Pažeidimus Klaipėdos ligoninėje turėtų įvertinti savivaldybė – prezidentas

Ramūnas Jakubauskas, BNS
2020-04-06
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje užfiksuotus pažeidimus turėtų įvertinti miesto savivaldybė ir imtis pokyčių, nes šioje ligoninėje koronavirusas diagnozuotas 43 darbuotojams ir 31 pacientui, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Pažeidimus Klaipėdos ligoninėje turėtų įvertinti savivaldybė – prezidentas
G.Nausėda

Šalies vadovas per spaudos konferenciją pirmadienį teigė susipažinęs su Sveikatos apsaugos ministerijos išvadomis, kuriose konstatuota daug infekcijų kontrolės pažeidimų uostamiesčio gydymo įstaigoje.
„Jos yra rimtos, priekaištai ir kritika tikrai skamba įtikinamai, ir manau, kad savivaldybė pati turėtų įvertinti, ar išreiškus šitą kritiką nereiktų imtis tam tikrų organizacinių priemonių šios ligoninės atžvilgiu“, – žurnalistams sakė G.Nausėda.

 
Jis taip pat teigė, kad pirminiu ginčo objektu tarp Sveikatos apsaugos ministerijos ir Klaipėdos miesto savivaldybės tapo tai, kad ligoninė pavaldi būtent savivaldybei, o ne ministerijai.
„Suprantu, ligoninė turi specifinį pavaldumą, ir tai galbūt tapo pirminiu ginčo objektu tarp Sveikatos apsaugos ministerijos ir savivaldybės“, – teigė prezidentas.
„Bet dabar tiesiog matome, kad konfliktas tapo toks gilus, o problema tokia didelė, kad, ko gero, jau vien apsiriboti pašnekesiais apie tai, ką galima būtų pagerinti, deja, negalima, nes statistika yra tikrai neguodžianti“, – pridūrė jis.
 
Pasak G.Nausėdos, šioje ligoninėje koronavirusas jau diagnozuotas 43 medikams ir 31 pacientui.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė. 
Ministro teigimu, nesutapo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir į ligoninę nuvykusiems ekspertams pateikti duomenys dėl užsikrėtusio personalo ir pacientų, neužkirstas kelias kontaktuoti darbuotojams, dirbusiems su infekuotais pacientais ir nedirbusiems su jais.
 
Šiuo metu dėl rastų pažeidimų didžioji dalis Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių yra uždaryti, darbas vyksta tik tuose, kuriuose pažeidimų nerasta.
Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad stabdoma Klaipėdos universitetinės ligoninės veikla, paliekant sveikatos paslaugų teikimą tik Akušerijos ir ginekologijos, Onkologijos bei Infekcinių skyriuose.
Toks sprendimas priimtas po medikų pranešimų apie galimus pažeidimus gydymo įstaigoje ir po susitikimo su medikų profesinėmis sąjungomis. 
 
BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica