Naujos ligoninės prieangyje – septyni kandidatai

Deimantė Gruodė
2023-01-19
„Suskaičiavome: dokumentus pateikė septyni pretendentai“, – pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas, užklaustas, kiek gi potencialių kandidatų susigundė vadovauti naujam uostamiesčio dariniui – Klaipėdos universiteto ligoninei, kurios dalininkėmis yra ministerija ir Klaipėdos universitetas. Savo ruožtu Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas stebisi menku susidomėjimu ir palygina: vien į Vilniaus Antakalnio ligoninės vadovus pretendavo per trisdešimt...
Naujos ligoninės prieangyje – septyni kandidatai
„Svarbiausia, kad turime pasirinkimą – toks kandidatų skaičius yra nemažas. Sakyčiau, užtenka. Juolab kad reikalavimai nebuvo paprasti: ir mokslinis laipsnis, ir pedagoginis vardas, ir vadovaujamo darbo patirtis“, – rimtas konkurso sąlygas įvertina Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

„Svarbiausia, kad turime pasirinkimą – toks kandidatų skaičius yra nemažas. Sakyčiau, užtenka. Juolab kad reikalavimai nebuvo paprasti: ir mokslinis laipsnis, ir pedagoginis vardas, ir vadovaujamo darbo patirtis“, – rimtas konkurso sąlygas įvertina Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
 
Kandidatai į vadovus, kaip skelbime nurodo SAM, privalo būti baigę sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės universitetines studijas, įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį arba lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Be to, turėti sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės mokslo laipsnį ir pedagoginį vardą. Taip pat būsimasis vadovas privalo turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo sveikatos priežiūros ir (arba) socialinių paslaugų, ir (arba) universitetinių studijų ir mokslo srityse patirtį, turi gebėti analizuoti, argumentuoti, pasižymėti komunikaciniais gebėjimais.
 

Paklaustas, kokių patarimų galėtų duoti šiems kandidatams, kurie toliau varžysis dėl galimybės vadovauti ką tik įkurtai uostamiesčio gydymo įstaigai, A.Razbadauskas sako, kad jie bent galvoje turi numatyti penkerių metų strateginį veiklos ir plėtros planą ir kaip reikės tvarkyti infrastruktūrą bei kitus klausimus.
 
„Naujojo vadovo tikrai laukia daug iššūkių. Pirmiausia, darbuotojai turi jausti pasitikėjimą juo. Antra, tikimės paslaugų kokybės ir prieinamumo pagerėjimo, nes sulaukdavome daug skundų, jog pacientai vežiojami iš vienos įstaigos į kitą. Trečias dalykas, kuris svarbus universitetui, kad būtų plėtojami moksliniai tyrimai. Suvienijus jėgas su universitetu galima pasiekti gerų rezultatų.
 
Žinoma, naujasis vadovas turės komandą – vienas nieko nepadarysi. Bent jau su ministerija tikrai esame numatę įstaigos struktūroje ir pavaduotojus kiekvienai sričiai. Bus skelbiami konkursai klinikų vadovams, ne vien pavaduotojams. Kuomet ateis naujas vadovas, su dalininkais susės ir pirmiausia turės įrodyti, kad jis yra tinkamas šioms pareigoms“, – sako prof. A.Razbadauskas.
 
Atrinkus vieną ar du geriausiai pasirodžiusius kandidatus į vadovo postą, jie bus kviečiami pokalbio su ministru, kuris ir priims sprendimą dėl tinkamiausio kandidato.
 
„Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidaciją drąsiai galima vadinti istoriniu įvykiu – pirmą kartą pajūryje apjungiamos tokio dydžio įstaigos, suformuojant aukščiausio lygio – universiteto – ligoninę. Neslėpsiu, vadovauti tokiai įstaigai – iššūkio vertas karjeros žingsnis, nes teks būti lyderiu ne tik 3 tūkst. darbuotojų kolektyvui, tačiau ir padėti pamatus vienam didžiausių sveikatos sektoriaus traukos centrų. Tai – unikali galimybė suderinti ambicijas, gebėjimus ir darbą Lietuvai“, – cituojamas Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
 

Į KUL vadovo pareigas bus priimama 5 metų kadencijai. Jam siūlomas atlyginimas – nuo 7529 eurų, neatskaičius mokesčių. Priklausomai nuo pasiektų rezultatų, vadovui gali būti skiriamos teisės aktuose nustatytos skatinimo priemonės.

 
Tarp kitko
Veiklą 2023 m. sausio 2 d. pradėjusi Klaipėdos universiteto ligoninė tampa viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikiančia aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas.

 
Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija, ir Klaipėdos universitetas. Įstaiga sukurta sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.
Šiuo metu KUL laikinai vadovauja prof. Jonas Sąlyga.

 
Komentaras
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas:

- Palyginti su Antakalnio (Vilniaus miesto klinikine – red.) ligonine, kur pretendavo trisdešimt du asmenys, šiuo atveju kandidatų mažai. Kai lankiausi Klaipėdoje, bent jau sužinojau, kad abiejų įstaigų vadovai pakankami viešai sakė, jog vienas jau buvo padavęs dokumentus, kitas tik ruošėsi. Tad bent du kandidatus žinau. Vienas nustatytų reikalavimų turėti pedagoginį išsilavinimą, mano, manymu, yra perteklinis. Tai, žinoma, ženkliai susiaurino pretendentų skaičių. Nes apsigynusių mokslinį laipsnį Klaipėdoje ir kituose miestuose yra daug, bet ne visi dėsto.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  A.Kukulskis: skubiosios medicinos gydytojai – idealistai

  „Visuomenei dar trūksta supratimo, kad skubios pagalbos skyrius nėra vieta, kur paslaugos suteikiamos greičiau – tai v...
  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Atspari tuberkuliozė: lengvabūdiškumas turėjo pasekmes

  Karolio ligos istorija prasidėjo tada, kai jis, įstojęs mokytis kolegijon, išsityrė dėl tuberkuliozės (TB). Siurprizu jam t...

  Budinti vaistinė


  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  „Vaistinių pasigailėti negalima bausti!“ – kur dėti kablelį

  Konkurencijos taryba (KT) nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir kelios vaistinės neleistinai susitarė dėl kompensuoj...
  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Vaistinėse įrengtos utilizuojamų vaistų dėžės

  Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip...

  razinka


  Sveika šeima


  Mityba – prieš vėžį

  „Gyvenimas per trumpas, kad neskaniai valgytume“, – turbūt ne kartą teko girdėti šią pilvui palaimingą frazę iš kulinarijos atstovų lūpų. Vis dėlto sveikos mitybos specialistai atkerta: valgome, kad gyventume, o ne gyvename, kad valgytume. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse gydomosios m...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Prievartinė kontracepcija: nelemtas eugenikų palikimas

  Tūkstančių Grenlandijos moterų įsčiose, vykdant Danijos inicijuotą Grenlandijos inuitų populiacijos kontrolės kampaniją, šeštajame ir aštuntajame XX a. dešimtmečiuose buvo implantuota kontraceptinė priemonė. Danijos Vyriausybė neseniai paskelbė apie nepriklausomą šios vadinamosios „spiralių ka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kuri jūsų akis verkia?
  Henrikas Vaitiekūnas Kuri jūsų akis verkia?
  Kaip sutaupyti 99 centus
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sutaupyti 99 centus
  Buvo buvo, kaip nebuvo!
  Henrikas Vaitiekūnas Buvo buvo, kaip nebuvo!

  Naujas numeris