Masažas karštais akmenims – mažina skausmus

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-22
Neseniai girdėjau apie masažą karštais akmenimis. Ar tikrai jis padeda sumažinti nugaros skausmus žymiai efektingiau nei paprastas masažas?
Saulė, 41 metai

Masažas karštais akmenims – mažina skausmus

Nors artėja atostogų metas, ne kiekvienas gali mėgautis poilsiu. Dėl padidėjusios įtampos ar nuovargio, kai kurie pradeda jausti nugaros ir kaklo skausmus. Nustatyta, jog masažo metu vienas glostomasis judesys įkaitintu akmeniu prilygsta šešiems judesiams ranka, veikia gilesnius raumenų audinius, labai gerai atpalaiduoja, todėl puikiai tinka net šiltomis dienomis, norint atsipalaiduoti ir pašalinti nugaros ar kaklo skausmus.
 
Naudojami vulkaniniai akmenys
Masažas karštais akmenimis atsirado beveik prieš 5000 metų Tolimuosiuose Rytuose. Jam naudojami vulkaniniai (bazaltiniai) akmenys, kurie susidarė veikiančių ugnikalnių šlaituose ir ilgainiui atvėso. Papildomai bazaltas neapdorojamas, nes nušlifuotas vandens ir vėjo, jis kaupia dalį gamtos energijos. Akmenų sudėtyje gausu mineralinių medžiagų, tokių kaip magnis ir geležis. Šie akmenys ilgai išlaiko ir skleidžia pastovią bei raminamą (43-60 laipsnių) šilumą.

 
Pagerina medžiagų apykaitą
Masažo metu šiluma į raumenis prasiskverbia net iki 4 cm, taip aktyvinamos organizmo gyvybinės funkcijos. Padidėja kapiliarinis kraujospūdis, kuris pagerina kraujotaką kraujo sąstovio zonose. Dėl stimuliacijos, detoksikacijos ir paspartėjusios mikrocirkuliacijos pagerėja ląstelių aprūpinimas deguonimi, 10-15 proc. pagreitėja medžiagų apykaita, todėl greičiau šalinami susikaupę šlakai. Nustatyta, jog vienas glostomasis judesys akmeniu prilygsta šešiems judesiams ranka, veikia gilesnius raumenų audinius, labai gerai atpalaiduoja.
 
Poveikis lydi kelias dienas
Karštų akmenų masažas veikia visas fiziologines ir psichines žmogaus funkcijas, palengvina lėtinius nugaros ir kaklo skausmus, detoksikuoja, giliai atpalaiduoja visą kūną, suteikia harmonijos ir ramybės būseną. Po masažo  dar  2-3 dienas lydi gera nuotaika, jėgų antplūdis, darbingumas ir vidinis ramumas.
 
Karštų akmenų poveikis organizmui:                      
teigiamai veikia širdies, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemą,
gerėja medžiagų ir limfos apykaita,

greičiau šalinami toksinai;
šalina celiulito požymius;
atkuria odos tonusą, elastingumą ir vandens balansą;
stimuliuoja centrinės ir vegetatyvinės nervų sistemos veiklą;
lengvina raumenų skausmus, šalina raumenų nuovargį ir įtampą;

reguliuoja miegą.
 
Akmenų masažas nerekomenduojamas: nėštumo metu, sergant infekcinėmis, uždegiminėmis vidaus organų, onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, moterims menstruacijų laikotarpiu, taip pat masažo negalima atlikti tada, kai ant odos yra mėlynių, nudegimų ar žaizdų.

 
Pataria specialistė
Natūralios medicinos gydytoja Cathy Wong:

Masažo karštais akmenimis pagalba dažnai sumažina ne tik nugaros, kaklo skausmus, bet ir sutrikus kraujo cirkuliacijai, esant artritui, osteoparozei, stresui ir įtampai, depresijai. Masažo metu akmenys būna įkaitinti tiek, kad nenudegintų odos. O jų paviršius glotnus, todėl jaučiamas tik malonus lytėjimas ir šiluma. Nenustebkite, jei masažui pasibaigus, masažo terapeutas nuims akmenis, ir pradės masažuoti rankomis.
Taip pat nepamirškite, jog prieš masažą būtina rinktis kuo lengviau virškinamą maistą. Į saloną atvykite 5 minutėmis anksčiau prieš procedūrą, tuomet dar spėsite pailsėti, nusiraminti ir pasiruošti masažui, informuokite masažuotoją, jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų. Tai reikalinga tam, kad specialistas žinotų, ar jums galima atlikti masažą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica