Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo

Aigustė Tavoraitė
2018-10-29
Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė sako, jog žinia apie pastaraisiais mėnesiais vykusius mokymus ir supervizijas, organizuotus pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, sklido iš lūpų į lūpas. Savo ruožtu dalyvavusieji vieningai tvirtina – tai buvo neįkainojama patirtis.
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje.

„Tiek mokymai, tiek supervizijos visiškai pateisino lūkesčius. Juose sudalyvavo pakankamai didelis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome gerus lektorius. Mokymai įnešė labai daug aiškumo – kas, kaip, kodėl daroma, kokia yra pradinė neatidėliotina pagalba savižudybių riziką patiriantiems žmonėms“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja L.Klemienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad rekomendacijos apie mokymus sklido iš lūpų į lūpas, todėl nebuvo sunku surinkti dalyvius. „Išties nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo ir rezultatų, kokius turime“, – sakė ji.
 

L.Klemienė pabrėžė, kad jau daug metų Joniškio rajone yra pakankamai didelis savižudybių skaičius. „Vien šiais metus turime nemažai suicido atvejų ir matome, kad tai labai aktuali problema. Ji pati nesusitvarkys, reikalingos visų pastangos, susitelkimas ir bendradarbiavimas. Tuomet kiek įmanoma pavyks sumažinti ir šiuos skaudžius įvykius“, – įsitikinusi Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. 
 
Jos manymu, ledai po truputį pralaužiami visoje bendruomenėje. „Šios temos dažnai žmonės prisibijo. Nenorėdami dar pabloginti situacijos jie renkasi geriau elgtis pasyviai. Tačiau tai – klaidingas įsitikinimas. Kartais užtenka žinoti ir padaryti labai nedaug. Ir tokių mokymų dėka žmonės įgauna pasitikėjimo savo jėgomis, kad gali kažką padaryti kito labui, bent suteikti kažkokią informaciją ar pranešti apie tokį žmogų, kad jis sulauktų pagalbos“, – sakė L.Klemienė.
 
„Dabar, kai viskas pradeda veikti, kuriame reagavimo į savižudybes algoritmą, ir toliau bus tokių mokymų poreikis, kad galėtume įgytas žinias pagilinti. Dar profesionaliau suteikti pagalbą leistų specifiškesni mokymai, skirti konkrečių profesijų atstovams, nes kiekvienu atveju pagalbos pobūdis kiek skiriasi“, – pridūrė pašnekovė.

 

Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Jurgita Syminienė: būti autoritetu sau po dešimties metų

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Jurgita Syminienė (33 m....
  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  Pogimdyminė depresija – (ne)išpaikintų mamyčių liga

  „Atrodė iki pilnos laimės gyvenime trūksta tik vaikelio“, - pokalbį pradeda pogimdyminę depresiją išgyvenusi Di...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

  Sveika šeima


  „Studentų maistas“ – ne vaistas

  Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

  Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
  Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Kas nepažįsta laikrodžių?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica