Pošventinį slogutį išvaikys konkursai

Ieva Pliaterytė
2020-01-09
Prieš pat naujuosius Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) internetinėje svetainėje patalpinta informacija apie artėjančius pokyčius. Pakartotinai organizuojamas Bioetikos komiteto direktoriaus konkursas. Taip pat laukiama kandidatūrų į naująją Prevencijos komisiją. Kyla klausimas, kodėl naujienų paskelbimui pasirinktas toks menkai aktyvus laikotarpis. Tikimasi išsklaidyti pošventinę depresiją?
Pošventinį slogutį išvaikys konkursai

Tyla iškalbinga
Bioetikos komiteto vadovo paieškos, regis, tapo skaudžia tema Sveikatos apsaugos ministerijai. SAM Komunikacijos tarnybos atstovė Neringa Mikėnaitė teigia, kad pasirinktas laikotarpis yra toks, koks yra, o dalyvių aktyvumo ministerija nevertina. „Konkursas skelbiamas iš naujo pasibaigus praėjusio konkurso procedūrai, kurios metu nebuvo išrinktas įstaigos vadovas, nes įstaiga jau kuris laikas neturi nuolatinio vadovo“, - taip sprendimą apie konkursus informuoti naujųjų išvakarėse aiškino komunikacijos specialistė.

Nieko nėra amžiniau už laikinumą – įstaiga direktoriaus neturi jau daugiau nei metus. Nuo 2018 m. liepos Bioetikos komiteto vadovo pareigas laikinai eina visuomenės sveikatos mokslų daktarė, skyriaus lektorė, medicinos etikos dėstytoja Asta Čekanauskaitė.
 
Į klausimą, ar žada dalyvauti konkurse, moteris neatsakė. „Šis klausimas privataus pobūdžio, tad į jį neatsakysiu. Tačiau ačiū, kad domitės. Žinau, kad situacija ne kokia, bet kaip yra taip“, - sakė ji.
Įdomi detalė – ministerija nurodo, kad direktoriaus konkursas skelbiamas „pakartotinai“, tačiau pasiteiravus, kodėl ankstesnio konkurso metu nepavyko paskirti vadovo, SAM atstovai nepatogiai muistosi ir neatsako. „Konkursas skelbiamas iš naujo pasibaigus praėjusio konkurso procedūrai, kurios metu nebuvo išrinktas įstaigos vadovas, nes įstaiga jau kuris laikas neturi nuolatinio vadovo“, - taip minėtą klausimą komentavo N.Mikėnaitė.
 
Komisijos nevilioja?

Paskelbta dar viena naujiena – ieškoma kandidatų į būsimą Prevencijos komisiją. Šiuo klausimu ministerijos atstovai buvo gerokai kalbesni. SAM Teisės skyriaus patarėja Aušrinė Storpirštienė pasakoja, kad būsimą komisiją sudarys 7 nariai. „Po vieną Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, pacientų teises ginančių Nevyriausybinės organizacijos (NVO), sveikatos priežiūros specialistų NVO ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų NVO deleguotą atstovą“, - vardija A.Storpirštienė.
Tai – jau antroji komisija, kuri formuojama, siekiant įgyvendinti naująjį „žalos be kaltės“ modelį. Nurodoma, esą į šią komisiją organizacijos kviečiamos deleguoti profesionalumu ir atsakingumu pasižyminčius savo atstovus, kurie kompetentingai prisidėtų sprendžiant svarbius pacientams klausimus.
 
Numatoma, kad Prevencijos komisija teiks siūlymus gydymo įstaigai, kurioje teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas buvo padaryta žala, arba visoms gydymo įstaigoms dėl priemonių, kuriomis būtų galima užkirsti kelią žalai atsirasti. Taip pat komisija teiks siūlymus sveikatos apsaugos ministrui dėl teisės aktų tobulinimo. „Ministrui bus reikšmingos komisijos įžvalgos bei rekomendacijos ir dėl gydymo paslaugų kokybės ar specialistų kompetencijos įvertinimo procedūrų, ir dėl kitų veiksmų, siekiant užkirsti kelią žalai pasikartoti“, - tikino pašnekovė.
Tiesa, panašu, kad pacientų atstovų naujoji komisija per daug nežavi. A.Storpirštienės teigimu, nors teikimo terminas jau ant nosies (paraiškų teikimo pabaiga – sausio 10 d.) kol kas gautos tik dvi paraiškos: Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos ir Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris