Trys didieji vaistinių tinklai baiminasi Konkurencijos tarybos tyrimo įtakos verslui

BNS
2018-10-15
Vienus didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje valdančios bendrovės „Limedika“, „Gintarinė vaistinė“ ir  „Norfos vaistinė“ prašo teismų įpareigoti Konkurencijos tarybą grąžinti joms informaciją, anot jų, nesusijusią su šiemet pradėtu tyrimu dėl konkurenciją ribojančių susitarimų vaistų rinkoje.
Trys didieji vaistinių tinklai baiminasi Konkurencijos tarybos tyrimo įtakos verslui

Bendrovės norėtų, kad Konkurencijos taryba tyrimui pasiliktų tik informaciją, apimančią laikotarpį nuo 2017 metų rugpjūčio 30 dienos. 
Bendrovių ir tarybos ginčą toliau turės nagrinėti įmonių skundą atmetęs pirmosios instancijos teismas, praėjusią savaitę nutarė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). 

Pasak LVAT nutarties, bendrovės nurodė, kad apribota teisė naudotis duomenimis, nesusijusiais su tyrimu, joms sukelia neigiamų teisinių pasekmių. Pasak jų, šie duomenys apima laikotarpį nuo 2013 metų sausio – daugiau nei 4,5 metų anksčiau nei atsirado aplinkybės, susijusios su tyrimu.
 
Konkurencijos taryba tyrimą dėl vaistinių tinklų veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio nuostatoms pradėjo šių metų kovo 21 dieną. Tuomet tarybos pareigūnai atliko patikrinimus įmonių patalpose ir, bendrovių teigimu, paėmė didelės apimties informaciją, įskaitant asmeninę bei susijusią su  advokato profesine paslaptimi, rašoma teismo nutartyje. 
Be to, „Limedika“, „Gintarinė vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“, motyvuodamos komercinėmis paslaptimis, prašė teismo skundą bei jo priedus pripažinti nevieša medžiaga ir neleisti su ja susipažinti jokiems tretiesiems asmenims. 
 
„Jeigu informacija apie atliekamą tyrimą bei jo detales būtų paviešinta, ją sužinotų pareiškėjų verslo partneriai, klientai bei konkurentai, tai galėtų sukelti nepataisomą žalą pareiškėjų verslui“, – rašoma LVAT nutartyje pateikimuose bendrovių argumentuose. 
Faktą, kad Konkurencijos tarybos atstovai lankėsi įmonėse bei paėmė dokumentų, šių metų kovą BNS patvirtino „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ bei „Limedikos“ atstovai. Taryba tyrimo nekomentuoja.
 
Lietuvoje kovą veikė apie 1,3 tūkst. vaistinių, iš jų per 1 tūkst. priklauso tinklams – didžiausi jų yra „Nemuno vaistinė“ (295 vaistinės), „Eurovaistinė“ (285), „Gintarinė vaistinė“ (230), „Norfos vaistinė“ (96) ir „Benu vaistinė Lietuva“ (83).

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris