Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo

Aigustė Tavoraitė
2018-10-29
Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė sako, jog žinia apie pastaraisiais mėnesiais vykusius mokymus ir supervizijas, organizuotus pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, sklido iš lūpų į lūpas. Savo ruožtu dalyvavusieji vieningai tvirtina – tai buvo neįkainojama patirtis.
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje.

„Tiek mokymai, tiek supervizijos visiškai pateisino lūkesčius. Juose sudalyvavo pakankamai didelis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome gerus lektorius. Mokymai įnešė labai daug aiškumo – kas, kaip, kodėl daroma, kokia yra pradinė neatidėliotina pagalba savižudybių riziką patiriantiems žmonėms“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja L.Klemienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad rekomendacijos apie mokymus sklido iš lūpų į lūpas, todėl nebuvo sunku surinkti dalyvius. „Išties nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo ir rezultatų, kokius turime“, – sakė ji.
 

L.Klemienė pabrėžė, kad jau daug metų Joniškio rajone yra pakankamai didelis savižudybių skaičius. „Vien šiais metus turime nemažai suicido atvejų ir matome, kad tai labai aktuali problema. Ji pati nesusitvarkys, reikalingos visų pastangos, susitelkimas ir bendradarbiavimas. Tuomet kiek įmanoma pavyks sumažinti ir šiuos skaudžius įvykius“, – įsitikinusi Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. 
 
Jos manymu, ledai po truputį pralaužiami visoje bendruomenėje. „Šios temos dažnai žmonės prisibijo. Nenorėdami dar pabloginti situacijos jie renkasi geriau elgtis pasyviai. Tačiau tai – klaidingas įsitikinimas. Kartais užtenka žinoti ir padaryti labai nedaug. Ir tokių mokymų dėka žmonės įgauna pasitikėjimo savo jėgomis, kad gali kažką padaryti kito labui, bent suteikti kažkokią informaciją ar pranešti apie tokį žmogų, kad jis sulauktų pagalbos“, – sakė L.Klemienė.
 
„Dabar, kai viskas pradeda veikti, kuriame reagavimo į savižudybes algoritmą, ir toliau bus tokių mokymų poreikis, kad galėtume įgytas žinias pagilinti. Dar profesionaliau suteikti pagalbą leistų specifiškesni mokymai, skirti konkrečių profesijų atstovams, nes kiekvienu atveju pagalbos pobūdis kiek skiriasi“, – pridūrė pašnekovė.

 

Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica