R. Šimašius: vakcinavimo apimtis galėtume padidinti iki keliolikos tūkstančių per dieną

Augustas Stankevičius, BNS
2021-01-28
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad sostinėje per dieną galėtų būti paskiepijama ir keliolika tūkstančių žmonių, tačiau tą riboja vakcinos trūkumas.
R. Šimašius: vakcinavimo apimtis galėtume padidinti iki keliolikos tūkstančių per dieną
R.Šimašius

„Paskyrus dar vieną ar kitą papildomą kabinetą ar paskyrus vieną ar kitą papildomą žmogų, tai iki bent 5 tūkst. žmonių per dieną labai lengvai, grubiai tariant, per dieną ar dvi galėtume padidinti tas apimtis“, – po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte ketvirtadienį žurnalistams sakė Vilniaus meras.
„Jei reikėtų, tai ir iki keliolikos tūkstančių per dieną padidintume. (...) Iš Vilniaus miesto perspektyvos žiūrint, vienintelis ribotuvas, neleidžiantis daugiau paskiepyti – vakcinų trūkumas, ką mes visi puikiai žinome“, – sakė jis.
 

Anot R. Šimašiaus, šiuo metu Vilniuje nuo COVID-19 per dieną vidutiniškai paskiepijama apie tūkstantį žmonių keturiose sostinės poliklinikose – Antakalnio, Centro, Karoliniškių ir Šeškinės.
Jei šių vietų nepakaktų, savivaldybė ieškotų papildomų sprendimų, prioritetą teikiant sveikatos priežiūros įstaigoms, tačiau meras pabrėžia, kad tai – nėra problema.
„Kol kas poliklinikos ir gydymo įstaigos yra adekvati, tinkama vieta, tam pritaikyta, turinti tam pasiruošusį personalą. (...) Jeigu netyčia staiga mes gauname daug vakcinų, tai turbūt daugiau eitų kalba ne apie kažkokią simbolinę ar labai ryškią vietą, o labiau apie vykimą į tam tikras vietas ir paskiepijimą ten“, – sakė R. Šimašius.
„Tarkime, jeigu būtų leidžiama skiepyti mokyklų personalą, galbūt abiturientus, tai natūralu, kad turbūt paprasčiau būtų ne visiems važiuoti į „Litexpo“ ar polikliniką, o kad personalas, kuris skiepija, atvažiuotų į tą mokyklą ir visus paskiepytų“, – pridūrė jis.
 
Pasak sostinės mero, tiek centrinė valdžia, tiek savivaldybės svarsto, ar prieš grįžtant prie kontaktinio mokymo pedagogų skiepijimas turėtų būti privalomas.

„Turime gerbti visų teises, bet, kita vertus, turime jas gerbti taip, kad jos nevaržytų kitų žmonių teisių“, – sakė jis.
Vis dėlto, jis pabrėžė, kad tam tikrų reguliacinių priemonių reikia. 
„Kokios jos – atskiras klausimas. (...) Į sveikatos klausimus, kurie susiję su rizika kitiems, reikia žiūrėti rimtai“, – kalbėjo sostinės vadovas.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus tikimasi paskiepyti per vasario mėnesį.
„Mūsų visų tikslas kuo greičiau paskiepyti mokytojus ir aš tikiu, kad vasario mėnesį, jeigu niekas nesikeis, visgi paskiepysime ikimokyklinio ir pradinių klasių mokytojus“, – ketvirtadienį per susitikimą su opozicine Socialdemokratų partijos frakcija sakė J. Šiugždinienė.
Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau yra sakęs, kad Lietuvoje iki vasaros vidurio nuo COVID-19 turėtų būti paskiepyta apie 70 proc. arba apie 2 mln. šalies gyventojų.
Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą pirma vakcinos doze paskiepyti 3226, antra doze – 2358 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 64 tūkst. 355 žmonės, abiem dozėmis – 12 tūkst. 32 žmonės.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnai yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine...
  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Turėjusi būti eilinė darbo diena Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojui kardiologu...

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica