Teismui perduota dokumentų klastojimu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo V.Grigo byla

BNS
2022-06-20
Teisėsauga baigė tirti ir teismui perdavė piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu bei turto iššvaistymu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo Vaidoto Grigo baudžiamąją bylą.
Teismui perduota dokumentų klastojimu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo V.Grigo byla
V.Grigas

Kaltinimai be šios ligoninės direktoriaus pareikšti dar dešimčiai asmenų, pirmadienį pranešė prokuratūra.
Įtariama, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2019 – 2021 metais. Tyrimo duomenimis, pasitelkęs šiuos asmenis, Molėtų ligoninės vadovas V. Grigas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, galimai suklastojo dokumentus, susijusius su darbo santykiais, ir juos panaudojo bei iššvaistė svetimą turtą.


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto tyrimo duomenimis, 2019 metais Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau VASPVT) per Molėtų ligoninėje atliktą konsoliduotą patikrinimą buvo nustatyti teisės aktų, reglamentuojančių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pažeidimai, susiję su asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, kokybe, atitinkamų specialistų trūkumu.

Įtariama, kad siekiant išvengti gresiančių poveikio priemonių dėl VASPVT nustatytų pažeidimų, Molėtų ligoninėje buvo sudarytos fiktyvios darbo sutartys su 11-ka įvairių sričių medicinos specialistų, o vienam šios įstaigos darbuotojui nustatytos fiktyvios darbo valandos. Fiktyviems minėtų medicinos specialistų darbo santykiams apmokėti išleista beveik 10,4 tūkst. eurų.
Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apgardos prokuratūros prokuroro Manto Jurkėno, šis tyrimas buvo itin didelės apimties, jo metu buvo reikalingos specifinės žinios, susijusios su medicinos paslaugų teikimu.
Per ikiteisminį tyrimą surinkti 43 tomai tyrimo medžiagos, o kaltinamasis aktas per 300 lapų. 
 
Baudžiamasis kodeksas už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.
Už svetimo turto iššvaistymą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
 
Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 5-erių metų.
V. Grigas anksčiau buvo per koronaviruso pandemiją dirbusios Vyriausybės Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nariu, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė vėliau patenkino jo prašymą iš tarybos jį išbraukti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

  „Daktaro darbas – kaip detektyvo, kuris turi atrasti žudiką”, – įsitikinęs tėvo, garsaus kardiologo Prano ...
  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

  „Skambutis mane pažadino apie 3 valandą nakties. Pamačius, jog skambina nežinomas numeris, per kūną perėjo šiurpuliuk...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

  „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

  Nuo praėjusios savaitės gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nemokamai iš...
  Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

  Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

  Paskutiniuoju metu ypač gausu nelegaliai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti info...

  razinka


  Sveika šeima


  Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

  Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai....

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Humanitarinės katastrofos priešaušris

  Politinis nestabilumas Sudane, kur vyksta ginkluota kova tarp šalies ginkluotojų pajėgų, remiančių valstybės vadovą, ir RSF vadovaujamų generolo Mohamed Hamdan Dagalo baigia peraugti į humanitarinę katastrofą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Brangesnė už auksą?
  Henrikas Vaitiekūnas Brangesnė už auksą?
  Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Henrikas Vaitiekūnas Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
  Nematomos grožybės
  Henrikas Vaitiekūnas Nematomos grožybės

  Naujas numeris