Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo

Aigustė Tavoraitė
2018-10-29
Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė sako, jog žinia apie pastaraisiais mėnesiais vykusius mokymus ir supervizijas, organizuotus pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, sklido iš lūpų į lūpas. Savo ruožtu dalyvavusieji vieningai tvirtina – tai buvo neįkainojama patirtis.
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje.

„Tiek mokymai, tiek supervizijos visiškai pateisino lūkesčius. Juose sudalyvavo pakankamai didelis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome gerus lektorius. Mokymai įnešė labai daug aiškumo – kas, kaip, kodėl daroma, kokia yra pradinė neatidėliotina pagalba savižudybių riziką patiriantiems žmonėms“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja L.Klemienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad rekomendacijos apie mokymus sklido iš lūpų į lūpas, todėl nebuvo sunku surinkti dalyvius. „Išties nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo ir rezultatų, kokius turime“, – sakė ji.
 

L.Klemienė pabrėžė, kad jau daug metų Joniškio rajone yra pakankamai didelis savižudybių skaičius. „Vien šiais metus turime nemažai suicido atvejų ir matome, kad tai labai aktuali problema. Ji pati nesusitvarkys, reikalingos visų pastangos, susitelkimas ir bendradarbiavimas. Tuomet kiek įmanoma pavyks sumažinti ir šiuos skaudžius įvykius“, – įsitikinusi Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. 
 
Jos manymu, ledai po truputį pralaužiami visoje bendruomenėje. „Šios temos dažnai žmonės prisibijo. Nenorėdami dar pabloginti situacijos jie renkasi geriau elgtis pasyviai. Tačiau tai – klaidingas įsitikinimas. Kartais užtenka žinoti ir padaryti labai nedaug. Ir tokių mokymų dėka žmonės įgauna pasitikėjimo savo jėgomis, kad gali kažką padaryti kito labui, bent suteikti kažkokią informaciją ar pranešti apie tokį žmogų, kad jis sulauktų pagalbos“, – sakė L.Klemienė.
 
„Dabar, kai viskas pradeda veikti, kuriame reagavimo į savižudybes algoritmą, ir toliau bus tokių mokymų poreikis, kad galėtume įgytas žinias pagilinti. Dar profesionaliau suteikti pagalbą leistų specifiškesni mokymai, skirti konkrečių profesijų atstovams, nes kiekvienu atveju pagalbos pobūdis kiek skiriasi“, – pridūrė pašnekovė.

 

Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica