Socialdemokratai kreipėsi į S.Skvernelį: pinigai turi kuo greičiau pasiekti žmones, nes kils sumaištis

www.lsveikata.lt
2020-03-26
Socialdemokratai kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį prašydami nedelsti ir kuo greičiau pradėti teikti piniginę paramą karantino laikotarpiu nukentėjusiems smulkiems ir šeimos verslams, pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.
Socialdemokratai kreipėsi į S.Skvernelį: pinigai turi kuo greičiau pasiekti žmones, nes kils sumaištis
G.Paluckas

Kreipimesi į Vyriausybės vadovą, kurį pasirašė partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas, reikalaujama persvarstyti pateiktą ekonominių ir finansinių priemonių planą dėl koronaviruso, detaliai atsakyti į klausimus visuomenei, kaip, kada ir per kur žadama piniginė parama pasieks žmones.
G.Paluckas, komentuodamas kreipimąsi, sako, kad didelė dalis Lietuvos žmonių gyvena nuo „algos iki algos“, o smulkūs verslai neturi rezervų, todėl šiuo metu Vyriausybei tai turėtų būti prioritetas.
 

„Smulkus verslas dažnai neturi rezervų ištverti ilgiau nei kelias savaites. Kuomet pinigai žmonių piniginėse pradės sekti, entuziazmo laikytis karantino sąlygų bus daug mažiau, kils sumaištis. Stambus verslas turi infrastruktūrą, gali prisitaikyti ir iškęsti karantino keliamus sunkumus, o smulkus – ne. Laikas senka, žmonės turi sąskaitas apmokėti, skolas grąžinti“, - teigia G.Paluckas.
LSDP pirmininko teigimu, paramos gavimas turėtų būti kuo mažiau biurokratizuotas, juolab iki šiol neaišku, kada bus patvirtinti reikalavimai paramai gauti, kaip paramos gavėjai bus atrenkami,
„Smulkiam verslui pinigai turėtų būti pervedami tiesiogiai. Jeigu bus veikiama tradiciškai, kalbu apie paraiškas, jų vertinimus ir ilgus nagrinėjimus, netolimoje ateityje turėsime milžiniškų bėdų. Jau dabar matome, kaip nelegaliai pusrūsiuose dirba kosmetologai, kirpėjai. Reikia, kad kuo greičiau žmonės piniginėse turėtų pinigų, o ne didiesiems verslams likvidumus ar paskolas organizuoti“, - sako G. Paluckas.
 
Kaip rašoma kreipimesi į S. Skvernelį, smulkiausiam verslui, įgyvendinančiam Vyriausybės keliamus reikalavimus (apsaugos priemonių naudojimas, patalpų, kuriose vykdoma prekyba, dezinfekavimas, tiesioginio ar netiesioginio fizinio kontakto su klientais neturėjimas, atsiskaitymas ne grynaisiais pinigai), turėtų būti leista atnaujinti veiklą bent jau ribotomis darbo valandomis.

 
Taip pat S.Skverneliui socialdemokratai teikia 7 klausimus:

1) Kaip ir per kokias konkrečias paramos priemones smulkųjį/šeimos verslą pasieks žadėta valstybės parama?
2) Kada bus patvirtinti reikalavimai šiai paramai gauti? Kokios gali būti priežastys atmesti paraiškas paramai?
3) Ar bus sukurtas portalas, o gal kita skaitmeninė infrastruktūra, teikti paraiškas norint gauti šią paramą?
4) Kiek laiko užtruks pareiškėjų pateiktos informacijos patikrinimas?
5) Ar parama pasieks tik tuos verslus, kuriuos pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo sąraše? Jei taip, ką smulkus verslas nepatekęs į šį sąrašą turi daryti, kad patektų?
6) Ar parama bus dalinama nepriklausomai nuo įmonių dydžio – taigi, ar bus teikiami prioritetai, ar stambiausios įmonės ir šeimos verslai lauks vienoje eilėje?
7) Kada parama realiai pasieks smulkaus verslo įmonių sąskaitas?
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica