Ruošiatės MRT tyrimui? Štai ką turėtumėte žinoti

www.lsveikata.lt
2024-07-03
Diagnostiniai tyrimai kartais gali kelti nerimą, ypač jei jie atliekami pirmą kartą ir nežinoma, ko tikėtis. Vienas iš tokių – magnetinio rezonanso tomografija, arba kitaip MRT. Galbūt dėl šio tyrimo nerimaujate ir jūs? Toliau straipsnyje aptarsime, kaip pasiruošti MRT tyrimui, ko tikėtis jo metu, ir kitus svarbius susijusius aspektus.
Ruošiatės MRT tyrimui? Štai ką turėtumėte žinoti
Nuotr. Mart production, Pexels

Kaip pasiruošti MRT tyrimui?
Pasiruošimas šiam tyrimui priklauso nuo tiriamos srities. Pavyzdžiui, tiriant plaštaką ar pėdą, nereikia jokio specialaus pasiruošimo, o prieš vidaus organų tyrimą rekomenduojama tam tikrą laiką nevalgyti, taip pat reikia būti atlikus kreatinino kraujo tyrimą. Be to, svarbu informuoti gydytoją apie bet kokius implantus ar prietaisus kūne, nes kai kurie iš jų gali būti nesuderinami su MRT aparatu.

 
Ko tikėtis per MRT tyrimą?
Prieš atliekant MRT tyrimą, reikia nusirengti savo drabužius ir apsirengti tyrimui skirtą apsiaustą, taip pat nusiimti visus papuošalus, laikrodžius ir kitus metalinius daiktus, nes metalas gali trukdyti magnetiniam laukui. Tiriamajam uždedamos ausinės, padedančios apsaugoti klausą nuo MRT aparato skleidžiamų garsų, be to, per jas klausomasi personalo nurodymų. 
 
MRT tyrimas atliekamas specialioje patalpoje, kurioje yra didelis cilindrinis magnetas. Tiriamasis atsigula ant specialaus stalo, kuris įvedamas į aparatą. Per ausines klausomasi personalo nurodymų, kada įkvėpti, iškvėpti ir sulaikyti kvėpavimą. Procedūra gali trukti nuo 30–60 minučių, priklausomai nuo tiriamos srities ir tyrimo sudėtingumo.
 
MRT tyrimo saugumas
Magnetinio rezonanso tomografija paprastai laikoma saugia ir nekenksminga daugeliui žmonių. Kitaip nei rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimų metu, atliekant MRT nėra naudojama jonizuojančioji spinduliuotė, kurios didelės dozės gali būti kenksmingos. Visgi dėl specifinių priežasčių, pavyzdžiui, metalinių implantų, klaustrofobijos arba alergijos kontrastinėms medžiagoms, gali tekti imtis atsargumo priemonių arba atlikti alternatyvius tyrimus.
 
Žinojimas, ko tikėtis MRT tyrimo metu, gali padėti sumažinti nerimą ir užtikrinti, kad procedūra vyktų sklandžiai. Svarbiausia – laikytis visų personalo nurodymų ir būti atviriems dėl savo sveikatos būklės. Laiku atliktas magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas gali padėti anksti nustatyti ir pradėti gydyti įvairias ligas, tad kartais jis yra būtinas.

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...
    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    „Bendravimas – labai svarbus gyvenime“, – sako Raseinių psichikos sveikatos centro direktorė, gydytoja psi...

    Budinti vaistinė


    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Įvairiuose formatuose ne kartą kalbėta, kad gyvybiškai svarbių vaistų kompensavimas Lietuvos pacientams stringa ir dėl itin...
    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  

    razinka


    Sveika šeima


    Kaip nesugriūti per egzaminus?

    Prasidėjusi vasara vyresnių klasių mokiniams bei studentams tampa įtampos, nerimo ir miego stokos laikotarpiu. Vaistininkai pastebi, kad pagalbos į vaistinę šiuo laikotarpiu užsuka vis daugiau jaunuolių, ir įspėja: ilgalaikis stresas ne tik mažina mokymosi efektyvumą, bet ir gali paveikti fizinę sveikatą.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Celine Dion: šliaušiu, bet nesustosiu

    Drąsus dainininkės Celine Dion sprendimas dokumentiniame filme atskleisti skaudžiausius ligos momentus – kūno sąstingį, nekontroliuojamus spazmus ir bejėgiškumą – sujaudino ir medicinos bendruomenę. „Celine atvirumas paskatino didesnį susidomėjimą sustingusio žmogaus sindromu. Tikimės, kad tai paskatins skirt...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Pranašystės... 2025-iesiems
    Henrikas Vaitiekūnas Pranašystės... 2025-iesiems

    Naujas numeris