Poilsiautojams šventė - medikams rūpestis

Eimantas Šaulitis
2019-07-25
Savaitgalį visi keliai ves į Klaipėdą. Uostamiestyje tikimasi, kad Jūros šventė kaip įprasta sulauks šešiaženklio svečių skaičiaus. Deja, švenčių metu įvyksta ir nelaimių: žmonės susižeidžia, dėl neatsargumo paūmėja senos sveikatos problemos. Todėl Klaipėdoje mobilizuojamos medikų pajėgos.
Poilsiautojams šventė - medikams rūpestis
Maltiečių ordino savanoriai Jūros šventės dalyviams teiks pirmąją pagalbą, sutvarstys susižeidusį, o jeigu prireiks, iškvies greitąją medicinos pagalbą.

Mokys gaivinti
Prasčiau pasijutę šventės svečiai turėtų žvalgytis maltiečių palapinės. Organizacijos savanoriai poilsiautojams teiks pirmąją pagalbą, sutvarstys susižeidusį, o jeigu prireiks, iškvies greitąją medicinos pagalbą (GMP). Pasak maltiečių prezidento Broniaus Einars, sulaukiama nemažo pacientų srauto, todėl prireikia būrio pagalbos teikėjų: „Aktyviai šventės metu dalyvaujančių savanorių turėsime apie trisdešimt. Jie dirbs trijuose postuose, šalia susibūrimo vietų. Absoliuti savanorių dauguma yra arba paramedikai profesionalai, arba medikai. Praeityje turėjome daugiau savanorių, kurie prieš šventę gaudavo papildomą GMP apmokymą, tačiau dabar einame profesionalumo link. Tiesa, šventės metu bus organizuojamos parodomosios gaivinimo procedūros, vyks pirmosios pagalbos mokymai Danės gatvėje įsikūrusiame poste.“

 
Maltiečiai susiduria ne tik su smulkiomis poilsiautojų traumomis - nusibrozdinimais, patempimais. Kiekvienais metais nutinka sudėtingesnių įvykių. „Pernai vienas vyrukas stipriai susižalojo vidury nakties iš nemenko aukščio nukritęs ant metalinių konstrukcijų. Užpernai gelbėjom žmogų iš vandens, traukėme jį iš upės. Turėjom porą dusulio atvejų, keletas žmonių atsidūrė priešinfarktinėje būsenoje. Vidutiniškai turime apie šimtą įvykių. Dešimt, penkiolika iš jų būna rimtesni“, - pasakoja B.Einars.
 
Neretas į maltiečių palapinę užeina norėdamas duoti kraujo. Žmonės dėl palapinės spalvinės gamos sutapimo maltiečius painioja su Nacionalinio kraujo centro punktais. B.Einars žada, kad šventės metu organizacija bandys prisistatyti poilsiautojams. Žvelgiant pasauliniu mastu, sveikatos priežiūros pagalbos teikimas yra viena prioritetinių maltiečių veiklos krypčių, tačiau lietuviams jie labiausiai įsiminė dėl socialinių akcijų, senoliams dalinamos sriubos.
 

L.S. skaičius
7


- tiek tūkst. žmonių pernai dalyvavo tradicinėje Jūros šventės eisenoje.

 
Trūksta vandens
Klaipėdos GMP vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pastebi, kad Jūros šventė – didžiausia masinė žmonių susibūrimo Klaipėdoje proga. „Suprantama, kad turime ir daugiau nukentėjusių: traumos, apsinuodijimas alkoholiu. Papildomai organizuojame ne tik brigadų skaičių, bet didiname ir dispečerių skaičių. Tuo metu, kai vyksta Jūros šventė, be abejo, būna daug skambučių ir trys dispečeriai nespėja atsakyti, todėl organizuojamas papildomas postas. Daugeliui pacientų suteikiama konsultacinė pagalba arba jie siunčiami į maltiečių palapinę, kur gali gauti pirmąją pagalbą dar iki atvykstant greitosios pagalbos brigadai. Tai yra mums didžiulis palengvinimas. O didžiuosiuose koncertuose budi brigada, kaip visada“, – kaip dirba per šventę pasakojo N.Dambrauskienė.
 
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui Antanui Baužai susirūpinimą kelia per mažas vandens stotelių kiekis. Pasak jo viešojo maitinimo įstaigų klientai neturi, kur rankų nusiplauti. Prie tualetų rankų nusiplovimo vietų nepakanka. „Mes siūlom, kad būtų įrengta nuolatinių geriamojo vandens fontanėlių. Čia turbūt ir mūsų pastangos prisidėjo, kad kitais metais miesto tvarkymo skyrius planuoja įrengti fontanėlių. Higiena rūpinasi organizatoriai, o mes, veterinarijos tarnyba, šventės metu dirbame ir vykdome griežtą kontrolę. Matysim pažeidimų – įspėsim, neklausys ir bausim“, – įspėja A.Bauža.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris