STT įtarimų sulaukęs Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius tyliai pasitraukė iš pareigų

Ignas Jačauskas, BNS, L.S. inf.
2022-01-14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienio rytą pranešė pradėjusi tyrimą dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, įtarimai pateikti ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui ir keturiems gydytojams. Tiesa, dar ketvirtadienį N.Markevičius parašė prašymą atleisti jį iš pareigų, o meras Remigijus Šimašius prašymą patenkino. 
STT įtarimų sulaukęs Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius tyliai pasitraukė iš pareigų
N. Markevičius

STT pradėjo tyrimą
Pasak STT, ikiteisminis tyrimas kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra pradėtas gavus paciento pranešimą apie galimai reikalaujamą kyšį.
Tarnybos teigimu, atliekant ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicinos paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos galėjo siekti nuo 100 iki 400 eurų už paslaugą.

Visiems įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

„Šiuo metu tiriamos kelios dešimtys galimai nusikalstamų veikų epizodų“, – BNS teigė STT atstovė spaudai Renata Keblienė.
Su pačiu N. Markevičiumi BNS nepavyko susisiekti.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į teismą dėl ligoninės vadovo nušalinimo nuo pareigų šešiems mėnesiams, teismas patenkino prašymą ir nušalino N. Markevičių tiek nuo ligoninės direktoriaus, tiek nuo gydytojo pareigų.

Pasitraukė iš pareigų
Tiesa, Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė  pranešė, kad dar ketvirtadienį N.Markevičius parašė prašymą atleisti jį iš pareigų, o meras Remigijus Šimašius prašymą patenkino. Jos teigimu, buvęs įstaigos vadovas nenurodė motyvų, kodėl traukiasi.
Už sveikatos įstaigas atsakinga vicemerė teigė labai blogai vertinanti šią situaciją „nes korupcijai ir kyšininkavimams tolerancija yra nulinė“.

E.Tamošiūnaitė teigė, kad tik penktadienį gavo iš STT raštą dėl N.Markevičiaus, kad jam yra pareikšti įtarimai.
„Šiandien mes esame iš STT gavę raštą dėl vadovo, kur jam yra pareikšti įtarimai, anksčiau apie tai nežinojome. Vakar vadovas pateikė pareiškimą dėl atsistatydinimo iš vadovo pareigų. Ir meras šį prašymą vakar patenkino“, – 15 min sakė vicemerė. E.Tamošiūnaitė teigė, kad savivaldybė neturėjo duomenų, jog šioje ligoninėje medikai iš pacientų reikalauja kyšių.


Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
N. Markevičiui įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti ir kitame, pernai kovą teisėsaugos pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, kyšininkavimo vykdant gydymo įstaigų viešuosius pirkimus.
Šiame tyrime įtarimai pareikšti daugiau nei 50-čiai asmenų – įmonių atstovams, gydytojams ir gydymo įstaigų vadovams.

Ministerija sveikina STT dėmesį skaidrumui

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą dėl kyšininkavimo Vilniaus klinikinėje ligoninėje, sveikina teisėsaugos dėmesį skaidrumui.
Ministerija penktadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia sveikinanti „teisėsaugos institucijų dėmesį ir aktyvius veiksmus, skaidrinant sveikatos apsaugos sistemą“, nustatant ir šalinant korupcijos apraiškas.

„Visi kartu turime siekti permainų ir principingai reaguoti į korupcijos apraiškas, tik tokiu būdu atkursime visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema“, – pranešime spaudai teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Jis pabrėžia, kad Sveikatos apsaugos ministerija reikalaus asmeninės jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atsakomybės ir atskaitomybės už antikorupcinės aplinkos kūrimą gydymo įstaigose.
Ministerija tikina, kad ir toliau bus „principingai ir operatyviai“ reaguojama į nustatytus korupcijos faktus, o įtarimų korupcija ar piktnaudžiavimu tarnyba sulaukę Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai „buvo ir bus atšaukiami iš pareigų“.

Be to, SAM teigimu, nuteistiems už korupcinio pobūdžio nusikaltimus  gydytojams, slaugytojams, akušeriams, odontologams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali būti naikinamos licencijos.
„Ministerija tikisi, kad tokią jos poziciją palaikys ir kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai ir / ar dalininkai – savivaldybės, universitetai“, – sakoma pranešime.

 
BNS , L.S. inf.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

   Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

   „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

   Budinti vaistinė


   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

   Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

   Sveika šeima


   Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis

   Karštos vasaros dienos, aktyvus sportas ar mėgavimasis vandens telkinių teikiamais malonumais gali pasižymėti ne tik smagiomis akimirkomis, bet taip pat ir veriančiu raumenų skausmu – mėšlungiu. Jis gali surakinti šlaunis, blauzdas, pėdas, kaklą, rankas, plaštakas, pilvą ir net raumenis ties šonkauliais. BENU vaistinės ekspert...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

   Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Diena, nepanaši į kitas
   Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
   Egzistencija, pagrindžianti realybę
   Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

   Naujas numeris