaisiais.
 
Vienas pacientas per metus gali gauti dvidešimt slaugos paslaugų. Jeigu poreikis didesnis, šios jau būtų mokamos. Kartais slaugytojos važiuoja ir du kartus per savaitę. Pacientai tikrai patenkinti, nes, reikalui esant, atvyksta ir chirurgas, ir neurologas, ir diabetinės pėdos slaugytoja“, - šypsosi vyresnioji slaugos administratorė R.Rusonienė, pridurdama, jog esant būtinybei netgi gali būti išraunamas dantis.
Tokios paslaugos, kurias paskiria šeimos gydytojas, atliekamos specialių poreikių turintiems pacientams. „Pirmiausia slaugytoja įvertina paciento būklę, pasikalba su juo bei artimaisiais, paaiškina, kaip reikia prižiūrėti, pamaitinti ligonį. Paima tyrimus, suleidžia vaistus, pastato lašines“, - ambulatorinės slaugos namuose reikalingumu neabejoja E.Laurusevičienė.


 
Prevencija užkerta kelią ligoms

Kauno Centro poliklinikoje vykdoma širdies ir kraujagyslių ligų rizikos bei prevencijos programa. Per valandą kiekvienas pacientas kardiologo kabinete išsamiai ištiriamas, o tyrimo rezultatus sužino vos per kelias valandas. Tai ypač patogu dirbantiesiems asmenims, kuriems nereikia sugaišti papildomai laiko ir išsiprašinėti iš darbo.
Kaip pasakoja Kauno Centro poliklinikos kardiologė Jūratė Pavilionienė, ši programa skirta sveikiems, darbingiems, vidutinio amžiaus žmonėms, dar nesergantiems širdies ligomis, bet turintiems didelę riziką jomis susirgti. Su šeimos gydytojo siuntimu į programą yra kviečiami keturiasdešimties penkiasdešimt penkerių metų vyrai ir penkiasdešimties šešiasdešimt penkerių moterys, kurie turi antsvorio, padidėjusį cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje ar serga cukriniu diabetu.
 
Tikrintis gali ne vien Kauno Centro poliklinikoje prisirašę asmenys, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai. „Pacientus siunčia šeimos gydytojai tiek iš Centro poliklinikos, tiek iš Lietuvos apskrities artimiausių rajonų - Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, tai yra įstaigų, kur nėra atliekama išsami širdies bei kraujagyslių ištyrimo programa.
Matuojame centrinį kraujospūdį aortoje, atliekame kraujagyslių endotelio funkcijos tyrimą, vertiname arterijų standumą. Taip pat atliekame fizinio krūvio tyrimą širdies vainikinių arterijų būklei įvertinti, širdies ultragarsinį tyrimą bei kaklo kraujagyslių tyrimą, kur matuojame vidinį kraujagyslės sluoksnį arba jau esančias aterosklerozines plokšteles. Kartu atliekami biocheminiai kraujo, šlapimo tyrimai, skirti kraujagyslių uždegimui ir inkstų funkcijai įvertinti“, - pasakoja kardiologė J.Pavilionienė.
 
Medikė pastebi, jog pacientai vis labiau rūpinasi sveikata, atidžiai klauso gydytojų nurodymų ir laikosi jų rekomendacijų. „Kai kurie pacientai būna labai apsiskaitę. Visagalis internetas pateikia įvairiausių šaltinių apie cholesterolį mažinančius vaistus. Pacientai prisiskaito mitų ir baiminasi, jog sugadins kepenis ar susirgs Alzhaimeriu vartodami gydytojo paskirtus vaistus. Bet, kai jų paklausi, ar nebijote numirti nuo infarkto ar insulto, tyli ir nežino, ką atsakyti. Tad bandome paneigti sklandančius mitus ir ugdyti jų sąmoningumą, kad klausytų gydytojo, o ne savavališkai vartotų žoleles arba papildus, kurie yra skirti tik gydymui papildyti“, - sako gydytoja kardiologė J.Pavilionienė.

 
Pacientas
Lietuvos teatro režisierius Gytis Padegimas:

- Esu labai patenkintas Kauno Centro poliklinikos paslaugomis, dažnai lankausi profilaktiškai. Turiu nuostabią šeimos gydytoją Eligija Laurusevičienę, kuri neseniai tapo direktorės pavaduotoja medicinai. Visą laiką gyvenu ir dirbu centre, visi teatrai yra centre. Tad man jau paties Dievulio paskirta Kauno Centro poliklinika.
Be to, gydytojai yra geriausi teatralai. Sakoma, kad jie yra geriausi žiūrovai. Yra daug gydytojų, kurie nepraleidžia nė vienos premjeros. Nuostabus melomanas - gydytojas chirurgas Zigmantas Čekavičius, kuris lankosi visose premjerose. Jei man ką nors suskauda, aš iškart pas jį galiu bėgti konsultuotis.
Manau, kad teatro žmonės sveikatai skiria nepakankamai dėmesio. Sutikti nerūkantį aktorių yra tas pats, kas baltą raganosį. Tiesa, aš net cigaretės nelaikiau rankose, niekada nerūkiau gyvenime ir tuo labai didžiuojuosi. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris