Ruošiatės MRT tyrimui? Štai ką turėtumėte žinoti

www.lsveikata.lt
2024-07-03
Diagnostiniai tyrimai kartais gali kelti nerimą, ypač jei jie atliekami pirmą kartą ir nežinoma, ko tikėtis. Vienas iš tokių – magnetinio rezonanso tomografija, arba kitaip MRT. Galbūt dėl šio tyrimo nerimaujate ir jūs? Toliau straipsnyje aptarsime, kaip pasiruošti MRT tyrimui, ko tikėtis jo metu, ir kitus svarbius susijusius aspektus.
Ruošiatės MRT tyrimui? Štai ką turėtumėte žinoti
Nuotr. Mart production, Pexels

Kaip pasiruošti MRT tyrimui?
Pasiruošimas šiam tyrimui priklauso nuo tiriamos srities. Pavyzdžiui, tiriant plaštaką ar pėdą, nereikia jokio specialaus pasiruošimo, o prieš vidaus organų tyrimą rekomenduojama tam tikrą laiką nevalgyti, taip pat reikia būti atlikus kreatinino kraujo tyrimą. Be to, svarbu informuoti gydytoją apie bet kokius implantus ar prietaisus kūne, nes kai kurie iš jų gali būti nesuderinami su MRT aparatu.

 
Ko tikėtis per MRT tyrimą?
Prieš atliekant MRT tyrimą, reikia nusirengti savo drabužius ir apsirengti tyrimui skirtą apsiaustą, taip pat nusiimti visus papuošalus, laikrodžius ir kitus metalinius daiktus, nes metalas gali trukdyti magnetiniam laukui. Tiriamajam uždedamos ausinės, padedančios apsaugoti klausą nuo MRT aparato skleidžiamų garsų, be to, per jas klausomasi personalo nurodymų. 
 
MRT tyrimas atliekamas specialioje patalpoje, kurioje yra didelis cilindrinis magnetas. Tiriamasis atsigula ant specialaus stalo, kuris įvedamas į aparatą. Per ausines klausomasi personalo nurodymų, kada įkvėpti, iškvėpti ir sulaikyti kvėpavimą. Procedūra gali trukti nuo 30–60 minučių, priklausomai nuo tiriamos srities ir tyrimo sudėtingumo.
 
MRT tyrimo saugumas
Magnetinio rezonanso tomografija paprastai laikoma saugia ir nekenksminga daugeliui žmonių. Kitaip nei rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimų metu, atliekant MRT nėra naudojama jonizuojančioji spinduliuotė, kurios didelės dozės gali būti kenksmingos. Visgi dėl specifinių priežasčių, pavyzdžiui, metalinių implantų, klaustrofobijos arba alergijos kontrastinėms medžiagoms, gali tekti imtis atsargumo priemonių arba atlikti alternatyvius tyrimus.
 
Žinojimas, ko tikėtis MRT tyrimo metu, gali padėti sumažinti nerimą ir užtikrinti, kad procedūra vyktų sklandžiai. Svarbiausia – laikytis visų personalo nurodymų ir būti atviriems dėl savo sveikatos būklės. Laiku atliktas magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas gali padėti anksti nustatyti ir pradėti gydyti įvairias ligas, tad kartais jis yra būtinas.

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris