Ministerija primena tvarką, kada recepte gali būti nurodomas konkretus vaistinis preparatas

www.lsveikata.lt
2022-11-24
Atnaujinta vaistų išrašymo tvarka leidžia tam tikrais atvejais recepte nurodyti ne tik vaisto bendrinį pavadinimą, bet ir konkretų vaistą. Tai padės paprasčiau rasti tinkamą vaistą retomis ligomis sergantiems pacientams, taip pat asmenims, kuriems konkretų preparatą nusprendė skirti gydytojų konsiliumas.
Ministerija primena tvarką, kada recepte gali būti nurodomas konkretus vaistinis preparatas

Iki šių metų lapkričio 1 d. recepte išrašant retąjį vaistą pagal terapines indikacijas, kurioms taikomas rinkos išimtinumo laikotarpis (tai reiškia, kad 10 metų nėra registruojami kiti panašūs vaistai, vartojami toms pačioms indikacijoms), buvo nurodomas tik bendrinis vaisto pavadinimas. Tiek pacientams, tiek farmacijos specialistams dėl to kildavo sunkumų identifikuojant tokius retuosius vaistus.

 
Lapkričio 1 d. įsigaliojęs sveikatos apsaugos ministro įsakymas nustato, kad išrašant retąjį vaistą pagal indikaciją, kuriai taikomas rinkos išimtinumo laikotarpis, recepte turi būti nurodytas jo bendrinis pavadinimas ir konkretus vaisto pavadinimas. Tokiu atveju pacientas įsigys būtent retai ligai gydyti reikalingą vaistą.
 
Retųjų vaistų, skiriamų pagal indikacijas, kurioms taikomas rinkos išimtinumo laikotarpis, sąrašas skelbiamas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos tinklalapyje. Patikrinti, ar retajam vaistui taikomas išimtinumo laikotarpis, taip pat galima ČIA.
 
Pagal atnaujintą vaistų išrašymo tvarką konkretus vaistas recepte gali būti nurodomas ir tuo atveju, jeigu tokį sprendimą priima gydytojų konsiliumas. Anksčiau leisti gydytojui išrašyti pacientui konkretų vaistą galėjo Gydytojų konsultacinė komisija.
 
Gydytojų konsiliumas taip pat turės priimti sprendimą leisti gydytojui išrašyti konkrečiam pacientui vaistą pagal vaisto informaciniuose dokumentuose nenurodytas, tačiau moksliškai pagrįstas terapines indikacijas, farmakologines savybes, atsargumo priemones, dozavimą ir gydymo kursą.
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

  Budinti vaistinė


  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

  Sveika šeima


  „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

  Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

  Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Vita non dolce
  Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
  Visi operatoriai užimti
  Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
  Apie santuoką iki mirtis išskirs
  Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

  Naujas numeris