Pandemijai valdyti kitiems metams numatyta per 300 mln. eurų, augs medikų algos

Milena Andrukaitytė, BNS
2021-10-11
Koronaviruso pandemijos suvaldymui kitiems metams numatyta per 300 mln. eurų Vyriausybės rezerve, taip pat ketinama nuo sausio 6 proc. kelti atlyginimus medikams.
Tai pristatydami 2022 metų biudžetų projektus pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė finansų ministrė Gintarė Skaistė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Pandemijai valdyti kitiems metams numatyta per 300 mln. eurų, augs medikų algos
A. Dulkys

Papildomos lėšos dėl COVID-19
Finansų ministrė G. Skaistė informavo, kad COVID-19 pandemijos suvaldymui Vyriausybės rezerve yra numatyta 304,2 mln. eurų.

„Tai yra skirta vakcinoms, vakcinavimui, medikų, kurie dirba tiesiogiai su COVID-19, darbo užmokesčio priedams, testavimui ir panašiems dalykams, ir bus panaudota pagal faktą“, – sakė finansų ministrė.
 
Sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad „tiek šiems metams, tiek kitiems metams Vyriausybė yra pilnai numačiusi visus išteklius tieks testams, tiek vakcinoms, tiek COVID-19 priedams“.
Jis teigė besitikintis, kad numatytos 304 mln. eurų sumos pakaks.
„Šita suma yra numatyta iš tam tikros patirties, mes dar šių metų neužbaigėme, dar visi galai nesuvesti, jau žinome, kokie sunkūs šie metai, bet panašu, kad tos sumos tikrai turėtų užtekti, o gal ir atvirkščiai, mes tą pandemiją įveiksime ir nebus tiek daug išbandymų“, – apie lėšas kitų metų rezerve sakė A. Dulkys.
 

PSDF augs 8 procentais
A. Dulkys taip pat pranešė, kad kitąmet Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) augs 8 procentais, apie 300 mln. eurų papildomai, ir tai leis nuo sausio kelti atlyginimus medikams.
Siūloma, kad PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos kitąmet siektų beveik 2,8 mlrd. eurų.
„Turime PSDF bendrą 8 proc. pajamų augimą, iš viso turime papildomus apie 300 mln. eurų, kitais metais bus galima finansuoti viską, kas buvo finansuojama tokia pačia apimtimi, kaip ir anksčiau, ir dar papildomai bus skiriama tokiems pagrindiniams dalykams – pirmą kartą šio biudžeto istorijoje visiems medikams atlyginimai bus keliami ir lėšos skiriamos jau nuo sausio 1 dienos“, – sakė A. Dulkys.
 
Pasak ministro, medikų atlyginimams kelti numatyta papildomi 76 mln. eurų, vidutiniškai kiekvieno mediko atlyginimas padidės apie 6 proc., taip pat apie 14 proc. augs mažiausiai uždirbančių medicinos darbuotojų algos.
„Dėl mažiausiai apmokamų darbuotojų minimalaus mėnesinio atlygio kilimo iki 730 eurų, mažiausiai uždirbančių medicinos darbuotojų atlyginimai kitais metais vidutiniškai kils apie 14 proc., tam yra numatyta apie 35 mln. eurų“, – informavo A. Dulkys.
Kitų metų valstybės ir PSDF biudžetus dar tvirtins Vyriausybė, vėliau juos turėtų priimti Seimas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica