VU profesorius: daugkartines kaukes saugu naudoti po paros ir nedezinfekavus

Ignas Jačauskas, BNS
2020-04-09
Praėjus daugiau nei parai, koronavirusas ant įvairių paviršių nebėra pavojingas, tad praėjus šiam laikui daugkartines kaukes yra pakankamai saugu naudoti ir be dezinfekcijos, sako Vilniaus universiteto biochemikas ir biofizikas Daumantas Matutis.
VU profesorius: daugkartines kaukes saugu naudoti po paros ir nedezinfekavus

Anot jo, parsinešus namo maisto produktus, kaukes ar kitus daiktus, kurie galėjo turėti kontaktą su virusu, „keleto valandų palaikymas saulėje ar tiesiog lauke“ yra pakankama priemonė, sumažinanti užsikrėtimo riziką.

Vis dėlto jis atkreipė dėmesį, jog į šį klausimą aiškiau galėtų atsakyti tik detalūs tyrimai, bet jie dar nėra atlikti.
„Labai preliminarūs tyrimai sako, kad ant metalinių paviršių iki trijų parų virusas išlieka. Tačiau tas išlikimas yra nebūtinai paties viruso, bet jo RNR, t.y. genetinės medžiagos. Todėl neaišku, ar jis tikrai po trijų dienų galėtų užkrėsti“, – spaudos konferencijoje Vyriausybėje ketvirtadienį sakė profesorius.
 
„Bet mums dabar atrodo, kad vis dėlto keleto valandų, o daugiausia – paros laikotarpio, užtenka, jei jūs tiesiog neliečiate tų daiktų, kad virusas jau praktiškai nebeišlieka ir užkrėsti galimybė yra labai menka. Tas liečia ir daugkartines kaukes, ir bet kokius su virusu susijusius daiktus“, – patikino mokslininkas.
Jis patarė, jei yra galimybė, neturėti kontakto su galbūt užkrėstais daiktais ir ilgiau nei parą, tuomet galimybės užsikrėsti koronavirusu per juos praktiškai neliktų.
Ekspertas taip pat rekomenduoja grįžus iš parduotuvės ar kitos vietos, kur lankosi daug žmonių, batus palikti nepasiekiamoje vietoje bent kelioms valandoms, nors tikimybė, jog per juos į organizmą gali patekti užkratas “yra labai menka“.
Lietuvoje nustatyti 955 koronaviruso atvejai, mirė 15, pasveiko aštuoni žmonės.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica