Savižudybių prevencijos pamokos Lazdijų rajono savivaldybėje

Aigustė Tavoraitė
2018-10-31
Prieš kelias savaites Lazdijų rajono savivaldybėje užbaigtas mokymų ir supervizijų ciklas, įgyvendinant projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, tik patvirtino, jog mokymosi ir diskusijų šia tema niekada nebus per daug.
Savižudybių prevencijos pamokos Lazdijų rajono savivaldybėje
Savižudybių prevencijos mokymai Lazdijų rajono savivaldybėje.

Mokymuose dalyvavusi psichologė Daiva Česnulevičienė patvirtino, kad atsiliepimai apie juos – patys geriausi. „Tema labai aktuali, buvo puikiai parinkti lektoriai. Ir nors turi tam tikrų žinių šia tema, tikrai buvo įdomu, labai naudinga, ypač superzivijų diena, atvejų dalinimasis“, – sakė ji.
Pašnekovė pastebėjo, kad žmonių įsitraukimas buvo didžiulis. „Susirinko įvairių sričių atstovai. Iš daug nuskambėjusių klausimų buvo galima suprasti, kad žmonėms tai aktualu ir įdomu. Manau, kad tokios supervizijos turėtų būti organizuojamos savivaldybėje nuolatos, atvykti žmonės, turintys daug patirties, susidūrę su daug atvejų, jie būtų nagrinėjami, gal atsirastų atvejų, kuriuos galėtume pristatyti ir mes. Tai turėtų būti daroma sistemingai“, – pastebėjimais dalijosi D.Česnulevičienė.

 
Jos manymu, dar aiškesnis vaizdas, kaip reikėtų teikti pagalbą, susidėlios sukūrus reagavimo į savižudybes algoritmą savivaldybėje. „Kai jis įsigalios, bus aišku, kas, kokie dar žmonės turi būti įtraukti. Tai ateityje turėtų užkirsti kelią tiems atvejams, kurie vis dar įvyksta“, – sakė psichologė.
Lazdijų rajono savivaldybėje seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyviniai grupei skirti mokymai, seniūnijų komandos mokymai vyko dar rugpjūčio mėnesį, o supervizijos organizuotos prieš porą savaičių.

 
Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja

VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

  Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

  Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris