Teismui perduota dokumentų klastojimu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo V.Grigo byla

BNS
2022-06-20
Teisėsauga baigė tirti ir teismui perdavė piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu bei turto iššvaistymu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo Vaidoto Grigo baudžiamąją bylą.
Teismui perduota dokumentų klastojimu kaltinamo Molėtų ligoninės vadovo V.Grigo byla
V.Grigas

Kaltinimai be šios ligoninės direktoriaus pareikšti dar dešimčiai asmenų, pirmadienį pranešė prokuratūra.
Įtariama, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos 2019 – 2021 metais. Tyrimo duomenimis, pasitelkęs šiuos asmenis, Molėtų ligoninės vadovas V. Grigas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, galimai suklastojo dokumentus, susijusius su darbo santykiais, ir juos panaudojo bei iššvaistė svetimą turtą.


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto tyrimo duomenimis, 2019 metais Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau VASPVT) per Molėtų ligoninėje atliktą konsoliduotą patikrinimą buvo nustatyti teisės aktų, reglamentuojančių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pažeidimai, susiję su asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, kokybe, atitinkamų specialistų trūkumu.

Įtariama, kad siekiant išvengti gresiančių poveikio priemonių dėl VASPVT nustatytų pažeidimų, Molėtų ligoninėje buvo sudarytos fiktyvios darbo sutartys su 11-ka įvairių sričių medicinos specialistų, o vienam šios įstaigos darbuotojui nustatytos fiktyvios darbo valandos. Fiktyviems minėtų medicinos specialistų darbo santykiams apmokėti išleista beveik 10,4 tūkst. eurų.
Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apgardos prokuratūros prokuroro Manto Jurkėno, šis tyrimas buvo itin didelės apimties, jo metu buvo reikalingos specifinės žinios, susijusios su medicinos paslaugų teikimu.
Per ikiteisminį tyrimą surinkti 43 tomai tyrimo medžiagos, o kaltinamasis aktas per 300 lapų. 
 
Baudžiamasis kodeksas už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.
Už svetimo turto iššvaistymą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
 
Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 5-erių metų.
V. Grigas anksčiau buvo per koronaviruso pandemiją dirbusios Vyriausybės Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nariu, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė vėliau patenkino jo prašymą iš tarybos jį išbraukti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Jau turime pagrindo kalbėti apie plaučių vėžio gydymo perspektyvas

  Rokiškėnas Stasys Samulionis dar prieš kelias dienas laukė kompiuterinės tomografijos tyrimo atsakymo – prie&s...
  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  R.Ramonaitė: kartais darbo drausmę pradedame maišyti su mobingu

  Net trisdešimt devynerių metų slaugytojos darbo stažą sukaupusi, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo apdovanojimą pelniusi Kl...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Širdžiai irgi reikia atostogų

  Vis dažniau kalbama, jog tam, kad širdis būtų sveika, reikia rasti būdų jai pailsėti nuo alinančios įtampos ir streso. Puiki išeitis – poilsinė kelionė. Kelionių nereikėtų vengti sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tik prieš išvykstant rekomenduojama pasitikrinti sveikatą. Ir visiems ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Suvalkų koridorius – NATO Achilo kulnas

  Suvalkų koridorius – siauras 70 km ilgio žemės ruožas, jungiantis Kaliningradą ir Baltarusiją. Daugelį metų jis buvo vadinamas NATO Achilo kulnu, o rusijos invazija į Ukrainą pavertė jį tikru galvosopiu.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip susapnuoti dramblį?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip susapnuoti dramblį?
  Jei peršalo jūsų siela...
  Henrikas Vaitiekūnas Jei peršalo jūsų siela...
  Dar viena lietuviška dvejonė
  Henrikas Vaitiekūnas Dar viena lietuviška dvejonė

  Naujas numeris