Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo

Aigustė Tavoraitė
2018-10-29
Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė sako, jog žinia apie pastaraisiais mėnesiais vykusius mokymus ir supervizijas, organizuotus pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, sklido iš lūpų į lūpas. Savo ruožtu dalyvavusieji vieningai tvirtina – tai buvo neįkainojama patirtis.
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje.

„Tiek mokymai, tiek supervizijos visiškai pateisino lūkesčius. Juose sudalyvavo pakankamai didelis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome gerus lektorius. Mokymai įnešė labai daug aiškumo – kas, kaip, kodėl daroma, kokia yra pradinė neatidėliotina pagalba savižudybių riziką patiriantiems žmonėms“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja L.Klemienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad rekomendacijos apie mokymus sklido iš lūpų į lūpas, todėl nebuvo sunku surinkti dalyvius. „Išties nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo ir rezultatų, kokius turime“, – sakė ji.
 

L.Klemienė pabrėžė, kad jau daug metų Joniškio rajone yra pakankamai didelis savižudybių skaičius. „Vien šiais metus turime nemažai suicido atvejų ir matome, kad tai labai aktuali problema. Ji pati nesusitvarkys, reikalingos visų pastangos, susitelkimas ir bendradarbiavimas. Tuomet kiek įmanoma pavyks sumažinti ir šiuos skaudžius įvykius“, – įsitikinusi Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. 
 
Jos manymu, ledai po truputį pralaužiami visoje bendruomenėje. „Šios temos dažnai žmonės prisibijo. Nenorėdami dar pabloginti situacijos jie renkasi geriau elgtis pasyviai. Tačiau tai – klaidingas įsitikinimas. Kartais užtenka žinoti ir padaryti labai nedaug. Ir tokių mokymų dėka žmonės įgauna pasitikėjimo savo jėgomis, kad gali kažką padaryti kito labui, bent suteikti kažkokią informaciją ar pranešti apie tokį žmogų, kad jis sulauktų pagalbos“, – sakė L.Klemienė.
 
„Dabar, kai viskas pradeda veikti, kuriame reagavimo į savižudybes algoritmą, ir toliau bus tokių mokymų poreikis, kad galėtume įgytas žinias pagilinti. Dar profesionaliau suteikti pagalbą leistų specifiškesni mokymai, skirti konkrečių profesijų atstovams, nes kiekvienu atveju pagalbos pobūdis kiek skiriasi“, – pridūrė pašnekovė.

 

Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

    Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

    Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
    Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

    Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

    „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

    Budinti vaistinė


    Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

    Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

    Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
    Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

    Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

    „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

    Sveika šeima


    Ant stalo – užkrėstas laimikis iš miško

    Rudenį prasidėjus medžioklės sezonui žvėriena tampa delikatesu, kuris su pasididžiavimu tiekiamas ne tik ant šeimos, bet ir svečių stalo. Specialistai įspėja, jog vartojant trichinelioze užkrėstą kiaulių, šernų ar bebrų mėsą galima susirgti visam gyvenimui.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Gamtos stichijos tęsiasi. Kenčia Libija

    Libijos gyventojai išgyvena dėl artimųjų netekties ir prarastų namų. Sugriuvus užtvankai, Dernos mieste kilo potvynis, pareikalavęs mažiausiai 11 tūkst. gyvybių. Nemaža dalis nukentėjusiųjų yra sužeisti. Nepaisant sudėtingo politinio krašto konteksto, vyksta gelbėjimo darbai. Prasidėjo streikai. Protestuotojai ragina va...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kokiu instrumentu groja flatulistas?
    Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
    Parpė, kad net ūsai dulkėjo
    Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
    Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
    Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

    Naujas numeris