PSO: koronaviruso plitimas gali būti tik „ledkalnio viršūnė“

Raimondas Čiuplys, BNS
2020-02-10
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrajesusas) sekmadienį perspėjo, kad patvirtinti atvejai, kai Kinijoje niekada nesilankę žmonės perdavė naująjį koronavirusą kitiems žmonėms, gali būti tik „ledkalnio viršūnė“.
PSO: koronaviruso plitimas gali būti tik „ledkalnio viršūnė“

Tuo metu PSO vadovaujamos „tarptautinės ekspertų misijos“ nariai pirmadienį atskrido į Kiniją, siekdami padėti koordinuoti atsakomuosius veiksmus į protrūkį, per kurį šalyje jau užsikrėtė daugiau nei 40 tūkst. žmonių ir 908 jų mirė.
„Užfiksuoti keli atvejai, kai #2019nCoV buvo perduotas [Kinijoje] niekada nesilankiusių žmonių“, – sekmadienį tviteryje parašė PSO vadovas, pavartodamas naujojo viruso preliminarų mokslinį pavadinimą.

„Mažas [užsikrėtimo] atvejų skaičius galimai rodo, kad liga yra labiau išplitusi kitose šalyse. Trumpai tariant, galbūt tematome ledkalnio viršūnę“, – perspėjo jis.
Nors atrodo, kad virusas už Kinijos ribų plinta lėtai, Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo, jog šis procesas gali paspartėti.
 
„Riboti [ligos] plitimą išlieka mūsų tikslas, tačiau visos šalys turi pasinaudoti galimybėmis, sukurtomis vykdant izoliavimo strategiją, kad pasirengtų galimam viruso atvykimui“, – nurodė jis.
Už Kinijos žemyninės dalies ribų jau buvo užfiksuota daugiau kaip 350 užsikrėtimo atvejų beveik 30-yje vietų. Liga pareikalavo dviejų gyvybių – Filipinuose ir Honkonge.
Kelios šalys uždarė sienas iš Kinijos atvykstantiems žmonėms, o pagrindinės oro bendrovės įšaldė skrydžius iš tos valstybės. Oro linijos „Air China“ savo ruožtu atšaukė kai kuriuos savo reisus į JAV.
PSO misijai Kinijoje vadovauja Bruce'as Aylwardas (Briusas Eilvordas), ankstesnių ligų protrūkių krizių veteranas, pranešė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. B.Aylwardas 2014–2016 metais vadovavo PSO atsakui į Ebolos karštligės epidemiją Vakarų Afrikoje.
 
Pasak PSO, pastarosiomis dienomis padėtis Kinijoje „kiek stabilizavosi“ kalbant apie užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių. Tačiau ši JT agentūra perspėjo, jog kol kas per anksti teigti, kad epidemija pasiekė kulminaciją.
Manoma, kad ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) sukėlėjui giminingas virusas atsirado praėjusių metų pabaigoje Kinijos vidurio regiono mieste Uhane. Šiame daugiau kaip 11 mln. gyventojų turinčiame mieste, Hubėjaus provincijos sostinėje, taikomos griežtos karantino priemonės, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris