VU profesorius Kasiulevičius ragina šalyje imtis dar griežtesnių priemonių dėl koronaviruso

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“
2020-03-13
Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius LRT RADIJUI sako, kad sostinėje mokyklos uždaromos ne be reikalo. Pasak jo, jaunimas yra labai judrus, naudojasi viešuoju transportu, o šis tampa virusų užsikrėtimo židiniu. Profesorius ragina imtis dar griežtesnių, pasak jo, „drakoniškų“ saugumo priemonių ir visiškai uždrausti viešuosius renginius.
VU profesorius Kasiulevičius ragina šalyje imtis dar griežtesnių priemonių dėl koronaviruso
V.Kasiulevičius

Vilniaus meras Remigijus Šimašius vakar paskelbė, kad sostinėje švietimo ugdymas yra stabdomas penkioms savaitėms. Tuo tarpu Vyriausybė informavo, kad mokyklos sostinėje uždaromos tik dviems savaitėms. Pasak mero, dviejų savaičių tikrai neužteks. Pasak jo, prireiks daug daugiau laiko, kad sustabdyti koronaviruso plitimą.

Jam pritaria ir VU Medicinos fakulteto profesorius V.Kasiulevičius. Anot jo, Kinijai prireikė bent dviejų mėnesių, kad pasiekti viruso piką ir tik tuomet buvo juntamas jo mažėjimas.
VU Medicinos fakulteto profesorius giria vakar priimtas saugumo priemones, tačiau jos, pasak jo, turėtų būti dar „drakoniškesnės“, o leisti vykti viešiems renginiams iki šimto žmonių vadina klaida. „Atsiprašau už tokį žodį („drakoniškesnės“ – LRT.lt), tačiau netinka tokie teiginiai, kad iki šimto žmonių. Aš manau, kad Lietuvoje neturėtų vykti jokie vieši renginiai, – įsitikinęs profesorius. – Tiek miestuose, tiek ir visoje Lietuvoje. Kultūros, sporto renginiai turi būti atšaukti.“
 
Pasak jo, mokymo procesas turi būti sustabdytas dėl labai paprastos priežasties. „Moksleiviai, studentai ir visas jaunimas dažniausiai juda viešuoju transportu. Perpildytas viešasis transportas yra užsikrėtimo šaltinis. Tą parodė įvežtiniai atvejai į kitas šalis“, – sako V.Kasiulevičius.
Jis ragina pažiūrėti į situaciją Estijoje. „Šio ryto situacija Estijoje rodo 27 registruotus ligonius. Ir jų daugės. Viskas prasidėjo nuo atvykstančių žmonių, kurie naudojasi viešuoju transportu. Štai vaikai ir jaunimas turi labai daug artimų kontaktų. Paradoksalu, jie neserga sunkiai, nėra mirčių, tačiau gali perduoti užkratą kitiems, ypač dėl to reiktų pasisaugoti seneliams, – įspėja profesorius. – Geras sprendimas yra karantinuoti senelių namus, nes šie žmonės yra pažeidžiamoje zonoje.“
V.Kasiulevičius tikina, kad šylantys orai virusą turėtų pristabdyti, tačiau pati pandemija gali trukti net kelis metus. „Vasarą turėsime atokvėpį, tačiau rudenį vėl galime turėti panašią situaciją, – sako profesorius. – Mums reikia labai rimtai ruoštis. Pirmi metai bus sunkesni, kol virusas nesiadaptuos labiau prie žmogaus.“


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris