Vilniaus rajono savivaldybei atsitraukus, D.Dundulio verslą perims „InMedica“

Rasa Kasperavičiūtė-Martusevičienė
2025-04-03
„Norėjome, kad savivaldybės įstaiga perimtų „Sostinės medicinos centrą“ ir teiktų paslaugas gyventojams. Deja, aplinkybės susiklostė kitaip“, – apgailestauja centro įkūrėjas, verslininkas Dainius Dundulis. Anksčiau Vilniaus rajono savivaldybės vienbalsiai palaikyta idėja Vilniaus rajono poliklinikai plėstis šiame centre buvo tyliai palaidota paskutiniame tarybos posėdyje. „Plačiau atsiveria akys. Svarstome įvairiausius plėtros variantus“, – sako poliklinikos vadovas Evaldas Navickas. L.S. žiniomis, sutartis pasirašinėjama su kita medicinos klinika. „InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis patvirtino: sutartis jau pasirašyta.
Vilniaus rajono savivaldybei atsitraukus, D.Dundulio verslą perims „InMedica“
Dar prieš kelias savaites Vilniaus rajono taryba plojo pritardama Vilniaus rajono poliklinikos planams nuomoti D.Dundulio „Sostinės medicinos centro“ patalpas. Tačiau kovo pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje pritarta tiesiog įstaigos infrastruktūros plėtros projektui. Paklaustas, kodėl Vilniaus rajono poliklinika sudvejojo dėl nuomos, jos direktorius Evaldas Navickas atsakė trumpai: „Mes nesudvejojome, tiesiog atsivėrėme didesnėms galimybėms.“

Planas pasikeitė
 
Dar prieš kelias savaites Vilniaus rajono taryba entuziastingai plojo pritardama Vilniaus rajono poliklinikos plėtrai Račių gatvėje – planuota nuomoti D.Dundulio „Sostinės medicinos centro“ patalpas. Tačiau kovo pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje vietoje žadėtų konkretesnių detalių apie vykstančias derybas tarybos nariai sulaukė tik abstrakčių E.Navicko svarstymų apie „plėtros galimybes“.
 
„Šiek tiek norėtume keisti nutarimo projektą, bet nedetalizuojant, nes turime iš tiesų išsiaiškinti kai kurias detales – ar tai turėtų būti infrastruktūros plėtra nuomojant patalpas, ar visgi plečiant infrastruktūrą pačios poliklinikos patalpose, – trumpai naują poziciją tarybos posėdyje pristatė E.Navickas. – Norėtume paprašyti pritarti tiesiog infrastruktūros plėtros projektui, o jau su detalėmis ateitume į tarybą esant poreikiui patikslinti“.
 
Iš viso svarstyme balsavo 31 tarybos narys: 30 balsavo už, vienas susilaikė.
„Aš iš tiesų sveikinu direktorių, kad einame ieškojimo keliu, bet šiuo metu dar nematau aiškaus kelio, nes svarstomos įvairios alternatyvos. Iš tiesų kol kas susilaikysiu, nes norėčiau matyti aiškesnę viziją ir balsuoti už konkretų sprendimą, kurio šiuo metu nėra“, – kodėl susilaikė balsuodamas, aiškino politikas Stasys Mušeikis.
 

Savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė, kuri posėdyje nedalyvavo, apie nutrauktas derybas informuota nebuvo: „Esu išvykusi į komandiruotę užsienyje ir naujausios informacijos neturiu. Bet man nėra žinoma, kad planas keistųsi. Kiek girdėjau iš tarybos narių komentarų, viskas turėjo būti gerai.“
 
„Atsiveria galimybėms“
 
„Kažkaip plačiau atsiveria akys, – pasikeitusį plėtros planą „Lietuvos sveikatai“ pakomentavo Vilniaus rajono poliklinikos direktorius. – Dabar svarstome įvairiausius plėtros variantus, o taryba ir komitetai pritarė pasirinkimo galimybėms.“
 
Paklaustas, kodėl poliklinika sudvejojo dėl nuomos, E.Navickas atsakė trumpai: „Mes nesudvejojome, tiesiog atsivėrėme didesnėms galimybėms.“
Detaliau paaiškinti, kokios tos „didesnės galimybės“, direktorius nesiryžo. „Negaliu plačiau komentuoti, nes tai tam tikra „know how“ dalis ir nesinori atverti visų planų konkurentams“, – šypsojosi jis.
 
Nors dar prieš kelias savaites poliklinika ruošėsi detalioms deryboms perimti modernų D.Dundulio sveikatos centrą, dabar viskas prasideda nuo nulio. „Stebėsime, kaip klostysis aplinkybės ir kokia kryptimi judėsime toliau. Pagal dabartinį sprendimą turime atlikti rinkos tyrimą, įvertinti infrastruktūros plėtros galimybes ir vėl grįžti į komitetus bei tarybą su prašymu palaikyti galutinį sprendimą“, – pasakojo poliklinikos direktorius.
 
Svarbiausia – plėsti paslaugas
 
Primename, kad anksčiau D.Dundulio įkurtame, bet veiklos nepradėjusiame „Sostinės medicinos centre“ apsilankę Vilniaus rajono tarybos nariai buvo sužavėti: naujausios technologijos, moderniausia medicininė įranga, 9 tūkst. kvadratinių metrų kompleksas, kuriame tilptų visas spektras reikalingiausių paslaugų – nuo ambulatorinės chirurgijos iki specializuotų tyrimų.
 
„Pradžioje projektas atrodė sunkiai įmanoma misija, tačiau kai tarybos nariai patys apsilankė klinikoje, pamatė, kad pasiūlymas tikrai vertas dėmesio“, – tuomet entuziastingai kalbėjo Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.
 
„Tai tokia galimybė, kuri gali nepasikartoti nei per 10, nei per 20 metų“, – tvirtino tarybos narys Martynas Motuzas.
 

Pagal ankstesnį planą Vilniaus rajono poliklinikoje turėjo būti įdiegtos visiškai naujos Lietuvos mastu paslaugos: miego sutrikimų diagnostika bei gydymas, hemodializės procedūros, skausmo klinika, aviacijos medicina. Centre turėjo būti teikiamos ir stacionarinės paslaugos, įskaitant palaikomąjį gydymą ir demencija sergančių asmenų dienos stacionarą. Pagal mokėjimų grafiką, kuris buvo pristatytas Vilniaus rajono savivaldybei, pirmaisiais metais už patalpų nuomą, įrangą ir mažavertį inventorių planuota išleisti 1,65 mln. eurų, antraisiais – 2,86 mln. eurų.
 
Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komiteto, kuriame buvo svarstytas šis klausimas, pirmininkė Kristina Boroško patvirtino, kad pirminė koncepcija iš tiesų pasikeitė. „Pradiniame sprendimo projekte buvo konkrečiai siūloma plėsti infrastruktūrą Račių gatvėje esančiame pastate ir derėtis su savininku. Vėliau nuspręsta atsisakyti šios formuluotės, nes projekte yra viešojo intereso aspektas. Norėta suteikti galimybę ir kitiems potencialiems partneriams siūlyti infrastruktūros sprendimus“, – aiškino pirmininkė.
 
„Kuria kryptimi pasuks plėtra, šiuo metu tikrai neaišku, – kad situacija tapo miglota, pripažino K.Boroško. – Pradinis variantas, kai buvo kalbama apie nuomą, reikalavo papildomų lėšų ir tarybos pritarimo. Be tokio pritarimo derybų vykdyti buvo neįmanoma. O kaip bus dabar – tiesiog žiūrėsime.“
 
Klausimas plačiau buvo svarstytas ir Ekonomikos ir finansų komitete. Komiteto pirmininkas Zigmont Ždanovič įsitikinęs, kad dar ne viskas prarasta: „Situacija tokia neapibrėžta, bet tikimės, kad grįšime prie šio projekto – esame informuoti, kad dar niekas neprarasta ir derybos tęsis. Tačiau visada reikia turėti atsarginį variantą, todėl svarstome plėstis esamose patalpose, nes plėstis tikrai reikės. Visgi variantas Račių gatvėje būtų, mano požiūriu, pats optimaliausias, nes gautume jau paruoštą produktą, kurį tik reikėtų pritaikyti savo reikmėms. Ten patogi vieta, erdvi automobilių stovėjimo aikštelė – tai būtų patogu gyventojams. Dabar viskas priklauso nuo patalpų savininko ir derybų eigos.“
 
„Nepriklausomai nuo pasirinkto plėtros būdo, svarbiausia – tikslas. Mes siekiame, kad poliklinikos paslaugos būtų prieinamos ir kokybiškos, – komentavo Sveikatos komiteto narys Daniel Ilkevič. – Galbūt kitos įstaigos taip pat domisi šio objekto nuoma. Tai sukelia tam tikrą neapibrėžtumą, tačiau mes šiuo metu ieškome geriausio būdo tai įgyvendinti.“

 
Išsigando korupcijos rizikos
 

Kol savivaldybės atstovai ir poliklinikos administracija kalba apie „platesnes galimybes“, visas viltis dėl derybų išsklaido verslininkas Dainius Dundulis: planas žlugo dėl korupcijos rizikos. „Tokiais atvejais turi būti skelbiamas viešas konkursas. Problema ta, kad jei konkurso sąlygos būtų parašytos taip, kad tiktų tik mūsų klinikai, faktas, jog konkursą laimėtume mes. Tuomet galėjo būti, kad mums visiems būtų tekę draugiškai apsilankyti Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Tokio scenarijaus tikrai nesiekiau“, – paaiškino verslininkas.

 
Dėl pasikeitusios situacijos D.Dundulis neslėpė nusivylimo: „Mes taip pat norėjome, kad savivaldybės įstaiga perimtų šį centrą ir teiktų paslaugas gyventojams. Deja, aplinkybės susiklostė kitaip.“
 
Verslininkas taip pat užsiminė, kad jau rengiasi pasirašyti sutartį su kitu partneriu. „Mes netrukus užbaigsime šį sandorį ir uždarysime procedūras. Netrukus visuomenė sužinos, kas perėmė visą projektą, – teigė D.Dundulis, tačiau atskleisti, kas bus naujasis medicinos centro šeimininkas, neskubėjo. – Bijau, kad gali nusisukti sėkmė, kol visi parašai dar nesudėti.“ Verslininkas pridūrė, kad oficialų pranešimą apie tai, kas ir kaip disponuos patalpomis Račių gatvėje, išplatins jau kitą savaitę.
L.S. išsiaiškino, kad tai – „InMedica“.
 
Problema lieka neišspręsta
 
Pagrindinė problema, kurią bandyta spręsti – ribotas Vilniaus rajono gyventojų prieinamumas prie kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų – lieka neišspręsta. Šiuo metu rajono poliklinikoje prisirašę vos 30-35 proc. rajono gyventojų. Kiti renkasi Vilniaus miesto gydymo įstaigas arba privačias klinikas.
 
„Suprantame, kad konkuruojame sudėtingoje aplinkoje, – komiteto posėdyje pripažino tarybos narys D.Ilkevič. – Sostinėje veikiančios gydymo įstaigos gali pasiūlyti ir antrinio lygio paslaugas, turi visai kitą biudžetą, yra pažengusios technologijų atžvilgiu. O rajono gyventojai, gyvenantys vos kelis kilometrus nuo centro, ne visada gali pasigirti turintys tokias pat paslaugas.“
 
Nors savivaldybės taryba patvirtino bendrą poliklinikos infrastruktūros plėtros idėją, konkrečių planų nėra. Visgi poliklinikos direktorius užtikrino, kad paslaugų plėtra vyks. Atsakydamas į tarybos narės Honoratos Romanovskos susirūpinimą dėl Rudaminos ambulatorijoje trūkstamų gydytojo kardiologo paslaugų bei rentgeno aparato, E.Navickas pažadėjo situaciją išspręsti: „Tikimės, kad nuo rudens atsiras galimybė pritraukti papildomų specialistų. Rudaminos ambulatorija yra vienas iš svarbiausių mūsų padalinių. Plėtra apims ne tik kardiologų, bet ir neurologų, endokrinologų paslaugas – siekiame, kad specializuota pagalba būtų prieinama gyventojams arčiau namų.“
 
„Vertiname, kad atvirai pristatėte situaciją ir neslepiate galimų rizikų – tai liudija jūsų atsakomybę. Palaiminome šį projektą, bet kartu laukiame reguliarių ataskaitų apie pažangą“, – pažymėjo tarybos narys Tadeusz Andrzejewski.

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

    Prof. T.Poškus: dirbtinio intelekto indėlis – milžiniškas

    „Vis dažniau girdime: kai atsiras geriau veikiantis prietaisas, gydytojas taps nebereikalingas. Vis dėlto naujoves turime ve...
    Gy­ven­ti ne tik il­gai, bet ir svei­kai

    Gy­ven­ti ne tik il­gai, bet ir svei­kai

    Kas ne­no­ri gy­ven­ti il­gai ir svei­kai? Ne pa­slap­tis, kad straips­niai apie ste­buk&s...

    Budinti vaistinė


    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...
    Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

    Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

    Tadas Žvirinskis įrodo, kad ribos tarp profesijų ir pašaukimų gali būti kur kas lankstesnės. Jo pasaulyje vaistininko recep...

    razinka


    Sveika šeima


    Nenustatyta disleksija žlugdo vaiko savivertę

    „Moksliniais tyrimais nustatyta, jog vaikai, turintys kalbos ir kalbėjimo, dėmesio bei atminties sutrikimų ikimokykliniame amžiuje, gali patirti skaitymo bei rašymo sunkumų mokykloje. Vienas mitų, kad disleksija yra išaugama“, – teigia Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tabletė viltį praradusioms moterims

    „Naujasis gydymas gali iš esmės pakeisti endometriozės gydymo būdus, grąžindamas kontrolę į pacientų rankas ir kartu užtikrindamas naudą mokesčių mokėtojams“, – teigia Jungtinės Karalystės Nacionalinio sveikatos ir priežiūros kompetencijos instituto vaistų vertinimo direktorė Helen Knight. Vaistas „Ryeq...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
    Saulius Čaplinskas Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
    Planuoto elgesio teorija
    Henrikas Vaitiekūnas Planuoto elgesio teorija
    Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
    Audrius Petrošius Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje

    Naujas numeris