Palangos meras: per metus mus aplanko milijonas turistų

Deimantė Gruodė
2020-06-15
„Skaičiai rodo, kad Palangą per metus aplanko apie milijonas turistų. Šiemet atvykusiųjų skaičius, be abejo, bus dar didesnis. Dar nebuvo taip, kad nesutalpintume poilsiautojų. Tikrai visi sutilpsime“, - sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, paklaustas, ar jau pasiruošta poilsiautojų antplūdžiui.
Palangos meras: per metus mus aplanko milijonas turistų
„Nenorėčiau teigti, kad jau galime atsipalaiduoti. Taip, formaliai karantinas yra atšaukiamas, bet nereikėtų atleisti varžtų ir pulti organizuoti masinius renginius ar dar ką nors. Manau, vis tiek reikia pasisaugoti, koronaviruso grėsmė niekur nedingo“, - sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

- Jau aišku, kaip Palanga dirbs šį sezoną, ar poilsiautojams įvedėte naujų taisyklių, apribojimų?
- Paplūdimyje, kur saulėtą dieną renkasi ne vienas šimtas tūkstančių poilsiautojų, kokių nors išskirtinių reikalavimų nėra. Svarbus tik žmonių sąmoningumas, kad skirtingos šeimos nebūtų viena kitos labai arti, kad būtų išlaikomas vieno ar kelių metrų atstumas ir nesusidarytų spūstys. O kokių nors reikalavimų šiandien netaikome. Tik tiek, kad visuose paplūdimio tualetuose bus dezinfekcinio skysčio bei kitų higieninių priemonių, kurios visą laiką būdavo. Viskas priklauso nuo žmonių sąmoningumo, jie turi saugotis ir vadovautis tomis rekomendacijomis, kurios yra patvirtintos Sveikatos apsaugos ministerijos.
Su Palangos gelbėtojais, Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojais, policijos pareigūnais, kurie budės paplūdimyje, esame sutarę, jog jie informuos žmones laikytis saugaus atstumo. Paplūdimyje naudinga informacija bus teikiama ir garsine forma. Stebėsime situaciją ir pabandysime susitvarkyti su kylančiais iššūkiais.
 
- Degintis su veido kauke turbūt irgi nebus privalu?
- Tikrai ne. Kai buvo įvestas draudimas, kad negalima į viešą vietą eiti be kaukės, jis būtų galiojęs ir paplūdimyje. Kadangi toks draudimas atšauktas, vadinasi, lauko erdvėje kaukės nebereikės.

Nenorėčiau teigti, kad jau galime atsipalaiduoti. Taip, formaliai karantinas yra atšaukiamas, bet nereikėtų atleisti varžtų ir pulti organizuoti masinius renginius ar dar ką nors. Manau, vis tiek reikia pasisaugoti, koronaviruso grėsmė niekur nedingo. Jeigu virusas atsitraukė, nereiškia, kad jis vėl negali sugrįžti, ko labai nenorėtume. Kol skiepai ir vaistai nebus išrasti, tol tikimybė išliks. Taigi, ši vasara iš tikrųjų nėra lengva. Bet stengsimės, dirbsime visi kartu ir, kaip sakiau, svarbiausia – žmonių sąmoningumas, kad jie įvertintų riziką ir saugotųsi.
 
- Ar buvo oficialus vasaros sezono atidarymas?
- Ne, šiais metais tokių masinių renginių neorganizavome. Daug renginių yra atšaukta. Vienas tokių, dėl ko apgailestaujame, - Tarptautinis pučiamųjų orkestrų čempionatas, prie kurio dirbome aštuonerius metus. Į jį turėjo suvažiuoti orkestrai beveik iš keturiasdešimties pasaulio valstybių.
Daugelio masinių renginių, tarp jų ir tradicinės kurorto atidarymo šventės, organizuojamos gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, irgi atsisakėme, nes dar galiojo karantino sąlygos.
Dabar karantinas atšauktas, bet vis viena yra išlikęs tam tikras dalyvių skaičiaus apribojimas. Nurodyta, kiek jų gali dalyvauti nuo birželio vidurio, kiek nuo liepos mėnesio. Vadovausimės tomis rekomendacijomis ir, jeigu bus prašymų dėl organizuojamų renginių, teks į tas rekomendacijas dėl žmonių skaičiaus atsižvelgti.
Bet vasarą Palangoje pramogų tikrai netrūksta. Reikia tik spėti vaikščioti į renginius, nes jų tą pačią dieną būna ne vienas, ne du ir net ne trys. Dabar turime įmonių sąrašą, kurios nori organizuoti ir koncertus lauko erdvėje.
 
- Kiek Palanga sutalpins poilsiautojų, nes daugelis pasisako už poilsį Lietuvoje ir neskubės rinktis kelionių į užsienį?
- Skaičiai rodo, kad Palangą per metus aplanko apie milijonas turistų. Matyt, šiais metais atvykusiųjų skaičius bus dar didesnis. Kaip verslininkai kalba, žmonės dėl tam tikrų priežasčių, kad yra mažiau skrydžių arba jie yra brangesni, saugodami sveikatą, poilsiaus Lietuvos pajūryje. Mes tai matome, girdime ir, matyt, sutilpsime. Dar nebuvo taip, kad nesutalpintume visų poilsiautojų. Tikrai sutilpsime!
 
- Platinote paplūdimius. Ar tai susiję su pandemija, idant poilsiautojams būtų daugiau erdvės?
- Jokiu būdu. Tai - tik sutapimas. Nenumatėme dar prieš dvejus metus, kad ateis į pasaulį tokia neganda. Prieš dvejus metus buvo pradėtas projektas, parengtas kartu su Aplinkos ministerija, teikėme paraišką Europos Sąjungos struktūriniams fondams. Ir būtent iš Aplinkos ministerijos programos buvome gavę finansavimą paplūdimių papildymui smėliu. Taigi, šis projektas praktiškai prieš dvejus metus buvo rengiamas. O šiais metais yra įvykdyti darbai, jie baigti gegužės 31 dieną. Rangovai labai stipriai paplatino tiek nuo tilto šiaurinę paplūdimio dalį, tiek ir pietinę iki Birutės parko. Paplūdimiai dabar yra tikrai platūs. Tai pasitarnaus ir dabartinei situacijai: žmonės galės saugiai jame ilsėtis.

 
- Kainas prekybininkai kels ženkliai?
- Nesame išskirtinė valstybės dalis, kad kainos būtų keliamos. Verslininkai patys konkuruoja ir supranta, kad kainų pakėlimas jiems yra ne į naudą. Bent kiek kalbėjau su verslininkais ir kiek skaičiau jų pasisakymus viešojoje erdvėje, kainų jie jokiu būdu nekels. Šios liks tos pačios. Konkurencija Palangoje yra didelė. Turime apie aštuoniasdešimt viešbučių, nekalbu apie didelį ir platų privatų apgyvendinimo sektorių. Kiekvienas turi mąstyti, įvertinti situaciją ir konkuruoti. O konkuruoti galima ir mažesne kaina.
 
- Kokia tvarka nustatyta traumų atveju, kad sužeistieji galėtų be trikdžių patekti į gydymo įstaigas? Ar šį klausimą aptarėte su gydymo įstaigų vadovais?
- Prieš kiekvieną aktyvųjį sezoną turime susitikimus su ligoninės vadovais. Palangoje turime ligoninę, kuri yra pavaldi Klaipėdos jūrininkų ligoninei ir veikia kaip jos filialas. Tad kokių nors nesklandumų, jog poilsiautojui nebūtų laiku suteikta pagalba, tikrai neturėjome.
Traumos ar kitokie sveikatos sutrikimai yra išsprendžiami vietoje, kur suteikiama pirmoji pagalba. O jeigu yra rimtesnės sveikatos problemos, be abejo, pacientas yra vežamas į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, kur reikalu esant atliekamos ir įvairios operacijos. Atstumas yra mažas: dvidešimt penki kilometrai, tad per dešimt minučių ligonį galime pristatyti į uostamiestį. Dar turime ir tris pirminės sveikatos priežiūros centrus, vienas yra pavaldus mūsų savivaldybei - jie tvarkosi iš tikrųjų gerai.


 
Dosjė
Šarūnas Vaitkus (g. 1975 m. lapkričio 17 d. Palangoje) – Lietuvos ir Palangos savivaldybės politinis veikėjas, miesto meras nuo 2011 m.
1993 m. baigta Palangos Vlado Jurgučio vidurinė mokykla.
2004 m. Klaipėdos universitete baigė rekreacijos ir turizmo vadybą, magistras.
Nuo 2002 metų Tėvynės sąjungos narys, nuo 2006 m. Tėvynės sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas.
2003 m. Palangos savivaldybės mero patarėjas, 2005–2006 m. Palangos savivaldybės administracijos direktorius.
Nuo 2008 m. Seimo nario Vaidoto Bacevičiaus padėjėjas-sekretorius.
Nuo 2011 m. Palangos savivaldybės meras.
2003–2007 m., 2007–2011 m. ir nuo 2011 m. Palangos savivaldybės tarybos narys. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

   Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

   Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

   Budinti vaistinė


   Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

   Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

   Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

   Sveika šeima


   Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

   Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kai išeina „eterio milžinai“

   Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Informacijos disbalansas
   Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
   Ketsuekigata nani gata?
   Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica